O ışığı nasıl geri bulacağım?

melon27

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2022
3
2
28
selam canlar, sizlerden yardım rica ediyorum. son 2 buçuk yıl benim için çok zor geçti. ayrılık üstü ayrılıklar yaşadım ve içim çok yandı..

ilk başta babam ve annem 40 yıl sonra ayrıldılar
babam benim için her zaman bir sırdaştı ve beni her zaman her şeyden koruyordu. aynı evde yaşadığımız için her gün görüyordum, artık fazla görüşemiyoruz..

o sırada bebeğimi düşürdüm ve kendimi ondan beri kaybettim. eski nişanlımla evlenme yolundaydık o sıra, ama o da beni terk etti. tıpkı babam gibi çok güvendiğim ve çok sevdiğim bir insandı

yarı yolda bırakıldım, yüreğim kaldırmadı ve bu olaylardan sonra bulanıma girdim.. bir türlü düzene giremedim ne kariyer konusunda, nede kendi iç dünyamda

uzun zaman geçti dünya devam dönüyor ama o eskide kalan hayat sevincime dönemedim. bu olaylardan önce neşeli, mutlu, eğlenceli biriydim.. beni gören hep bana pırıl pırıl parlıyorsun derdi ama o ışığı kaybettim. yakınlarımda bu duruma çok üzülüyorlar. annemin durumu benden çok daha iyi eski neşeli, mutlu haline döndü çok şükür.

bu sürede o kadar kitap okudum, kendimi yeniden sevmem için podcastlar dinledim vs
bir kaç gün toparlıyorum kendimi, sonra yine mutsuzluğa düşüyorum. ilaç falan almak istemiyorum, terapiye gittim ama kendimi rahat hissetmedim ve bıraktım. başka çare yok mu?

sosyal medyada başka insanların hayatına bakıp özeniyorum ve geride kalan kendimi çok özlüyorum..

geri hayat sevincime dönmek istiyorum, ne olursunuz bana yardım edin Allah rızası için çünkü çok çaresizim..

Son düzenleme:
selam canlar, sizlerden yardım rica ediyorum. son 2 buçuk yıl benim için çok zor geçti. ayrılık üstü ayrılıklar yaşadım ve içim çok yandı..

babam benim için her zaman bir sırdaştı ve ondan her zaman korunduğumu hissettim. aynı evde yaşadığımız için her gün görüyordum, artık fazla görüşemiyoruz..

o sırada bebeğimi düşürdüm ve kendimi ondan beri kaybettim. eski nişanlımla evlenme yolundaydık o sıra, ama o da beni terk etti. tıpkı babam gibi çok güvendiğim ve çok sevdiğim bir insandı

yarı yolda bırakıldım, yüreğim kaldırmadı ve bu olaylardan sonra bulanıma girdim.. bir türlü düzene giremedim ne kariyer konusunda, nede kendi iç dünyamda

uzun zaman geçti dünya devam dönüyor ama o eskide kalan hayat sevincime dönemedim. bu olaylardan önce neşeli, mutlu, eğlenceli biriydim.. beni gören hep bana pırıl pırıl parlıyorsun derdi ama o ışığı kaybettim. yakınlarımda bu duruma çok üzülüyorlar. annemin durumu benden çok daha iyi eski neşeli, mutlu haline döndü çok şükür.

bu sürede o kadar kitap okudum, kendimi yeniden sevmem için podcastlar dinledim vs
bir kaç gün toparlıyorum kendimi, sonra yine mutsuzluğa düşüyorum. ilaç falan almak istemiyorum, terapiye gittim ama kendimi rahat hissetmedim ve bıraktım. başka çare yok mu?

sosyal medyada başka insanların hayatına bakıp özeniyorum ve geride kalan kendimi çok özlüyorum..

geri hayat sevincime dönmek istiyorum, ne olursunuz bana yardım edin Allah rızası için çünkü çok çaresizim.

babam benim için her zaman bir sırdaştı ve beni her zaman her şeyden koruyordu. aynı evde yaşadığımız için her gün görüyordum, artık fazla görüşemiyoruz..

geri hayat sevincime dönmek istiyorum, ne olursunuz bana yardım edin Allah rızası için çünkü çok çaresizim..
Allah yardımcın olsun ama sana sen lazımsın.

Işığımı kaybettim demişsiniz, yaşadıklarınızdan dolayi depresyona girmiş olabilir misiniz?

Neden ilac kullanmak istemiyorusunuz?

2 farkli zamanda ilacla depresyon tedavisi görmüş birisi olarak yazıyorum;

İlaçla tedaviye basladiktan sonra, ilk adaptasyon surecinde bir sıkıntı oluyor ama sonrasinda bir bakiyorsunuz ki; bütün o üzüntüler, sıkıntılar bitmiş, sanki ışıkla aranizda bir perde varmış ve o perde birden acilivermiș, ışığa kavuşmussunuz.
İlaçla tedaviyi deneyin lutfen, keşke daha once başlasaydım diyeceksiniz.
İlaclarinizi dr. Unuzun düzenlediği şekilde, kendi kafaniza göre birakip baslamazsaniz, tedaviniz dr.un öngördüğü sure zarfinda bitiyor.

Ben de ilaçla tedaviyi destekleyenlerdenim ve ciddi faydasını da gördüm.Herkes kendini tanır aslında, kendisine neyin iyi gelip neyin gelmediğini bilir.Ne olursa daha iyi hissedeceksiniz? Hayatınızda neleri değiştirmeniz lazım? Yapmak isteyip de yapamadıklarınız neler?Bu soruları cevaplayarak başlayın ise.Bir de boş durmayın,boş durmak insanın ciddi anlamda kendini dinlemesine sebep oluyor.Temizlik mi yapılacak,ertelemeyin,alisveris mi yapılacak ya da copler mi dökülecek ya da ders mi çalışmanız lazım,ne zaman ne iş yapilacaksa yapmaya çalışın,kafa meşgul oldu mu hüzünler ve evhamlar uzaklaşıyor ister istemez.

panik atağınızda varmış. tedaviye tekrar başlayın belli ki kendi içinizde çözemiyorsunuz

Adım azım yazacağım
1. Anne baban ayrılmış olabilir , bu onların bileceği iş buna üzülme belki onlar daha mutludur
2. Bebeğini kaybetmişsin , başın sağ olsun
Üzülme demek ki olabiliyor ve yine olur
Olacaktır da ben eminim
3. Eski sevgili ile barışma meselesi
Herkes herkesi yarı yolda bırakabilir
Bu hayatın ve doğanın yazısız bir kanunu
Kimse kimse ile birlikte doğmadığı gibi birlikte ölmeye mecbur da değil
4. Eğer sosyal medyada çok etkileniyorsan kapat veya sınırlama getir
Dünyada mutlu aileler , ışıltılı hayatlar olduğu kadar savaşlar , depremler , ayrılan çiftler ve yoksulluklar da var
5. Eline bir kapıt kalem al ve hayatta seni en çok ne mutlu eder ?
Nasıl bir hayat istiyorsun onları belirle
Yapmak istediklerini belirle ve hemen yola koyul
6. Sen çok değerlisin ve kıymetlisin
Anlık üzüntülerin ve gereksiz insanların sendeki ışığı almalarına izin verme
İnsanlar çok parlak olduğunu söylüyorsa demek ki gerçekten öylesin
Kendinin değerini bil
Bol şans 🤞

X