Nü model: Okuldaki herkes bedenimi benden daha iyi biliyor

yaa beni bırakınnn bunlara kim SANATTIR demiş diyorum

Bu cevap kaç kez daha verilsin tatmin olman için? Bu işin ehli olan insanlar, sanat eleştirmenleri, sanat tarihçiler bunların sanat olduğuna karar vermiş. Senin benim görüşümü de almamışlar bunu yaparken. Anlatabildik mi?

He kakao siz anlamıyorsunuz/sevmiyorsunuz diye Picasso ressam sayılmayacakmış bundan sonra.
iyide adam sağken kıymet bilmemişler hatta kendi meslekdaşları önüne takoz bile koymuşlardır.. ee ölünce sonra ne olduda yaptığı resimler paha biçilemez eser sayıldı işte ben bu noktayı anlamıyorum bu kadar ateş pahası oldu..

işte picassonun bir eseri
985px-Weeping-woman.jpg
picasso bu tabloları yapsbilmek için nerden nereye geldiğini biliyormusun. gençlik yıllarında daha anlayacağın resimler yapıyordu. sonra sadeleşmeye gitti. soyuta doğru.

Mesela aşağıdaki tabloyu yaptığında Picasso sadece 16 yaşında.

iyide adam sağken kıymet bilmemişler hatta kendi meslekdaşları önüne takoz bile koymuşlardır.. ee ölünce sonra ne olduda yaptığı resimler paha biçilemez eser sayıldı işte ben bu noktayı anlamıyorum bu kadar ateş pahası oldu..
Van Gogh da yanılmıyorsam parasız pulsuz yaşamış, öldükten sonra eserlerinin kıymeti bilinmiş ( yanlışsam O okypete düzeltir zaten).
Ee Van Gogh'un da ressamlığını mı tartışacağız?

Sanat şahışa münhasır bir olay değil aslında.. Mesela güzel yemek yapmak, kendini iyi hissettirir.. Ama güzel yemek yapıp, onu güzel sunmak, tadı ile ilgili sırrın olması ve görsellik katmak, ustalaşmak insanı mutfak sanatçısı yapar..
Resim sanatındada düşünün, herkes çer çöp bişey çizer, okulda sınıfı geçecek kadar.. Ama bunda bütünselliği yakalayan, sadece kendi şahsını doyuracak kadar değil, başkalarının ruhuna ve gözüne hitap ediyorsa işte bu görsel sanat oluyor.
Mesela kek yapar birisi, yersiniz kektir işte, ama kekin içine birşey koymuştur bunu sadece o bilir, damak tadı gelişmiş kişi farkeder (bu kişi sanattan anlayan olur) birde uğraşıp kekin içine krema yapmıştır şık görsellikler katmıştır, o da topluma hitap eden kısmı gibi..
Resim sanatı da her iş gibi sadece algı değil, yetenek ve çalışma gerektirir.. Eleştirmek için bir resimi belli bir bilgi birikimi olması lazım..

picasso bu tabloları yapsbilmek için nerden nereye geldiğini biliyormusun. gençlik yıllarında daha anlayacağın resimler yapıyordu. sonra sadeleşmeye gitti. soyuta doğru.

Mesela aşağıdaki tabloyu yaptığında Picasso sadece 16 yaşında.

aaa bak bu çok güzel..

Bu cevap kaç kez daha verilsin tatmin olman için? Bu işin ehli olan insanlar, sanat eleştirmenleri, sanat tarihçiler bunların sanat olduğuna karar vermiş. Senin benim görüşümü de almamışlar bunu yaparken. Anlatabildik mi?
ay valla resmen kısır döngü yaratıyor insanda. yazıyoruz yine aynı soru

kızmayın kızlarr bana tabiki picassonun bir çok eserini anlamam mümkünmü.. yada diğerlerinin . bir adamcağız vardı adını unuttum trt 3 de resim yapardı ne konuştururdu fırçasını bayılırdım onu izlemeye öyleki ekrandan girip öpesim gelirdi.. o adamı .. ama bazı sanatçıların eserlerini anlayamıyorum bakıyorum,bakıyorum yok anlayamıyorum.. işte bunun gibi ..ve elbet anlayamamam onun sanatçı olmadığını değiştirmez..
4_167.jpg

kızmayın kızlarr bana tabiki picassonun bir çok eserini anlamam mümkünmü.. yada diğerlerinin . bir adamcağız vardı adını unuttum trt 3 de resim yapardı ne konuştururdu fırçasını bayılırdım onu izlemeye öyleki ekrandan girip öpesim gelirdi.. o adamı .. ama bazı sanatçıların eserlerini anlayamıyorum bakıyorum,bakıyorum yok anlayamıyorum.. işte bunun gibi ..ve elbet anlayamamam onun sanatçı olmadığını değiştirmez..
4_167.jpg
yüzü zayıf ama bedeni şişko bir kadın çizmiş:KK70: neyini anlamadın kuzum

Dayatma yapanlardan biri de sizsiniz bilmem farkında mısınız?
Yani "bence normal" diyen herkese dünden beri "hayır normal değil, aslında sizce de normal değil, bak tabudur" deyip duruyorsunuz. Madem dayatmalara karşısınız, kendince normal olduğunu söyleyenlere niye normal olmadığını dayatmaya çalışıyorsunuz?

Annemle beraber yaşadığım evde antrede şu poster vardı mesela uzun süre (bizimkinde yazı yoktu):
images

Yani olabilir, sizin için tabudur, sizin için normal değildir. Benim için öyle. Siz niye bana/bize "haayıırr sizin için de tabu, sizin için de normal değil aslında" diye diretiyorsunuz madem?
bu neee shottt:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:anam ne güldürdünüz beni işyerindekiler aval,aval bakıyorlar bana delimi bu kadın deyin..

X