Oğlum otizm mi?

Anneliğin asla eleştiriye açık olmadığını düşünüyorum aslında ama sabah 7 akşam 10 demek bütün gün demek çocuğunuz bütün gün tv izlerken her yerde bunun zararlı olduğu söylenirken derslere verebilidiniz mi kendinizi merak ettim. Umarım otizm değildir sadece uyaran eksikliğidir.

Günde 15 saat ne çalıştınız merak ettim. Bu kadar bilgi eksiğiniz varsa kpss yanlış seçim olmamış mı? Çocuğu kreşe bırakıp çalışmak daha mantıklı olurmuş.

Onca saat nasıl televizyon izlettiniz Allah askina şoklar dayım öyle çocuk mu büyürmüş.. Bi saat bakınca vicdan azabından kahroluyorum. Nolur artık kpss ye çalışmayi falan bırakın kaybettiğiniz zamanı tekrar kazanın çocuğunuzu

Lütfen biri bana üyenin fake olduğunu söylesin ya. Günde 1-2 saat o da aralıklı telefonda oyun oynattığım çocuğuma otizm teşhisi konulduğunda kendi kendimi yedim, 10 ay evde 1 sn bile TV açılmadı, sırf görüp de istemesin çocuk diye telefonlar hep sessizde elimize bile almadık. Ben de çalışıyorum üstelik evde, çocuğun evde ve uyanık olduğu saatlerde hiç başka birşeye bakmadım, sonra o uyuyunca yetiştirmem gereken işlerimi gece 4'e 5'e kadar oturup hallettim. Günlük 3-4 saatlik uykuyla gezdim aylarca çünkü işi bırakırsam çocuğumun eğitimine yeterince para ayıramayacaktım. Hep acaba ben yanlış bişey yaptığım için mi böyle oldu diye kendi kendimi yedim. Anne olarak nasıl bunları yazıp, sonra da şartlar filan deyip, kendini haklı göstermeye çalışabiliyor ve daha kötüsü böyle düşünebiliyor aklım almadı, çıldırmak üzereyim. Kimseyi eleştirmem normalde, onun yerinde değilim bilemem işin iç yüzünü derim ama bunun hiç elle tutulur yanı yok, yazmazsam uyku uyuyamazdım.

Bence oglunuzu siz bu Halle getirmisiniz yazık nasıl sabah 7aksam 10 bu yasda bir çocuk kendi başına dururmu hiç TV bakiyormus pek inandırıcı gelmedi hepimizin çocuğu var ilgi ister yemek ister uyku ister park ister eğer doğruysa yazdiklariniz sizde anormallik var bukadarcik bebeğe neler yapmisiniz şimdi kapı kapı dolaşın yazık Cook üzüldüm

Seni çok iyi anlıyorum ben de o yollardan geçtim sebebini bilmeden yargılamak haddimize değil ama yaptığımız tabi ki doğru değil hata yaptığını bilmek ve hatanın kıyısından geç olmadan dönmek en doğru olanı odur

Merhaba ben özel eğitim öğretmeniyim.Otizmin çok belirgin özellikleri vardır.

-Göz teması yoksa
-Konuşma da güçlük çeker,geç konuşursa
-Temastan hoşlanmazsa
-Bazı kelimeleri sürekli tekrar ediyorsa
-Bir eşyanın bir kısmına takılıyorsa oynuyorsa (mesela lambanın ışığı,oyuncak bebeğin gözü)
-Yüksek sesten hoşlanmıyorsa

Bu belirtiler normal çocuklarda da görülür.Çocuğunuzun yapısı da böyle olabilir.Ben de şuan çocuğunuzun otizm mi değil mi konusunda ikileme düştüm.Belirtiler var ama anlattığınıza göre uyuşmayan şeyler de var.Mesela önceden konuşup şuan konuşmaması.Benim dikkatimi tek çeken şey ismine tepki vermemesi.Lütfen bir uzman ekibe başvurun.Çocuğunuzda otizm var ise ne kadar erken eğitime başlarsanız o kadar iyi olur sizin için.

Son düzenleme:
Merhaba benim oğlumda her komutu yapıyor 16 aylık getir götür koy vs adına dönüyor yüzümüze bakmıyor … dede anne baba diyor su ver diyor vs …

Çok yanlız kalmış … dediklerinizi anlıyor ve yapıyor mu oğlunuz

Of bildirim gelince yine okudum. Yine çıldırdım.
İnşallah öğretmenlik falan değildir alanı.

Merhaba benim oğlumda her komutu yapıyor 16 aylık getir götür koy vs adına dönüyor yüzümüze bakmıyor … dede anne baba diyor su ver diyor vs …
Ekran maruziyeti varsa şu hesaptaki gönderileri izleyin. Belki faydası olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…