normal dogum korkusu. bana cesaret verin

Ne kadar ince düşünceli bir insansınız, bebeğiniz çok şanslı 🍀 benim de sezeryan olup olmayacağım haftaya randevum da belli olacak . Walla normal derlerse de ben bayılırım biliyorum kendimi , o acıyı 24 saat çekemem. İnşallah sizin de istediğiniz olur 🤲 ama yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz , bebeğinizi kucaginiza alacağınız ana odaklanın bence , size dayanma gücü verir 🌸
cok tesekkur ederim insallah amin. saglikla evlatlarimizi kucagimiza alalim, o an' ı dusununce yani evladimi dusununce mutlu oluyorum ama burda hastane ortaminda dogumhaneye her girisimde geriliyorum. Rabbim bizlere dayanma gucu versin. annelik zor, kadin olmak zor

Bence de cekemezsin
Ben çekerim ulan ne varmış onda diyerek normal doğumda harika olan doktoru aradım taradım buldum aylarca kendisiyle ilerledik tavırlarıni sevmesem de

Sonra noldu
Süprayyyyzzzz sezaryen
Keşke diretmeseymisim dünya varmış
Nimetmis
Neden ilkellige takmıştım acaba kedi de köpekte doğuruyor ne var canım diye
Kedi köpek doğursun arkadaşım sanane sen niye kediyle köpekle yarisiyon hayvan misin sen diye düşünemedim işte 🤣
Boşa çektim onca sancıyi
Ay hiç hissetmedim ay şöyle rahat doğurdum böyle pirtlattim diyenlere de artık inanmam
Bence kendileri gibi herkes acı çeksin kimse rahat olmasin istiyorlar 🤣 ondan güzelleme yapıyorlar ikna oldum

Sizi korkutmuş gibi oluyorum farkındayım ama beni de keşke korkutsalarmis bu açıdan bakarak konuşuyorum artık
Hakkınızı helal edin
Zaten bilimsel çalışmalar diyor ki, kadın beyni çektiği o acıyı unutuyormuş ki, ikinci üçüncü dördüncü doğuma evet desin. Ama yıl olmuş 2022 , Hasta hakları diye birşey var. İsteyen vaginal isteyen sezeryan olsun. Kasmasınlar hiçbir anneyi bence

Sağlıkla doğsun inşallah. Ben geçen hafta normal doğum yaptım. 4 cm kadar sancı çektim iki üç defa çatı muayenesi yapıldı. Sancılar sıklaştıkça artık epidural istedim yaptılar. Çok rahat oluyor sizde çok korkuyorsanız epidural yaptırın. Benim 4 cm açılmam vardı epudiral yaptıktan sonra bir kaç saat uyurum dinlenirim diye düşünmüştüm. Bir saat sonra çok baskı hissetim doktor kontrol ettiğinde açılmamın 10 cm olduğunu bebeğin geldiğini söyledi. Bana hazırlan birazdan başlayacağız dedi nts de sancı çıkıyordu ama ben kendimde hep hissediyordum az birşey. Doğuma başlamamızla bitirmemiz bir oldu😂5 dakika içinde doğdu ben ağrı sızı hiç hissetmedim. Dikiş atıldı yine ağrı yoktu çok kolay oluyor.

Zaten bilimsel çalışmalar diyor ki, kadın beyni çektiği o acıyı unutuyormuş ki, ikinci üçüncü dördüncü doğuma evet desin. Ama yıl olmuş 2022 , Hasta hakları diye birşey var. İsteyen vaginal isteyen sezeryan olsun. Kasmasınlar hiçbir anneyi bence
Ben unutmam çok büyük sancıydi 🤣

kizlar merhaba. 26 haftada su gelisi oldugundan hastaneye yattim ve 2 bucuk aydir hastanede yatiyorum. 37. hafta yani carsamba gunu doguma alacaklar ama normal dogum:KK43: bebegin suyu cok sukur iyi. ama suni sanci verip dogurtacaklar hic ama hic istemiyorum. sezeryan istiyorum ben. ben alttan muayenelerde bile cigliklar atarken nasil olacak bilmiyorum. sali gunu cati muayenesi yapacaklar o da ayri bi stres bende tabi. kizlar bu korkudan kurtulmak istiyorum, kendimi rahatlatmak istiyorum. stresten midem bulaniyor cok kotuyum. bana cesaret verin ne olur:KK43:(((
Merhaba sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Bence korkmayın binlerce yıldır kadınlar normal doğum yapıyor. O kadar zor olmasa gerek 18 yaşında kızlar bile doğum yapıyor siz niye yapayacaksınız. Ben de sezaryenden çok korkuyordum ameliyat diye Allaha şükür normal doğum yaptım. Ameliyat daha zor emin olun, normal doğum da basit değil tabi ama şöyle düşünün sonunda bebeğinize kavuşacaksınız. İyi olacak deyin iyi olsun bolca da dua edin. Peki neden sezaryen olmazsınız diyor doktor?

cok tesekkur ederim insallah amin. saglikla evlatlarimizi kucagimiza alalim, o an' ı dusununce yani evladimi dusununce mutlu oluyorum ama burda hastane ortaminda dogumhaneye her girisimde geriliyorum. Rabbim bizlere dayanma gucu versin. annelik zor, kadin olmak zor
Ben iki doğumumu da devlette yaptım.
İlki sizin gibi tıp fakültesinde, ikinci şehir hastanesinde, ikisi de normal doğum.

Korkularınızda haklısınız, sabit bir doktorun olmaması, ebelerin doğru düzgün açıklama yapmaması vs hepsi huzursuz ediyor ama şu an şartlarınızı değiştirebilme imkanınız yoksa kendinizi motive etmeye çalışın.

Zaten uzun süredir hastanede yattığınız için herkes sizi tanımıştır, en azından doğumda tamamen yabancılık hissetmezsiniz.

Bir üye doğumun zor yanlarının da konuşulması gerek demiş ben de böyle düşünüyorum. Tamamen olumlu hikayelere tutunmak bana da biraz saçma geliyor. Bu kez farklı bir senaryoda duvara toslamış gibi hissediyoruz, herkes yaptı ben niye yapamadım duygusuna giriyoruz. Öyle değil, her doğum özeldir, herkesin hikayesi farklıdır.

Size çok kolay da diyemem, ananın canım ne var ben gittim iki saatte doğurdum da diyemem, ikisi de yanlış olur.
Benim ikizim var, o bütün hamileliğini yatarak geçirmesine rağmen hafif bir sancıyla hastaneye gittiğinde 6 cm açılması vardı ve hiçbir şey hissetmedi o ana kadar, iki saatte de doğurdu.
Ben yürüyüş pilates squat yaptığım halde zorlu bir doğum oldu. Ama ben on kere de doğursam normal doğumu tercih ederim her zaman.
O sürece girene kadar bilemezsiniz neler yaşayacağınızı.
Bol bol dua edin, olumlama yapın,güzel düşünüp güzel enerji yakalayın.
İstediğiniz zaman yazabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah 💐

Ben de üniversite hastanesinde takipliyim, normal doğum istiyordum, ama bebeğin dönmemesi, suyunun az olması ve bende enfeksiyon olması vb sebeplerden 37 de sezeryan diyor doktorum. Ben normal doğurmaz mıyım hocam dönerse bebek dedim, suni sancı almayı kabul edersen olur ama bence gerek yok dedi 😅Ama ben özel muayeneye gidiyorum üniversitede doçent doktora, öyle bir imkan varsa doktorla görüşü ayarlayabilirsiniz. Asistanlar bu noktada inisiyatif alamaz, doktorla görüşmeniz lazım.

yok secemiyorum ki ozel hastane degil tip fakultesi hastanesinde yatiyorum. 2 bucuk aydir yatiuorum hastanede ve normal dogum sancisi ceken kadinlarin sesleri beni cok etkiledi. hic ama hic gucum yok:KK43:
Kuzum bağıracaksın bu normal canından can çıkıyor yani ama bir günün içinde bitiyor sonuçta öyle düşün ertesi gün hissetmiyorsun bile.

kizlar merhaba. 26 haftada su gelisi oldugundan hastaneye yattim ve 2 bucuk aydir hastanede yatiyorum. 37. hafta yani carsamba gunu doguma alacaklar ama normal dogum:KK43: bebegin suyu cok sukur iyi. ama suni sanci verip dogurtacaklar hic ama hic istemiyorum. sezeryan istiyorum ben. ben alttan muayenelerde bile cigliklar atarken nasil olacak bilmiyorum. sali gunu cati muayenesi yapacaklar o da ayri bi stres bende tabi. kizlar bu korkudan kurtulmak istiyorum, kendimi rahatlatmak istiyorum. stresten midem bulaniyor cok kotuyum. bana cesaret verin ne olur:KK43:(((
Hiç korkma bende 27 gün önce doğum yaptım bende çok korkuyordum dedikleri kadar zor değil gerçekten ilk dogumumdu acilmam yoktu suni sancı verdiler Arkalarını dönüp gittiler büyük tuvaletin gelior gibi olacak gelince seslen dediler Çok korkuyordum bende 9 cm acilmam oldu ve buyuk tuvaletim gelmiş gibi oldu tuvaletim gelior dedim ebeler geldiler biri karnıma bastı biri kesti biride bebeği çıkartı suni sancı normal adet sancısı gibiydi bebek gelirken biraz zorlandim oda gelince zaten on dakika bile sürmüyor orda kendime sadece dua ettim sende sadece dua ett inslh kolay gecer Allah yardımcin olsun

X