Oğlumun çilesi bitmiyor şimdi de skolyoz...

NickimiFerihaKoydum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2020
146
298
35
7 yaşında otizmli oğlum var. Otizm yetmez gibi bir de skolyoz tanısı aldı. 30 derece ölçüldü skolyozu. Korse için bugün ölçü alınacak. Otizmle kafayı yerken bir de bununla nasıl mücadele edeceğiz bilmiyorum. Korseyi yaptıracağımız yer de önemli sanırım. Yaşadığım yerde tek bi yer yapıyo bana en yakın da büyükşehir ankara var. Ankarada varmı iyi bi yer? Skolyoz için neler yapabiliriz başka bir de fizyoterapi alacağız. İki doktor ameliyat diyor korse ile kurtaramazmıyız çok üzgünüm

Öncelikle sakin olun, skolyoz çözümü olmayan düzelmeyecek bir şey değil.. yeter ki iyi araştırın ve doğru tedaviyi bulun..Ben dahil anne tarafım da tüm kız kuzenlerim de vardı çocukken.. Korse kullandık uzun süre, şu an hiç bir emaresi bile yok..sadece dayımın kızında kaldı belli bir şekilde çünkü annesi o kadar cahildi ki ne doktora götürdü ne birşey yaptı Allahtan dedi çıktı işin içinden.En son dayanamayıp annemler doktora götürdü kuzenimi ve doktor ameliyat başka çaresi yok dedi tabi anne imzası olmadan ameliyatta yapamadılar..Benim tavsiyem vakit kaybetmeden çok iyi araştırın..Ankara’yı bilmiyorum ama umarım doktor tavsiye edicek birileri çıkar..geçmiş olsun.

7 yaşında otizmli oğlum var. Otizm yetmez gibi bir de skolyoz tanısı aldı. 30 derece ölçüldü skolyozu. Korse için bugün ölçü alınacak. Otizmle kafayı yerken bir de bununla nasıl mücadele edeceğiz bilmiyorum. Korseyi yaptıracağımız yer de önemli sanırım. Yaşadığım yerde tek bi yer yapıyo bana en yakın da büyükşehir ankara var. Ankarada varmı iyi bi yer? Skolyoz için neler yapabiliriz başka bir de fizyoterapi alacağız. İki doktor ameliyat diyor korse ile kurtaramazmıyız çok üzgünüm

Merhaba
Cok faydali bir hareketi var, fizyoterapist yardimci olur.
Birde mutlaka yuzmeye baslasin. Genel gelisimine de cok faydasi olur. Uzulmeyin caresiz birsey degil

Öncelikle geçmiş olsun, farklı doktorlardan görüş almakta fayda var. Reformer pilates, yüzme gibi sporlarla ilerleme kaydetmeyi deneseniz, düzelme olmazsa en son çare ameliyata yönelirsiniz.

Geçmiş olsun. Çok bi bilgim yok ama kuzenime bebekliğinde skolyoz teşhisi kondu. Her sene iki ameliyat oluyodu. Doğuştan bi kemiği eksik doğdu. Platin takıldı. Boyu uzadıkça platinide uzatıldı. Şimdi 18 yaşında erkek son bi ameliyatı var. Kendisi boks yapıyo öyle bi kısıtlaması yok tabi ama dikkat etmeside gerekiyo. Ankarada özel bi hastanede oluyo ameliyatlarını ama şuan hastane ismini hatırlamıyorum.

Bir öğrencim skolyoz hastalığı vardı. Fizik terapi alıyordu haftanın belli günleri. Gayet başarılı bir öğrenciydi. Bence sizin oğlunuzda çok başarılı olabilir. Kendinizi bırakmayın. Güçlü bir anne olursanız otizmlidee olsa başarılı olabilir her şeyi yapabilir. Çok geçmiş olsun.

İyi bir fizyoterapist bulun derim.
Direk ameliyat diyor bazı doktorlar.
Tabi sizin durumunuz nedir bilmiyorum bir sürü tipi var.
Benim fizyoterapist im çocuklarda skolyozla çok çalışıyordu ve çoğunda çok iyi iyileşme oluyor demisti.
Yeter ki geç kalmayın.
Bunun yanında yüzme de önemli tabi sırt kasları için.
Allah şifalar versin.

Keşke 'otizm yetmezmiş gibi' diye başlayan bir cümle kurmasaydiniz 😔 o yavrunun elinde mi böyle olmak,skolyozla uğraşmak. Yukunuz ağır biliyorum,Allah yardımcınız olsun. Yüzme kursuna yazdırabilirsiniz çok faydali
İnanamıyorum gerçekten bunu mu anladınız? Gerçekten bunu mu anladınız Allah aşkına o cümleden? Biraz vicdanlı olun Allah için şuraya sayfalarca yazarım yükümü, oğlumun yükünü... Ne size anlatacak dermanım var ne de vaktim. Şu yazdığınız şeyi bi daha okuyun olur mu

X