Oğluma bakan anneciğim

Annem veya kayınvalidem çocuğa baksın ama benim istediğim şekilde baksın olayını anlamıyorum. Karşınızdaki kişi para kazanan, mesleği bu olan bakıcı değil ki istediğinizi yaptırasınız. Haliyle kendi bildiği şekilde çocuğa bakar. Çocuğa kendi evinde bakması da doğru olan neden düzenini bozsun ki sizin eve gelip? Bakıcı düşünmüyorsanız kreş düşünün bence

Benim annemde ablamın 2 çocuğuna baktı. Bakmayı da kendi istedi. Ablam bu yüzden şehir değiştirdi hatta. Ama anne ve babanın kuralı neyse onu uyguladı. Arada ufak tefek kendi yorumlarını katsada :) çocukların düzenini bozmadı.
Anane babanne kendi isteği ile bakıyorsa bence annenin isteklerini dikkate almalı. Anneniz muhtemelen siz bakıcı bulmak istediğinizde de karşı çıkmıştır. Sadece ebeynlerin torun bakmaya mecbur bırakıldığı durumlarda anne babanın istekleri dışına çıkılmasını yadırgamam. Kimse mecbur değil istemediği halde bakıyorsa da o kadar hakkı olsun bence..
Sizin annenizin kendi isteği olduğunu düşündüğüm için ben sizi genel olarak haklı buldum. Özellikle emzirme olayına bebek ve anne arasındaki bir mahremiyet olarak baktığım için yanınıza gelmesini istememenize de hak verdim.
Konuştuğunuz halde dikkat etmiyorsa ben olsam şartlar uygun hale geldiğinde bakıcı bulurdum. Zaten aynı apartmandaymışsınız. Arada kontrol ederler.

Kadın bebek bakıyor,o da yetmiyor her gün yemek yapıyor çünkü kızı akşamları yemeği bile onda yiyor.Ama noluyorrrrrrr.Kadın yine de yaranamıyor. Vay be.

En garibi de emzirirken dibime girio,yok cocuk düşünce gidip kaldırıo kısmı:))) Gerçekten şikayet edilecek konular(!)

Sadece yemek ve oyun konusunda bir nebze hak verebilirim. O düzeni de ancak ev hanımı olsaydınız sağlayabilirdiniz.Ya da çok disiplinli bir bakıcıyla..Ama o bakıcı çocuğu bu denli sever miydi bilemem..Anneniz takdir harici bir şey duymayı hak etmiyor.O sizin paralı çalışanınız değil.Tabi ki istediğiniz temel şeyleri söyleyebilirsiniz ama sizin çalışanınız olmadığı için torunu üzerinde tasarruf hakkı da olacaktır.Ya bakıcı tutun ya da işi bırakın.Ama annenizi üzmeyin.
Herkesin beklentileri ve yaşayışı tercihleri sizin hayatınızdaki gibi olmayabiliyor. Ne annem bana yaptıklarını yaranmak için yapıyor ne de ben onu paralı bir çalışan olarak görüyorum.
Ailelerimizin bizlere desteği var diye topyekün teslim olup herşeyi kabul etmek elbette mümkün değil.
Bu düşüncede olmak zaman zaman sınırlarının zorlanması ve bunu dile getirmek kötü bir şey olmamalı diye düşünüyorum

Şikayetleriniz tamamen bakış açınızla ilgili. Aslında her şey, herkes için pozitif bence. Çocuğunuz mutlu ve güvende, diğer çocuklarla oyun oynayabiliyor, bırakın biraz geç yesin. Zaten kışın herkes evlerde istediğiniz düzen devam edecek. Çocuk çocukluğunu yaşıyor en güzeli bu.

Ayrıca anneniz taşınmış olsaydı, buraya pişmanlıklarınızı da yazabilirdiniz. 3 yaşında bir çocuğun onu en çok sevenlerin ellerinde olması, o sevgiyi hazmede hazmede büyümesi ne kadar kıymetli bir şey.

Yanlış anlamayın torununa bakmak istemeyen anneler var. Ben gezcem bu yaştan sonra çocuk bakamam ne yaparsanız yapın diyorlar.

Çocuğunuz emin ellerde.
Sizin derdiniz benim için şımarıklık değerinde.
Bu kadar hassas insan çocuğuna otursun kendi baksın çok ciddiyim kızmayın lütfen.

Ya aslında sorunum asker olmak değil. Bebem evde olsun ben temizleneyim paklanayım alıp çıkartayım. Oynadı eve girdi bu sefer uyku mızlığı başlıyor yemek yemiyor VS.. Belki de ben çok takıntılıyım bilemiyorum

E çünkü çocuğu bahçede oyalamak evde oyalamaktan daha kolay. Anneannesi de yorulmak yerine nefes alıyordur çocuğu dışarı çıkartınca. En azından yetişkin insanlarla denk geliyordur parkta iki temiz hava alıyordur. Önce eve gelip üstünüzü değiştirmek istiyorsanız çocuğa yakalanmadan eve geçmenin yolunu bulmanız lazım evde sizin gelişinizi bekletmek yerine.

:KK76:
Benim annemde ablamın 2 çocuğuna baktı. Bakmayı da kendi istedi. Ablam bu yüzden şehir değiştirdi hatta. Ama anne ve babanın kuralı neyse onu uyguladı. Arada ufak tefek kendi yorumlarını katsada :) çocukların düzenini bozmadı.
Anane babanne kendi isteği ile bakıyorsa bence annenin isteklerini dikkate almalı. Anneniz muhtemelen siz bakıcı bulmak istediğinizde de karşı çıkmıştır. Sadece ebeynlerin torun bakmaya mecbur bırakıldığı durumlarda anne babanın istekleri dışına çıkılmasını yadırgamam. Kimse mecbur değil istemediği halde bakıyorsa da o kadar hakkı olsun bence..
Sizin annenizin kendi isteği olduğunu düşündüğüm için ben sizi genel olarak haklı buldum. Özellikle emzirme olayına bebek ve anne arasındaki bir mahremiyet olarak baktığım için yanınıza gelmesini istememenize de hak verdim.
Konuştuğunuz halde dikkat etmiyorsa ben olsam şartlar uygun hale geldiğinde bakıcı bulurdum. Zaten aynı apartmandaymışsınız. Arada kontrol ederler.
Annemler çocuğuma bakma konusunda çok hevesli ve istekliler. Hatta bazen hasta oluyor, yorgun oluyor k. Validem bile baksın istemiyor. Eğer bakmak istemezse kesinlikle bu konuda baskı kurmadım. Hatta bakıcı konusunda da çok katılar. Hoş benim de elbette bu durum bir bakıcudan çok daha hoşuma gidiyor. Ama, bir ama oluyor işte.
Kuzenim demişti ki bana bir ara "bakıcınla anlaşamadın kalkıp yollarını ayırıyorsun ama annenle ayıramıyorsun" diye. Sanırım bizimki biraz bu. Ne öyle ne böyle

E çünkü çocuğu bahçede oyalamak evde oyalamaktan daha kolay. Anneannesi de yorulmak yerine nefes alıyordur çocuğu dışarı çıkartınca. En azından yetişkin insanlarla denk geliyordur parkta iki temiz hava alıyordur. Önce eve gelip üstünüzü değiştirmek istiyorsanız çocuğa yakalanmadan eve geçmenin yolunu bulmanız lazım evde sizin gelişinizi bekletmek yerine.
Annem 65 yaş üstü. Hala bulunduğumuz il en riskli iller arasında. O nedenle birlikte parka gitmiyorlar. Apartmanın bahçe otoparkında oluyorlar. Bu nedenle görünmemek mümkün değil. Bazen annemle bu işi telefonla organize edeyim diyorum ama canı istediğinde telefona bakan canı istemediğinde bakmayan Bi annem var🤐😁 o da hep mümkün olmuyor

Oğlum bir yaşında üç gün anneannenin bakımında oldu ben işe başladım. Kendi bildiğini okumaya hevesi vardı. Zaten biraz sabit fikirli bir kadındır, hiç geçinemezdik. Ama çocuk konusunda dişimi çıkardım.
Yani yemek konusunda saat tablosu yapabilirsiniz. Bundan sonra akşam yemeği bu saatte yenecek. Yoksa gece aç yatacak diyin. Emin olun geri adım atar torun aç yatmasın diye.
Bizim evde yemek düzeni bu sayede oturdu.
Yani kahvaltıda az yediyse çerezle tıkayamaz. Saatler ve az çok miktarları belli. Sabah kahvaltısı en geç dokuzda yumurta çeşitleri, peynir, zeytin yada tost olacak. Yemese bile 12den önce ara öğün yok. Meyve yada kuruyemiş o saatte verebilir. Biz öğle uykusunda anlaşamazdık. Annem asla uyandırmazdı, onu da evi arayarak çözdüm. Saat tam 3te evi arıyorum. Uyanmadıysa uyandırıyorum yani. Üçten sonra öğlen çorba, evdeki yemek neyse o. Sonrasında akşama kadar başka yemek yemesin diyorum. Biraz burda sanıyorum kaçamakları var. Anladığım kadarıyla gün içinde kahve içerse oğlana süt ve çikolata veriyor onu artık görmezden geliyorum. Akşam yemeği de en geç 19-19.30da olacak. Yoksa ama gözüm kara bir kere aç yatırdım. İkisi de ondan şansını zorlamazlar. Israrcı ve sert olun.

Oğlum bir yaşında üç gün anneannenin bakımında oldu ben işe başladım. Kendi bildiğini okumaya hevesi vardı. Zaten biraz sabit fikirli bir kadındır, hiç geçinemezdik. Ama çocuk konusunda dişimi çıkardım.
Yani yemek konusunda saat tablosu yapabilirsiniz. Bundan sonra akşam yemeği bu saatte yenecek. Yoksa gece aç yatacak diyin. Emin olun geri adım atar torun aç yatmasın diye.
Bizim evde yemek düzeni bu sayede oturdu.
Yani kahvaltıda az yediyse çerezle tıkayamaz. Saatler ve az çok miktarları belli. Sabah kahvaltısı en geç dokuzda yumurta çeşitleri, peynir, zeytin yada tost olacak. Yemese bile 12den önce ara öğün yok. Meyve yada kuruyemiş o saatte verebilir. Biz öğle uykusunda anlaşamazdık. Annem asla uyandırmazdı, onu da evi arayarak çözdüm. Saat tam 3te evi arıyorum. Uyanmadıysa uyandırıyorum yani. Üçten sonra öğlen çorba, evdeki yemek neyse o. Sonrasında akşama kadar başka yemek yemesin diyorum. Biraz burda sanıyorum kaçamakları var. Anladığım kadarıyla gün içinde kahve içerse oğlana süt ve çikolata veriyor onu artık görmezden geliyorum. Akşam yemeği de en geç 19-19.30da olacak. Yoksa ama gözüm kara bir kere aç yatırdım. İkisi de ondan şansını zorlamazlar. Israrcı ve sert olun.
Aslında yemek düzenini öğlen uykusu sonrasındaki yemek bozuyor. Bizim de öyle 3 4 gibi yedikten sonra akşam canı çok yemek istemiyor. Öğlen yediğiyle de akşama kadar durması mümkün değil.

:KK76:

Annemler çocuğuma bakma konusunda çok hevesli ve istekliler. Hatta bazen hasta oluyor, yorgun oluyor k. Validem bile baksın istemiyor. Eğer bakmak istemezse kesinlikle bu konuda baskı kurmadım. Hatta bakıcı konusunda da çok katılar. Hoş benim de elbette bu durum bir bakıcudan çok daha hoşuma gidiyor. Ama, bir ama oluyor işte.
Kuzenim demişti ki bana bir ara "bakıcınla anlaşamadın kalkıp yollarını ayırıyorsun ama annenle ayıramıyorsun" diye. Sanırım bizimki biraz bu. Ne öyle ne böyle
Durumun böyle olduğunu tahmin ettiğim için size hak verdim ben. Elbette annenizin bakması çok hoş bir şey. Ama çocuklar tutarsız davranışları görünce sınırlarını zorluyor hemen. O yüzden bende kuzeniniz gibi düşünüyorum. Ailemin yanına gitsem bende o da istemez bakıcı. Benim kurallarımla da bakar eminim ama ben yinede bakıcı bulurdum. Pandemiden önce bakıcıdaydı ve bende yemediği yemeği onda yerdi. Düzeni çok güzel uyguluyordu. Ben bakıcımızdan memnun olduğum için böyle düşünüyor da olabilirim:)

Çocuğunuz temiz yesin, temiz giysin, mutlu olsun yeter.
Annenize torununa bakması konusunda talimat vermeniz, öfkelenmeniz çok uygun değil anlayacağınız.
O bu işi gönüllü yapıyor.
Karşılık beklemeden.
Bir profesyonel yanında, bebeğiniz o kadar mutlu olacak mı?

Ben sorunun ne olduğunu anlamadim. Allah yardımcınız olsun, bir sonuca ulasirsiniz ins. Deyip gideyim. :KK54:

Ya bazen sizin gibi kadınlara o kadar öykünüyorum ki. Bana ekstra güçlü geliyorsunuz. Ailem benim sırtımdan desteklerini hiç çekmedikleri için bazen kendini çok yetersiz ve beceriksiz hissediyorum.

sorun tamda bu bence.Nekadar sanskisinizki
Anneniz bakiyor..
Yada kendinz bakicaksiniz.Bütün sorumlulugu
Alicaksiniz

X