Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları oğlumun odası hakkında yardım istiyorum

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
236
merhaba arkadaşlar
oğlum 14 aylık
şu ana kadar park yatakta yatıyordu
türkiyeye dönüyoruz ve artık ona bir oda yapmak istiyoruz
kalitesine güvenebileceğim bir marka olsun istiyorum
çilekten baktım ama yatağı büyümeyen karyola
sizce büyüyen karyola mı almalıyım
ve tavsiye edebileceğiniz mobilyalar varsa bekliyorum..
sevgiler

oğluşun artık 14 aylık olduğuna göre kesinlikle büyüyen karyala alman lazım dikkat etmen gereken korunaklarında dişlik olmalı çünkü rahatça ayağa kalkıyordur boyaları kemiripte yutmasın korunakları bebk indirebilek kadar olmasın bizmki çekmeli ama bayağı zor bebek indiremez yani birde mdf olmamasına dikkat et yani kaliteli ve güvenilir yerden alsan iyi olur canım cilek marka olmasına rağmen mdf yapıyor .

oğluşun artık 14 aylık olduğuna göre kesinlikle büyüyen karyala alman lazım dikkat etmen gereken korunaklarında dişlik olmalı çünkü rahatça ayağa kalkıyordur boyaları kemiripte yutmasın korunakları bebk indirebilek kadar olmasın bizmki çekmeli ama bayağı zor bebek indiremez yani birde mdf olmamasına dikkat et yani kaliteli ve güvenilir yerden alsan iyi olur canım cilek marka olmasına rağmen mdf yapıyor .

arkadaşım mdf nin ne gibi zararları var fikrin var mı
önerebileceğin marka var mı ayrıca

ikea nın bebek ve çocuk mobilyalarını tavsiye ederim canım. ben kullanıyorum çok da memnunum.

ikeadan dolap ve çekmeceli şifonyer aldım
ilk baş ta memnundum ama 4-5 ay sonra şifonyerin çekmeceleri kırıldı
birde çok seçenek yok gibi ikeada

arkadaşım mdf nin ne gibi zararları var fikrin var mı
önerebileceğin marka var mı ayrıca

ikeadan dolap ve çekmeceli şifonyer aldım
ilk baş ta memnundum ama 4-5 ay sonra şifonyerin çekmeceleri kırıldı
birde çok seçenek yok gibi ikeada

mdfnin hiç bir sakıncası yok aksine tercih edilmeli 2 ayda elinde kalsın istemezseniz.Arkadaşlar yatakların kenarlarında dişlik olmasın çünkü kanserojen içeriyor,sonuçta plastik muhteviyat ve Türkiye'de bunun denetlenmediği de aşikar.Dikkat edeceğiniz nokta mobilyada özetle sıralamak gerekirse.Birincisi korkulukları ağaç olsun mdf olmasın bebek salladığında mdf kenarlıklarda çatlama oluyor ve firmalar en çok da bu çatlamayı engellemek için dişlik koyuyuorlar bebeklerin sağlığını düşünmeden.Bir de yatağı 90-190 büyüyen karyola alırsanız daha iyi olur,çünkü standart büyüyenler 80*180 ve de bu boyutta kaliteli yatak bulmak imkansız.Ben geçen hafta maskoyu gezdim genel olarak izlenimlerim bunlar ve tabi aldığım bilgiler.Boya konusunda da kurşun oranı önemli sertifika sormanızda fayda var,konu eski ama yeni mobilya alacaklara belki yardımı olur

bende modokodan almıştım gayet güzel ve çok kaliteli .Büyüyen yatak ve 3 kapılı gardrop birde şifonyeri var ancak sığıyo kızımın kıyafetleri

X