Çocuk Hastalıkları Oğlum atopik dermatit olunca (egzama)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Guncelll .bayanlar cocuklarinizin geçti mı egzaması son durum.nedir ya zamanla kendiliginden geçiyor diyin nolur :KK43:
Benim oğlumun geçen sene 3 aylıkken başladı yazın kayboldu ama şimdi 11 aylık tekrar etti aynı ilaçları kullanmaya başladım vücudunu nemlendirin demişti doktor krem veya bebekyağı ile

Benim oglum 20 aylik yeni teshis kondu ama sadece bacaklarinda birkac tane cikti ve yanaklari hep kirmizi ben sadece cocuk doktoruna goturdum hipokort ve bir krem daha verdi ama docent buldum bir tane ona goturecegim bizimkinin krem kullaninca bacaklarindakiler hemen gecti yanaklari kizarik sadece bir de alores surup kullaniyoruz ne kadar verdiniz alerji testine biz yer fistigindan supheleniyoruz ama yiyecekle cok alaksi yokmus aanirim hastaligin genetik oldugunu soylediler
Merhaba arkadaşlar oğlum 3 aylıkken atopik dermatit oldu şu anda 6 ayını bitiriyor bu illetle mücadelem çok yorucu ve sinir bozucuydu. Bu konuyu aynı derdi yaşayan ya da yaşayacak olanlara örnek olsun diye açtım ve deneyimlerimi kısaca anlatacağım. İlk söyleyeceğim eğer bebeğinize böyle bir teşhis koyulursa sakin olun ve KORKMAYIN. İlk olarak çocuk doktorunun verdiği hipokort adlı kortizonlu kremi 5 gün kullandık. Yanaklarda başlamıştı. Azalır gibi oldu ama bırakınca bir gün içinde 2 katına çıktı. Arkasından cilt doktoruna gittik onun verdiği advantan ve corasatin Adlı kremleri kullandık. Ve tamamen geçti. Oh diyemeden 1 hafta içinde tekrar çıktı ve bu defa bütün vücudunu sardı. Tekrar gittik cilt doktoruna bu defa bir karışım verdi kortizonlu.ama ben nasıl mutsuzum ve kaygılı. İçimde yıllarca kortizon kullanırsak korkusu. Daha sonra bi alerji profesörüne gittik. Ahmet Akçay. Alerji testi yaptı(pahalı mı pahalı) bebeğe can feda. Negatif çıktı yine de bana sıkı bir diyet önerdi. E profcum test kesin sonuç vermez diyecektin madem neden o kadar masrafa soktun bizi sorunsalıyla döndük oradan. Tekrar cilt doktoruna gittik. Tabii ben bu süreçte 2 ağlama nöbeti geçirdim. Eşi çocuk doktoruymuş bizi yönlendirdi. Şimdi ne durumdayız diye sorarsanız: inek sütü diyeti yapıyorum en büyük nedeni buymuş hala kızarıklıklar var ancak büyümediler ben de bu stabil haline alıştım ve kortizon kullanmıyorum. Corasatin sürüyorum akşamları. Bu hastalık kalıcı değil çok şükür artık beni acıtmıyor bir anne olarak. Bir de her banyodan önce Mısır nişastalı suda 10 dakika bekletiyorum bebeğimi. Şu anda eskiye göre çok iyiyiz. Allah beneklerine dermansız dert vermesin

Benim oğlum 2 yaşında. 2 aylıkken yanaklarında kızarıklık oluştu kuruyor ve catliyordu ayrica cok kusuyordu. Bir çok Dr a gittik. Süt alerjisi gıda alerjisi deterjan falan derken çok zorlandik. Cildine uygun bir şampuan kullandik ayrıca kortizonlu kremleri once denedik ama krem sürmeyi bırakınca tekrar oluştu sonuçta kortizonlu kremleri bıraktık atopiclair denilen bir krem kullandik kortizon içermiyor. Hiç bir besini bırakmadı sadece alerjik gıdaları emzirme sürecinde ilk başlarda azalttim. 1 yaşına doğru azalarak kayboldu.

Merhaba.. benim oğlum 3 aylıkken atopik dermatit oldu şimdiyse bir yaşında açık yarası yok ama çok kaşıntısı var bu yüzden hece uykusu yok yavrumun uyurken kaşıntıyla uyanıyor ve uyumuyor daha sonrada ilaçlarını kullansam da fayda etmiyor acaba içten gelen birşey mi bilmiyorum. Kaç tane doltora götürdüysek hiç biride kesin çözüm olmadı.Sizler bu hastalıktan nasıl kurtuldunuz lütfen yardımcı olun

Merhaba.. benim oğlum 3 aylıkken atopik dermatit oldu şimdiyse bir yaşında açık yarası yok ama çok kaşıntısı var bu yüzden gece uykusu yok yavrumun uyurken kaşıntıyla uyanıyor ve uyumuyor daha sonrada ilaçlarını kullansam da fayda etmiyor acaba içten gelen birşey mi bilmiyorum. Kaç tane doltora götürdüysek hiç biride kesin çözüm olmadı.Sizler bu hastalıktan nasıl kurtuldunuz lütfen yardımcı olun:KK64:

Kizlar bu atopik dermatit bronsiolit astim gibi hastaliklara neden oluyor mu?

Merhabalar. Benim kızımada atopik dermatit teşhisi konuldu. Gerçekten zor bir süreç. Bir taraftan kız cocugu vücudu hep boyle mi olacak, yaralar izler olacak mı endişesi oluyor. Bir taraftan ne alerji yapıyor, tespit etmek zorlu bir surec. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Bizde Coresatin kullandik, alevlenmesini engelledi ama tamamen geçirmedi. Kortizonlu krem kullanmak istemiyorm. Çok şükür dayanilmaz kaşıntılar yok, uykumuzda düzenli. O yüzden direnebildigim kadar direniyorum. Şunu paylaşmak istedim. Gecenlerde Hametan pisik kremini surdum, geçirmeye başladı. Egzamaya Hametan sürmemde sakınca olur mu acaba?.

Merhabalar. Benim kızımada atopik dermatit teşhisi konuldu. Gerçekten zor bir süreç. Bir taraftan kız cocugu vücudu hep boyle mi olacak, yaralar izler olacak mı endişesi oluyor. Bir taraftan ne alerji yapıyor, tespit etmek zorlu bir surec. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Bizde Coresatin kullandik, alevlenmesini engelledi ama tamamen geçirmedi. Kortizonlu krem kullanmak istemiyorm. Çok şükür dayanilmaz kaşıntılar yok, uykumuzda düzenli. O yüzden direnebildigim kadar direniyorum. Şunu paylaşmak istedim. Gecenlerde Hametan pisik kremini surdum, geçirmeye başladı. Egzamaya Hametan sürmemde sakınca olur mu acaba?.
İz kalmıyor benim oğlumda açılmalar olmuştu yara şeklinde kortizonlu krem sayesinde geçti ama kaşıntısından kurtulamadık. Şimdi 13 aylık ve alerji testi yaptırdık doktor zyrtec alerji şurubu verdi bugün onu kullanıcam uykusu geceleri hiç yok umarım uykusuda düzene girer

İz kalmıyor benim oğlumda açılmalar olmuştu yara şeklinde kortizonlu krem sayesinde geçti ama kaşıntısından kurtulamadık. Şimdi 13 aylık ve alerji testi yaptırdık doktor zyrtec alerji şurubu verdi bugün onu kullanıcam uykusu geceleri hiç yok umarım uykusuda düzene girer
.
Kızlar aloe vera jel tavsiye ediyorum şiddetle..Aktarlarda ve eczanelerde var..deneyin mutlaka

Merhaba oğlum 4 aylıktan beri atopik dermatit şuan 14 aylık ve özellikle geceleri deli gibi kaşıntısı var kam testinde yumurta beyazına alerjisi çıkyı bende kestim dok. Zeyrtec şurup verdi baita fayda eder gibi oldu şimdiyse yine aynı gece uykumuz hiç yok bu kaşıntı yüzünden ilk zamanlar açık yarası oluyordu vücudunda ama şimdi yara falan da yok sadece kaşıntı vücuduny nemlenriyrm da ne yapsam olmuyo artık o kadar çaresiz hissediyorum ki elimden birşey de gelmiyor

Yazılanları okudum ben de başta ne yapacağımı bilmiyordum ama bu egzamanların büyük çoğunluğı alerjiden arkadaşlar. Süt ürünler,yumurta,buğday unu,deterjan...vs. Deride çıkmaması demek alerji olmadığı anlamına gelmez. Kanda da çıkmayabilir. Size tavsiyem iyi bir alerji doktoruna gidin mutlaka. Bazılarında diyer yaparak geçiyor bazılarında başka yollarla bunu doktorunuz belirleyecektir. Çocuk doktoruyla cildiye doktoruyla tek başına olacak şey değil gerçekten. Egzama vücudun tepkisidir. Evet hergün düzenli banyo ve iyi gelen kremlerle vücut dengesini sağlarsanız rahatlatırsınız.

Merhaba arkadaşlar oğlum 3 aylıkken atopik dermatit oldu şu anda 6 ayını bitiriyor bu illetle mücadelem çok yorucu ve sinir bozucuydu. Bu konuyu aynı derdi yaşayan ya da yaşayacak olanlara örnek olsun diye açtım ve deneyimlerimi kısaca anlatacağım. İlk söyleyeceğim eğer bebeğinize böyle bir teşhis koyulursa sakin olun ve KORKMAYIN. İlk olarak çocuk doktorunun verdiği hipokort adlı kortizonlu kremi 5 gün kullandık. Yanaklarda başlamıştı. Azalır gibi oldu ama bırakınca bir gün içinde 2 katına çıktı. Arkasından cilt doktoruna gittik onun verdiği advantan ve corasatin Adlı kremleri kullandık. Ve tamamen geçti. Oh diyemeden 1 hafta içinde tekrar çıktı ve bu defa bütün vücudunu sardı. Tekrar gittik cilt doktoruna bu defa bir karışım verdi kortizonlu.ama ben nasıl mutsuzum ve kaygılı. İçimde yıllarca kortizon kullanırsak korkusu. Daha sonra bi alerji profesörüne gittik. Ahmet Akçay. Alerji testi yaptı(pahalı mı pahalı) bebeğe can feda. Negatif çıktı yine de bana sıkı bir diyet önerdi. E profcum test kesin sonuç vermez diyecektin madem neden o kadar masrafa soktun bizi sorunsalıyla döndük oradan. Tekrar cilt doktoruna gittik. Tabii ben bu süreçte 2 ağlama nöbeti geçirdim. Eşi çocuk doktoruymuş bizi yönlendirdi. Şimdi ne durumdayız diye sorarsanız: inek sütü diyeti yapıyorum en büyük nedeni buymuş hala kızarıklıklar var ancak büyümediler ben de bu stabil haline alıştım ve kortizon kullanmıyorum. Corasatin sürüyorum akşamları. Bu hastalık kalıcı değil çok şükür artık beni acıtmıyor bir anne olarak. Bir de her banyodan önce Mısır nişastalı suda 10 dakika bekletiyorum bebeğimi. Şu anda eskiye göre çok iyiyiz. Allah beneklerine dermansız dert vermesin

Şimid nasıl oldu.
Bebeğim de de var inanın kahroluyorum tüm hasta bebeklere rabbim şifa versin

Merhaba oğlum 4 aylıktan beri atopik dermatit şuan 14 aylık ve özellikle geceleri deli gibi kaşıntısı var kam testinde yumurta beyazına alerjisi çıkyı bende kestim dok. Zeyrtec şurup verdi baita fayda eder gibi oldu şimdiyse yine aynı gece uykumuz hiç yok bu kaşıntı yüzünden ilk zamanlar açık yarası oluyordu vücudunda ama şimdi yara falan da yok sadece kaşıntı vücuduny nemlenriyrm da ne yapsam olmuyo artık o kadar çaresiz hissediyorum ki elimden birşey de gelmiyor
Şimid nasıl oldu :KK43: kızım da da var

X