Öğretmen maaşı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.213
Öğretmenlere sormak istiyorum nasıl geçiniyorlar. Bir tatile gitmeye niyetlendik sadece yol parasi bir kisi250 lira. Öğretmenevinde kesinlikle yer yok. Otellere bakamadım bile o kadar pahalı. Tatil yapmak istesek ancak her odasında başkasının kaldığı pislik içindeki pansiyonlarda kalıp yapabileceğiz sanırım. Küçümsemek için söylemiyorum ama lise terk bir tanıdığımiz var müteahhit benden ayda 7 8 bin kazanıyor. Boşuna mı okudum diyorum bazen şimdi yazın alacağım maaş zam gelirse 5 bin olur herhalde ne çocuğu ozel bir krese vermeme yetiyoe ne de tatile ancak karnımizi doyuruyoruz öğretmenim ve bunları yapabiliyorum diyenleri merak ediyorum nasıl yapıyor

Ülkede genel olarak hayat pahalı, maaşlar düşük, ekonomi kötü. Bu sadece öğretmenlikle ilgili değil genel bir sorun.

Ancak şunu da söyliyim: Özel sektörle memuriyeti kıyaslamak doğru değil. Ben özel sektör çalışanıyım 1 hafta izin için patrona yalvardığımı bilirim. Emin olun ben de öğretmenler için ne güzel 3 ay tatilleri var diyorum. Her sektörün kendi sıkıntıları var. Eğer çok para kazanmak istiyorum diyorsanız kamuda çalışmamanız gerekiyor. Çünkü kamuda maaşlar hep standart. Ayrıca müteahhit için aylık 7-8 bin lira çok düşükmüş hiç bu kadar az kazanan müteahhit duymamıştım

Son düzenleme:
Bir öğretmene, her odasinda baskasının kaldiği pislik içindeki pansiyon nitelendirmesini hiç yakıştıramadım. Bu işten ekmek yiyenlere haksızlık. Siz otel tatili yapınca diğer odalarını sizemi kapatıyorlar . Türkiyenin her yerinde çok güzel ve temiz aile pansiyonları var.

Kusura bakmayın ama Türkiye ortalamasına göre iyi maaş alan bir mesleğe mensupsunuz. Evinize 12 bin giriyormuş. Asgari ücret alanlar ne yapsın? Ülkenin yarısından fazlası boşuna mı okurduk diyor zaten yalnız değilsiniz. Mevcut maaşınızla ilgili konu alabilirsiniz daha önce açtınız zaten ama konuyu öğretmenler diyerek bir meslek grubuna bağlamanız saçma olmuş. Çok para kazanmak istiyorsanız ticarete atılın, maaşlı memurun alacağı para üç aşağı beş yukarı belli.

Öğretmenlere sormak istiyorum nasıl geçiniyorlar. Bir tatile gitmeye niyetlendik sadece yol parasi bir kisi250 lira. Öğretmenevinde kesinlikle yer yok. Otellere bakamadım bile o kadar pahalı. Tatil yapmak istesek ancak her odasında başkasının kaldığı pislik içindeki pansiyonlarda kalıp yapabileceğiz sanırım. Küçümsemek için söylemiyorum ama lise terk bir tanıdığımiz var müteahhit benden ayda 7 8 bin kazanıyor. Boşuna mı okudum diyorum bazen şimdi yazın alacağım maaş zam gelirse 5 bin olur herhalde ne çocuğu ozel bir krese vermeme yetiyoe ne de tatile ancak karnımizi doyuruyoruz öğretmenim ve bunları yapabiliyorum diyenleri merak ediyorum nasıl yapıyor
Karı koca calisan hiçbir memur kötü durumda değil. Bir siz kötü durumdasınız. Millet 5 yıldızlı otelde tatil yapıyor. Geçen sene öğretmen arkadaş ailesiyle öğretmen evlerinde kalarak tatil yaptı eşi ev hanımı. Bir sizsiniz zorda olan.
Tek maaş olur anlarım da iki kişi çalışıyorsunuz. Yuh artık. Konu açmaya utanır insan

Karı koca calisan hiçbir memur kötü durumda değil. Bir siz kötü durumdasınız. Millet 5 yıldızlı otelde tatil yapıyor. Geçen sene öğretmen arkadaş ailesiyle öğretmen evlerinde kalarak tatil yaptı eşi ev hanımı. Bir sizsiniz zorda olan.
Tek maaş olur anlarım da iki kişi çalışıyorsunuz. Yuh artık. Konu açmaya utanır insan
Bizlerde memuruz tek maaşlı hem de evet özelde okutamıyoruz çocuğumuzu ama yok yol parası yok tatil parası diye de ağlamıyoruz. Erken rezervasyonu var taksiti var otellerinde uçaklarında. Evet her şey pahalandı ama aç ta değiliz yahuu. Bu dönem böyle. Herkes gibi bitmesini bekliyoruz bu sıkıntıların

Evimize sizinle hemen hemen aynı para giriyor evet çok lüks yaşayamıyoruz ama iki çocuk kreş, etüt parası, ev kredisi, aylık 300 kadarda kenara koyuyoruz, geri kalanla mutfaktan, güzellik merkezinden, kıyafetten, öğle aralarında arkadaşlarla yemek+ kahveden geri kalmıyoruz. Siz biraz evhamlı misiniz yoksa harcamayı mi bilmiyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X