Nisanlim nisan atmak istiyor:(

Her iliskide problem cikiyor biliyorum ve kimse bir iliskide hep hakli olamaz bnmde eksik yönlerim vardr harika insanim diyemem ama sürekli beni suçlaması cok etkiliyor beni bana isten ayril dedi erkek olan yerde calismani istemiyorum dedi bende sinirlendim sende ayril o zmn isten bende senin kadinlarla ayni yerde calismani istemiyorum dedim. Tamam ikimizde ayrilalim isten dedi. Ben ayrilmayacam dedim basladi saymaya vs. Sonrasinda senin yuzunden işim bozuldu diyor bana. ben cik dedigim icin patronuyla tartışmış ve calisma saatleri uzamış sozde bunda bile beni suçluyor gercekten kafayi yemek üzereyim
İşte hep bahane bulacak.Ayrilmak için.Maalesef zamane erkekleri direk ayrılmıyor bahanelere siginiyorlar.Kadini ezerek kendilerinden soğutup ayırma çabasına giriyorlar.
Üzülüyoruz sevdiğimiz insanlardan ayrildigimiz içinde ruh sağlığımız da önemli.Seven yanımızda durur.

8 yıl birliktesiniz diye ayrılmak zor geliyor olabilir ama 20-30 yıllık evliler ayrılıyor. Eminim ayrılınca daha mutlu olursunuz.

Merhaba arkadaşlar basliktanda anlasilacagi uzerine nisanlim nisani atmak istiyor 8 yillik bir gecmisimiz var ne yapicam bilmiyorum kafam cok karişik konusmaya çalıştığım zamanda cok kalbimi kırıyor tartisiyoruz surekli sacma sapan konulara en sonra isten ayrilmadigim ve patronumu savundugum icin onu isyerine tercih ettiğimi dusunuyor ve ayrilalm dedi yaklasik 3 haftadr dogru duzgun mesajlasmiyoruz bile anlasmiyoruz beni anlamiyorsun diyor oda benj anlamiyor gercekten cok bunaldim psikologa basladim bu yuzden sizden de fikir almak istedim fikriniz nedir
İşyerini bana tercih ediyorsun mu? Bu neyin bahanesi böyle?.bence bu adamın aklında başka planlar var.bu dediği hiç akıl karı mi?.bir de ona ne senin iş arkadaşından patronundan. Bence vicdan azabını azaltmak için üstünüze üstünüze geliyor saçma bahanelerle.yemedim deyin yemedim.ne derdin varsa açık açık söyle, dünkü çocuk değilim deyin.

iş konusuna gelene kadar alltta yatan başka sorunlar var bence. insan niye durup dururken 8 yıldır birlikte olduğu evlenmeyi planladığı kişiden ayrılsın? bir şeyler çok önceden bitmiş bence, iş bahane.

Ne yapmam gerektigini biliyorum ama onu hala sevdigim icim yapamiyorm:KK43: bana kendimi hep suclu hissettiriyor ben onun hayatini mahvetmişim gibi davraniyor herseyde bni suçluyor ayrilmayi dusununce anilar geliyor aklima onca yasanmislik duzelir mi diye umut etmek istiyorum kafam allak bullak oldu
hı hı düzelir bekle düzelir b*k düzelir kandırma kendini ya gururlu ol biraz iş bahane istemıyor gözden çıkarmış

Belliki bazı şeyleri bahane ederek sizi uzaklaştırmak istiyor bence siz ondan önce davranın bitirin zaten baştan böyle ise ilerisi daha zor olur sizin için

Ne yapmam gerektigini biliyorum ama onu hala sevdigim icim yapamiyorm:KK43: bana kendimi hep suclu hissettiriyor ben onun hayatini mahvetmişim gibi davraniyor herseyde bni suçluyor ayrilmayi dusununce anilar geliyor aklima onca yasanmislik duzelir mi diye umut etmek istiyorum kafam allak bullak oldu
Saçmalamayın, işini kaybedecek, düzeni bozulacak, ailesinden çevresinden ayrılacak, ayağına gidecek olan sizsiniz, sizin hayatınız mahvolacak onun keyfi gıcır.

Bu hisleri o yasatiyor belki ama hisseden sizsiniz yani siz kendinizi boyle hissediyorsaniz evlenince bunu 10la carpin. Bir seye kirilsaniz neden kirildin diye bile sizi suclar gonul almaya calismaz eee evlilik birbirini beslemek degil mi neden siz devamli onun arkasini toplayasaniz?
Belli ki sıkılmış yeni heyecanlar ariyor o sizden gitmis zaten sevginize tutunarak oldurma cabasina girmeyin siz bitirin ve caniniz acisa da ona karsi asıl ben seni istemiyorum boyle yari yolda birakan birinden ne adam olur ne koca diyin o kendine kole ariyor bence

Calistigim yerde müdürüm ve belli denetimlerden geciyoruz evlenip isten ayrilicam ve onun yasadigi sehire yerleşeceğiz evlendikten sonra denetime gelip gidelim dedim ozet olarak
Elin herifi için müdürlük mü bırakılır be.
Böyle kadını işinden parasından edip ortada bırakmayan erkek görmedim şu yaşımda.
Aklınızı başınıza alın. Yaşınız 27 ise 8 yılım dediğiniz herifle 19 yaşında tanışmışsınız zaten.

Erkeklerin olduğu yerde çalışmanızın ne sakıncası varmış? Her gün biriyle yattığınızı falan mı düşünüyor? O kendisi öyle mi yapıyormuş iş yerindeki kadınlarla? 8 yıldır rahatsız olmamış şimdi mi rahatsız? İlginç valla. Bence evlenmemek için bahane buluyor. Başka anlaşamadığınız konular var mıydı? Ailesi sizi istemiyor olabilir. Aldatılıyor olabilirsiniz.

Erkeklerin olduğu yerde çalışmanızın ne sakıncası varmış? Her gün biriyle yattığınızı falan mı düşünüyor? O kendisi öyle mi yapıyormuş iş yerindeki kadınlarla? 8 yıldır rahatsız olmamış şimdi mi rahatsız? İlginç valla. Bence evlenmemek için bahane buluyor. Başka anlaşamadığınız konular var mıydı? Ailesi sizi istemiyor olabilir. Aldatılıyor olabilirsiniz.
Bence coktan aldatmis kişi kendinden bilir işi diye düşünüyorum

Allah bilir kendi ne filmler çekti işyerinde, bu kadar kıskançlığın sonu hayra alamet olmuyor. Sevgiliyken kendince değerli değilmiş kadın, karısı olacak ya malı olacak ya artık, kendini sorumlu görüyor. Konu sahibi aslında bu güne kadar ciddiye alınmadığını bi anlasa keşke.

Calistigim yerde müdürüm ve belli denetimlerden geciyoruz evlenip isten ayrilicam ve onun yasadigi sehire yerleşeceğiz evlendikten sonra denetime gelip gidelim dedim ozet olarak
Sizi istemeyen biri için işinizden vazgeçmek ne kadar doğru? Evlilik güven ister. işi bırakıp evleneceksiniz, şehir değiştireceksiniz. sizi yarı yolda bırakma sinyalleri veren biri sonuçta nişanlınız.

Elin herifi için müdürlük mü bırakılır be.
Böyle kadını işinden parasından edip ortada bırakmayan erkek görmedim şu yaşımda.
Aklınızı başınıza alın. Yaşınız 27 ise 8 yılım dediğiniz herifle 19 yaşında tanışmışsınız zaten.
Aynı fikirdeyim. Evlenince neden iş bırakılır ki anlamıyorum. Şehri neden kadın değiştirir? Zorunlu durumlar haricinde kadının düzenini bozmasını doğru bulmuyorum. Erkekler her zaman her ortama uyum sağlayabiliyor ama kadınlar için çok zor, resmen çoğu gidip bir evin içine tıkılıp kalıyor. Hiç gerek yok ya bir erkek için. Aşkmış, sevgiymiş, fedakârlıkmış falan hepsi hikâye bence. Dört duvarın içinde tüm gün tıkılı kalıp da aklını yitirince kadın, ne aşk kalıyor ne sevgi ne fedakârlık.

Aynı fikirdeyim. Evlenince neden iş bırakılır ki anlamıyorum. Şehri neden kadın değiştirir? Zorunlu durumlar haricinde kadının düzenini bozmasını doğru bulmuyorum. Erkekler her zaman her ortama uyum sağlayabiliyor ama kadınlar için çok zor, resmen çoğu gidip bir evin içine tıkılıp kalıyor. Hiç gerek yok ya bir erkek için. Aşkmış, sevgiymiş, fedakârlıkmış falan hepsi hikâye bence. Dört duvarın içinde tüm gün tıkılı kalıp da aklını yitirince kadın, ne aşk kalıyor ne sevgi ne fedakârlık.
Kadınlar bunu iki çocukla parasız kalınca , aile desteği istenilen gibi olmayınca anlıyor ama işte. Ne yaparsın ? Çok seviyorum diyor geçiyor.
Ama sonuç ? Yapmasaydın oluyor genelde.
Çünkü insanoğlu nankör. Dediğin gibi kadının düzeni daha önemli , ailesinin desteği daha önemli , parası daha önemli. Ve bunları zamanında fark etmek önemli bir de.
Ben de hep öyle derim. Erkek kadının ayağına gelecek. Yoksa %90 değeri olmuyor maalesef. Bu böyle. Hep okuyorum buralarda güzel güzel şehirlerde yaşarken evleneceğim diye ücra yerlere gidiyorlar , para yok , gidiyorlar iş yok , aile uzak. Herif azıtıyor tabi. Zaten ailesi herifin yanında , paşam da paşam derken hoop al sana aileci , doğruyu yanlışı ayırt edemeyen herif ile kal başbaşa...
Ne demişler ? Aşrı aşrı memleketlere kız vermesinler. :)
Akıllı olun hanımlar. Önce kendi menfaatinizi düşünün. Erkekler kendilerine saygı duyan , kuralları olan kadınlara aşık olurlar , değer verirler. Yoksa elimin altında , yeri yok yurdu yok , parası yok diye ezer de ezer. Her şeyi tecrübe edemezsiniz. Edinilen tecrübeleri cebinize koyun.

Müdür konumuna çıktığınız işi tamamen bırakmak istememeniz normal, işle bağınızı koparmak istememeniz de normal.
Sizinki sevgi değil alışkanlık. Evlendiğinizde de her şey için sizi suçlamaya devam edecek, bir şey değişmeyecek ki, ilişkiler bozulduysa düzelmez. Ayrıca ayrılmak istiyorsa belki hayatında başkası da var, sizi yıldırmaya çalışıyor. 3 haftadır uzak duran adam ipleri koparmış son adımı sizden bekliyor demektir. Zorlamayın, dilenci konumuna düşmeyin.

Her iliskide problem cikiyor biliyorum ve kimse bir iliskide hep hakli olamaz bnmde eksik yönlerim vardr harika insanim diyemem ama sürekli beni suçlaması cok etkiliyor beni bana isten ayril dedi erkek olan yerde calismani istemiyorum dedi bende sinirlendim sende ayril o zmn isten bende senin kadinlarla ayni yerde calismani istemiyorum dedim. Tamam ikimizde ayrilalim isten dedi. Ben ayrilmayacam dedim basladi saymaya vs. Sonrasinda senin yuzunden işim bozuldu diyor bana. ben cik dedigim icin patronuyla tartışmış ve calisma saatleri uzamış sozde bunda bile beni suçluyor gercekten kafayi yemek üzereyim
Yalan söylüyor, senin yüzünden kavga etmiş değil. Hafi diyelim senin yüzünden etti, ne dedi patrona 'beni kadın çalışmayan bölüme al, nişanlım istemiyor' mu dedi 🤣 ayrıca öyle tartıştı diye mesai yazmak da çok komik görünmüyor mu, okullarda bile yok öyle bir şey. Mesai dediğinin ek ücreti var öyle ceza olmaz. Bence senden uzak, hatta yeni flörtüyle vakit geçirmek için uydurdu bunu, belki de gönüllü kalıyor mesaiye. Herkesi kendiniz kadar dürüst ve düz düşünmeyin, insanlar ne kurgulu yalanlar uyduruyor inanamazsınız

X