Normal doğum dikişi. Lütfen bakabilir misniz

Aabbcc91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2016
222
64
33
Merhaba hanımlar. Bir ay önce normal doğum yaptım. Dikişlerim döküldü ancak iç kısımda kalan, yani anüse yakın olan bir iki dikişim kaldı. Temizlik ve bakıma ve kuru kalmasına çok özen gostersem de malum orası daha iç kısımda kaldığı için iyileşmesi de geç olacak gibi.

Sorum şu. Tuvalet sonrası silinirken iğne ucu kadar da olsa ufak ufak kan geliyor peceteye. Ağrım sızım ya da bir kanamam yok. Dikişim açılmış ya da farklı bir durum olmuş olabilir mi. Tekrar dikise gerek kalacak diye ödüm kopuyor aynısını yaşayıp kendi kendine iyileswn var mi

Merhaba hanımlar. Bir ay önce normal doğum yaptım. Dikişlerim döküldü ancak iç kısımda kalan, yani anüse yakın olan bir iki dikişim kaldı. Temizlik ve bakıma ve kuru kalmasına çok özen gostersem de malum orası daha iç kısımda kaldığı için iyileşmesi de geç olacak gibi.

Sorum şu. Tuvalet sonrası silinirken iğne ucu kadar da olsa ufak ufak kan geliyor peceteye. Ağrım sızım ya da bir kanamam yok. Dikişim açılmış ya da farklı bir durum olmuş olabilir mi. Tekrar dikise gerek kalacak diye ödüm kopuyor aynısını yaşayıp kendi kendine iyileswn var mi
Aradan bir ay geçmiş ve çoğu dikisi de atmıs vucudunuz. O yüzden dikiş tutmama gibi bir olayın olduğunu düşünmüyorum. Normal doğum sonrasında ıkınmadan dolayı anüste hafif yırtıklık (anal fissur dedikleri) olabiliyor. Kanamalarınız ondan kaynaklı olabilir. 40. Günde kontrole çagırmıstır zaten doktorunu, bnce gidebiliyorsanız daha erken bir tarihte gidip bir baktırın. Eğer dedigim gibi bir yırtılma durumu varsa ilerlemeden ilaçla tedavi ediliyor.

X