Gebeliğe Hazırlık Öğretmenler İçin En Uygun Hamile Kalma Dönemi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canm ocak sonu subat basi deneyip ekimde dogurmak veya haziran temmuz deneyip nisanda doğurmak mantikli geliyor ..tabi tutarsa ben de ilk bebeğimi ekimde doğurdum ilk dönemi kapattm

2. Nisan olsun dedim düşük oldu yine ekim olsun die deneyeceğim nasip kısmet hepsi hesap yapma diyemicem yaptığına göre bakacak kimse yok vb durumlar vardır.Saglikli hayirli bebisler nasip etsin Allah

Anlayamadım Kasım'da doğum yapıp dönemi nasıl kapatıyorlar?

Ben ilk çocuğumu Aralık sonunda doğurdum. Yaz tatiline kadar üç hafta vardı o arada ücretsiz izin aldım.

Şimdi Mart'ta olacak doğumum Haziran ortasına kadar izinliyim. Yeni dönemde ücretsize geçeceğim.

Herkesin durumu zorda, kimse kolay hayat yaşamıyor ama hiç gitmediğimiz isin de parasını almak bana ahlaken uygun gelmiyor.

Kasım'da doğum yapıp bütün bir yılı kapatanlar kimse bir çok insanın da hakkına giriyorlar. Minicik bebeğini bırakıp giden annenin suçu ne o zaman? Gitmeyecek olan verilmiş hakkını kullanıp ücretsiz iznini alıp baksın çocuğuna. Bir de bizler öğretmeniz...

Ben 2 kez nisanda doğum yapyum ikinci dönem 1 2 hafta rapor alip donemi tamamen kapattim ilkinde eylülde basladim figeri nisan basi odugu icin haziran seminerlerine katildim sadece. En küçük temmuz doğumlu. Izinlerim yanacak sandim.ama öyle olmadi. Onceden hastaneden doğum sonrasi analik izninin ne zaman bitip ise ne zaman baslayacagimiz dogum raporunda yazmiyordu ama son 3 yildir bu tarihler raporda yaziyor ve butun izinlerimi sonuna kadar kullandim. Kasimdaki Ara tatilden sonra basladim.

Herkese merhaba, MEB'de çalışıyorum, edebiyat öğretmeniyim. Bir buçuk iki seneye yakın da evliyim. Eşim de ben de artık bebek istiyoruz. Öncesinde yapılması gereken her şeyi listeledik . Ev değiştirdik, ben kadın doğumda gerekli tahlilleri yaptırdım, fazla kilom vardı onu vermeye başladım. Yani her anlamda bebeğe kendimizi hazırlıyoruz. 29 yaşımdayım. İlk bebeğimiz olacak. Ama beni şuan düşündüren şey, hamilelik izinlerini verimli kullanabilmek. Planlı bir gebelik istiyorum zaten. Siz öğretmen arkadaşlarım nasıl yaptınız da izinleri denk getirdiniz ?:110::110:
Canım planlı olmamakla birlikte son adet tarihim 24 Haziran’dı evlenir evlenmez hamile kaldım 37ye kadar çalıştım 12 Mart gibi izne ayrıldım kızım 28 Mart doğumlu doğum öncesi sonrası iznim birleşerek 1 temmuza kadar yetti kızım 6 aylık kadardı okula döndüğümde bebeğin biraz daha büyümüş olması ek gıdaya başlıyor olması benim için avantaj oldu sütüm sağlığımda az çıkınca ek gıda verilebileceği için içim rahattı ilki böyle güzel denk geldi diye ikincisini de planlı yapalım ilki gibi olsun dedik Haziran-Temmuz gibi korunmayı bıraktık 6-7 aydır olmuyor bekliyoruz her şey nasip

Yani idare isterse izinleri sonrasına aktarabiliyor istemezse aktarmıyor
Evet kesinlikle idare ile alakalı. Ağustos 20 de olmultu dogumum ama yine de yazın çalışabilir raporu alıp okula vermiştim. İznim bitti sandıgımda memur bana daha bir bucuk ayım oldgunu söylemişti ben şok. Aktarmışlar meğer . Çok sevinmiştim. Ama başka okullarda yapılmayanda vardı
Şimdi ikinci bebeğime hamileyim planlıydı Allah da nasip hamdolsun..Mayıs da hamile kaldm yani SAT mayıs şubatta dogum olacak inşşalah iki hafta sonra. Dönemi kapatıyorum. Yeni döneme de Allah Kerim bakalım.. bence öğretmen kesimi için uygun bir zaman. 6-7 aylık oluyor izin almadan.

X