Okumadan geçmeyin. Doktor ve deneyim sürecim. Bilgi sahibi olanlar yorum yapabilir mi?

birikiucsobe

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
118
12
Herkese merhabalar.
Şimdi size yaşadıklarımla alakalı bahsetmek istediğim şeyler var. 25 Aralık son regl başlangıç tarihimdi. Ben 13 Ocakta geri çekilmeli ilişkiye girdim. 15 Ocak günü bana içerde kalmış olabileceğini söyledi ve ben Ella kullandım o gün. Kabusum zaten o gün başladı. Tüm adet belirtilerim yok oldu. Ben hemen adaçayı, kekik çayı, soğan kürü(1hafta) içmeye başladım. Bunlar tabi farklı zamanlarda. Akıntım başladı, göğüslerim hassaslaştı ama adet olamadım bir türlü. En son 30 Ocak akşamı maydonoz suyu içmeye başladım ve sabah ince çizgi şeklinde pembe kan geldi. Diğer gün akşama kadar hiçbir şey gelmedi. Sonra akşam akıntıyla birlikte pembe kan geldi birkaç damla. Diğer gün biraz koyu kan geldi sonra hep akıntım siyah ya da kahve şeklinde geldi. Hâlâ devam ediyor bu arada 1 hafta olmak üzere. Tabi benim artık adrenalinim tavan yaptı. Yerleşme kanaması mı, adet mi oldum, ara kanamamı mı ilaçtan kaynaklı mı çözemedim. Bu süreçte dizim mi ağrımadı, midem mi bulanmadı, belim mi ağrımadı, başım mı dönmedi, kaşık ağrısı mı yaşamadım, sık idrara çıkmalar mı neler neler… 4 Şubat pazar günü sabah erken gebelik testi yaptım ve sanırım negatifti ama ikna olamadım. Bugün doktora gittim ve bana ‘sanmıyorum düşük ihtimal ama bakalım’ dedi. Ultrasonla muayene etti. Bomboş dedi. Rahim duvarın kalınlaşmış ilaçtan kaynaklı ve bu yaşadığın akıntı da ilaçtan kaynaklı dedi. 24 gün oldu ilişkim olalı olsa belli olur muydu ya geç döllenmeyse vs diye baya darladım. Yok öyle bir şey ama için rahat edecekse hem tahlil yaptır hem bir daha bakalım ama yok dedi. Eğer bir şey yapmazsan bir şey yok dedi. Ama ben ikna olamadım tabi yine. Sizce de bir şey yok mudur? Başka bir hastaneyle konuşmuştum ultrasonda görülür mü diye ve orası da görülür demişti. Yaşadığım stresin haddi hesabı yok zaten tövbe ettim bir daha asla yaşamayacağım. Çok sıkıntılı süreçlerden geçtim. Resmen ruhum yaşlandı. Kafamda tonlarca senaryo vardı. Bu arada doktor da annemin kendi doktoru, çok tecrübeli. Lütfen tecrübe sahibi olanlar bana yardımcı olur mu?

Son düzenleme:
Zaten Ella kullanmışsınız sonra doktor da bakmış. Bu şekilde tedirgin olmanızı anlıyorum ama sakin olun zaten hormonlarınızı bozmuşsunuz kanama da ondan olabilir. Artık bu kadar şeye de olursa kürtaj olursunuz istemiyorsanız

Zaten Ella kullanmışsınız sonra doktor da bakmış. Bu şekilde tedirgin olmanızı anlıyorum ama sakin olun zaten hormonlarınızı bozmuşsunuz kanama da ondan olabilir. Artık bu kadar şeye de olursa kürtaj olursunuz istemiyorsanız
İnanın bu benim için bir travma oldu. Aşırı korku dolu günler geçirdim hatta anksiyete tuttuğu zamanlar çok oldu. Doktorun söylediklerine artık inanabilirim değil mi?🥺🥺

Biraz zamana bırakın bu kadar stresin herhangi bir faydası yok. İnsanın başına her şey gelebiliyor üzülmeyin kendinizi sakinleştirin

Biraz zamana bırakın bu kadar stresin herhangi bir faydası yok. İnsanın başına her şey gelebiliyor üzülmeyin kendinizi sakinleştirin
Zamanla bunu hafifleteceğime inanıyorum ben de ama öyle büyük bir hataydı ki bu aşırı korktum. Stresten yemeden içmeden kesildim. Doğrudur değil mi?😭

Ella kullandıktan sonra bebeğin olması imkansız gibi o yüzden biraz rahatlayın doktor da bakmış hem. Üzülmeyin artık

Elladan sonra tekrar ilişki yaşadınız mı? Olmadıysa gerçekten çok çok zor bir ihtimal
Hayır asla yaşamadım ve yaşamayı da düşünmüyorum. Son regl başlangıcım 25 Aralık. Son ilişkim 13 Ocak, Ella 15 Ocakta içildi. 4 Şubatta bu kahverengi, pembe lekelenme-akıntı varken erken gebelik testi yaptım negatifti. Bugün de 6 Şubat ve ultrasonla muayene oldum.

hamile olsanız kese falan görülürdü ama görmemiş rahat olun
Ya o kadar çok şey okudum ki bu sitede olsun, internette çeşitli platformlarda olsun. Yok iki defa gitmiş görülmemiş, yok geç döllenmiş, kanda çıkmamış, idrar testinde çıkmamış diye. Bunlardan dolayı korkumu atamıyorum.

Ya o kadar çok şey okudum ki bu sitede olsun, internette çeşitli platformlarda olsun. Yok iki defa gitmiş görülmemiş, yok geç döllenmiş, kanda çıkmamış, idrar testinde çıkmamış diye. Bunlardan dolayı korkumu atamıyorum.
Olmuş olsa şimdiye kadar çoktan ögrenmiş olurdunuz sizde ihtimal bile yok rahat olun hamilelik hemen öyle kolay değil

Herkes neredeyse aynı şeyi söylüyor ama inanın bu korku var ya neler neler düşündürdü bana.
Haklısınız ama yersiz yere korku yaşatmışsınız kendinize ve size kaygı yaratmış hap almanıza ve zaman geçmesine rağmen hamile kalmak malesef o kadar kolay olmuyor ben 7aylık evliyim hala hamile kalamıyorum düşünün

Hayır hamile değilsiniz
Ella kanama.yapar
Ella içtiniz ya o kanama tarihini not alın yeni adet tarihiniz o kanama tarihinden 2-3 gün önce ya da sonra adet olacaksınız.
Gebelik yok kanama bozmuş gebeliği

X