Öğretmenlik okumalı mıyım?

aybuke894

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2018
26
3
23
Merhaba ben sözel öğrencisiyim matematik yapamadığım için önümde öğretmenlik ve iletişim fakültesi işletme vs dışında pek bölüm yok sosyal bilgiler öğretmenliği okumak istiyorum ama kimse sorsam ataması az diyorlar bunun bende farkındayım beni korkutan diğer şey atanıp uzun yıllar doğuda uzakta kalmak ailemden sevdiklerimden ayrı kalmak korkutuyor bilmiyorum belki o zaman büyüyüp fikirlerim değişir ama şuan korkuyorum doğrusu özel okulda da olsa öğretmenlik yapmak istiyorum çünkü çocukları çok seviyorum kendimde çocuk ruhlu bir insanım nedense onlarda beni genelde severler birşey ler anlatmak öğretmek hoşuma gidiyor ama bu durumlar beni korkutuyor açıkçası sizce ne yapmalıyım

Emin ol mezun olduktan sonra doğunun en ücra köşesine atanmak için dua edersin. Sözel okuyorsan tavsiyem özel eğitim olur boşa sosyal bilgiler deneme dışını sık yüksek netler yapıp özel eğitim oku. Bunları da dusunme

Ülkede zaten bizi uzun yıllar götürecek kadar mezun öğretmen var lütfen tercih etmeyin. Özel eğitim olabilir yıllar ilerledikçe özel eğitim öğrrtmenlerine ihtiyacımız artacaktır. Onun dışında değişen dünyaya yer bulabileceğiniz mesleklere yönelmenizi tavsiye ederim. Araştırın tetikte olun, yeteneklerinizi öne çıkaracak işlere yönelin.

Biri yazmış özel eğitim öğretmenliği diye bence de sözelciysen bu alana yönel. Çocuk gelişimi okudum. Liseden özel eğitim alanını seçip mezun olanlar çok rahat iş buldular çünkü açık var. Fakat sosyal Türkçe gibi öğretmenliklerde atama sıkıntısı çok fazla. Özel eğitimde birçok kuruma girebilirsin dediğim gibi açık var ihtiyaç var kesinlikle düşün

X