Oğlum otizm mi?

Yaaa çıldırdım resmen Allah akıl fikir versin diyorum..
Maddi sıkıntın vardı,bakamayacaktin dogurmasaydin ozaman...
Siz bile bile çocuğun gelişimini etkilemissiniz o çocuk otizm yada uyaran eksikliği ise sebebi sizsiniz vicdanınız el verecek mi..

Gündüz çocukla ilgilenip uyku saatlerinde dersinize calissaydiniz..

Hâlâ daha özele götürecek param yok diyorsunuz çocuğu doktora bile götürmeden teşhis bulmaya çalışıyorsunuz devlet hastanesine götürün çocuk doktoru sizi yönlendirecek...

Cevap yazan herkese teşekkürler birde şu var birinin koşullarını şartlarını bilmeden konuşmak çok kolay emin olun bende maddi kaygılar olmasaydı oğlumu odada bırakıp çalışmazdım şuan yavrumu özel bir yere götürecek maddi imkanım yok buraya yazma sebebimde bundan ibaret çaresiz olmanın ne demek olduğunu benim gibi yaşayan anneler umarım yoktur.
bu da moda herhalde, şartları bilmeden. iki sene erteleyin çocuk yapmayı öyleyse. hatta siz bu kafayla hiç cocuk yapmayın.

neden dünyaya getirdiniz ilgilenmeyecekseniz? illa memur mu olmaniz gerekiyor, çalışmasaydiniz kpss, özele girerdiniz? aklınız alıyor mu ya 1 yaşında çocuğun sabah 7'den akşam 10'a kadar tv izlemesini? 1 yaşında çocuk, yanında onla ilgilenecek birisi olsa bile sabah 7'den akşam 10'a kadar annesi, kalmamalı. ya pencereyi açsa, ya kabloları cekistirse, ya düşse? nereden bakarsan bak elinde kalıyor.

ayrıca siz bir senedir günde 15 saat kpss mi çalışıyorsunuz? hakikaten çocuğu sizden alsalar yeridir. bari sokağa salsaydiniz, birileri sahip çıkardı çocuğa. sartlarinizin ne olduğu hiç önemli değil. sizin tek şartıniz çocuğunuzdu. çocuğum var bu sene yapamam demeliydiniz emanet edecek yeriniz yoksa

Yaaa çıldırdım resmen Allah akıl fikir versin diyorum..
Maddi sıkıntın vardı,bakamayacaktin dogurmasaydin ozaman...
Siz bile bile çocuğun gelişimini etkilemissiniz o çocuk otizm yada uyaran eksikliği ise sebebi sizsiniz vicdanınız el verecek mi..

Gündüz çocukla ilgilenip uyku saatlerinde dersinize calissaydiniz..

Hâlâ daha özele götürecek param yok diyorsunuz çocuğu doktora bile götürmeden teşhis bulmaya çalışıyorsunuz devlet hastanesine götürün çocuk doktoru sizi yönlendirecek...
ders çalışacağım bahanesiyle atmış çocuğu kenara, özel egitimiyle onun masrafiyla ilgilenebilir mi sizce?

Cevap yazan herkese teşekkürler birde şu var birinin koşullarını şartlarını bilmeden konuşmak çok kolay emin olun bende maddi kaygılar olmasaydı oğlumu odada bırakıp çalışmazdım şuan yavrumu özel bir yere götürecek maddi imkanım yok buraya yazma sebebimde bundan ibaret çaresiz olmanın ne demek olduğunu benim gibi yaşayan anneler umarım yoktur.
Hiç Zorluk görmeyen insanlar değiliz. Ben de oğlum doğduktan sonra girmem gereken bir sınavda gündüz Onunla çalışıyordum. Gece de oğlumu uyuttuktan sonra devam ediyordum. Tüm kitaplarım oğlumun karalamalarıyla dolu. Ve oğlumda 1,5 yaşındaydı. Bunun imkanla alakası yok. Kim sabahtan akşama kadar ders yapar ki zaten.

Sabah 7 den akşam 10 a kadar yetişkin bir insan olarak oturup TV izlesem yemin ederim salaklasirim kendim için söylüyorum.
Maddi imkan falan demissiniz de başka çocuğu oyalayacak şeyler hiç mi yok
Bebeğime çok ağlayınca kırmızı balık şarkısı falan açıyorum onda bile acaba yanlış mı yapıyorum diye sorguluyorum telefon ekranına baktigi için .
Bence ebeveynliginizi ciddi bir şekilde sorgulayın !

Hem problem olup olmadığını soruyorsunuz hem içerik olarak belirtiyorsunuz sonrasında da "hiç kimse kimsenin ne yaşadığıni bilemez" şaka misiniz siz ? Sabah 7 akşam 10 a dek TV izleten anne sizsiniz ? Problem sizin çocuğunuza olan bosvermis davranisiniz

Alıp sizi odaya kapatmak lazım bakalım ne kadar dayanabileceksiniz. Allah sizi bildiği gibi yapsın ya nasıl insanlarsınız siz. Bizim içimiz gitti burda sen hiç mi acımadın çocuğuna...

İnşallah değildir, siz şüphe duyuyorsunuzdur. Otizmle ilgili bilgim yok, ama bir anne olarak ve bir insan olarak çocuğunuz için üzüldüm. Sabah 7den akşam 10a kadar tek başına bir odada televizyon izletmek ne demek.. Eksik olsun kpss'niz. Ben işlerimi yaparken yarım saat çizgi film açıyorum ve o bile fazla diye üzülüyorum..
On dakika izlese vicdanım çok kötü oluyor. Kendimi sorguluyorum.l

Otizm değildir ama ciddi bir uyaran eksikliği var bence. 1 yaşına kadar pek kimseyle görüşmemişsiniz, 1 yaşından sonra da çok çok uzun süre tvye maruz kalmış. Çocuk gerçek insan tepkilerini, gerçek konuşma dilini okadar az görmüş ki tabi ki ne yapacağını bilemez. Siz sabah 7den akşam 10a kadar nasıl sürekli kpss çalışıyorsunuz onu da anlayamadım. En azından günlük çalışma süresini kısaltıp bu sürede çocugu anneannesine bırakın. Oyun oynasın, konuşsun birileriyle. Kedi köpek sevsin, parka gitsin. Bu bile bile çocuga zarar vermek. İlerde çok pişman olursunuz

Öğretmenim ikiz bebeklerim için 15 aydır çalışmıyorum. 9 ay daha çalışmayacagim. Eşimde öğretmen evimiz yok hiçbir ek gelirimiz Yok. Düğün altını ile aldık. Üç tedavi olduk toplamda 50 binden fazla para verdik bebekler için. Tek maaş ile ikiz bebek büyütmek çok Zor. Eşim asla çalış demiyor. Bir şekilde yol alıyor gidiyor.

Sabah 7 den akşam 10 a kadar yetişkin bir insan olarak oturup TV izlesem yemin ederim salaklasirim kendim için söylüyorum.
Maddi imkan falan demissiniz de başka çocuğu oyalayacak şeyler hiç mi yok
Bebeğime çok ağlayınca kırmızı balık şarkısı falan açıyorum onda bile acaba yanlış mı yapıyorum diye sorguluyorum telefon ekranına baktigi için .
Bence ebeveynliginizi ciddi bir şekilde sorgulayın !

2 saatlik diziyi aynı yerde oturup izleyemiyorum ya saatler diyor

X