Nişanlım benden ayrıldı

zeytuni59

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2024
53
-16
Nişanlım sağolsun her işime koşturur,her konuda yardımcı olmaya çalışır,.Bana ve aileme de çok saygılı bir insan(gerçi sonradan ben size annen için değil senin için geliyorum desede).Allah var 1 yıldır tek bi yanlışını görmedim.Ama sonra bende kist çıktı.aslında bu kist uzun zamandır o hayatımda yokkende vardı.birgün doktora gittik,muayeneden çıktım, hatta oda girmek istedi ama doktor izin vermedi.kistimde biraz büyüktü,çocuğun bir tık zor olabileceğini söyledi,bende çıkınca nişanlıma paylaştım saklamadım.sonra yine birgün bizdeyken bu konu konuşuldu, hatta nişanlımda sonuçları vs.gördü.sonra bi gitti, bana tavrı 180 derece değişti,bir sonraki buluşma günümüze tuhaf ve soğuk konuşarak gelmedi,sonra o hafta çok tartışmalarımız oldu,hep geçmişle ile ilgili sudan sebep olayları yüzüme çarptı,yok hata yapıosun yok bilmem ne dedi.söyle hatamı biliyim dedim,kist durumunu niye sakladın dedi.bende saklamadım, önemli görmediğim için paylaşmadım sadece dedim.sen kimin dolduruşuna geliyosun niye böyle tuhaflaşmaya başladın dedim,kimsenin dolduruşuna gelmedim dedi,o hafta birbirimize çok soğuk yaptık,çünkü ben onun tavırlarını anlayamadım,ayrılacağımız hafta doktor kontrolüne bırakcaktı beni,bende kendim giderim sağol dedim,çünkü o hafta beni çok üzdü,hep birşeyleri yüzüme çarptı,çokça misilleme yaptı,ters davrandı,neyse sonra illa geldi.dktor ilaçlı emar verince ben girmeye çekindim.gir girmicem gir girmicem inatlaşma oldu,neyse sonra ilaçlarımı alıp eve bıraktı.aynı gün benimle iletişimi kesti,defalarca aradım açmadı,sabahta benden ayrıldı.ben onu nasıl aldatmışım,çocuğum olmayacağını bile bile ona çocuk hayalleri kurdumuşum,yalanla avutmuşum.ne beni ne sülalemi görmek istemiomuş,annemle ona oyun oynamışız.evlendi boşandı desinler diye bir amaç ile onunla birlikte olmuşum.onu sevmemişim.dürüst olsaymışım daha tanıştığımızda söylermişim çocuğum olmayacağımı.ailesi şöyle sağlıklı şöyle iyi biz kız var diye diye benim gibi biriyle tanıştırmışlar,benim duruşuma inanmışlar.ben ona ilk tanıştığımızda sağlık sorunum yok diyerek gelmişim,çcuk düşünmüyorum demişim,oda bana neden bir sağlık sorunummu var dediğinde hayır deyip yere bakmışım,orda anlamalıymış ama bana güvendiği için altında bişey aramamış.annem 3 yıldır kist var demiş ben 6 ay demişim, dediklerimiz birbirini tutmamış(halbuki tamamen yanlış hatırlama). yalan söyleyip onu kandırmışız.ve daha kırıcı bir sürü söz.bende ona;bak olayları çok farklı yere çektin,düşündüğün gibi değil,yüzyüze görüşelim,böyle şeyler telefonda olmaz dedim,yapıcı olmaya çalıştım.asla dinlemedi.bizi görücü usulu tanıştıranlar araya girdi,onunla konuştu,onlarada yok dedi.bitti bu iş dedi,keskin bir viraj aldı anlayacığınız.2gün sonra eşyaları bölüştürme mesajı attı,3.gün eşyalarımı kapıma bıraktırdı.bende tabi şok oldum.kafayı yedim rsmen.işin özeti şuan 3 aydır özür dileyip kendini affettirmeye çalışıyor.ama inanın hatasını anlayıp gerçekten banada özür dilemesi haftalarını aldı,üstüne bide annesiyle bize gelip gerçek manada mahcubiyet duyacaklarına annesi annemi suçladı,benim annem oğlunda travma açmış,eski arkdaşım ile alakalı konuşmuş, nişanlımda düşünmüşki benim annem evlenmemizi istemiyormuş.halbuki nişanlım neredeyse hep bizdeydi,beraber yiyip içip vakit geçiriyorduk,annemin gerçekten art bi niyetle söylemeyeceğini bilmemesi çok tuhaf.ama kendi annesi patavatsızlık yapınca, aman be canım annem güzelleme yapıyor oluyor,küfür edince anadolu ağzı işte diyor. annesine diyorum ki ama bakın oğlunuz anlayıp dinlemeden nişan attı ve getirdi eşyaları kapıma koydurdu, hep anneme bir şey söylüyorsunuz ama bu konu hakkında hiç konusmuyorsunuz dediğimde bana verdigi cevap şu; bir anlık erkek öfkesiymiş.şok oldum ya.sonra annesi bize geldikten 1 gün sonra beni aradı, biribirne sahip çıkın bir bugün varız yakın yokuz falan dyerek güzel bir şekilde konuştu.ama anneme travma açtınız diiyp üste çıkmaya çalışmasına çok sinir oldum.uzun bir süre bu konuda kendini haklı gördü.şuan yanıma görmeye beni geliyor adımı farklı kaydetmiş,evdekilere biriyle görüşüyorum diiyp evden çıkıp yanıma geliyor,tam manasıyla barıştığımzda ikimizi açıklayacakmış.neden böyle bir yalan söyledin,illa birimi olmak zorunda hayatında dedim.annesi üzülmesin,evdekiler çok soru sormasın diyeymiş.ailesiyle telefonda konuşurken annesi buna hep başkasını buluruz diyor,bana karşı olmasada biriler hakkında küfürlü konuşuyor annesi.bende dedimki annen yanlış konuşuyor neden kızmıyorsun,küfür doğru bişy değil diyorum,neymiş Anadolu ağzıymış.dedimki ne ara unuttunuz ya,daha nişan atalı ne kadar olduda birini bakıyorlar sana,neymiş onun üzüldüğünü görüyorlarmış onun içinkısaca kızlar ben hayatımda ilk defa birini çok sevdim,ve ilk defada böyle bişi yaşıorum.beni çok kırdı,resmen gökdelenden aşağı attı,ileride tekrar aynı şeyleri yaşatmasından korkuyorum.bir yandan diyorum insandır herkes hata yapar.öte yandan beni hiç dinlememesi çağrılarıma cevap vermeden kestirip atması korkutuyor.sizin düşncelerniz neler kızlar?
not:nişanlımın derdi çocuk değilmiş, sakladığımı düşündüğü için ona ihanet edip kandırdığımı düşünmüş.yani ben güya en başta çocuğumun olmayacağını biliyormuşum.bilerek söylememişim.ki böyle birşey asla yok.onu tanıdığım da kistim vardı evet ama çok basit bir şeydi tedavi gerektirmiyordu. O yüzden durup dururken, canım ben de kist var demedim, o hayatıma girdikten sonra kontrol için doktora gittiğimde doktor kist büyümüş, bi tık zor olabilir deyince, kontrolden çıkınca olduğu gibi zaten kendisiyle paylaştım bu durumu. ben ondan saklasaydım doktora gittiğimi de söylemezdim zaten. Zaten doktor onu içeri almadı pekala yalan konuşabilirdim, yapsam yapardım ama yapmadım çünkü Allah korkum var, ben kimsenin vebaline girmem, Allahta böyle bir yanlışı nasip etmesin zaten. Saklasaydım beni terk ettiğinde, bak durum senin düşündüğün gibi değil gel doktora gidelim diyemezdim.ama hiç oralı olmadı. Bana cevap vermedi; bana cevap vermeme sebebi de şuymuş; bu kız beni kandırıyor şimdi karşılıklı konuşursam yine kandırır deyip benimle bu yüzden yüzyüze gelmemiş.ben Allah korkusu olan biriyim.birkaç olayı ve senaryoyu kafasında birleştirince benim sakladığım fikrine varmış,bu sebeple böyle davranmış.ama güvenmeyerek bana büyük bir hata yapmış,o an farklı bir düşünce iklimindeymiş ve çok yanlış düşünmüş falan..

Son düzenleme:
Belki saklamakla yanlış yaptın, ama tavırları çok incitici. Böylesi hayırlıdır belki. Bu herifle evlenirsen mutlu olacağını düşünmüyorum.
yorumunuz için çok teşekkür ederim. işte zoruma bu gidiyor.ama inanın saklamadım.sadece önemli görmedim.durup dururken aa bende kist mi var deseydim,zaten kist herkeste var.benim için önemli olan nedir biliyomusunuz.mesela çocuğum olmayacağını bile bile söylememek hainliktir.ama doktor o dönem yani onu tanımadan önceki dönem bana asla böyle birşey söylememişti.hem zaten çocuk için benimle evlenen,hiç evlenmesin uzak dursun daha iyi.Allahtan korkusu olan biriyim,eğer çocuğum olmayacağını bilsem bunu mutlaka ilk gün söylerim.

yorumunuz için çok teşekkür ederim. işte zoruma bu gidiyor.ama inanın saklamadım.sadece önemli görmedim.durup dururken aa bende kist mi var deseydim,zaten kist herkeste var.benim için önemli olan nedir biliyomusunuz.mesela çocuğum olmayacağını bile bile söylememek hainliktir.ama doktor o dönem yani onu tanımadan önceki dönem bana asla böyle birşey söylememişti.hem zaten çocuk için benimle evlenen,hiç evlenmesin uzak dursun daha iyi.Allahtan korkusu olan biriyim,eğer çocuğum olmayacağını bilsem bunu mutlaka ilk gün söylerim.
Düşünsene çocuğun olmazsa sana ne mobbingler uygulayacak. Sevgi böyle bir şey değil. Hastalıkta sağlıkta diyerek verilen bir söz. Bence affetmeyin.

Tek yapman gereken onu hayatından çıkartmak. Ve umarım güçlü olup bunu yapabilirsin. Zira mutluluk çok zor olunla. Sen çok daha iyilerini hak ediyorsun emin ol.

Ay barışma sakın ya bununla ömür mü geçer Allah askına. evlenince nezle grip olunca da boşanmaya falan kalkar bu kesin.
haha çok alemsiniz, ama bir o kadarda olası bir tespit:) defalarca özür diliyor,pişmanlık kapıları neden kapalı diyor,hergün çiçek gönderiyor, tek bir hatamda silme diyor.bende vicdan ve merhmet sahibi bir insanım,ve Allah şahit çokta sevdim.Ama biyanım git diyo biyanım kal Ebru Yaşar misali, saklamadım ama velevki saklamış olayım, ilişki böyle mi bitirilmeliydi. ailesiyle helalleşmek istedim ona bile izin vermedi, aldığı ev için sen artık bu eve giremezsin dedi.

İstisnalar illaki vardır ama genelde erkeklerin evlilikte çocuğa bakışı kadınlarınki gibi olmuyor. Daha çekimserler çocuk konusunda. Yani çocuğum olmazsa diye korktuğunu sanmıyorum. Bence nişanlınız biraz şov yapmış biraz kafası gidip gelmiş onun. Belki de kistin ne olduğunu bilmediği için biraz soğumuştur ilk öğrendiğinde. Tek bir hatamda silme dediği hata da şey, nişan atma :) Ben yerinizde olsam kendimi riske atmazdım. Gelgitli insanla zor.

haha çok alemsiniz, ama bir o kadarda olası bir tespit:) defalarca özür diliyor,pişmanlık kapıları neden kapalı diyor,hergün çiçek gönderiyor, tek bir hatamda silme diyor.bende vicdan ve merhmet sahibi bir insanım,ve Allah şahit çokta sevdim.Ama biyanım git diyo biyanım kal Ebru Yaşar misali, saklamadım ama velevki saklamış olayım, ilişki böyle mi bitirilmeliydi. ailesiyle helalleşmek istedim ona bile izin vermedi, aldığı ev için sen artık bu eve giremezsin dedi.
Sizin ilk başta sözünüze güvenmeyen bu sekilde hakaretler savuran bi insanla ne kadar mutlu olabilirsiniz ki? bunu düsünmek gerekiyor. Değer vaktinde bilinmeli bence özür dilemek cok kolay.. Biliyorum cok zor sizin icin de seviyorsunuz ama insan bu tür konularda kendi değerini korumalı ve kendi yoluna gidebilmeli inanın böyle bir olay basınıza geldiyse belki de kurtulmanız ve gözünüzü açmanız icin bir uyarıdır

Anamda anam, anamda anam.
Anadolu ağızlı anammm!
Biz Anadolu insanı değil miyiz? Küfürü gerekçesi ne ara "Anadolu ağzı" oldu?
Ay delirmelik konu. Sizin saklamanın hataymış orası ayrı bir konu ama siz barışın, evlenin bu yine anasının memesine döner, üstüne sen beni kandırdınla size hayatı zehir eder.

Anamda anam, anamda anam.
Anadolu ağızlı anammm!
Biz Anadolu insanı değil miyiz? Küfürü gerekçesi ne ara "Anadolu ağzı" oldu?
Ay delirmelik konu. Sizin saklamanın hataymış orası ayrı bir konu ama siz barışın, evlenin bu yine anasının memesine döner, üstüne sen beni kandırdınla size hayatı zehir eder.
Düşünceniz için çok teşekkür ederim. Ama ben ondan bir şey saklamadım. Durup dururken ben de kist var demedim çünkü zaten bu herkeste var. Çocuğum olmayacağını bilseydim ve saklasaydım evet bu saklamak olurdu. Doktor birtık zır olabileceğini o hayatımda iken söyledi, söyleyince zaten olduğu gibi kendisine paylaştım. Eğer saklamak gibi bir gayem olsaydı işte asıl doktor bunu bana söylediğinde ona söylemezdim evet işte bu saklamak olurdu.

canım diyelim evlendin çocuğun olmadı , düşünsene sana dayatılan baskıyı ? Şimdiden bile başlamışlar orta da fol yok yumurta yok . Böyle keskin kararlar verip bi öyle bi böyle davranandan hayır gelmez. Birde annesi rol baya oynuyor nişanlın üzerinde . Zor karakter .
Belliki karar veremedin duygusal düşünmen çok normal ama gelecek kurma söz konusu çok çok önemli . Ne derler sonradan ağlayacağına şimdi ağla . İlerde doğru karar verdim İyiki dersin

Seni Cok kolay harcamis devami gelir sasmaz bosver yoluna bak…
annesi o gün bizi barıştırmak ve ara bulmak için geldiğinde, annemi oğluna travma açmak ile suçladı.Eski sevgilimden bahsetmiş diye.erkek adama bu söylenmezmiş,annemi savunuyor değilim,evet dememeliydi.ama inanın annemi tanısanız herhngi bir art niyeti olan biri değil,mesela nişanlım bize geldiğinde, kendi tabağına az koyar bize doldururdu.onu evladından hiç ayırmadı.ve gittiği yerlerdede hep övdü.benim damadım şöyle iyi böyle efendi diye.bunu nişanlımda biliyor mesela. sonra kayınvalideme dedim ki ama bakın oğlunuz eşyaları kapıma bıraktı, beni anlayıp dinlemedi dediğimde, bir anlık erkek öfkesiymiş diye cevap veriyor.

Bu hanzo kistlerin gebeliğe engel olmadığını araştırsaymış keşke ne olduğunu öğrenirmiş .. bu bir sebep değil kimse çocuk için evlenmiyor .. 5 senelik evliyim çocuğum yok nasip işi elimizi duaya çevirmekten başka bişey yapamıyoruz çünkü doktorlarımıza gidiyoruz tedavilerimizi oluyoruz takdiri ilahi gerisi boş..akşam akşam üzüldüm dilerim özellikle de anasının seçtiği çürüğe denk gelir umarım ..😉

Anani da al git de, barisma ve hayatina devam et. Bu heriften bi cacik olmaz, demedi deme:)
evet ilk etapta bende böyle düşünüyordum. ama işte hergün çiçek gönderip, ben sensiz yapamam diyip üzülüyor,e zaten bende çok seviyordum onu, tek bir hatamda silme lütfen diyor.ben evime kimseyi karıştırmam herkes işine baksın diyor.ailem sana karışamaz,söz söyleyemez diyor.

evet ilk etapta bende böyle düşünüyordum. ama işte hergün çiçek gönderip, ben sensiz yapamam diyip üzülüyor,e zaten bende çok seviyordum onu, tek bir hatamda silme lütfen diyor.ben evime kimseyi karıştırmam herkes işine baksın diyor.ailem sana karışamaz,söz söyleyemez diyor.
O da, ailesi de eger ki evlenirsen gonderdikleri çiçekleri yedirirler sana:)
Azicik laf dinle be ablam, bir sey biliyoruz da konusuyoruz.
Bu adam bes para etmez.

Ha yasayip anlayabilirsin tabi, tutan olmaz.
Herkes doğru karar verecek diye bir sey yok.

Yoksa herkes mutlu/sorunsuz falan olurdu:)
Sen de azıcık cek bakalim, ozaman akillanirsin.

X