Okul Malzeme Ücreti

Hayalgecem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2022
88
52
42
Hayırlı Akşamlar Hanımlar, burayi yıllardır takip ediyorum.Sonunda üye olmak banada nasip oldu.Soruma gelmek istersek şöyle ki; 5 yasindaki kızımı bugün özel bi ana okuluna kayıt ettirdim.Öğretmen hanımla şartlari konuştuk. Aylik ücret 1.200 TL sabah 10 da gidicek akşam 4 e kadar ,öğle yemeği oraya ait tamam güzel dedim.Sonra öğretmen 2 milyar okul malzemeleri için ek para istedi ve bi çanta verdi.İcinde etkinlik malzemeleri kuruboya ,oyun hamuru,kalem,silgi vs var.Kitaplar da içine dahil ama onlar daha gelmedi dedi.Bu fiyat bana çok geldi, sizce normal mi? Bu kadar tutarmi ?Bu arada kırtasiye malzemeleri pahalı olanlardan değil,bilinen kaliteli bi marka değildi

Hayırlı Akşamlar Hanımlar, burayi yıllardır takip ediyorum.Sonunda üye olmak banada nasip oldu.Soruma gelmek istersek şöyle ki; 5 yasindaki kızımı bugün özel bi ana okuluna kayıt ettirdim.Öğretmen hanımla şartlari konuştuk. Aylik ücret 1.200 TL sabah 10 da gidicek akşam 4 e kadar ,öğle yemeği oraya ait tamam güzel dedim.Sonra öğretmen 2 milyar okul malzemeleri için ek para istedi ve bi çanta verdi.İcinde etkinlik malzemeleri kuruboya ,oyun hamuru,kalem,silgi vs var.Kitaplar da içine dahil ama onlar daha gelmedi dedi.Bu fiyat bana çok geldi, sizce normal mi? Bu kadar tutarmi ?Bu arada kırtasiye malzemeleri pahalı olanlardan değil,bilinen kaliteli bi marka değildi
Kızımın gittiği kreşte 3.yılı..4 bin tl kırtasiye malzemesi için ücret istendi.Geçen yıl 1500 tl ödemiştik ..ve malzemelerin kitap haricindeki kısmı kişisel değil..yani ortak kullanılıyor yıl sonunda geri verilmiyor.Kırtasiye ücreti kreşlere ek gelir olmuş durumda.Anaokulunun fiyatı bana özel için aşırı uygun geldi..emin misiniz o rakamı istediklerine ?

Genelde o civarlarda oluyor,daha küçük yerlerde belki 1500 falan

Keşke " eniştem kırtasiye toptanciligi yapıyor,siz malzemeleri verin ben ona getirttiririm" deseydiniz. Yine aynı para olurdu belki ama içiniz rahat ederdi.
A4ün topu yüz lira olmuş,bence fiyat şişirme değil ama kıytırık malzemeyi toptan alıp üstüne kâr eklemiş olabilirler. Sonucta çanta dediniz. Pazar malı 30 liraya da çanta var bin liraya da çanta var. Buradan kimse ucuz ya da pahalı diyemez malzemeleri etraflıca arastirmadan

Kızımın gittiği kreşte 3.yılı..4 bin tl kırtasiye malzemesi için ücret istendi.Geçen yıl 1500 tl ödemiştik ..ve malzemelerin kitap haricindeki kısmı kişisel değil..yani ortak kullanılıyor yıl sonunda geri verilmiyor.Kırtasiye ücreti kreşlere ek gelir olmuş durumda.Anaokulunun fiyatı bana özel için aşırı uygun geldi..emin misiniz o rakamı istediklerine ?
o fiyata hem de yemek var şaştım kaldım.bizim sadece yemek 12 bine yakın.

Ozel anaokulu dediginiz sanirim bagimsiz anaokulu.
Oglum 8.30-17.30 arasi bagimsiz anaokuluna gidiyor. Ucretimiz 1620 tl. Kahvalti, öğle yemeği ve ikindi kahvaltımız var.
Kirtasiye malzemelerimiz 325 tl tuttu. 300 tl de kirtasiyeye ekstra ihtiyaclar (el isi kagidi, karton, ponpon vs) icin bıraktık.
Ucretiniz gayet normal.

İki ilkokul çocuğu için 10 bine yakın kitap ücreti ödedim. Okuma kitapları 1000 TL civarı tutuyor ayrıca kırtasiye malzemeleri için liste verdiler 1000 TL den fazla da onlar tutmuştur. Kağıda ve kırtasiye ürünlerine çok zam geldi o yüzden 2 bin TL fazla değil.

Konu sahibinin ozel dediği bağımsız ana okulu.

Evet fiyat bu yanlız servis parası dahil değil evime yakın ben bırakıcam çocuğu

Ablacım normal bence konu açıp duruyorsun 😁 normal yani en dandik boya olmuş 50-100₺

Evet fiyat bu yanlız servis parası dahil değil evime yakın ben bırakıcam çocuğu
siz çok çok uyguna gönderiyorsunuz o okula.servis parası nasıl dahil olsun.ben sadece servise 1500 veriyorum o da okulun servisi değil kendi imkanlarımızla ayarladık.okul 2700 istedi tey teyy.hayat artık çok pahalı.okuluın fiyatını sorgulamayın.yavrunuz orda mutlu olsun iyi ilgilenilsin onu düşünün.

Ablacım normal bence konu açıp duruyorsun 😁 normal yani en dandik boya olmuş 50-Ya

siz çok çok uyguna gönderiyorsunuz o okula.servis parası nasıl dahil olsun.ben sadece servise 1500 veriyorum o da okulun servisi değil kendi imkanlarımızla ayarladık.okul 2700 istedi tey teyy.hayat artık çok pahalı.okuluın fiyatını sorgulamayın.yavrunuz orda mutlu olsun iyi ilgilenilsin onu düşünün.

Servis ücreti olmadığı belirtmek istedim eğitim ücreti aylık 1 200 2 binde 1 kere vermek üzere malzemeler için

X