Öfkemi kontrol edemiyorum tarafsız yorum yapar mısınız

Burda olumsuz yorum yapan insanların çoğunun atanma derdi yok , kpss gibi bir sınava çalışmamışlardır ve seni asla anlamazlar o yüzden çoğunu ciddiye alma.

annene gelince eğitim alması gerekiyor bence müge Anlıyı izletebilirsin. İbret alabilir belki insanlar hayatı şaka sanıyor dilenciye kapı açmak falan nedir.

sınava kadar idare et sonra bol zamanın olduğu zaman doğru gişeyi bulmayı da öğretirsin her zaman yanında olamayacağını ve hayatını idame ettirmesi gerektiğini zamanla anlar.

inşallah atanırsın.

Burda olumsuz yorum yapan insanların çoğunun atanma derdi yok , kpss gibi bir sınava çalışmamışlardır ve seni asla anlamazlar o yüzden çoğunu ciddiye alma.

annene gelince eğitim alması gerekiyor bence müge Anlıyı izletebilirsin. İbret alabilir belki insanlar hayatı şaka sanıyor dilenciye kapı açmak falan nedir.

sınava kadar idare et sonra bol zamanın olduğu zaman doğru gişeyi bulmayı da öğretirsin her zaman yanında olamayacağını ve hayatını idame ettirmesi gerektiğini zamanla anlar.

inşallah atanırsın.
Haklısınız gerçekten. Aşağıdaki üye annenizi rahat ettirin vs. yazmış hala aynı noktada takılmışlar. Zaten rahat ettirmek için imkanlar ölçüsünde çabalıyorum. Ders çalışıyorum mesela ekonomik yönden ferahlamak için falan.

Ben seni çok iyi anlıyorum, normalde anne ve baba evin ve çocukların sorumunu taşır, sizin evde bu tam tersi, sen annenin ve evin sorumunu taşıyorsun, bana öyle geldi. Bu sana çok ağır geliyor. Ama yine de uğraş sakın olmaya.
Ben 4 yıl annemle beraber yaşadım ve kendisi çok hasta olduğu için, bütün işler ve sorumlar benim üzerimdeydi. Bu bazı zaman ağır geliyor. Mesela benim annem bana her sabah, hapını yuttunmu, diye sorardı ve bu soru beni baştan çıkarirdi ve deli olurdum sinirimden. Ben tiroid hastasıyım ve her sabah hapimi yutmam lazım ama, yani 20 yıldır kullandığım hap, niye unutayım ki. Ama, ille beni hatırlatıldı. Kaç defa iyilikle ve şaka sözlerle anneme söyledim yapma diye ama her sabah aynı soru. Napayim be kızım, korkuyorum sana birşey olucak diye, ondan soruyorum derdi. Bende hiç sesimi çıkarmadım, bazı zaman derdim, ayy, iyiki hatırlattın, olduğu gibi unuturdum 20 yıldır kullandığım hapı. O biraz alaylı olurdu. Annem 5 yıl önce vefaat etti ve ben buna çok pişman oluyorum, arada bir öyle patavatsız cevap verdiğim için. İnsallah kirmamisimdir diye düşünüyorum.
Sende bazı şeyleri görmemezlikten veya duymamazlıktan ol. Annen herzaman icin gidince, o zamanları çok arıyacaksın. Emin ol.

Haklısınız gerçekten. Aşağıdaki üye annenizi rahat ettirin vs. yazmış hala aynı noktada takılmışlar. Zaten rahat ettirmek için imkanlar ölçüsünde çabalıyorum. Ders çalışıyorum mesela ekonomik yönden ferahlamak için falan.

bence büyük kardeşlerinden yardım alabilirsin. Hepsı birer hafta misafir etsin . Eğer mümkünse tabı bilemiyorum. Ya da evlilerse belki eşleri müsait degılse kendılerı gelıp bırer hafta annenızle ılgılensınler en azından yemek temızlık destek olurlar yürüyüşe çıkarırlar basınızdan alırlar.

yanı annen bu saatten sonra degısmez açıkçası kendını kurtarmaya bak KPSSden sonra elınden geleni yaparsın yıne.

annenın yarattığı sorunları görmezden gelmeye bak sınava gırene kadar bılıyorum zor ama tek kurtuluşun bu. Sonra parayla tedavı ettırırsın psıkolog vs.

Anneme taparım ben, hayatımın en önemli insanıdır. Kendi annesine bu sevgisizlikle yaklaşan biri için ne diyebilirim bilemedim :KK64:
Evlenince çok arasınız, kokusunu duyayım diye saatlerce ağlarsınız. Kalbini kırmayın annenizin.
her annenin sizin anneniz kadar fedakar olmadığının da farkındasınızdır umarım

Saglik olsun gerisi hallolur üzme kendini ve annneni zor dönemler geçiriyorsun ama annne hakkı da var . Böl dua et Rabbime sakinles olumlu dusun yollar ara kendine.. beterin beteri var.
Bende bi dönemler kurtulsaydım dedim baskıcı annnem bank vardi evlendim 2 çocuk oldu bi suru sorumluluk komşu yok arkadaş yok cocuklar kucuk laftan anlamaz ne bileyim.. bazen diyorum keske eskiden derdim var demeseymisim sukur her halimize .. saglik olsun üstüne bastıra bastıra söylüyorum..Allah a emanet ol ailene sarıl

Niye okumadın.....insan bu hayattta hersey yapabiliyor kınama bence.. çaresizlik cok kötü insan yapmam dediği seyleri yapıyor..
Kimseyi kinadigim yok
Sorun ne olursa olsun anne hep baş tacıdır bence .beyin kanaması geçirdi benim annem bazen beni bile hatırlamadığı gitgeller yaşayıp evin yolunu unutup kaybolduğu oldu.cok bağırdı çağırdı hep sustum.saglikliyken değerini bilin annelerinizin

Sena616 Sena616
Sizi anliyorum. Dilenci olayinda 3e 5e takilanlar olmus.. uff cok is yapiosun sahi diye alay edenler, yok senin paran mi, verse nolmus diyenler vs..
Konu bu degil, yabanciya kapi acmasina kizmissiniz
Ya kotu niyetliyse,bize saldirsa,hirsizlik etse,kesip bicse diye.. ki haklisiniz

Eve tamirci girmis. adamlar evde, haberin yok.
Belki o an ustunde etek body vs de olabilirdi. Yarı ciplak da cikabilirdin.
Adamlar belki de sapık.. öz cocuguna tecavuz eden babalar var! Servis/dolmustakiler tecavuz edip katlediyor.. en azindan gardini alirsin,hazirlikli olursun, sokak kapisini acik birakirsin kacmak icin.. yada ustunu ona gore giyinip acarsin.

Bir baskasi adres sorma bahanesiyle gelip uyku ilaci sıkıp hirsizlik edecek belki de..
(13 yil istanbulda kaldim, herkesten ,arkadaslarimdan boyle seyler duydum.) Basimiza gelmez demeyin. Benim de gelmedi ama tedbirli olmak lazim

Bende annemle kaliyorum cocuklarimla.. annem kapi zincirini takar oyle konusur.. tamirci kapida der ustunu degisir,basina yazma geciriverir hemen..
Kapiya damacana gelir ,teyze iceri koyalim mi derler. Anem yok biz hallederiz der eve girmesin diye (ben yaparim onlar gidince)
Annem cok titizdir benim, suphecidir.. insanlara güvenmez.. calisma hayatinda gorduklerinden belki de..

Bazen olabiliyor boyle seyler, sakinken konussan anlar diye dusunuyorum. Sen sinav nedeniyle streslisin, annem şu donemde beni idare etsin diye bekliyorsun. Ama herkesin huyu,mizaci bir olmuyor :KK43:
Molalarda vs konus. Anne seni kirmak istemedim ama bunlar bunlardan oturu tedirgin oluyorum de..
Herseyi konusamazsin , bu huylariyla yasamaya alismayi ogrenmek gerek, bazi seylerini gormezden gel.
Evlilik de boyle birsey. %100 uyum diye birsey yoktur, illaki farklar olacak. Tolare edebilmek gerekiyor.
Insallah atanirsin , kendi duzeniniz olur..
Allah gonlunuze goresini versin

Son düzenleme:
Annenize güzel bir sağlık kontrolü yaptırın. Çok unutuyor dediniz ya.
Bağımlı biri zor.
Kpss'ye bende hazırlanıyorum. Daha biymeyen dersim var. Soru çözmek yok, tekrar yapıyorum. Tek başıma kızımı büyütüyorum şükür, ev taşıyacağız sınavdan sonra eşya toplıyoruz😊diğer ev tadilatta.
Yani bir tek sınava hazırlık yapamayan sen değilsin ben de varım 😊

Dilenciye 15 lira mı 😱

Allah sabır versin sana

Sınava kaldı 1 ay tak kulaklığı otur çalış ve kurtul

Yahu ne alaka anne
Dertler derya dediğin şey annenin dilenciye kapısı açması mı gerçekten. Yaşın kaç bilmiyorum ama kurduğun cümleler bana çok çocukça geldi. Kelimelerini dikkatli seçmeni beklerim.

"Hep ben mi annemi yöneticem, yok annemi şöyle yönetiyorum böyle yönetiyorum bıktım" kusura bakma ama o seni doğurmamış da sen onu doğurmuş gibisin. Annenin yönetilmeye ihtiyacı yok. Sen onun çocuğusun, o senin değil.

Bir üye de "anneni sen böyle alıştırmışsın" demiş. Büyüğe saygı, hürmet hey maşallah
...
Annene üzüldüm
Yahu ne alaka insan oglu yaslandikca cocuklasiyor kimisi aksi huysuz oluyor kimisi sessiz cekingen oluyor kimisi parasina canini verir evlatlarindan dahi sakinir oluyor ama konu kiz ders calisiyo okusun rahat rahat calissin dicene sahtekar dilenciler icin kizin kapiyi yumrukluyor ...abim ders calisirken annem bizi parka gotururdu kafasi karismasin sesden diye sonuc abim polis oldu cok sukur kurtardi kendini annemde yaninda az insaf yahu anne baba bile olsalar insanin bir tahammul siniri vardir eminim sizinde buyuklerinize kizmisliginiz hatta sesinizi yukseltmisliginiz olmustur hata belki ama dedigim gibi bizler insaniz sabir tasi degil

Dilenciler bizden zengin dilecinin birinin bankasindan 400 milyar ustunden 20 milyar buldu polis duygu somurusuyle para kazaniyorlar guvendiginiz kurumlara zekat verin onlara vermeyin cikolata seker alip dagitirim sokakta oynayan cocuklara daha sevab veyahut hasta cocuklar icin yardim kampanyasina bagis en guzeli hele gencecik adamlari goruyorum dilenirken deliriyorum arkadas git calis kardesim calis

Yahu ne alaka anne

Yahu ne alaka insan oglu yaslandikca cocuklasiyor kimisi aksi huysuz oluyor kimisi sessiz cekingen oluyor kimisi parasina canini verir evlatlarindan dahi sakinir oluyor ama konu kiz ders calisiyo okusun rahat rahat calissin dicene sahtekar dilenciler icin kizin kapiyi yumrukluyor ...abim ders calisirken annem bizi parka gotururdu kafasi karismasin sesden diye sonuc abim polis oldu cok sukur kurtardi kendini annemde yaninda az insaf yahu anne baba bile olsalar insanin bir tahammul siniri vardir eminim sizinde buyuklerinize kizmisliginiz hatta sesinizi yukseltmisliginiz olmustur hata belki ama dedigim gibi bizler insaniz sabir tasi degil
Haklısınız evet. Herkesin kızmışlığı var tartışmışlıgı var. Ancak benim yazdıklarımda vurguladığım şey sesini yükseltmesi vs. değil. Buna hiç değinmedim.
Anneyi yönetmek tabiri beni çok rahatsız etti ben bunu saygısızlık olarak görürüm, hoş değil. Kim kimi doğurmuş da bu kelimeyi kullanabiliyor kim kimin çocuğu yani. Yazdıklarımda buna tepki verdim zaten

Haklısınız evet. Herkesin kızmışlığı var tartışmışlıgı var. Ancak benim yazdıklarımda vurguladığım şey sesini yükseltmesi vs. değil. Buna hiç değinmedim.
Anneyi yönetmek tabiri beni çok rahatsız etti ben bunu saygısızlık olarak görürüm, hoş değil. Kim kimi doğurmuş da bu kelimeyi kullanabiliyor kim kimin çocuğu yani. Yazdıklarımda buna tepki verdim zaten
Anne ben yapamam edemem diyor herseyde butun kontrolu kiza birakinca pratikte yönetilmis oluyor bunu dile getirmesi ayip tabi ama annede kendini birakmamali ögrenmenin yasi yoktur ve beyin bir kastir calistirdikca güclenir boyle olmamali ne bilim ben oldum olali kimseden tek yardim istememeye calisirim haa tabiki istedim ama cok zor durumda ne bilim yapamicami anladigim zamanlarda yaslanincada böyle olmayi planliyorum konu sahibi sukretsinki annesi yatalak degil hastaligi yok o dahada zor okul birak kendine zamani olmazdi

Kimseyi kinadigim yok
Sorun ne olursa olsun anne hep baş tacıdır bence .beyin kanaması geçirdi benim annem bazen beni bile hatırlamadığı gitgeller yaşayıp evin yolunu unutup kaybolduğu oldu.cok bağırdı çağırdı hep sustum.saglikliyken değerini bilin annelerinizin
Konu sahibi hasta annesine bağırmamış zaten bu hayatta her dişi doğurabiliyor ama hepsi anne olamıyor.Anne gibi anne baş tacıdır ne anneler var bencil,merhametsiz hiç mi denk gelmediniz tv’de haberlerde?

X