İlköğretim Yorum ve Soruları Okula göndermek mi göndermemekmi

Merhaba. Ben ilkokul öğretmeniyim ve kesinlikle göndermenizi tavsiye ederim. Uzaktan eğitim hem öğretmeni hem de öğrenciyi çok yoran fakat yetersiz bir yöntem maalesef. Yüzyüze eğitim gibi asla olamaz ve telafisi de yapılamıyor.

Merhaba. Ben ilkokul öğretmeniyim ve kesinlikle göndermenizi tavsiye ederim. Uzaktan eğitim hem öğretmeni hem de öğrenciyi çok yoran fakat yetersiz bir yöntem maalesef. Yüzyüze eğitim gibi asla olamaz ve telafisi de yapılamıyor.
Ben de öyle düşünüyorum ama vakalar fazlalaştığı için kararsız kalıyorum şimdilik göndermeye başladım bakalım.

Ben de bu süreçte çalışan bir öğretmen olarak eğer şartlar sağlanıyorsa, kurallara gerçekten dikkat edilip uyuluyorsa gönderilmesi taraftardayım. Fakat bu şartlar her okulda uygulanamayabiliniyor. Böyle bir durum varsa göndermeyin derim.

Benim oğlum 1.sınıf ve gidiyor okula. Canlı dersten daha iyi kesinlikle. Okul hijyene dikkat ediyoruz diyor. Önlem alıyorlar diye biliyorum. Tabii ki tedirginiz, tedbir alıyoruz ama bazen de işte...

Ama anaokuluna gidecek oğlumu da göndermedik mesela. Evde şimdilik.

Benim oğlum 1.sınıf ve gidiyor okula. Canlı dersten daha iyi kesinlikle. Okul hijyene dikkat ediyoruz diyor. Önlem alıyorlar diye biliyorum. Tabii ki tedirginiz, tedbir alıyoruz ama bazen de işte...
Ona katılıyorum ama canlı dersten çok iyi artık canlı dersten sıkıldılar ama bu ara hastalık çok arttı ve havalarda değişken sanırım nisana kadar göndermeyi düşünmüyorum şimdilik. Ama çocuklarıda evde tutabilirsem tabi her pazartesi salı Bi kere biri Bi kere diğeri illa gitmek istiyo

Derslerde ayrı oturtsak, sınıfları ikiye bölsek bile tenefüslerde sarmaş dolaş geziyorlar. Maskeyle konuşulanlar çok zor anlaşıyor maskeler sürekli iniyor. Yoklamanın da bir geçerliliği yok bence göndermeyin

Bizim okula müfettiş onayıyla 4 gün gidiyor çocuklar. Uygun bulunmuş. Sabahtan öğleye kadar. Öyle olunca canlı ders yok artık.

Rabbim korusun bizi ve kuzuları. :KK200:

Derslerde ayrı oturtsak, sınıfları ikiye bölsek bile tenefüslerde sarmaş dolaş geziyorlar. Maskeyle konuşulanlar çok zor anlaşıyor maskeler sürekli iniyor. Yoklamanın da bir geçerliliği yok bence göndermeyin
O konu benimde canımı sıkıyor zaten maskeni indirdinmi diye kaç kere soruyorum çocuklar bıkıyo iki gün gittilerde

Amin sizinde içiniz rahatlamıştır gönderirken.
Açıkçası gönderip düşünmemeye çalışıyorum. Maskesi, el dezenfektanı var. Okulda tuvalete gitmiyor pek. Öğretmen eşya alış verişi yaptırmadığını söyledi. Herkes beslenmesini kendi getiriyor. Okulda da her kata temizlik elemanı olduğu, dezenfektan noktaları olduğunu biliyorum.

Gelelim oğlumun bugün anlattığına. Anne, falan çocuk bana ve arkadaşıma beslenmesindeki börekten verdi...

Yani demem o ki, ya göndermeyecek ve ciddi bir izolasyon uygulayacağız( ki bu mümkün değil, hayat devam ediyor ve parasız da dönmüyor malum.), ya da tedbir alıp sal gitsin modu. Biz de 2. moddayız. 😄

Ben gönderiyorum sabah 9:30 öğleden sonra14:00 arası ... haftada normal 5 gün ama sınıf mevcudu Az cık 11 kişiler...

X