Oglum 4 yasina girecek cok agresif ve hic laf söz dinlemiyor lütfen yardim

Takitoki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2017
2.252
998
36
Merhabalar
Bana lütfen akin verin. Oglum 3 ay sonra 4 yasina girecek ve spn 3 4 aydir bize hayati Zindan ediyor. Cok agresif. Yapma dedikce yapiyor hic laf dinmemiyor söz dinlemiyor. Birsey hosuna gitmeyince sinirlenip bizlere vuruyor sag sola saldiriyor. Oyun oynamaya calisiyoruz 5 dk durmuyor döküp kiriyor. Cok hareketli oturmuyor yerinde. Cidden ne yapsak olmadi sakin kaldn olmadi bagirdim kizdim olmadi ben artk tükendim. Aksam dis fircalamak istemez el yikamak istemez yatmak istemez ne dersek hayir diyor yapmiyor odasini asla Toplamaz heö döker sacar bana ne olur akil verin artk ne yapacagimi bilmiyorum

3 yaş grubu çocuklarda sizin istediğiniz iki seçeneği onlara kendi fikrini sorar gibi sormak ve o cevabı yapmak daha kolay olurmuş diye okumuştum yani mesela yemeğe gittiniz ne yiyeceksin diye değilse köfte mi yemek istersin patates mi şeklinde sorulması lazımmış işe yarar mı bilmiyorum

Merhabalar . 4 yaş grubu artık sosyalleşmek istiyor . Enerjisini sizle evde oynayarak değil de arkadaş ortamında atmak istiyor olabilir . Bir anaokuluna yazdırmanızı öneririm . Benmerkezci yaklaşıyor muhtemelen her şeye . Kararlarının önemli olduğunu ona hissettirin . Yemeğini sizinle birlikte aynı sofrada yesin . Sinirli anlarında tepki vermeyin bir süre bekleyin . Dikkatini farklı bir şeye yönlendirmeye çalışın . Siz sakin kalıp tepki vermezseniz bir süre sonra o davranışı söner . Elini yıkamak istemiyorsa yıkamasın. Her çocuk özeldir ve büyüme şekilleri farklıdır . Aslında şuan önemli olan tek şey koşulsuz sevildiklerini ve evin bir üyesi olduklarını hissetmek . Kararlarınıza lütfen onunda fikirlerini alarak önemsendiğini hissettirin . Anaokuluna birlikte gidip kaydolun birlikte çanta ayakkabı alın bunları kendi seçsin . Bir eğitimci olarak her çeşit öğrenci gördüm . Kaygılanmayın iyi bir annesiniz. Her çocuk belli dönemlerde bu yollardan geçiyor .

Kreşe gitmiyorsa gönderin, size yaptıklarını asla orada yapamaz ilk 3 ay gerçekten zor olacak ama çok fark edeceğini göreceksiniz.

X