Davranış Bozuklukları Oğlum ödev yaparken öfke krizine giriyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Yalandunya59

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2019
6
1
37
6,5 yaşında bi oğlum var bu sene 1. sınıfa başladı. Harf sayısı arttıkça doğal olarak kelimeleri karıştırmaya ve zorlanmaya başladı ödev yaparken bilemediği bir kelime olduğunda ögke krizine kapılıyo ve sakinleşmekte çok zorlanıyor. Her akşam durum böyle artık başa çıkamıyorum. Ne yapabilirim

Çocuk da haklı.

Ayrı bir defter yapabilirsin. Ortasına o harf ile başlayan hayvanın resmini koyup, kenarlarına gazedeten hangi harf ile başlıyorsa, onları kesmesini söyleyebilirsin. Onun haricinde kesip yapıştırırken başka kelimeler türetebilirsin aynı harfte.

Hafıza kartı yapabilirsin kartondan bildiği harfler ile. Hem gelişir hem harfleri tanır.

Ondan ziyade, bir poşetin içine azıcık jel, veya kum doldur, masaya ağzı kapalı şekilde yapıştır, parmağıyla o harfi çizsin. Ya da boncuklarla dizsin.

Yani demem o ki, eğlenerek öğrenmesini sağlayabilirsin.

Allah yardımcınız olsun 1. sınıf çok zor yeğenimden biliyorum büyük sabır gerektiren bir şey aile için..
eğlendirerek öğretmeye çalışabilirsiniz çeşitli oyuncak tarzında şeyler var internette biraz bakın isterseniz, 6.5 yaşındaki çocuklar daha oyun çağını atlatamamış oluyor, oyunla bağdaştırırsanız daha verimli olabilir belki..

ya saçmalamayın ya çok sinirleniyorum böyle konulara
biz de 1’e başladık,
düşünün bakalım evde öfke nöbetine girdiğimizde ne oluyordu?
çocukların işi zor falan değil
yapacağı tek şey oyun oynayıp ödev yapmak.

X