Okul eve yakın mı olmalı?

Imlegend

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2019
57
79
33
Allah izin verirse bu sene 1.ci sınıfa başlayacak bir kızım var. Evimize yakın olan okul yürüyerek 5 dakika şuanda o okulun anasınıfına gidiyor. Ancak ben ilkokulda oraya göndermeyi hiç istemiyorum okul yönetimi eğitim kalitesi okulun bulunduğu mahalle falan hiç iyi değil tek bir iyi öğretmen var herkes onu övüyor ders saatleri de öğlenci 2 den akşam 7 buçuğa kadar. şuanki anaokul öğretmeni de ısrarla o öğretmene verin kızınızı bende çocuğumu ona vereceğim ilkokulda uzak yeri tercih etmeyin hem siz hem kızınız çok yıpranırsınız diyor. Evimize arabayla 15 dakika uzaklıkta bir okul daha var eğitim kalitesi öğretmenleri falan ilçemizin parmakla gösterilen okullarından biri. tam gün eğitim sabah 8 buçuktan 4 buçuğa kadar. Ben oraya vermek istiyorum dedesi de ben arabayla her gün getirip götürürüm dedi. Ama öğretmeni uzak okula vermeyin en iyi okul eve yakın okul deyince kafam çok karıştı. İlkokulda çocuğunu uzak okula gönderen hanımlardan tecrübelerini dinlemek isterim.

Ben okulun kalitesinden dolayı ordan ev aldım...Denk gelmeseydi şayet servise verir yine bu okula gönderirdim...Yürüme mesafesiyle 5 dk sürüyor ...Eğitim çok önemli..Okul idaresi de bence çok önemli...

Yani okuldan yonetimden cok ogretmen onemli bence.Bizim okulumuzda iyi bir okul degildi.2 ogretmenimiz oldu onlarda iyi ogretmenlerdi.Fakat okulda bir ogretmen vardi disipliniyle ders anlatimiyla herkesin dilindeydi ondan mezun olan cocuklarda digerlerinden ondeydi.Simdiki aklim olsa o ogretmene verirdim kesinlikle

Allah izin verirse bu sene 1.ci sınıfa başlayacak bir kızım var. Evimize yakın olan okul yürüyerek 5 dakika şuanda o okulun anasınıfına gidiyor. Ancak ben ilkokulda oraya göndermeyi hiç istemiyorum okul yönetimi eğitim kalitesi okulun bulunduğu mahalle falan hiç iyi değil tek bir iyi öğretmen var herkes onu övüyor ders saatleri de öğlenci 2 den akşam 7 buçuğa kadar. şuanki anaokul öğretmeni de ısrarla o öğretmene verin kızınızı bende çocuğumu ona vereceğim ilkokulda uzak yeri tercih etmeyin hem siz hem kızınız çok yıpranırsınız diyor. Evimize arabayla 15 dakika uzaklıkta bir okul daha var eğitim kalitesi öğretmenleri falan ilçemizin parmakla gösterilen okullarından biri. tam gün eğitim sabah 8 buçuktan 4 buçuğa kadar. Ben oraya vermek istiyorum dedesi de ben arabayla her gün getirip götürürüm dedi. Ama öğretmeni uzak okula vermeyin en iyi okul eve yakın okul deyince kafam çok karıştı. İlkokulda çocuğunu uzak okula gönderen hanımlardan tecrübelerini dinlemek isterim.
15 dakikalık okul. Öğretmen olarak söylüyorum ilkokulda okul öğretmen müdür hepsi o kadar önemli ki.

Egitim kalitesi iyi olan okula gönderin fazla da uzak değilmiş

15 dakikalık okul çok uzak sayılmaz ki. Ben olsam eğitimi iyi olan yere veririm.

Benim çocuklar hep yakın okullara gitti öğretmen seçimi yaptım sadece bence ilk okulda sadece sınıf öğretmeni önemli ortaokul ve lise de ise yönetim ve okul iyi olmalı mutlaka
Birde yaşadığınız yer ulaşım konusunda nasıl kb sağlık durumu nasıl yaşı ileri kişiler sık sık hastalanır o durumlarda siz mi gideceksiniz
Tam Gün okul olması daha güzel ama öğlen arası eve mi gönderiyor öğrencileri onu da öğrenin ilçelerde genelde öyle oluyor

Son düzenleme:
Arabayla 15 dk da uzak değil ki.

Kızımın okulu eve 300 MT yürüme mesafesinde ama 180 metresi site içi yürüme. Hatta ailemin evi tam okula 5 6 adım mesafede, ilk başladığında orada duruyordum panik olmuştum da :KK70:

Evin bu kadar dibinde olmasından ben kendi adıma mutluyum. Çünkü öğretmenleri biraz pimpirikli üstlerine su dökseler çağırıyor yeni t-shirt getirin hasta olmasın diye. Benimki ikinci sınıfa gidiyor bu sene, düştüğü zaman çağırıyor falan derken okul ev arası ayda en az 2 3 kere bu sebeplerden ani gitmek gerekiyor.

Yalnız o öğretmene çocuğunuzu vermeniz öyle kolay değil artık.

Önümüzdeki yıl için ilkokul sınıf listeleri doğrudan bakanlıktan gönderilecek. Kayıt alanına düştüğünüz okulun sistemine düşeceksiniz doğrudan.Okul yönetiminin bunlarda değişiklik yapması için ciddi sebepleri olması gerekecek.

Uzak dediğiniz okul uzak değil. 15 dakika nedir ki yahu. Benim 4 yaşındaki oğlum kreşe 1 saate yakın servisle gidip geliyor 2 senedir.

İyi öğretmen önemli ama çocuğun içinde bulunacağı çevresi, arkadaşlarının durumu onların aileleri bunlar da çok önemli.

Ben arabayla 15-20 dakikalık yere götürüyorum. 15 dakika uzak bi mesafe değil. Eğitim kalitesi öenmli

X