nişanlım ve benim kararsızlığım

senın ayrılıp ayrılmayacagına bız ne desek bos bahane arıyorsun kesın ayrılmamak ıcın.bırde sevıyorum demıssın ya tamam anladım senı.ıstedıgın bahaneyı bul ayrılmamak ıcın kendı ıcınde anlattıgın gıbıyse sonu yok bence bu ılıskının.yol yakın ne aılenı uz nede kendını

arkadaşlar nasıl anlatcam bilmiyorum..ben nişanlanalı 3 ay falan oldu.ama sanki sevgilim değişti nişanlım oldu .yani..flört dönemindekii oo erkekk değil.. şimdi ne arıoo ne soruooo..3 gün aramasa mjlaşsak yeter ona..ama bana yetmioo sesini duymak istyrmm.çok sıkta mjlaşmyrzz gündzzz yoğunuz akşamda yatana kadar toplasan 15 20 mj anca..bidee korkuyrmm ben yaa bunun kıskançlıklarıı hat safada ,en basiti dişlerimi temizletmeye gtcem dedim.ne işin varr zaten temiz gitmene gerek yok dioo. ikna ederek anlatmaya çalışıyorum o zamanda naparsan yap dioo..kızarr gbii bellii zaten..bide il dışına gelin gidicemm..şimdiden böle yapparsa oraya gidincee daha kötüsü olacak diee korkyrmm. bana güvenidee yokk galibaa fecemdekii kuzenmle tanışmadıı daha...oo erkek kim dedii.kuzenm dedim tmm dedii..orda bi foto var masa başında ne zmn çekindin dedii..bnde şu tarhde dmm arkadaşımla kadın doğuma gtdkk ordan uğradık dedim ne halt yemeye gtdnzz sizz falan dedii..yaa sonçta ne olursa olsun arkadaşım yanında benm olmamı istiosaa giderm yanii nasıl bi tavırdır bu anlamadımm yaa?yaa bıktım kısknçlğndan buu insan ömür boyu çekilirmii yaa?

Nisanliniz oldu zaten...Ama sevgili ve nisanli arasinda karekter olarak fark olmamali fakat siz sanki simdiden kabullenmissiniz o kirmizi yaptigim cumlenizle ? Bazi farklarda olacak ama bu konuda olmamali..

Peki o 20 tanecik mesajlasmalariniz nakadar verimli ? Kimi insan olur 5 dk konusursun cok mutlu olursun cok iyi gecer ama kiminle 50 dk konus ama hicbi positif etkisi olmaz,verimsiz gecer...Sizinki nasil ? Yoksa okadar asiksinizki bunun farkinda degilmisiniz..?

fotograflari listenizdeki kisileri sormasi normal bence,olabilir hemen onyargi yapmayin sakin olun :) Ama gidip sifrenizi felan sorarsa orda bi duraklarsaniz iyi olur..

En son olarak mavi yaptigim cumleler,aynen o sekildemi size hitap etti? eger oyle ise bence cok nahos argo konusmalar...Saygili sormak gerek bazi seyleri...karsisindaki bi arkadasi degil,nisanlisi...esi olacak kisi...sizin kendi konusmaniz nasil,sizdemi boyle konusuosunuz,beraber boyle anlasiosaniz ikinizde bise demiyecegim ama ben sahsen kabul etmem oyle sozleri...

bu yazdiklarimi dusunun daha sonra bence siz iyi dusunun hayat boyle gidermi gitmezmi ilerde...ben burdan bukadar okuma ile karar veremem ama puruzler var...patlaklar veriliyor...bu kiskancligi karsisinda fedakar olursaniz problem olmaz :) ama bu demek degilki herseyi kabul edin..herseyin bi yeri yordami var..

canım bence otur konuş düzgünce neden böylesin de neden böyle oldu de konuşmak bazen çözüm olur benim nişanlımda çok kıskanç ama beni çok sever emin ol seninkide seni seviyodur belki alışamamıştır yeni yeni toparlanıyodur sen konuş bakalım derdi neymiş medem böyle olucaktı neden nişanlanlandık falan de sen daha iyisini bilirsin önce konuş seviyosan elinden geleni yap derim canım elbet düzelir zaman ister.... allah kolaylık versin

ben konuştumm..cevabıı şuu uzaklardayız diye böyle davranıyorum yanımda olsan böyle davranmam diyor....sadece sabrediyorum çnkü ben bu insanı 4 yıldır tanıyorum bu böyle değildi değiştii zatenn burdan da takip ediyorum vee yazıyorlar evlenmiş yıllar geçmiş hala eşinin yeni yeni huylarını keşfediyolar...haksızmıyımm sizce

Nisanliniz oldu zaten...Ama sevgili ve nisanli arasinda karekter olarak fark olmamali fakat siz sanki simdiden kabullenmissiniz o kirmizi yaptigim cumlenizle ? Bazi farklarda olacak ama bu konuda olmamali..

Peki o 20 tanecik mesajlasmalariniz nakadar verimli ? Kimi insan olur 5 dk konusursun cok mutlu olursun cok iyi gecer ama kiminle 50 dk konus ama hicbi positif etkisi olmaz,verimsiz gecer...Sizinki nasil ? Yoksa okadar asiksinizki bunun farkinda degilmisiniz..?

fotograflari listenizdeki kisileri sormasi normal bence,olabilir hemen onyargi yapmayin sakin olun :) Ama gidip sifrenizi felan sorarsa orda bi duraklarsaniz iyi olur..

En son olarak mavi yaptigim cumleler,aynen o sekildemi size hitap etti? eger oyle ise bence cok nahos argo konusmalar...Saygili sormak gerek bazi seyleri...karsisindaki bi arkadasi degil,nisanlisi...esi olacak kisi...sizin kendi konusmaniz nasil,sizdemi boyle konusuosunuz,beraber boyle anlasiosaniz ikinizde bise demiyecegim ama ben sahsen kabul etmem oyle sozleri...

bu yazdiklarimi dusunun daha sonra bence siz iyi dusunun hayat boyle gidermi gitmezmi ilerde...ben burdan bukadar okuma ile karar veremem ama puruzler var...patlaklar veriliyor...bu kiskancligi karsisinda fedakar olursaniz problem olmaz :) ama bu demek degilki herseyi kabul edin..herseyin bi yeri yordami var..

gerçekten ona karşı saygısızlık yapmadım argo cümle kullanmadım kallanmamaya çalışıyorum insan sinrlenince kendine hakim oluyorsa eğer karakteri bence oturmuştur ve ben telefonu kapatmak istediğimi söylüyorum böyle durumlarda......gerçekten benden şifremi istedi ve bnde verdim şifremi tabi arkasından her zmnki soru geldi bana güvenmiyormusun dedim?güveniyorum ama ver ne olacak ki dedi..ben kendimden eminim ve böyle sanal şeylerle aramızın bozulmasını istemediğimden verdim.sonra ben istedim bana şimdi veremem sonra veririm dedi müsait değilim dedi..neyse susutum bişey demedim zor tutdum kavga etmiyeyim dieee..gerçekten bana o cümleyi kullandıı..napim yaa ben kararsızım böyle davranışları gördükçe...bazende diyorum emek et yemek bul diee sabrediyorum sabrediyorum..

senın ayrılıp ayrılmayacagına bız ne desek bos bahane arıyorsun kesın ayrılmamak ıcın.bırde sevıyorum demıssın ya tamam anladım senı.ıstedıgın bahaneyı bul ayrılmamak ıcın kendı ıcınde anlattıgın gıbıyse sonu yok bence bu ılıskının.yol yakın ne aılenı uz nede kendını

ben ayırılmak için bahane bulmuyorumm bahane bulsaydım bana yaptığı davranışta bitirirdim sadece ne yapmlıyım diyorum.sonuçtaa benm gbi stresli dönemden geçmşiştir herkes diye düşündüm ve paylaştım.ewet seviyorum onu ben onun yanındayken herşey güzel uzaktayken kötü.ama her kızın içinde bi korku oluyor acaba evlenincede böle olurmu yoksa herşey dahamı güzel olur diye düşünüyrm.hiç kimsede ayrılmak için nişanlanmaz evlenmez ben hala ilişkimin boyutunu nasıl kurtarmalıyım die düşünüyrmm...

sanırım siizn daha yaşlarınız küçük. ama şunu diyim erkekler nişanlandıktan sonra bir süre kendine gelemiyo bu duruma alışmaları zamna alıyo. nişanlınla konuş olmuyosa bırak HAYVANI gitsin.......:KK53:

en kestirme ve doğru cevap burdan gelmiş sanırım çok güldüm valla :KK1::KK1: ama doğru söze ne denir ki! :KK9:

tatlım eğer nişanlın seninle gerçekten yazdığın gibi konuşuyorsa bu adamın sana saygısı yok, sana saygısı olmayanın sevgisi hiç yoktur.

Nişanlını anlattığın kadarıyla şöyle bir düşündüm de gözümün önüne maço, kaba düşüncesiz bir adam geldi, iyi düşün 4 yıl için kalan yıllarını mahvetmeye değer mi?

Evlilik bu, 100% ayaklar yere basılıp tamamen emin olunmadan verilmemesi gereken bir karar, tekrar düşünmen de fayda var.

hayvan derken???
ben sevdiğime kıyıp böyle bir laf edemem ! siz evlenmeden aradaki saygı kalkıp gitmiş bırakın kıskançlığı bir kenera...:KK19:mutlaka 2164721347

şunu söylemek istiyorum sevgilinizle telefonda hararetli bi şekilde tartışıyosunuz ve sizin dediğinizi kabullenmek istemiyor.telefonu kapatdıktan sonra aptalya bana neler dedi ben haklıydım hiç mi demediniz yada fevri şekilde kızmadınızmı..eğer böle davranmadıysanız ben sizin alnınızıdan öperim..wayy bee ne insanlar varmışş sevdiğine kıyamıyorlarmış.:KK1::KK1::KK1:kusura bakma ama arkadaşım evlenince bana şöyle yaparsa bende söyle yaparım eşime kendimi ezdirmem diye düşünüyorsunuzda şimdide kıyamıyormusuzz???lütfen biraz gerçekçi olalımm

Bir de nolur düzgün yazın. Türkçeyi düzgün kullanın lütfen.
Ne gerek var böyle yazmaya. Doğruları varken. Tamam hepimizin hataları olabiliyor ama bu sizin kullanım diliniz olmuş artık.
Birkaç tanesini işaretledim. Çok mu zor doğrularını yazmak.
Çocuklarınıza da bu şekilde mi öğreteceksiniz.
Yızlaştırmayalım diye yazıyorum. Sizin gibi yazan öyle çok ki.
Türkçemizin bozulmasına izin vermemek için yazıyorum bunları.
Lütfen polemik yapılmasın.
Herkes buna dikkat etmeli...

hızlı hızlı yazıyorum bide mişterilerden fırsatım olmuyorr doğru yazmaya ama dikkat edicem daha düzgün yazmaya :KK1:

hızlı yazmanızın dışında hızlı da düşünmüşsünüz:KK9:

öncelikle evli değilim...bekarım...sevgilimle telefonda konuştuktan sonra çok hararetli bir şekilde konuşmuş olsam da ki hiç tarzımız değildir,arkasında kabullenemeyeceğim şeyler söylemem....kısaca biz buna " bana yapılmasını istemediğim şeyi bir başkasına da yapma " diyoruz ki burda sözü geçen sevgili,yar!:KK17: evet ona hiççç kıyamam...evliyken de hakkınızı aramak,kendini ezdirmeme düşüncesi karşılıklı güç savaşı yapmak değildir,hakaret vari sözler kullanmak,şiddetle altetmek yada başka yollarla çözüm yolu aramak değildir..sadece iletişim yoluna başvurursunuz, en azından ben öyle yapıyorum ilişkilerimde:KK34: ve hiç olmadığım kadar da gerçekçiyim...sanal ortam olarak nitelendirmiyorum burayı nitekim buranın da kendi açısından bir çok kesim tarafından -kadın,erkek- takipçisi var ,seviyemi ve samimiyetimi her zaman üst seviyede tutmuş olmakla birlikte,hali hazırda burdan beni tanıyan da pek çok insan var zaten,ama sizinle hiç tanışmadık biz:KK55: dolayısiyle benim ne kadar gerçekçi olup olmadığımı bilmenizin de mümkünatı yok:KK76: saygılarrr:KK31:

hızlı yazmanızın dışında hızlı da düşünmüşsünüz:KK9:

öncelikle evli değilim...bekarım...sevgilimle telefonda konuştuktan sonra çok hararetli bir şekilde konuşmuş olsam da ki hiç tarzımız değildir,arkasında kabullenemeyeceğim şeyler söylemem....kısaca biz buna " bana yapılmasını istemediğim şeyi bir başkasına da yapma " diyoruz ki burda sözü geçen sevgili,yar!:KK17: evet ona hiççç kıyamam...evliyken de hakkınızı aramak,kendini ezdirmeme düşüncesi karşılıklı güç savaşı yapmak değildir,hakaret vari sözler kullanmak,şiddetle altetmek yada başka yollarla çözüm yolu aramak değildir..sadece iletişim yoluna başvurursunuz, en azından ben öyle yapıyorum ilişkilerimde:KK34: ve hiç olmadığım kadar da gerçekçiyim...sanal ortam olarak nitelendirmiyorum burayı nitekim buranın da kendi açısından bir çok kesim tarafından -kadın,erkek- takipçisi var ,seviyemi ve samimiyetimi her zaman üst seviyede tutmuş olmakla birlikte,hali hazırda burdan beni tanıyan da pek çok insan var zaten,ama sizinle hiç tanışmadık biz:KK55: dolayısiyle benim ne kadar gerçekçi olup olmadığımı bilmenizin de mümkünatı yok:KK76: saygılarrr:KK31:[/Q

zaten yazınızda belirtmişsiniz biz;biz hiç böyle bir tartışma yada konuşmaya sebebiyet vermeyiz demişsiniz.bu sizin ilişkinizde böyle gayetde saygı duyuyrum umarım böyle herşey toz pembe gider sizin için.ama şuan günümüz ilişkilerine bakın burdanda takip ediyorum sürekli ama herşey sizin demeniz gbi olmuo her insanın sinirleri aynı değil,aynı olaya aynı tepkiler veremiyoruz.bu yüzden ayşe,fatmayız biz değilmi????:KK52:

Yaşınız küçük sanırım. Olgunluktan ziyade sizin daha oturtmanız gereken çok şey var ilişki adına.
Ne istediğinizi bile bilmiyorsunuz birbirinizin.
Yok ne gerek varmış diş temizletmeye yok ne halin varsa gör.
Ne halin varsa göreceksen seni önemsemiyorsa ne işi var ki bu insanın hayatında?
Birbirinize saygınız yok. Dahası nişanlının sana karşı sorumluluk duygusu yok.
Ama sen hayvan deyip de sevmeye devam ettiğin o insanla evlenirsin kıyamıyormuşsun da.
Evlen evlen böyle devirde böylesi sahiplenen ara(ma)yan sormayan birini daha bulamazsın.
Bundan iyisi Şam'da kayısı. :KK6:
Sevgiyi ne zannediyorsunuz anlamadım ki, '4 sene çıktım evleneyim de çıksın aradan bari bu evlenme işi' diye düşünüyorsunuz resmen. :KK31:

Evliliğe hazir oldugunuza emin mısınız?

Bana daha cok lise donemi kızları işareti verdiniz de..

Evlilik bambaşka bir dunya. Yeteri kadar Olgun degilseniz asla kaldıramazsınız bu sorumluluğu.

anca 20 mesaj mı? bu ne yahu.
bugün 19 msj çekti,demekki beni sevmiyor artık.:KK52:
lütfen böyle sınırlama yapmayın.arayın birbirinizi konuşun güzel güzel,ihtiyaç halinde,özlenildiğinde tatlı bir msj çekebilirsiniz.ama skor tutmakla olmaz.hem 5 msj çekiip,8defa araması sizi sevmediği anlamına gelmez.

4 yıldır tanıyorum diyosun onu,durumu en iyi sen bilirsin yani biz ne söylesek senin anlattıkların kadarıyla oda yetersiz olacaktır. gerçi süreninde çok önemli olmadığını düşünüyorum evlenmeden onu asla tanıyamazsın ip ucu alman mümkün ama...mesela ailesiyle ilişkisine bak..nişanlını yargılamak istemiyorum çünki nasıl olsa nişanlandım diyerek bi rahatlama içine girmiş özüne dönmüş olabilir ki bu sevmediğini göstermez ....bence bir erkegin annesiyle ilişkisi çok önemli bi kitapta okumuştum evliligin 5. yılı erkekler eşlerine annesine nasılsa öyle yaklaşıyormuş...(yalnış anlaşılmasın bu sadece sevgisini nasıl belli ettigi deger verme biçimini kapsıyor)

Böyle asabi bi insanla,hem de aileden uzak farklı bi şehirde işin çok zor çok...
Değişeceğini sanmıyorum.Evlenmeden halletmen lazım ki evlenince kafan rahat etsin ama nişanlın oturup seni dinleyip çözüm üretecek bi kafada değil gibi.Yine de sen daha iyi tanırsın.
Şimdi ne yapsa bi şekilde affedebiliyorsun ama evlenince tabiri caizse herşey daha çok batmaya başlıyor insana.
O zaman da yapılacak çok birşey olmuyor

X