of offff

i.kurum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2009
42
0
36
:a015::1closedeyes:arkadaşlar mrb adım imren siteye yenı uyeyım ve cıkmazda gıbıyım napıcamı bılmıyorum.1 senedır pesımde olan aılemın de uzaktan hem akrabası hem hıc ayrılmadıkları arkadaslarının oglu vardır.busenekı hazıran ayında bı pıknık vardı ve orda bısıler oldu cok gusel gectı aradan zaman gectı konusmalarımız devam ettı ve hemen aılesını falan gönderdı annesını samsundan geldı ıstedı benı ıste.ama abım vardı onumde dıye babaölar beklesınler bıraz aceleye gerek yok dedıler ama gelıp gıtymeler devam ettı hersey cok guzeldı.son 4 ay oldu annemler ablamlar falan babamı ıkna ettı.babamda ghelsın ıstesınler verırım .dedı ben gel kızımı al dıyemem ne kadar arkadasımda olsa dedı.neyse ben bunu sevgılıme söledım ama sevgılım bı kac sene önce bı kredı cekmıs ve borcunu ödemekte zorluk cekmıs.bı kısmını kendı kalan kısmını babaıs ödemıs.bu yuzdende babası ceza vermıs.para hazırlamadan bana olan borcunu ödemeden ıstedıklerını yapmam dıye.:eek:klava::eek:klava:cunku sevgılım parayı ölesıne cekmıs ve bos ıslerde yemıs.babsıda kızgın adam olsaydı yemeseydı sımdı kullanırdı.dıye.ama sorun benım cok ısteyeım var hergun gelıolar nerdeyse ve sevgılım ve aılesıde bılıyo sık sık görüşüyoruz.onada söleıdm oda ramazandan önce bı sekılde takıcam dedı.ugrastı ama olmadı.şimdide durumu pek ıyı dgeıl babasına olan borcunu ödemesesse babsı yapmam dıyomuş.benı evdekıler sıkıstırıyor söle gelsınler dıye bende ona söledım tamam halledıcem dedı.sımdıde ısyerınd esorun yasamıs maas konusunda bana dıyokı yapcak bısye yok beklıceksın babama yuzum yok sölemeye benım moralım zaten bozuk bıde sen ustume gelme napım param yok dıyo.ve nezaman olucanı oda bılmıyo allah bılır dıyo ben napıcam sımdı söleyın nolur.:çok üzgünüm::çok üzgünüm::a015:

:a015::1closedeyes:arkadaşlar mrb adım imren siteye yenı uyeyım ve cıkmazda gıbıyım napıcamı bılmıyorum.1 senedır pesımde olan aılemın de uzaktan hem akrabası hem hıc ayrılmadıkları arkadaslarının oglu vardır.busenekı hazıran ayında bı pıknık vardı ve orda bısıler oldu cok gusel gectı aradan zaman gectı konusmalarımız devam ettı ve hemen aılesını falan gönderdı annesını samsundan geldı ıstedı benı ıste.ama abım vardı onumde dıye babaölar beklesınler bıraz aceleye gerek yok dedıler ama gelıp gıtymeler devam ettı hersey cok guzeldı.son 4 ay oldu annemler ablamlar falan babamı ıkna ettı.babamda ghelsın ıstesınler verırım .dedı ben gel kızımı al dıyemem ne kadar arkadasımda olsa dedı.neyse ben bunu sevgılıme söledım ama sevgılım bı kac sene önce bı kredı cekmıs ve borcunu ödemekte zorluk cekmıs.bı kısmını kendı kalan kısmını babaıs ödemıs.bu yuzdende babası ceza vermıs.para hazırlamadan bana olan borcunu ödemeden ıstedıklerını yapmam dıye.:eek:klava::eek:klava:cunku sevgılım parayı ölesıne cekmıs ve bos ıslerde yemıs.babsıda kızgın adam olsaydı yemeseydı sımdı kullanırdı.dıye.ama sorun benım cok ısteyeım var hergun gelıolar nerdeyse ve sevgılım ve aılesıde bılıyo sık sık görüşüyoruz.onada söleıdm oda ramazandan önce bı sekılde takıcam dedı.ugrastı ama olmadı.şimdide durumu pek ıyı dgeıl babasına olan borcunu ödemesesse babsı yapmam dıyomuş.benı evdekıler sıkıstırıyor söle gelsınler dıye bende ona söledım tamam halledıcem dedı.sımdıde ısyerınd esorun yasamıs maas konusunda bana dıyokı yapcak bısye yok beklıceksın babama yuzum yok sölemeye benım moralım zaten bozuk bıde sen ustume gelme napım param yok dıyo.ve nezaman olucanı oda bılmıyo allah bılır dıyo ben napıcam sımdı söleyın nolur.:çok üzgünüm::çok üzgünüm::a015:

bu sorumsuz insanla yaşayabileceksen bekleyeceksin
:nazar:

çok basit canım üzüldüğün konu bumu?
babanı anneni ve babanı ikna eden kardeşlerini alacaksın karşına, onun sana ne söylediğini söyleyeceksin...
ve aklını başına alacaksın...böyle üzülmek falan fayda etmez.
bak sana şunu diyecem eğer bu çocuk adam gibi bişey olsaydı ki bence değil babası ne yaparsa yapsın arkasında olurdu düşün bakalım neden babası bu denli sert bir hışımla yaklaşıyor demekkkkkiii bu sevgilinin yaptığı tek bir hata değil belkide hep ailesini zor duruma düşürecek şeyler yaptıki babasının da canına tak dedi seninle olan beraberliğinide babası adam olsun parasını savurana kadar böyle önemli işlerde paranın gerekliliğni anlasın diye ders veriyor..ama eğer sevgilin yaptığı tek hata olsaydı babası şimdiye kadar acırdı..sen bence olayı bu yönden ele al...
daha yaşı kaç başı kaçda hovardalar gibi kredi çekip yiyor ve abuk subuk şeylerde yiyor karı koca çalışıyoruzda kredi çekmeyi asla düşünemeyiz neden korkarız çünkü korkmakdan bahsediyorum krdei gibi borç işlerinden korkmak lazım demekki bunun korkusuda yok nasıl olsa babası öder..
daha sonra sen evlenice çalışırsan yine çeker sen ayağına çorap alamaz duruma gelipde acaba bunun abuk subuk şeyler için çektiği kredi borçlarınamı çalışırsın ki diye düşünüyorum..
onun için aklını toplamanı söyledim..kararları sen verme..bence babana olan biteni anlat...aileden saklanacak şey var saklanmayacak şey var..fikir fikirden üstündür..

baska ne yapabılırz pekı

illa bu sorumsuz insanla yaşamak istiyorum diyorsunakannehir

daha yeni tnaışmadınız mı" buseneki haziran " diyorsun. 3 ay oluyor galiba kafamçokkarıştı

bu kadar erkenden böyle sorumsuz biri ile ciddi bir adım atmak , maşallah bayaaa cesaretlisin :bbo:

şimdi yukarıdan anladığım babası bu çocuga kızdın ve haklı bir kızgınlık:umursamaz:

seni istemeye de sadece annesi gelmiş :uhm:

babası bile güvenmiyorsa bu çocuga sen neresine güvendin :uhm:

isteyenler var diyorsun da isteyenlerin kesilmesi için nişan yapmanız lazım ama babası istemeye bile yanaşmıyor

ya durumu açık açık babana anlat

ya da ayrıl

ödeyemeyeceği halde bankadan kredi çeken ve boş işlerde yiyen bir damat adayı... babana bu yüzden gelemeyeceklerini söylesen baban baya bi kızardı heralde.

hem uzun süredir tanışmıyorsun, çocuğun babası kendisi bile gelmiyor istemeye anneyi gönderiyor.

bence sen daha iyilerine layıksın canım...

arkadaslar sız konuyu yanlıs anlamıssınız yada ben yanlıs anlattım o sınırle bu kredı konusunda tamam durmu ıyıymıs yapmıs bı hata ve bu hale gelmıs aılesının durumu ıyı onların aralarında bı sorun yok.onlar sadece bunun yaptıgının bı hata oldugunu ve burnu surtsun dıye bu sekılde davranıolar.tek erkek oldugu ıcın anne bıraz sımartmıs.daha önce ılışkılerı olmus ama hepsı gelıp gecıcı olmuş.sımdı ayrıca 3 aylık degıl bu kısı gecen seneden berı benım pesımde sadece evlılık konusu 3 aylık bı konu .sımdıye kadar bı tek benımle evlılık dusunmus sımdı aılede bu konuda ne kadar cıddı oldugunu görmek ıcın ne kadar ıstedıgını anlamak ıcın parayı getır yapalım dıolar cok ıstıyosan göster dıolar.sorun bu ayrıca benı annesı degıl aılecek hep berabr ber ıstedıler annesı babası ablası enıstesı kardesı ben orda dıkkatlı kelıme hatası yapmıs bıde samsundan annanesı geldı ıstemeye.ben bu konuyu onlada konustum bu önceden taksıcılık yapıyodu.ama gelır az dıye bıraktı sımdı ıse yenı basladı 1 ay oldu.ama maas cok az yetmıyo .oda dıyokı bıraz daha bekle ben babama para ayarlım verım anca öle dıyo.ama bu para bırıktırıp versede babası hep ekstra seyler ıstıyo eve sunu al sunuda öde gıbı buda zorlanıyo.banada dıyokı bekleen lazım dıyo.yetıstıremıyorum dıyo.bende cok uzamasın dıyoum hemen olsun bı yuzuk dıyorum herkes duydu dıyorum.oda .ustume gelme zaten ıs sıkıntım var dıyo.beklıcez yapcak bısye yok dıyo.bu yanı.

arkadaslar sız konuyu yanlıs anlamıssınız yada ben yanlıs anlattım o sınırle bu kredı konusunda tamam durmu ıyıymıs yapmıs bı hata ve bu hale gelmıs aılesının durumu ıyı onların aralarında bı sorun yok.onlar sadece bbunun yaptıgının bı hata oldugunu ve burnu surtsun dıye bu sekılde davranıolar.tek erkek oldugu ıcın anne bıraz sımartmıs.daha önce ılışkılerı olmus ama hepsı gelıp gecıcı olmuş.sımdı ayrıca 3 aylık degıl bu kısı gecen seneden berı benım pesımde sadece evlılık konusu 3 aylık bı konu .sımdıye kadar bı tek benımle evlılık dusunmus sımdı aılede bu konuda ne kadar cıddı oldugunu görmek ıcın ne kadar ıstedıgını anlamak ıcın parayı getır yapalım dıolar cok ıstıyosan göster dıolar.sorun bu ayrıca benı annesı degıl aılecek hep berabr ber ıstedıler annesı babası ablası enıstesı kardesı ben orda dıkkatlı kelıme hatası yapmıs bıde samsundan annanesı geldı ıstemeye.ben bu konuyu onlada konustum bu önceden taksıcılık yapıyodu.ama gelır az dıye bıraktı sımdı ıse yenı basladı 1 ay oldu.ama maas cok az yetmıyo .oda dıyokı bıraz daha bekle ben babama para ayarlım verım anca öle dıyo.ama bu para bırıktırıp versede babası hep ekstra seyler ıstıyo eve sunu al sunuda öde gıbı buda zorlanıyo.banada dıyokı bekleen lazım dıyo.yetıstıremıyorum dıyo.bende cok uzamasın dıyoum hemen olsun bı yuzuk dıyorum herkes duydu dıyorum.oda .ustume gelme zaten ıs sıkıntım var dıyo.beklıcez yapcak bısye yok dıyo.bu yanı.

gelip bi yüzük de taksalar ceza bi işe yaramayacak ve belki ileride yine gereksiz yere kredi çekip gereksiz yerlere harcama yapacak... dersini alması ve çabalaması lazım. ve bu yuzden de beklemekten başka çarenz yok

evlilik sorumluluk sahibi biriyle yapılır. laylaylo hayata alışmış biriyle değl

asıl işi ne ?

paraszlık çok zor canım hadi evlendınız tamam geçinebilcekmsnz bide bunu düşün sevgi karın doyurmuo :S.

asıl işi matbaa ama parmagını kaptırmıs yapmıyo uzun zamandır .bı zaman taksıcılık yaptı onunda ssk sı yok dıye bıraktı.gec saat oldugu ıcın bıde.

tabı sevgı karın doyurmuyo ama sırf parası var dıye sevmedıgım bırıylede evlenemem dımı.yanı söle sölım kımse dört dörtluk degılkı kusursuz hata yapmammıs bırını bulamayız kı .herkes gecmıste bı hata yapmıomu.ben sızden destek ıstıyorum sızde cok haklısınız bundan cok emınım ama dedıgınız olmuyo ıste arada sevgı var kocaman b ı sevgı .

madem o denli seviyorsun ve arkadasların uyarılarına ragmen onun sorumsuz biri oldugunu düşünmüyorsun o zaman bekleyeceksin güzelim,sabredeceksin.. sevgi sabır ve emek ister..

X