Normal doğum sonrası vajina ve dikişler. Yardım lütfen kızlar..

notradamus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2012
272
1
Ben epidural normal doğum yaptım. dr. um o kadar iyiydi ki. Doğumda ben birşey demeden kendisi estetik dikiş yapmış. Estetik dikişte dikiş izi olmuyor ve vajina eski halini alıyor. Dikişleride eriyen bir şeyle atıyorlar. Düşme falan yok. Kendiliğinden eriyor. Bana da az dikişin var demişti. Bana da batikan vermişti. Her tuvaletten sonra iyice kurulayıp pamuk yardımıyla her defasında bolcana sürüyorsun ki çok çabuk iyileşmesini sağlıyor. Ne dikiş ağrısı çektim ne Vajinada herhangibir deforme. Bazılarında tuvaletini yaparken yanma olur diye duymuştum bu korkuyla kaç saat yapmadığımı biliyorum sonra dayanamayıp yapınca hiççç birşey olmadığını gördüm. Bende eve gelir gelmez ayaklanmıştım. Bence bu dr.dan doktora değpişiyor. İyi bir doktora rastgelirseniz tamam doğumu yaptırdım 2 dikiş atayım demez.

Ayrıca normal doğum yapanlar için herkes şunu dediler bana hamileyken. Normal doğum yapınca rahim bal gibi oluyor. Bala bir parmak atarsın eski şeklini alır ya normal doğumda da rahim bal gibi çok çabuk eski halini alıyor demişlerdi.

Son düzenleme:

benim_olan

Canım esadımmm
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2009
7.325
19
Ahhhh tek bu dertten muzdarip benmiyim diyordum 15 gün penguen gibi yürüdüm evde 25 gün falan dikişlerin birazı döküldü silerken görüyosun zaten ip gibi bikey geliyo bağırsakmış aslında o onla dikerlermiş 40 çıkınca aynada bakınca ben çok ağladım resmen dikiş yeri belli idi zamanla alışıyosun o görüntüye eski haline gelemicek sanıyo insan zaman dikişler zamanla geçiyo cnm korkma sen temiz ve kuru tut sık sık duş al oda iyi geliyo benm şimdi zor doğum olduğu için et parçası var oramda polipmiş alınıyomuş ALlah kimseye kadınsal dertler vermesin çok zor resmen dışardan görünüyo inş sende olmaz iyi bak kendine rabbim yardımcımız olsun

iremguzum

LA TAHZEN, İNNALLAHE MEANA..
Kayıtlı Üye
18 Mart 2011
4.333
2.889
Ben epidural normal doğum yaptım. dr. um o kadar iyiydi ki. Doğumda ben birşey demeden kendisi estetik dikiş yapmış. Estetik dikişte dikiş izi olmuyor ve vajina eski halini alıyor. Dikişleride eriyen bir şeyle atıyorlar. Düşme falan yok. Kendiliğinden eriyor. Bana da az dikişin var demişti. Bana da batikan vermişti. Her tuvaletten sonra iyice kurulayıp pamuk yardımıyla her defasında bolcana sürüyorsun ki çok çabuk iyileşmesini sağlıyor. Ne dikiş ağrısı çektim ne Vajinada herhangibir deforme. Bazılarında tuvaletini yaparken yanma olur diye duymuştum bu korkuyla kaç saat yapmadığımı biliyorum sonra dayanamayıp yapınca hiççç birşey olmadığını gördüm. Bende eve gelir gelmez ayaklanmıştım. Bence bu dr.dan doktora değpişiyor. İyi bir doktora rastgelirseniz tamam doğumu yaptırdım 2 dikiş atayım demez.

Ayrıca normal doğum yapanlar için herkes şunu dediler bana hamileyken. Normal doğum yapınca rahim bal gibi oluyor. Bala bir parmak atarsın eski şeklini alır ya normal doğumda da rahim bal gibi çok çabuk eski halini alıyor demişlerdi.

aynen boyle oldu benımkıı de..estettık dıkıste deformasyon yada genısleme gıbı bısey olmuyor zaten kı dıkıslerı dısardan nerdeyse gormuyosunuz bıle degılkı cırkınlessın..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2177 gün geçti.

molecul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2010
53
1

kesinlikle katılıyorum doktor fonksiyonu çok önemli geçirdiğin sürecin aynısını bende geçirdim ve hiçbir sıkıtı yaşamadım bir de temiz ve doğru baktıktan sonra (Allah'aşükür) bir sıkıntı yaşamıyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2300 gün geçti.

jordin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2012
72
39

ben de 5,5 aylık hamileyim ve bu vajinal deformasyonla birlikte cinselliğin eskisi gibi olmamaıs dedikoduları kafamı çok karıştırıyor.Sezeryanı düşünür oldum noturdamus canım sen hangi şehirdesin nerede doğum yaptın

yger

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2012
123
2
nASIL yani...düğme iliği diker gibi biraz daha daralt diyosun daraltıyolar mı yani...hiç duymamıştım böyle bişey..

ben normal doğum sonrası vajina eski haline kesinlikle dönmüyo diye sezeryan düşünüyorum..

nasıl yanı vajına eskı halıne donmuyor mu??????

penpetekir

Allahım sen büyüksün
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2011
562
21
ben de 5,5 aylık hamileyim ve bu vajinal deformasyonla birlikte cinselliğin eskisi gibi olmamaıs dedikoduları kafamı çok karıştırıyor.Sezeryanı düşünür oldum noturdamus canım sen hangi şehirdesin nerede doğum yaptın

sakın dedikodulara bakma. Allah yaratırken heralde bazı şeylerin hesabı yapılmış. o çok bilenlere anneleriniz neden 1den fazla doğurmuş diye sor. normal doğumda artık dikişsiz işlem yok sanırım. bu nedenle yırtılma esneme genişleme gibi şeyler yok. 40 gün geçsin hele, annenden doğmuş gibi olursun. hatta çok daha sıkı ve dar olduğunu göreceksin. sadece sabır ve yaratılışa uygun doğum şeklini seç.kolay gelsin.

gelmez mi? eskisinden daha güzel oluyor emin ol... duyduklarına inanma, normal doğum yapmışsa annene ve yakınlarına sor bence.

duyguops

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2012
5
0
Bende dikisli normal dogum yaptim o kadar canim yandi ki 50 gun oldu hala iyilesemedim once dikislerim acildi hala kapanmadi simdi de dikislerimin arasindan et beni cikmis doktor yakarak ya da keserek alacagini soyledi inanilmaz moralim bozuk derim surekli reaksiyon gosteriyo sanirim, bu yuzden sorunsuz normal dogumlari duyunca hayret ediyorum umarim artik iyilesirim :/

leylinar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2007
4
0
bebişim büyük doğduğu için benim dikiş çok oldu. ilk 10 gün çok ağrısı vardı. batikonla temizleyip fitokrem sürdüm..20. günden sonra tekrar agrım oldu..dr biraz apse yapmış dedi..bol sıcak suya oturmamı söyledi.bide kortizon krem verdi.1 haftadır kullanıyorum.ağrım gecti ama dikişler çok belli..41 gün oldu doğum yapalı..ilişkiye girebilirmiyim bilmiyoru..ne zaman bu dikişler düzelicek..belki dra bidaha sormalıyım.

peymmar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2012
42
6

herkesin yapısı farklıdır tabi . Ben kendim için söyleyeyim normal doğumdan dört gün sonra muayeneye gittim. hiç doğum yapmamışsın gibi duruyor demişti doktor...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2738 gün geçti.

Akif

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
3
0
22
sakın dedikodulara bakma. Allah yaratırken heralde bazı şeylerin hesabı yapılmış. o çok bilenlere anneleriniz neden 1den fazla doğurmuş diye sor. normal doğumda artık dikişsiz işlem yok sanırım. bu nedenle yırtılma esneme genişleme gibi şeyler yok. 40 gün geçsin hele, annenden doğmuş gibi olursun. hatta çok daha sıkı ve dar olduğunu göreceksin. sadece sabır ve yaratılışa uygun doğum şeklini seç.kolay gelsin.

gelmez mi? eskisinden daha güzel oluyor emin ol... duyduklarına inanma, normal doğum yapmışsa annene ve yakınlarına sor bence.
40 gün geçer geçmez eski halini mı alıyor.ben 31 gunumdeyim ama vajinam daha eski haline gelmedi.gelirmi acaba