Oje Kullanmanin Püf Noktalari

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
Eğer koyu renk ojelerden hoşlanmıyorsanız ve illa ki açık renk ojeler sürmeyi tercih ediyorsanız..

fakat tırnaklarınızda renk bozuklukları varsa ve açık renk ojelerle bunları kapatamıyorsanız üzülmeyin...ve kendi keşfim olan oje önerilerini okumaya devam edin...

OJELERİNİZİ SATIN ALIRKEN İZLEYECEĞİNİZ YÖNTEM

1-) Önce istediğiniz renkte oje edinin.....örneğin açık pembe istiyorsunuz

2-) Sonra istediğiniz ve aldığınız rengin hangi renklerin karışımından olduğunu düşünün........
örnekteki gibi pembe renk seçtiğinizi varsayarsak pembe renk..kırmızı ve beyazın karşımından meydana gelir...

3-) rengi meydana getiren renklerden hangisi daha koyu ise o rengi satın alın
örneğimize göre düşünürsek kırmızı oje edinmeniz gerekir....koyu renk ojeniz kesinlikle metalik olmamalı mat olmalıdır

örneğe göre 1 adet açıkpembe ve bir adet kırmızı oje edindik

OJEYİ SÜRME YÖNTEMLERİ

Diyelim örneğimizdeki gibi bir adet kırmızı ve bir adet açık pembe ojeniz var

1-) önce koyu renk ojenizi (örneğe göre düşünürsek kırmızıyı )tek kat halinde tırnağınızdaki tüm renk farklılıklarını kapatacak şekilde sürün ve kurumasını bekleyin

2-) Sonra olmasını istediğiniz esas rengi (örneğe göre düşünürsek pembeyi) tek kat halinde sürün ve kurumasını bekleyin

3-) Daha açık renk sonuç isterseniz..2. adımda sürdüğünüz ojenizi 2. kat kuruduktan sonra tekrar 1 kat daha sürün...

Böylece dilediğiniz açık renk ojeye hem de tırnağıızdaki bütün renk farklılıkları ve bozuklukları kapanmış şekilde kavuşacaksınız... açık renk oje satın alırken acaba örtücü mü değil mi diye düşünmeyeceksiniz...

ÖNEMLİ NOTLAR :

daha dayanıklı sonuç için çabuk kuruyan değil normal ojeleri tercih edin

seçtiğiniz 2 renk ojenin de markası ve cinsi aynı olmalı

sakın 2 farklı rengi tek şişede birbirine karıştırma gafletine düşmeyin aynı sonucu alamazsınız..farklı şişelerde farklı renkler olarak barınmalılar

oje sürmede çok usta olmayan biri iseniz..seçtiğiniz açık renk oje metalik değil (pastel yani mat) olmalıdır..metalik renkler kuruyunca fırça izleri ve hareler bırakabilir...

kendim denedim kendim buldum ve çok işime yaradı....yöntem biraz karışık ve uzun gibi görünse de aslında çok basit....yazarak anlatması uzun sürüyor..uygularken öyle değil

Eğer ojeyi çok kalın sürerseniz hiçbir vakit oje çıkartıcısı ile inceltmeye çalışmayın, bu ojenin parlaklığını ve dayanıklılığını azaltacaktır.

Ojenin kuruması için zamana ihtiyacınız olacaktır, yatmadan birkaç saat önce sürünüz. Çok çabuk kurmalarını istıyorsanız buzlu suda birkaç dakika bekletmek işe yarayacaktır. Oje koruyucusunu tırnağın altına doğru uzatırsanız, uçları daha iyi korumuş olursunuz. Daha fazla parlaklık ve dayanıklılık için, oje koruyucusunu her gün yenileyebilirsiniz. Oje renginizi seçerken unutmayın ki: koyu renkler kısa ve köşeli, açık ve pastel renkler uzun ve yuvarlak tırnaklarda daha iyi duracaktır. Tırnaklarınıza biçim verirken tırnak tipinize en ideal biçimi vermeye dikkat edin. Şayet tırnaklarınızı dar ise, köşeli törpüleyerek daha kuvvetli görünmelerini sağlayabilirsiniz. Tırnaklarınız geniş ise daha uzun bırakıp, yuvarlak törpüleyerek daha ince görünmelerini sağlayabilirsiniz. Ojelerinizi sıcak bir yerde saklamak kıvamını bozacaktır, o yüzden en iyisi buzdolabında saklamaktır.

arkadaşlar bence bu kadar uğraşmaya gerek yok mavalanın tırnak beyazlatıcı cilası var etkili sonuç verior bunu kullanın sonrada istediğiniz açık renk ojeyi tırnaklarınıza uygulayın mavalaya gelince 2-3 günde kesin sonuç vriyor ben kullanıyorum...

bilgi verdiğiniz için teşekkürler ben oje sürmeyi çok severim bunlarıda bundan sonra dikkat ederim

kırmızı üzerine pembe
ben geçen gün deneyecektim sonra doğru sonuç alamam diye cesaret edemedim
bilgiler güzelmiş teşekkür ederiz.

X