Öğrencimin velisiyle bir ilişkiye başlamak... Yaş, çocuklar. Bir fikir verin lütfen?

Merhaba değerli kk kadınları kafamı kurcalayan bir konu var ve bunu size danışmak istiyorum çünkü bu eşimden ayrılalı beri (ki yıllar oldu) ilk ciddi bir birliktelik başlangıcı gibi o yüzden heyecanlı ve kaygılıyım.
Beyefendinin kızı öğrencim. Bu sene başı ünlü bir kolejden geçiş yaptı bize henüz yüz yüze tanışma fırsatımız olmadı ama kolejden gelmiş olmasına rağmen çok saygılı bir çocuk, konuşmaları çok usturuplu. Velisiyle ara tatile girerken kız hakkında konuşmak amacıyla başladı aslında ilişkimiz, yani konu sohbete dönüştü ve böyle süre geldi. Yakışıklı birisi ben 41 o 43 yaşında, eşinden 5 yıl önce ayrılmış mali müşavir kendi ofisi var ve sanırım durumu baya iyi ben hem linkedin profiline baktım hem müşavirlik şirketine baktım yani kendisi bile 90’lı yıllarda kolejde okumuş, İstanbul’da sayılı üniversitelerden birinden mezun olmuş, aynı okulda yüksek lisans yapmış vs. yani ne bileyim güzel bir geçmişi ve kariyeri var yakışıklı ve fit bir beyefendi aynı zamanda yanında maaşlı çalışan müşavirler var durumu iyi böyle bir adam neden bana ilgi gösteriyor ki?
Tamam çirkin bir kadın değilim ama ne bileyim bilirsiniz genelde erkekler daha genç kadınlardan hoşlanır, böyle durumu iyi, eğitimli ve yakışıklıysa hatta 30’unu geçmemiş manken gibi birini bulması bile gayet normal neden ben?
Ayrıca öğrencimin velisi olması etik yönden yanlış mı? Bilemiyorum kafamda çok soru var bunca yıl sonra yalnızlığımı bozup yüz üstü kalmaktan korkuyorum... Ama mutlu muyum diye sorarsanız; evet özlemişim ben flörtleşmeyi. :)
başka insan mı kalmadı meslektaşım?

O kısım bana da çok saçma geldi
Maddi olarak sıkıntı yok
Ama çocuğu 1 yıllığına okuldan alıyor sonra yine aynı okula verecek
Direkt insanın kafasında NİYE sorusu oluşur bence
Sıradan bi durum olarak bakamazdım ben olaya
Özellikle de bi eğitimci olarak

konuya pat diye dalıyorum ama geçen sene devlet okuluna gitmişti kızım maddi açıdan zor bir süreçti bizim için, pandemi patladıktan sonraki süreçte eşimle konuşup kesinlikle tekrar özele yollamalıyız diye karar aldık. devlet okulunda şans işi çünkü, ilgili öğretmene denk gelirsen online eğitim belki işe yarıyor ama işini umursamayan öğretmenlerde var. öncesinde kolejde olduğu için çok zorlanmıştı kızım. en basiti okulun pis olması bile çocuğu soğuttu. özelde daha sıkı tutuyorlar işi. maddi açıdan sıkıntı yaşamayan birinin çocuğu bi oraya bi buraya sürüklemesi çokta ince düşünceli biri olmadığını düşündürüyor bana.
sevgili K kirginzambak heyecandan senin gözden kaçırabileceğin şeyleri hatırlatalım, daha emin adımlarla ilerle diye yazıyoruz bunları. umarım güzel ilerler ilişkiniz.

Ben destekliyorum ben destekliyorum harika olur mükemmel olur inşallah etik mi demişsiniz tabikide etik herkes işine baksın kalbinizin atmasına çok sevindim dilerim çocuklar içinde sizin içinde hayırlısı olsun🥰☺️🌺

Açıkcası ben bunu online olduğu için böyle yaptım diyince çok üzerinde durmadım. Üstelik ilk tanışmamızda Müdür bey’in yanında neden buraya verdiniz diyemezdim. Daha ara tatilde samimiyetimiz başladı. Orda sene ortası almak istemediğini söyledi sadece. İlk dönem neden aldığını inanın bilmiyorum ancak ikinci dönem için belki de öğretmeni benim devam etmemi istememiş olabilir, çocukla öğretmen kolay bağ kuruyor sonuçta biliyorsunuz ve dışarda tanıştığı bir kadına nazaran daha çok saygı duyuyor genelde çocuklar bunu asla kendisi söylemedi ama bir tahmin.
Ama yemekte bu konuyu soracağım tekrar. Teşekkür ederim.
Tabii ki sizi başta ilgilendirmezdi direkt neden diye soramazdiniz. Ama üstünde durmamaniz ilginç. Uzaktan eğitim çocuklar için de zor ve alışması gereken bir süreç oldu. Bizde mesela 5lerle ilk aylar çocukları görmediğimiz online derslerde tanımaya çalıştığımız için normal döneme daha zor geçti. Keza çocuklar da yeni tanıştigi için öyle. Bir de çocuklar da hep yeni hepsi aynı durumda aslında. Burda ise cocuk oturmuş bir sınıfa geliyor. Gerçekten zor bence. Hoş çocuklar bizden daha kolay adapte oluyor gibi geliyor yeniliklere ama yine de zor. Tekrar eski okula alacağım dediği için de aklıma para vermek istememesinden başka bir şey gelmiyor. Göründüğü kadar zenginse insan niye diyor yani

Tabii ki sizi başta ilgilendirmezdi direkt neden diye soramazdiniz. Ama üstünde durmamaniz ilginç. Uzaktan eğitim çocuklar için de zor ve alışması gereken bir süreç oldu. Bizde mesela 5lerle ilk aylar çocukları görmediğimiz online derslerde tanımaya çalıştığımız için normal döneme daha zor geçti. Keza çocuklar da yeni tanıştigi için öyle. Bir de çocuklar da hep yeni hepsi aynı durumda aslında. Burda ise cocuk oturmuş bir sınıfa geliyor. Gerçekten zor bence. Hoş çocuklar bizden daha kolay adapte oluyor gibi geliyor yeniliklere ama yine de zor. Tekrar eski okula alacağım dediği için de aklıma para vermek istememesinden başka bir şey gelmiyor. Göründüğü kadar zenginse insan niye diyor yani
Gerçekten bilmiyorum ama yemekte soracağım bunu :) Teşekkür ederim.

Normalde çok özel okulcu değildirim ama
Uzaktan eğitim konusunda özel okullarla yarışamadığımız çok açık bir şekilde ortada
Bizim adapte olmamız özel okullardan çok sonra oldu
O yüzden asıl bu dönemde çocuğum olsa özel okula verirdim
Sizinki özel okuldan alıyor

Tahmininiz yerinde olabilir
Fakat çocuk açısından sebep buysa büyük haksızlık yapılıyor
Babasının keyfine o okuldan diğerine döndürülüp duruyor

İyi şeyleri zaten siz yaşıyorsunuzdur
Ben biraz tereddüt olan konuları yazmak istedim
Bazen görüp düşünemiyoruz çünkü ana kapılıp

Umarım her şey gönlünüzce olur
Umarım :) Çok teşekkür ederim :) Yemekte mutlaka soracağım bu konuyu ama farz edelim açık açık dedi ki para ödemek istemek istemedim o yüzden aldım. Ne diyebilirim ki? Yani demek istediğim bu benim ilişkim açısından kötü bir şey mi?

4 46M6 Neden hemen beğenmedime basıyorsunuz anlamadım? Önce başka adam mı kalmadı yazmışsınız ki bence kaba bir üslup ne demek başka adam mı kalmadı yinede cevap vermedim şimdi de yorum yapan arkadaşa gerçekten tüm samimiyetimle nasıl düşünmem gerektiğini sordum. Siz bu yorumun neresindesiniz de anında beğenmedime basıyorsunuz? Gerçekten ilginç insanlar var.

Güzel miyim inanın bilmiyorum ben kendimi pek güzel bulmam ama çirkin olduğumu düşünmüyorum tabi yaşın verdiği bir yorgunluk var yinede bence erkekler bize göre (en azından bana göre) daha dinç kalıyor yani normal diyorum kendime ayrıca 2 çocuğum var ne bileyim çocuksuz bir kadın bulmak onun için daha rahatken ne bileyim emin olamıyorum işte
İçine kuşku düşüyorsa hıc bulasma siz bir ornek meslegı tasıyorken adamla ılıskı de bulunup ayrılırsanız halınızı dusunemıyorum okulda adınız cıksa meslegınıze sicilinze kadar işler. Bence profesyonel dusunun dısarda bir suru adam var. Bide sureklı durumu baya iyi yazmıssnz. Övdüğünüz adam bu zenginlikte kızının anasına yar olmamış sana mı yar olacak hocam. Bu yaşta aşık olamayacağınıza göre aklı selim düşünün.

Ya böylesi güzel insanın içini kıpır kıpır eden bir konuda bile hemcinslerine nasıl yazılar yazıyor insanlar üzüldüm. Meslektaşım, zaman ve vakit geçirmek gerekir. Bence kalbiniz böyle hareketlendiyse mutlaka zaman geçirin :) artık öyle mankenler gençler vs kalmadı, erkekler de kadınlar da görselliğin bir yere kadar olduğunu anladılar. Sizdeki kalbi zekayı karakteri görmüş sezmiş merak etmiş olabilir. Nasıl ilerlediğini merakla bekliyorum :)

Açıkcası ben bunu online olduğu için böyle yaptım diyince çok üzerinde durmadım. Üstelik ilk tanışmamızda Müdür bey’in yanında neden buraya verdiniz diyemezdim. Daha ara tatilde samimiyetimiz başladı. Orda sene ortası almak istemediğini söyledi sadece. İlk dönem neden aldığını inanın bilmiyorum ancak ikinci dönem için belki de öğretmeni benim devam etmemi istememiş olabilir, çocukla öğretmen kolay bağ kuruyor sonuçta biliyorsunuz ve dışarda tanıştığı bir kadına nazaran daha çok saygı duyuyor genelde çocuklar bunu asla kendisi söylemedi ama bir tahmin.
Ama yemekte bu konuyu soracağım tekrar. Teşekkür ederim.
Bu okadar büyütülecek bir konu degil bence benimde kuzenlerimi o sekilde aldilar ozelden bir yilda 70 80 bin vermek ki ne kadar isleri durmasa bile az para değil yani birde okadar verimli bile olmuyor

Umarım :) Çok teşekkür ederim :) Yemekte mutlaka soracağım bu konuyu ama farz edelim açık açık dedi ki para ödemek istemek istemedim o yüzden aldım. Ne diyebilirim ki? Yani demek istediğim bu benim ilişkim açısından kötü bir şey mi?

Sizin ilişkiniz açısından belki önemi yok ama adamın bu kadar önemli bir konuda bu kadar fevri bir karar vermesinin ilerisi için de tereddüt yaratacağını düşünüyorum

Çizilen profili bir yaşamdaki annenin babanın 30 40.000 tasarruf için çocuğu devlet okuluna vermesi hiç makul gelmedi

Bence öğretmeni olarak da bunu sormanız lazımdı yani para dışında bir gerekçe var mı

Bir de ben merak ettim annesi biliyor mu acaba diye

Devlet okuluna aldığını anneye iletmiş mi mesela

Sizin ilişkiniz açısından belki önemi yok ama adamın bu kadar önemli bir konuda bu kadar fevri bir karar vermesinin ilerisi için de tereddüt yaratacağını düşünüyorum

Çizilen profili bir yaşamdaki annenin babanın 30 40.000 tasarruf için çocuğu devlet okuluna vermesi hiç makul gelmedi

Bence öğretmeni olarak da bunu sormanız lazımdı yani para dışında bir gerekçe var mı

+1

Bence deneyin flort etmek iliski bunlar her yasta guzel seyler kaldiki 43 yas cok da genc bir yas bu yastan sonra ask olmaz filan laflarina asla katilmiyorum taniyin edin gorusun ne olacak ki. Tabi ki hepimizin her iliskide temkinli olmasi lazim iliskiye baslarken ve evlilik dusunmeden iyice tanimasi lazim ama bu butun kadinlar icin gecerli zaten, siz cocugun ogretmeni olarak da cocuga ve okula ilk basta duyurmamak icin ekstra gayret sarf etmelisiniz o kadar ama baska bir sorun goremedim. Kendinizi eziklemenizi de hic anlamadim adam demek ki hoslanmis etkilenmis sizden gayet normal.

bence dogru degıl... velıyle ayrılsanız aranızda bır sorun olsa ,cocugu ıcın stres yasayabılır en ufak bır seyde sıze karsı memnunıyetsız bır tavır sergıleyebılır
ya da sız sorunlarınızı cocuga yansıtabılırsınız ıkı taraflı dusunuyorum objektıf olmak adına bu yuzden dogru bulmuyorum
ustelık cocuk babasıyla ozel olarak gorustugunuzu de bılecek sınıfta davranıslarına da yansıyabılır uzgunum

Bu okadar büyütülecek bir konu degil bence benimde kuzenlerimi o sekilde aldilar ozelden bir yilda 70 80 bin vermek ki ne kadar isleri durmasa bile az para değil yani birde okadar verimli bile olmuyor

Yani bilemiyorum bende bu kadar önemsemedim başlarda bu konuyu açıkcası yani elbette sordum ve online cevabı beni tatmin etmişti. Ama bu kadar üzerinde durulduysa tekrar soracağım mutlaka.

Basta yaptığım çıkarımı yanlış buldunuz ya da bulanlar oldu ama adamla ilgili çok fazla maddiyatla ilgili bahsetmişsiniz. Kolejde okumuş, durumu şöyle iyi, yakışıklı... Onun için başka biri olsa biraz fa kalp kırmamak için öğretmen veli ilişkisini aşmayalım derdiniz dedim. Aslında size çok kötü bir şey de dememiştim yani. Burdan da devam edersek o kadar zengin diye anlatılan kendi de koleje gitmiş biri çocuğunu okuldan alıyorsa o zenginliğin size yararı olur mu düşünün. Siz linkedine, yanında çalışanlara kadar dikkat ettiğiniz için önemli sizin için diye diyorum. Ya da bana çocuğunu düşünmemiş gibi geldi çok sizi ne kadar düşünür

Anladım yani tabi böyle bir soru sormadım. Annesinin haberi var mı diye sormak biraz garip olur diye düşünüyorum ama mutlaka haberi olduğunu tahmin ediyorum. Sonuçta hiç olmazsa telefonda görüşüyorlardır. Diğer yandan başka sebebi olup olmadığını mutlaka soracağım.

bence dogru degıl... velıyle ayrılsanız aranızda bır sorun olsa ,cocugu ıcın stres yasayabılır en ufak bır seyde sıze karsı memnunıyetsız bır tavır sergıleyebılır
ya da sız sorunlarınızı cocuga yansıtabılırsınız ıkı taraflı dusunuyorum objektıf olmak adına bu yuzden dogru bulmuyorum
ustelık cocuk babasıyla ozel olarak gorustugunuzu de bılecek sınıfta davranıslarına da yansıyabılır uzgunum
Ben de onu dedim ama ayrıntıcı farklı vs dendi. Sadece bu meslekte değil diğer mesleklerde de resmiyetin bir şekilde süreceği zaman dilimi varsa dikkat edilmeli.

X