Çocuk Hastalıkları Oğlum Rotavirüs oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Oglumu prsembe gecesi rotavirus kaptigini öğrendim 5 gün hicbirsey yemedi icmedi her yedigini ictigini kustu aç gezdi resmen. Su kaybi olmasn die toz ve ishal kesilsn die baska toz verildi. Bugn 4 gn oluo geciyor gbi de ama kontrole goturmem gerekiyor mu sizce cok zor atlattk diyebilirim o 5 günü😔 smdi ise bazen yeniyor bazen yiyor belli olmuyor. Rota aşısını yaptirmamistk cok pismanim smdi😔😔
Cok gecmis olsun. Hemsiremizin isterseniz yaptirin ben cok tavsiye etmiyorum dedi diye ben yaptirmamistim asiyi. Cok pismanim.
3 yasinda yasadik sizin yasadiginizi. Bizimkisi uzun surmustu 1 ay kadar. gitmedigimiz doktor, kullanmadigimiz ilac kalmadi. En son doktormuz bagirsak duzenleyicisi vermisti duzelmisti

Valla ne doktor söyledi ne ebe bu virüsü geçirdiğinde bile söylemiler sormadılar yaptırmadınız mı felan diyede neyseki atlattık çok şükür 3 yaşında dahda olmadı
Soylemeleri gerekirdi aslinda.
Saglik ocagina gittigimde bilgilendirme yapmislardi. Olacak misiniz diye sormuslardi. O zaman bebegim 1,5 aylikti. Okudum arastirdim. Doktoruma danistim. Hangi ayda ne zaman kac doz olacagimiza kadar plan olusturmustu bize. Ve bende yaptirdim. Cok gecmis olsun.

Geçmiş olsun. Biz de aşı yaptırmamıştık 2 yaşlarındaydı aşırı ishalle gittik doktora rotavirüs teşhisi kondu. Bir gece hastanede yattı. Sonrasında 3. 4. Gün tamamen iyileşti. Allah şifa versin.

Benim oğlum 5 aylıkken olmuştu ama bizde aşı yaptırmamıştık. Kolayca atlattık emdiği için. Aşı yaptırdığı halde daha zor atlatanlar oldu tanıdıklarımdan 🤷‍♀️
Doktor mu söyledi bunu? Çünkü ağır bir hastalık. Bazı durumlarda yatarak bile tedavi ediliyor. emerek atlatılabilen bir hastalık olsaydın aşı olmazdı. Yönlendirmeniz doğru değil.

Saglik ocagina gittigimde bilgilendirme yapmislardi. Olacak misiniz diye sormuslardi. O zaman bebegim 1,5 aylikti. Okudum arastirdim. Doktoruma danistim. Hangi ayda ne zaman kac doz olacagimiza kadar plan olusturmustu bize. Ve bende yaptirdim. Cok gecmis olsun.
söylemiyor çoğu yer. Benim sağlık ocağı da söylememişti. Kendi doktorum söyledi ve yaptı. Tavsiye ediyorum dedi.

Pahalı🙄 4 5 yıl önce tek dozunu 180TL yaptırmıştım. iki doz olarak yapılıyor
Şunu söylim yılda kac tane aşi yaptıriyorum KEDİ me fiyatlarını yazmicam 180 tl icin cocugumu riske atamazdım aşi karşıtlarıda okusun ha 180 tl lik asıyı yaptıramayan çocuk yapmasın kimse kusura bakmicak 🤷🏼‍♀️ keşke bedava olsa

Saolun evet anlmadım neye göre söylemediklerini

Oglumu prsembe gecesi rotavirus kaptigini öğrendim 5 gün hicbirsey yemedi icmedi her yedigini ictigini kustu aç gezdi resmen. Su kaybi olmasn die toz ve ishal kesilsn die baska toz verildi. Bugn 4 gn oluo geciyor gbi de ama kontrole goturmem gerekiyor mu sizce cok zor atlattk diyebilirim o 5 günü😔 smdi ise bazen yeniyor bazen yiyor belli olmuyor. Rota aşısını yaptirmamistk cok pismanim smdi😔😔
Benim oğlan geçirmişti dr.lar anlamadılar bıngıldağı çökmüştü
3 gün hastanede yatmamıza rağmen eve geldiğimde yine kusmuştu
İyileşti diye yolladılar
Hastanede korkumdan çok bişey yediremedim birde iştahlı bir bebekti
O tozu bizde kullandık
Geçmediğini kusmasından ishalinden anlarsınız zaten
Gerekirse dr. Dr. Gezin bize soğuk algınlığı demişlerdi başlarda
Gerçekten çok zor bi süreç inş. En kısa zamanda iyileşir

Şunu söylim yılda kac tane aşi yaptıriyorum KEDİ me fiyatlarını yazmicam 180 tl icin cocugumu riske atamazdım aşi karşıtlarıda okusun ha 180 tl lik asıyı yaptıramayan çocuk yapmasın kimse kusura bakmicak 🤷🏼‍♀️ keşke bedava olsa
Bedavayı bırak keşke söyleseler. Paralı diye kimse söylemiyor çok önemsiz gibi. Çünkü aşı olma süresi o kadar kısa ki. Bir de gerçekten çok ağır bir hastalık :KK43: Kızım olursa HPV aşısını da yaptıracağım mesela. İlerde sorun yaşamasını istemiyorum.

Cok gecmis olsun canim cocuktur hastada olur giripde normaldir gecer bizde hasta olurduk :) eger su bile icmiyorsa mutlaka corba ver en azindan suyun yerini tutar yada rezene cayi gibi birsey illa sicakda icmesi gerekmez ilikda icebilir migde ve bagirsaklari rahatlatir ben yurt disindayim bebeklere rezene veriyorlar hastanede heryerde ..

Bu isalleri dikkate alın bagisikligi dibe vurdurur ,kizim agir bi isal sonrasi diyabet oldu,vucut savunmasini yitirdi insulin bezine saldiriya ugradi.Dr un odasina tani icin gittigimizde isal ve ya baska viral birsey yasadimi oldu ilk sorusu.

Cok gecmis olsun canim cocuktur hastada olur giripde normaldir gecer bizde hasta olurduk :) eger su bile icmiyorsa mutlaka corba ver en azindan suyun yerini tutar yada rezene cayi gibi birsey illa sicakda icmesi gerekmez ilikda icebilir migde ve bagirsaklari rahatlatir ben yurt disindayim bebeklere rezene veriyorlar hastanede heryerde ..
Çocuktur bu hasta olur mu :KK57::KK57: çözmüşsünüz siz olayı :KK66:

Dediğiniz gibi basit bir hastalık olsaydı keşke

Rezene gaz problemlerini çözmez. Bilinen yanlışlar. Rezene yagında bulunan anetol ester nörotoksiktir.
Rezene tohumları absinthe yapmak için kullanılır.

Yurtdışında hangi ülkedesiniz hastanede bile veriliyor rezene ?

Geçmiş olsun. Kızım 3 yaşındayken atlattı, ondan bana geçmişti. Evet zor bir hastalık ama bu kadar dert etmeyin, olmuş artık. Sıvı alımını bırakmadğı sürece sorun yok demişti doktorumuz bize. Ben ondan daha zorlu atlatmıştım.

Cok gecmis olsun. Hemsiremizin isterseniz yaptirin ben cok tavsiye etmiyorum dedi diye ben yaptirmamistim asiyi. Cok pismanim.
3 yasinda yasadik sizin yasadiginizi. Bizimkisi uzun surmustu 1 ay kadar. gitmedigimiz doktor, kullanmadigimiz ilac kalmadi. En son doktormuz bagirsak duzenleyicisi vermisti duzelmisti
Bağırsak düzenleyici olarak maflor kullanıyorum. 6 damla günlük. Hafif ishal başlangıcında kullanabilirsiniz demişti doktoru. Hatta ishal bitiminden iki gün sonraya kadar kullansanız daha iyi olur demişti,yani kakası normale dönene kadar kullanıyoruz. Doktorunuz ne önerdi bilemiyorum ama kendi doktorunuza güvenmek ten başka çareniz yok. Asi olayını da kulaktan dolma bilgilerle yaptırın/yaptırmayın diyenlere çok sinirleniyorum. İnsanları yanlış yonlendiriyorlar. Ailelerde ya devlet karşılamıyorsa gerek yok bilinci oluşturuyorlar,çok gerekliyse devlet karşılarmis... ( durumu olmayan aileleri tenzih ediyorum,keşke her bebek/çocuk eşit şartlarda büyüyebilse) :KK43::KK42:

Bağırsak düzenleyici olarak maflor kullanıyorum. 6 damla günlük. Hafif ishal başlangıcında kullanabilirsiniz demişti doktoru. Hatta ishal bitiminden iki gün sonraya kadar kullansanız daha iyi olur demişti,yani kakası normale dönene kadar kullanıyoruz. Doktorunuz ne önerdi bilemiyorum ama kendi doktorunuza güvenmek ten başka çareniz yok. Asi olayını da kulaktan dolma bilgilerle yaptırın/yaptırmayın diyenlere çok sinirleniyorum. İnsanları yanlış yonlendiriyorlar. Ailelerde ya devlet karşılamıyor da gerek yok bilinci oluşturuyorlar,çok gerekliyse devlet karşılarına.. ( durumu olmayan aileleri tenzih ediyorum,keşke her bebek/çocuk eşit şartlarda büyüyebilir) :KK43::KK42:
Malfor çok iyi. Ben de kullanmıştım oğluma :super:

Malfor çok iyi. Ben de kullanmıştım oğluma :super:
6 damlada çözüm resmen,tertemiz cikiyorsun işin içinden. 2 yaşından sonra oğlana enterogermina başladık ama ikizlere hala maflor kullanıyorum. İshal bağışıklık sistemini cokertebilen birşey çünkü. Önce bağırsak düzenleyici + beslenme düzeni değişiklikleri çok büyük fayda sağlıyor,bu sadece evde yaptiklarinmizla duzelebilecek birşey değil ki,vücudu savunmasız bırakıyor ve en önemlisi organlar çok çabuk etkileniyor. Zaten minicik bedenleri:KK14: tüm bunlara rağmen geçmeyen ishalde lütfen doktorunuza basvurun

X