Nöbetçi eczane telefonla mı çağrılır??

Hillad

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
516
472
Arkadaşlar iyi geceler. Tatil nedeniyle memlekete geldik herkes gibi. Oğlumun burun kemiğinde kırık var..geçen yıl düşüp burnunun üzerine çakılmıştı, o nedenle :KK43: . Ameliyatlık bir durum ancak 18 yaşından önce olamazmış. Gösterdiğimiz bütün doktorlar bunu söyledi.
nefes sorunu ciddi oranda çocuğa rahatsızlık veriyor. Bu nedenle burun spreyi kullanıyoruz özellikle uykudan önce. Bu gece de aynı sorunla uyuyamadı çocuğum. Sprey de yanımızda değildi. Bir büyük şehir ilçesindeyiz. Arabamla annemle çıktık. (Eşim kendi annesinde) Acil olarak nöbetçi eczane aradık. Nöbetçi eczaneyi bi eczanenin listesinden öğrendik. Sonra bulduk ama eczane kapalıydı. Telefon rehberi listesi vardı. Oradan aradık. Adam bi 10 dk. Kadar sonra çıktı geldi.
Daha önce hiç bir şehirde nöbetçi eczaneyi telefonla aramadığımızdan bahsettim.adam da sistem bu şekilde dedi.
Ben açıkcası acil bir durumda ilaçları almak için gittiğimiz her nöbetçi eczaneyi yerinde, kırmızı E ışığı yanar vaziyette, ve açık bulduğumuzdan sorguladım. Bu konuda bilgisi olan aydınlatabilirse mutlu olurum.
Ona göre bir dahaki sefere normal karşılarım en azından..

Geçmiş olsun öncelikle, neyse ki işiniz görülmüş.

ben yalnızca şuna takıldım, çocuğunuzun rahat etmesi için gerekli olan spreyi nasıl yanınıza almayı unutuyorsunuz, yani şu anda işe yarayan tek tedavi buymuş, çocuk için bir nevi hayat memat meselesi olan bir ilacı unutmanız, beni şaşırttı.. e tabi insanlık hali diyelim napalım 🤷🏻‍♀️

bu tarz durumlardan kaçınmak için arabada yedek bir sprey bulundurmanızı tavsiye ederim, 1 tane evde 1 tane arabada.

Geçmiş olsun öncelikle, neyse ki işiniz görülmüş.

ben yalnızca şuna takıldım, çocuğunuzun rahat etmesi için gerekli olan spreyi nasıl yanınıza almayı unutuyorsunuz, yani şu anda işe yarayan tek tedavi buymuş, çocuk için bir nevi hayat memat meselesi olan bir ilacı unutmanız, beni şaşırttı.. e tabi insanlık hali diyelim napalım 🤷🏻‍♀️

bu tarz durumlardan kaçınmak için arabada yedek bir sprey bulundurmanızı tavsiye ederim, 1 tane evde 1 tane arabada.
Haklısınız, evde falan sürekli yedeği vardır aslında.. ama her zaman olan bir nedimesi sorunu değil. Bazen aniden başlıyor bu geceki gibi

Arkadaşlar iyi geceler. Tatil nedeniyle memlekete geldik herkes gibi. Oğlumun burun kemiğinde kırık var..geçen yıl düşüp burnunun üzerine çakılmıştı, o nedenle :KK43: . Ameliyatlık bir durum ancak 18 yaşından önce olamazmış. Gösterdiğimiz bütün doktorlar bunu söyledi.
nefes sorunu ciddi oranda çocuğa rahatsızlık veriyor. Bu nedenle burun spreyi kullanıyoruz özellikle uykudan önce. Bu gece de aynı sorunla uyuyamadı çocuğum. Sprey de yanımızda değildi. Bir büyük şehir ilçesindeyiz. Arabamla annemle çıktık. (Eşim kendi annesinde) Acil olarak nöbetçi eczane aradık. Nöbetçi eczaneyi bi eczanenin listesinden öğrendik. Sonra bulduk ama eczane kapalıydı. Telefon rehberi listesi vardı. Oradan aradık. Adam bi 10 dk. Kadar sonra çıktı geldi.
Daha önce hiç bir şehirde nöbetçi eczaneyi telefonla aramadığımızdan bahsettim.adam da sistem bu şekilde dedi.
Ben açıkcası acil bir durumda ilaçları almak için gittiğimiz her nöbetçi eczaneyi yerinde, kırmızı E ışığı yanar vaziyette, ve açık bulduğumuzdan sorguladım. Bu konuda bilgisi olan aydınlatabilirse mutlu olurum.
Normal yada anormal çok mu önemli?
Pandemi yüzünden olabilir, adamın çişi gelmiş olabilir…..sonuçta ihtiyacınızı gidermişsiniz.

Normal yada anormal çok mu önemli?
Pandemi yüzünden olabilir, adamın çişi gelmiş olabilir…..sonuçta ihtiyacınızı gidermişsiniz.
Hayır. Uykusundan uyanıp evinden aracıyla geldi. Sendeleyerek yürümesinden ve uykulu gözlerinden belliydi.
Daha önce kızkardeşim ayağından yaralanmıştı kapıya çarpıp. Hastaneden dikiş atıldıktan sonra ilaç falan almamız gerektiğinde aynı şekilde aynı eczane kapalıydı ve telefonla arayınca gelmişlerdi.saat 12.30 civarıydı. Yani bu geceki gibi çok da geç bir saat değil.
Ayrıca konu içimin görülmesinden ziyade toplumdaki kurumsal sistemle ilgili bir durum. Benim mantığımda nöbetçi eczane gece acil durumlar için yerinde olur diye var olduğu için sorguladım. Kendim için değil, gecenin bi vakti nöbetçi eczaneye ihtiyaç duyan tüm toplum fertleri adına sorguluyorum..
Sağlık sektörümüzün bu şekilde gece boyu uyumayıp nöbet tutan, hatta nöbetten sonra da çalışan doktorlarımız, hemşirelerimiz, diğer sağlık personellerimiz ve gece nöbetçi eczanelerimizle bir bütün halinde olduğunu bildiğim için, bana tuhaf geldi. Bir de dediğim gibi daha önce hiç denk gelmemişti.

Nöbetçi eczane yerinde nöbetçi olur normalde, yani dukkan kapali ama telefonla aranınca eve gelen bir durumu hic yaşamadım bilmiyorum.
20 küsür senelik kronik hastayim, babam da kanserdi hatta bir ilaç lazim olmus gece recete edilmis annem de bilemediginden aramamis bizi, haftasonu gündüz ilce ilce gezerek bulmustuk, önden telefonla aradık, ilac var mi dedik, adres sorduk ama öyle ayagimiza servis olmadi sadece ilacin oldugu eczaneye gittik aldik o kadar.
Bazi ilce/köy/kasaba gibi yerlerde böyle çalışma mi var düşüncesi gecti icimden bilemedim yani. Geçmiş olsun

Cok geçmis olsun öncelikle. Benim yaşadığım ülkede, gece 00.00 a kadar aktif olarak açik, sonrasında on-call hizmet verir eczaneler
Belki o ilde de öyledir. Bağlı oldukları birlik veya oda var ise ulaşıp bilgi alabilirsiniz bence.

Genelde küçük ilçelerde bu tarzda oluyor yani Hasta yoğunluğu az olan yerlerde.
Bana garip gelmedi. Doğduğum ilçede de sistem aynıydı. Zaten 2 tane eczane vardı

Ilk defa duyuyorum.
Adam kılıf uydurmuş bence. Yoksa gitmemesi gerek.
Adı üstünde nöbetçi.
Bir ihtiyaci olup çıktıysa da kıvırmadan dürüstçe önemli bir işim çıktı dese anlardınız.
Ama yalan söylenmesi hoş olmamış.
Nerde görülmüş gitmeden eczanenin arandığı

-Meraba eczacı yerinde misin müsaitseniz size gelicem mi denmesi gerekiyormuş

Yok artık sanki çay kahve ziyareti 🤭

Küçük yerlerde oluyor bu, arkadaşım söylemişti, ben de garipsemiştim ama onlara göre normalmiş, yıllardır böyle demişti.

Şuan bir ilçedeyiz burda da böyle zaten yoğunluk az

Küçük yerlerde oluyor bu, arkadaşım söylemişti, ben de garipsemiştim ama onlara göre normalmiş, yıllardır böyle demişti.
İlçede de yaşadım. İlde de ama ben hiç görmedim.
Var olabilir.
Ama suç teşkil edebilir bu yapılan durum.

Küçük bir ilçede denk gelmiştim. Eczanenin ışıkları falan açık ama kapı kilitliydi. Yandaki zile basın yazıyordu. Meğer üst katta oturuyormuş. :olamaz:

kucuk ılcelerde eczane sayısı az olunca nobet sırası hızlı gelıyor 2 gunde bır nobetlemesı gerekebılır bu durumlar varsa sıstem oyle ıslıyor dogru soylemıs yanı ... eczanede dursa kac hasta gelecek dıye dusunuluyor o yuzden gecelerı telefonla gelıyorlar ılcenın nufus sayısıyla ılgılı belkı o gece ılac ıcın gelen tek hasta sız olabılırsınız :)
gecmıs olsun

Geçmiş olsun. Haklısınız aslında nöbetçi eczane adı üstünde sabaha kadar nöbet tutması lazım ama ben küçük bir ilçede yaşıyorum ve bizim burada da böyle. Telefonda arıyorsunuz, bir de ne kadar acil diye soruyor? tafrayla mafrayla geliyorlar. Siz şükür edin adam 10 dakikada gelmiş :)

Hadi eczane işi cidden saçma ama çocuk için bu kadar mühim olan şey nasıl yanınızda olmaz? En önce onu alır Hatta yedek de alır insan yanına

X