Oğluma isim arıyorum lütfen öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. ..

51ygmr

Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2016
226
101
33
Merhaba anne ve anne adayları .. oglusum olacak insallh isim konusunda çok kararsiizm ve seçenegimde çok az lütfen öneri ve yardımlarınızı bekliyorum .. düşündüğümüz isimler sizce hangisi olmali..

Tahir efe veya tahir ensar (tahir kayinbaba adı eltim koyduğu için pek sıcak bakmıyorum )
Kerem (favorimm)
Buğra
Utku
Göktuğ(favorim)
Mert
Ömer asaf
Eymen(çok. Beğeniyorum ama çok fazla var )

Sizinde anlamı. Güzel modern isim önerilerinizi bekliyorum lütfen az konulmuş iismler olursa sevinirim. .

İnşallah hayırlısıyla sağlıklı bir bebeğin olur Benim iki kızım var ama oğlum olsa Cihan koyardım sana da fikir olsun.

Buğra eşimin ismi biz seviyoruz bubisme sahip çok insan yok ama anlamı uygun degil (erkek deve demek ).Kerem daha güzel inşallah kerem gibi çok sever sevilir.

Buğra eşimin ismi biz seviyoruz bubisme sahip çok insan yok ama anlamı uygun degil (erkek deve demek ).Kerem daha güzel inşallah kerem gibi çok sever sevilir.
Teşekkürler canım ewet erkek deve anlamp ama ben peygamber efendimizn bindiği devenin ismi diye biliyorum o yüzden seçenekler arasına koymustumm.
Peki kerem isminin yanina bir işim önerin var mı acaba

İnşallah hayırlısıyla sağlıklı bir bebeğin olur Benim iki kızım var ama oğlum olsa Cihan koyardım sana da fikir olsun.
Cihan ismi de vardi canım elemistik. Anlamı hayırlı bir anlam içersin istedik .. hataa cihad koymayı halen dusnuyorum cennetin 8 kapısın dan birinin ismi cihad . Eymen de bu yuzden aklımda hem cennet kapıkarından birinin adı hemde anlamı hoş diye ama fazla olunca emin olmadık ..

Ben de isim bulamıyorum :KK43: Türkçe karakter olmicak, anlamı güzel olcak, mümkünse Kur an da geçecek derken... seçenek azalıyor içime sinmiyor hiç biri :KK43:

Ben de isim bulamıyorum :KK43: Türkçe karakter olmicak, anlamı güzel olcak, mümkünse Kur an da geçecek derken... seçenek azalıyor içime sinmiyor hiç biri :KK43:

Ayenn ya napacz bilemm erkek ism seçenek az birde kız gibi yığınla yok . Bakalım ben şimdilik kerem eymen yada sadece kerem adında dusnuyorum hayirlsii olsun artık

Ben oğlum olursa adını yiğit koymayı düşünüyorum sizin önerdiğiniz isimlerden kerem Buğra ve Göktuğ isimlerini beğendim.

Ben oğlum olursa adını yiğit koymayı düşünüyorum sizin önerdiğiniz isimlerden kerem Buğra ve Göktuğ isimlerini beğendim.

Allh eline kavustrsun canım bugra isminin analmi eşim beğenmedi eledim erkek deve analmi . Kerem çok hoşumuza gitti hem analm hem söylem bakımından .. kerem eymen düşündük eyemn çok konuluyor diye sıcak bakmıyoruZ. Kerem ve goktug elimizde kalan . Göktuğ da savaşmaya seven kişi analmi pek iç açıcı gelmiyor ayyy ölmek istiyorum

Oğlum olsaydı eşim MİRZA ismi koymak istiyodu anlamı hükümdar soyundan gelen demekmiş . köken farsça ve az bulunan isimler arasında

Allh eline kavustrsun canım bugra isminin analmi eşim beğenmedi eledim erkek deve analmi . Kerem çok hoşumuza gitti hem analm hem söylem bakımından .. kerem eymen düşündük eyemn çok konuluyor diye sıcak bakmıyoruZ. Kerem ve goktug elimizde kalan . Göktuğ da savaşmaya seven kişi analmi pek iç açıcı gelmiyor ayyy ölmek istiyorum
Ahahah ölü takliti yap:))) bak ben isminin anlamı insanı etkilediğini düşünürüm mesela Cemre ateş topu demek tanıdığım bütün cemreler felaket yaramaz ve hırçın oyüzden doğayla ilgili isim vermek istemem. Eymen zaten koyma aşırı fazlalaştı bak burak mert yiğit duhan ben bu isimleri çok beğenirim daha çok yiğit ve duhanda yogunlasiyorum ama tabi senin esin gibi benimkide fazla isim begenmio. Benim daha cinsiyet belli diil tabi daha çok kız isimlerinde yogunlasiyorum bi kızım var onun kız kardeşi olsun istiyorum diye heralde:)

Öncelikle hayırlı olsun bebişin:) benım oğlumun adı Rüzgar çok beğenerek koymuştum size fikir olsun :)

en bgendiklerim ALİ- ALAZ -DENİZ- BARLAS -ÇAĞIN -ADA -DAĞHAN- RÜZGAR- YAĞIZ -EGE-AYTU bunları fazlaca begenğimden birbiriyle uyumlu çift isim konbini düşünüyorum.

Ca
Ahahah ölü takliti yap:))) bak ben isminin anlamı insanı etkilediğini düşünürüm mesela Cemre ateş topu demek tanıdığım bütün cemreler felaket yaramaz ve hırçın oyüzden doğayla ilgili isim vermek istemem. Eymen zaten koyma aşırı fazlalaştı bak burak mert yiğit duhan ben bu isimleri çok beğenirim daha çok yiğit ve duhanda yogunlasiyorum ama tabi senin esin gibi benimkide fazla isim begenmio. Benim daha cinsiyet belli diil tabi daha çok kız isimlerinde yogunlasiyorum bi kızım var onun kız kardeşi olsun istiyorum diye heralde:)
Canım benim de 2 buçuk yaşında bir prensesim var adı aysima adı gibi nur yüzlü bebisim ikincisi erkek geliyor istiyordum aslında kızm var birde oğlum olsun diyorudm Rabbim duydu hayırlısı ile inan hepsini soyeldim burak zaten Teyzem in oğlu duhan beğendi gibi ama biraz yabancı buldu biraz da kuran süresi olunca cekindik .. kerem kaldı elimiz de anlican zaten eşim de kerem tek olsun diyor başka bişey demiyorum galiba da tek olacak gibi hayirlsii olsun insallh ..

Aslind
Bence gayet güzel olabilir yada mirza kerem de olabilir kerem mirzada hangisi daha çok içine siniyosa ama mirza ismi çok hoş bence :)

Aslında kerem mirza hoş oldu şanki hem farklı ve anlamı da güzel nadir konulan bir işim ayani zman da .. Eşim kerem tek olsun diyor ama bakalım kerem mirza belki hoşuna gider Teşekkürler canım

Utku buğra göktuğ ve eymeni ben eleyeyim. Ğ olan isimler zorluk yaratabiliyor ilerleyen yaşamda

X