Oda arkadaşıma ne söylemeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eveeet Ataşehir kyk benimki 😍 Ne aşklar ne cinnetler yaşandı orada ☺️ Bin kişilik bir yurttu, orada kalanlar nereye gitti Allah bilir. İnşallah mağdur olmamışlardır.
Diğer yurtlara yerleştirmişlerdir onları, Ataşehir'in konumu falan güzeldi bakmıştım yurtlara gelmeden önce. Dur sana özelden yazayım nerede kaldığımı :KK70:

Anlattıklarınız çok gıcık olunacak şeyler.Bende olsam çok sinirlenirim.Nefret ederim benden izinsiz cöpümun bile kullanılmasından.Kendinize büyük kilitli bir dolap alın.Herseyi kitleyin.Baska çaresi yok.

Selamlar herkese, direkt konuya geçeceğim ama biraz uzun ve şikâyet dolu olabilir baştan uyarayım. Üniversite öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum. Odamız 4 kişilik ve geri kalan üçümüz birinin davranışlarından şikayetçiyiz.

Olayları baştan anlatacağım, daha önce hiç yurt hayatı yaşamadım ilk kez bu sene tecrübe ettiğim bir durum. Odadakilerle tanıştığımda birinin yetimhanede büyümüş olduğunu öğrendim. Bu kişiyle başlarda odadaki kimsenin problemi ama yoktu ama aşırı derecede yalan söyleme huyu olduğunu ve iyi niyetimizi sürekli suistimal ettiğini öğrendik. Mesela odadaki diğer kızlara göre tarzımız daha çok uyuşuyor bu kızla o yüzden kıyafetlerimi giymek istiyordu. Normalde kabul edeceğim bir durum değil ama kendisinin çok fazla kıyafeti yoktur diye düşünerek kabul ettim. Sonrasında bu olayı kötüye kullanmaya başladı hatta bir gün külotlu çorabımı bile istedi ve ben de çorabı ortak kullanmayacağımı söyledim. Bunun üzerine 'o zaman kullandıktan sonra çöpe atarım ehehe' tarzı bir yaklaşım sergiledi. Kendisine orada kızdım zaten kapandı o konu ama bir gün sabah okula gitmek için kalktığımda montumu giyip gitmiş olduğunu gördüm (kendisinin 3 tane montu var ve sırf benimkini beğeniyor diye giymiş) ondan sonra bir daha kıyafetlerimi paylaşmak istemediğimi söyledim. Daha sonra birkaç kere daha kıyafetlerimi istedi ama vermedim tabii.

Yalan olaylarına pek girmeyeceğim çünkü hem çok uzun hem de bana zararı dokunmadığı sürece umurumda değil. Yine de en küçük detayı bile yalan katarak anlatan bir insan kısacası. Çok uzatmamak adına son yaşananlara geçeceğim. Geçenlerde kendisi odaya geldi ve beni bahçeye çıkararak korunmasız ilişkiye girdiğinden, sonra da çocuğun onu kapı dışarı ettiğinden bahsetti. Ben de ertesi gün hapı almasını söyledim (bu arada ertesi gün hapının ne olduğunu bile bilmiyordu) eczaneye gittiğimizde parası olmadığı için hapı ben aldım. Sonraki haftalarda hap alacak parası olmayan insan tırnak yaptırarak geldi odaya. Normalde istemezdim ama beni kullandığını düşünerek istedim parayı.

Son olarak bu hafta odadaki diğer kızlar kendisinin şampuan ve duş jeli almadığını bizimkileri hiç haber vermeden kullandığını fark etmişler. Yani bunun lafını mı ediyorsunuz diyenler olabilir ama ben gerçekten ihtiyacı olduğunu bilsem zaten ona ayrıca alırdım bu tarz şeyleri sorun eden biri değilim. Odaya geldiğinde kendisine 'sen bizim şampuanımızı mı kullanıyorsun' diye sordum ve cevap olarak 'yoo benimki dün bitti bugün gidip alacağım' dedi. Kızların dediğine göre bir ay önce falan çöpte bitmiş şampuan kutusu görmüşler.

Yani normalde önemsemeyeceğim şeyler aşırı derecede gözüme batmaya başladı. Mesela makyaj temizleme pedim hemen bitmiş, sonra fark ediyorum ki bahsettiğim kişinin rafında makyaj pedi yok çünkü benimkinden kullanıyor. Maske kutum kayboldu sonra kendisinin de aynı maskeden kullandığından fark ettim. Belki o almamıştır gözümle gördüğüm şeyler değil ama biliyorum yani. Kıyafet, ayakkabı gibi şeylere izin vermeyince böyle odadaki küçük şeyleri aldığını fark ediyoruz. Kimsenin peşine düşmeyeceğini bildiği şeyleri kullanıyor. Aldıkları şeyler çok umurumda değil yenilerini alabilecek imkâna sahibim ama enayi yerine koyulunca sinirleniyorum. Bir de bu odada kalmaktan iyice hesapçı bir insan oldum.

Örneğin geçen gün sınavım vardı, benim okulum da uzak olduğu için 5 gibi kalkıyorum ve kantin bile açılmamış oluyor o saatte. Neyse işte ben de kahvaltı yapmadan gitsem okula gidene kadar iki saatlik sürede acıkıyorum zaten :KK70:Çikolata almıştım rafıma koydum sabah yerim diye düşünerek, bir baktım çikolata yok ama kabı orada. Ben anladım tabii onun yaptığını ama çöpünü görmek beni sinir krizine sokmaya yetti. Sabahın beşinde kızı dürtükleyerek kaldırdım çikolatamı sen mi yedin diye, hayır deyip yattı ama diğer kızlar sonradan kendilerinin yemediğini belirtti. Bir de ben o gün sınava çok düşük modla girdim çünkü çikolata için bu kadar sinirlenmeyi kendime hiç yakıştıramadım baya moralim bozuldu.

Son olarak bugün kahvaltıya kalktım, o sırada kendisi de dışarı çıkacaktı hazırlanmıştı. Muhtemelen benim kahvaltıda oyalanacağımı düşünerek parfümümü sıkıp çıkmış ama ben çay alıp döndüm bir baktım ki oda benim parfümüm kokuyor. Hayır yani kendisinin de parfümü var, sırf başkasının eşyasını kullanmak için mi yapıyor anlamıyorum.

Ben şimdi bu kızla konuşmak istiyorum ama her şeyi inkâr eden biriyle nasıl bir konuşma yapabilirim emin değilim. En son sinir krizine girersem olay saç baş yolma mevzusuna gidebilir çünkü iletişime asla açık birisi değil ve ben de sakin kalmayı becerebilir miyim emin olamıyorum. Bu nedenle sizden nasıl konuşmam gerektiği hakkında tavsiye istiyorum. Diğer yandan da acaba hiç uğraşmasam mı diye düşünmüyor değilim çünkü birkaç gün sonra eve gideceğim ve tatilim de bir aydan fazla sürecek. Yurt değiştirmek için nakil talebi vermiştim o sırada onaylanırsa eşyalarımı toplar çıkarım diye düşünüyorum ama iki ay önce başvuru yapmıştım değiştiremezsem de döndüğümde sürekli yüzyüze bakacağım. Aynı oda içerisinde kavgalı olmak da zor sürekli gerginlik yaşamak istemiyorum.

Hızlı yazdım ve pek kontrol edemedim yazdıklarımı. Yazım yanlışı vs için şimdiden özür dilerim.
yurt idaresinden tavsiye idareye anlat durumu saç baş yolup yurttan atılma

Odada kalan diğer kızlarla beraber yapın konusmanızi.
Kırmaktan cekiniyorsanız,genel konuşun,kimse kimsenin özel eşyasını kullanmasin,izinsiz birşey alınmasın vs diyerek. Yada ona özellikle söyleyebilirsiniz birlikte, bak biz bu davranışlarından hoşlanmıyoruz,şunları şunları yapmamalısın vs diyerek.
Yani bilemedim şimdi,annesi/babası veya aile büyüğünün yanında yetişmiş bir insan olsa farklı düşünebilirdim ama üzüldümbir yandan da ben arkadaşınıza,şartlarını bilmesemde çok keyifli,hos bir ortamda büyümemiştir diye düşünüyorum, heves ediyordur ,geldiği yerde normal budur vs bu sebeple dışardan göz olarak bence anlatmanız gerekir ki bilsin normalin bu olmadığını. Kırmadan anlatın güzellikle belki kendine ceki düzen verir biraz.

memur olma haklarının olması onlar için çok büyük şans hakları da.ama maalesef aklı başında çocuklarımız yurtta kalıp 18 i bitirince bu haktan faydalanıp kendilerini kurtarıyorlar bazılarıysa yurttan kaçıp kötü kişilerin ellerine düşüp parlak hayatlara kanıp heba oluyorlar.bu kızımız üniveriste kazanmış kendini kurtarmış aslında.karakterine de destek vermeli devlet psikolog desteği çocuğunu 18 i geçse de takip sistemi kurmalı gibi gibi.sadece para vermekle barınma sağlamakla olmaz.psikolojik destek de şart
Kesinlikle en büyük şans memuriyet hakkı verilmiş olması bu gerçekten beni de çok mutlu eden bir durum. Keşke elimizden gelse fazlasını yapabilsek ama 18 yaş bitince her şey bitiyor malesef ve herkes bu şansı kullanamıyor buda üzücü bir durum

Ya ben daha ne kadar anlayış göstereyim, bence siz de haksız olduğunuzu biliyorsunuz ama kabullenmemek işinize geliyor. Benim mesela ailem bana bir öğrenciye göre iyi sayılacak miktarda para gönderiyor ama tırnak yaptırmak için 400 lira veremem. Bahsettiğim kişi param yok diye bana hap aldırdıktan sonra yaptırdığı tırnağı anlatan bir insan. Ben olsam utanırım yani. Bir şeyi izin alarak kullanmak ve gizlice kullanmak çok farklı şeyler, eminim bunun farkındasınızdır.

Ayrıca yurt detayını belirtmeme sinirlenen bir insanın şanssız büyüyen insanlara daha anlayışlı davranılması gerektiğini düşünmesi biraz komik. Demek ki bu detayı vermeseydim yorumunuz farklı olacaktı.
Anlayış göstermek istemiyorsanız göstermeyin siz bilirsiniz, bu konuda amacım sizinle bir tartışma yaratmak değil. Sadece fikrimi söyledim bana katılmak zorunda değilsiniz elbette. Yaptıklarımı yapmak zorunda da değilsiniz. Konuya daha fazla yorum yapmamın size bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum, gereksiz bir polemik oluştu. Bu yüzden yazmamamın daha doğru olacağına inanıyorum. Herkese iyi akşamlar dileyerek kimseyi kırmadan konudan ayrılıyorum :)

Son düzenleme:
Yatililarda, yurtlarda oluyo maalesef, kaçamıyosun, manyak gidip benim botumun icine dogutmustu, ben de kalkip giymistim sabah, sonra bu ne be diye elimi sokum cikarip, ciyaklayip firlatmistim bebeleri havaya, zaten hakkin rahmetine kavusmuslardi basip ciklettigim icin, neyse ilacladilar gene cikti bi süre sonra, bas edilmiyo. En guzeli tuvaleti kapali tutucan, ortada yiyecek birakmiycan, bosluklari tikiycan falan falan, arada da ilac, alisiyosun zaten fikre zamanla😐
Bu arada ben de dolabımdan fare çıktığı için küçük emrah modunda geziyordum 'travma sahibi insanım, bana dokunmayın' diye, seninki daha kötüymüş. Botumdan minik fareler çıksaydı şu kız yurduna gelen ambulans olayı bir de benim için yaşanırdı :KK70:

Bu arada ben de dolabımdan fare çıktığı için küçük emrah modunda geziyordum 'travma sahibi insanım, bana dokunmayın' diye, seninki daha kötüymüş. Botumdan minik fareler çıksaydı şu kız yurduna gelen ambulans olayı bir de benim için yaşanırdı :KK70:
şu köpekler istedikleri yerlerde gezsinler diyenler gibi farelerin yaşam alanı oralar siz öğrenciler de kim oluyorsunuz diyen bir üyeyi bekliyorum da henüz gelmedi konuya :KK45:

Ben elimi camasir suyuna yatirmistim bildigin elim cozurdadi, ama inatla ambulansi aramadim hshshs

Kilit altına almaktan başka çare yok. Zira anlattığınız profildeki biri ile yapacağınız konuşmadan verim alamayacağınız kanaatine vardım. Hem boşa nefes tüketeceksiniz hem de sonuç alamayınca boş yere yine sinir olacaksınız..

Allah kolaylık versin

İçim daraldı okurken

Sen sakın o kıza uyma ablacım her yönüyle çöp bir karakter

Daha giysilerini kimseyle paylaşma
Bak virüs var virüs olmasa bile kimde ne var bilemezsin alerji şu bu vs
Kıyafet konusunda “ kimseden almam kimseye de vermem huyum değildir kusura bakmayın “ de bundan sonra isteyen olursa
Kişisel eşyalarını kimseyle ortak kullanma

Korunmasız ilişkiye girip ne yapacağını sana sorması da çok saçma sonuçlarına katlanamayacağı şeyi yaşamasın sananeymiş ki yani hap alacak parası olmaması

Seni eşyalarını senden habersiz kullanıp izin almaması hem saygısızca hem de iğrenç bir davranış

Kızda karakter yok.
Söylediklerini anlayacağını pek sanmıyorum.

Eşyalarını özel bir kilit varsa kilitle
Akşamları onla oturmak zorunda değilsin.
Vardır illa yurdun vadesi vs orada oturursun ya da kütüphane varsa ders çalışmaya gidersin
Hiç bir şey yapamıyorsan kulaklığı takar bilgisayarda oyalanırsın.

Bence konuşma muhattap bile olma
Tabi oda değiştirme şansın varsa mutlaka kullan
DEvlette pek olmaz da özelse kaldığın yurt şansını dene bence

Kötü niyetle yapmadığı düşünülüyorsa biraz daha anlayışlı olunabilir, bende kaldım yurtta ve oda arkadaşlarımla o kadar çok şey paylaştım ki. Yeri geldi borcunu ödediğim oldu, yeri geldi sigarasını aldığım. Yediğim yemeği harçlığımı aylarca paylaştıgım oldu. Çünkü kızın elinde yoktu. Ailesi yoktu, destek olacak bir annesi babası. Bazı insanlar gerçekten çok zor şartlar altında büyüyor ve bizler kadar şanslı olmayabiliyor. Ben bu insanlara hayatın her alanında biraz daha anlayışlı davranılması gerektiğini, yardım edilmesi gerektiğini düşünüyorum sadece. Ben böyle düşünüyorum diye herkes bana katılsın benim düşüncemi desteklesin gibi bir iddiam zaten yok. Sadece çikolata meselesini görünce gerçekten üzüldüm ve yazmadan geçemedim
Ben hiç üzülmedim valla. Yiyim mi çikolatanı dese yeme mi diyecekti? Birinden izin almadan ona ait bir şeyi almak hırsızlıktır. Söylenmesine rağmen yapmak yüzsüzlüktür

Aynı şartlarda büyümemiş olduğunuzun farkında olmanıza sevindim, söylediklerimi duyar kasmak olarak yorumluyorsunuz madem vicdanınız rahatsa aynen böyle devam edin. Size iyi geceler😌
e duyar kasmissiniz ne yani simdi bu bir de yaptiginiz seyin adini soyleyince mi zorunuza gidiyor? cok basit bir polemik yontemi bu, konuda o kadar sey varken bir detaya takilip sabote etmek. hos da degil ve amaci belli.

Benim de kısa yurt dönemimde birkaç
Kere özellikle pahalı olan kıyafetlerim istenmişti vermedim. Borcu ihtiyacı olur yardımcı olurum. İhtiyaç için yardımlaşılır öteki başka bir şey oluyor.

insanlar belki de ona bu yetiştirme yurdu muhabbeti dolayısıyla zaman zaman anlayış gösterdiler, sizin de bu yüzden başta paylaşımcı olduğunuzu görüyoruz yalnız bu anlayış genellikle yurt ortamlarında karşı tarafın suistimal etmesiyle son bulur. yurt ortamında bir kere bir şeyi paylaştığın zaman bunun asla sonunun gelmeyeceğini ve olur olmadık her şeyini isteyeceğini bilmen gerekirdi. ne demek izinsiz montunu giyip çıkmak?? böyle insanlara haddini
bildirmediğin sürece bahsettiğim suistimal devam edecektir.
başkasına fazla merhametli olmak kendine karşı acımasız olmaktır.

Selamlar herkese, direkt konuya geçeceğim ama biraz uzun ve şikâyet dolu olabilir baştan uyarayım. Üniversite öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum. Odamız 4 kişilik ve geri kalan üçümüz birinin davranışlarından şikayetçiyiz.

Olayları baştan anlatacağım, daha önce hiç yurt hayatı yaşamadım ilk kez bu sene tecrübe ettiğim bir durum. Odadakilerle tanıştığımda birinin yetimhanede büyümüş olduğunu öğrendim. Bu kişiyle başlarda odadaki kimsenin problemi ama yoktu ama aşırı derecede yalan söyleme huyu olduğunu ve iyi niyetimizi sürekli suistimal ettiğini öğrendik. Mesela odadaki diğer kızlara göre tarzımız daha çok uyuşuyor bu kızla o yüzden kıyafetlerimi giymek istiyordu. Normalde kabul edeceğim bir durum değil ama kendisinin çok fazla kıyafeti yoktur diye düşünerek kabul ettim. Sonrasında bu olayı kötüye kullanmaya başladı hatta bir gün külotlu çorabımı bile istedi ve ben de çorabı ortak kullanmayacağımı söyledim. Bunun üzerine 'o zaman kullandıktan sonra çöpe atarım ehehe' tarzı bir yaklaşım sergiledi. Kendisine orada kızdım zaten kapandı o konu ama bir gün sabah okula gitmek için kalktığımda montumu giyip gitmiş olduğunu gördüm (kendisinin 3 tane montu var ve sırf benimkini beğeniyor diye giymiş) ondan sonra bir daha kıyafetlerimi paylaşmak istemediğimi söyledim. Daha sonra birkaç kere daha kıyafetlerimi istedi ama vermedim tabii.

Yalan olaylarına pek girmeyeceğim çünkü hem çok uzun hem de bana zararı dokunmadığı sürece umurumda değil. Yine de en küçük detayı bile yalan katarak anlatan bir insan kısacası. Çok uzatmamak adına son yaşananlara geçeceğim. Geçenlerde kendisi odaya geldi ve beni bahçeye çıkararak korunmasız ilişkiye girdiğinden, sonra da çocuğun onu kapı dışarı ettiğinden bahsetti. Ben de ertesi gün hapı almasını söyledim (bu arada ertesi gün hapının ne olduğunu bile bilmiyordu) eczaneye gittiğimizde parası olmadığı için hapı ben aldım. Sonraki haftalarda hap alacak parası olmayan insan tırnak yaptırarak geldi odaya. Normalde istemezdim ama beni kullandığını düşünerek istedim parayı.

Son olarak bu hafta odadaki diğer kızlar kendisinin şampuan ve duş jeli almadığını bizimkileri hiç haber vermeden kullandığını fark etmişler. Yani bunun lafını mı ediyorsunuz diyenler olabilir ama ben gerçekten ihtiyacı olduğunu bilsem zaten ona ayrıca alırdım bu tarz şeyleri sorun eden biri değilim. Odaya geldiğinde kendisine 'sen bizim şampuanımızı mı kullanıyorsun' diye sordum ve cevap olarak 'yoo benimki dün bitti bugün gidip alacağım' dedi. Kızların dediğine göre bir ay önce falan çöpte bitmiş şampuan kutusu görmüşler.

Yani normalde önemsemeyeceğim şeyler aşırı derecede gözüme batmaya başladı. Mesela makyaj temizleme pedim hemen bitmiş, sonra fark ediyorum ki bahsettiğim kişinin rafında makyaj pedi yok çünkü benimkinden kullanıyor. Maske kutum kayboldu sonra kendisinin de aynı maskeden kullandığından fark ettim. Belki o almamıştır gözümle gördüğüm şeyler değil ama biliyorum yani. Kıyafet, ayakkabı gibi şeylere izin vermeyince böyle odadaki küçük şeyleri aldığını fark ediyoruz. Kimsenin peşine düşmeyeceğini bildiği şeyleri kullanıyor. Aldıkları şeyler çok umurumda değil yenilerini alabilecek imkâna sahibim ama enayi yerine koyulunca sinirleniyorum. Bir de bu odada kalmaktan iyice hesapçı bir insan oldum.

Örneğin geçen gün sınavım vardı, benim okulum da uzak olduğu için 5 gibi kalkıyorum ve kantin bile açılmamış oluyor o saatte. Neyse işte ben de kahvaltı yapmadan gitsem okula gidene kadar iki saatlik sürede acıkıyorum zaten :KK70:Çikolata almıştım rafıma koydum sabah yerim diye düşünerek, bir baktım çikolata yok ama kabı orada. Ben anladım tabii onun yaptığını ama çöpünü görmek beni sinir krizine sokmaya yetti. Sabahın beşinde kızı dürtükleyerek kaldırdım çikolatamı sen mi yedin diye, hayır deyip yattı ama diğer kızlar sonradan kendilerinin yemediğini belirtti. Bir de ben o gün sınava çok düşük modla girdim çünkü çikolata için bu kadar sinirlenmeyi kendime hiç yakıştıramadım baya moralim bozuldu.

Son olarak bugün kahvaltıya kalktım, o sırada kendisi de dışarı çıkacaktı hazırlanmıştı. Muhtemelen benim kahvaltıda oyalanacağımı düşünerek parfümümü sıkıp çıkmış ama ben çay alıp döndüm bir baktım ki oda benim parfümüm kokuyor. Hayır yani kendisinin de parfümü var, sırf başkasının eşyasını kullanmak için mi yapıyor anlamıyorum.

Ben şimdi bu kızla konuşmak istiyorum ama her şeyi inkâr eden biriyle nasıl bir konuşma yapabilirim emin değilim. En son sinir krizine girersem olay saç baş yolma mevzusuna gidebilir çünkü iletişime asla açık birisi değil ve ben de sakin kalmayı becerebilir miyim emin olamıyorum. Bu nedenle sizden nasıl konuşmam gerektiği hakkında tavsiye istiyorum. Diğer yandan da acaba hiç uğraşmasam mı diye düşünmüyor değilim çünkü birkaç gün sonra eve gideceğim ve tatilim de bir aydan fazla sürecek. Yurt değiştirmek için nakil talebi vermiştim o sırada onaylanırsa eşyalarımı toplar çıkarım diye düşünüyorum ama iki ay önce başvuru yapmıştım değiştiremezsem de döndüğümde sürekli yüzyüze bakacağım. Aynı oda içerisinde kavgalı olmak da zor sürekli gerginlik yaşamak istemiyorum.

Hızlı yazdım ve pek kontrol edemedim yazdıklarımı. Yazım yanlışı vs için şimdiden özür dilerim.
Dolap zincirı al kilit al her seyını kılıtle.Çok ayıp ya .Yurt gercekten hıc ıyı deıl .Keske ımkanlarımız olsada apartta kalsak.Ne bılıyım yurt 4 kişi ne kadar zor

valla donup bi daha okudum dogru mu gordum diye. saka mi gatsby neden bu corona durumu ortadayken kiyafet paylasiyosunuz? dikkat et lutfen.

onun disinda ben olsam kirici olurdum. direkt ifsalardim yani. sampuanimi kullanmissin kullanma, aldigim seyi yemissin yeme diye direkt poker face soylerdim ve muhabbeti keserdim. cunku abi bu normal degil yani hirsizligin yumusatilmis versiyonu. ki bence yumusatilmis da degil ama neyse. mumkunse eve giderken bir cop bile birakma veya biraktiklarini kilitle.

Kötü niyetle yapmadığı düşünülüyorsa biraz daha anlayışlı olunabilir, bende kaldım yurtta ve oda arkadaşlarımla o kadar çok şey paylaştım ki. Yeri geldi borcunu ödediğim oldu, yeri geldi sigarasını aldığım. Yediğim yemeği harçlığımı aylarca paylaştıgım oldu. Çünkü kızın elinde yoktu. Ailesi yoktu, destek olacak bir annesi babası. Bazı insanlar gerçekten çok zor şartlar altında büyüyor ve bizler kadar şanslı olmayabiliyor. Ben bu insanlara hayatın her alanında biraz daha anlayışlı davranılması gerektiğini, yardım edilmesi gerektiğini düşünüyorum sadece. Ben böyle düşünüyorum diye herkes bana katılsın benim düşüncemi desteklesin gibi bir iddiam zaten yok. Sadece çikolata meselesini görünce gerçekten üzüldüm ve yazmadan geçemedim

hanımefendi farkında mısınız konu sahibi zaten başta gerekli toleransı göstermiş ve her şeyini paylaşmaya gayret etmiş. kız kendine ait bir kaç montu olduğu halde gidip izinsiz başkasının montunu giyebilecek kadar sınır çizmekten yoksun maalesef. bu sınırı sen çizemezsen başkası çizer bu böyledir, çikolata olayı son damla olmuş zira ortada bir birikmişlik var. yurtta büyümesi meselesine gelince herkesin travmaları yoksunlukları vardır eminim ama insanlar buna sığınarak bu şekilde hadsiz davransa sonumuz ne olurdu ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X