Oğlak Burcu 23 Aralık - 20 Ocak Olak Kadn

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.885
29.988
60
İnatçı, müşfik, nazik, mütevazı oğlak kızı.onların amacı saygı, güven ve mevkidir. Oğlak kadını ün sahibi olmak ister. Bunun için yeteri kadar azimlidir. Oğlak erkeği de kadını da ruhlarındaki denge ve uyumun sonucu iyi bir sanat yeteneğine sahiptir. Geleneklere bağlı, terbiyeli ve zarif insanlardır. Ne kadar sert görünürse görünsün aslında duygusal ve ılımlı bir insandır. Karamsarlıklarının ya da bunalımlarının ardında daha derin bir anlam gizlidir. Şakadan hoşlanmazlar. Çok cazibeli ve güzel olmalarına rağmen bu konuda kendilerine güvensizdirler. Sıkça kendilerine kompliman yapılmalı ki bu korkularını atabilsinler. Ailesine bağlıdır. Onunla evlenen ailesi ile de evlenmiş demektir. Maddi ve manevi yönden kendini ailesine karşı sorumlu hisseder. Eşinin ailesine karşı da aynı hassasiyeti gösterecek inceliktedir. O kusursuz bir eştir. İhtiyacı olan insanlara yardım edebilmek için her zaman çabalayacaktır ama bunu fert olarak yapmaz, bir organizasyonun parçası hatta başkanı olarak böyle hizmetler yapmak onun için daha mantıklıdır. Mali konularda cimri değildir ama savruk da değildir. Genelde oğlakların makyaja alerjisi vardır. Gerçi makyaja gerek duymayan bir güzellikleri vardır. Hayalci olmamaları, hayalleri olmadığını göstermez. İnatçıdırlar ama yersiz dırdırları yoktur

bu burcun kadini toplumda çok begenilen zarif insanlardandir. ayni zamanda akilli bir kadin oldugundan kimseye kolayca güvenmez. gerçekçi olan bu kadin erkeklerden daha temkinli ve kuskucudur.

oglak kadini havailikten,saygisizliktan ve cahillikten hiç hoslanmaz. seçtigi insanlar kültürlü ve zeki olacaktir. oglak burcu kadinindan ideal is kadinlari çikar. seçtigi iste basariya hemen kavusur, çünkü enerjik, hirsli ve dikkatlidir.

oglak burcu kadini evlilige de bir is gözüyle bakar. bu yüzden evliliginde planli bir hayati olur. her seyi kolaylikla idare edip planli bir yasam için mantikli önlemler alir. bu kadin parali bir es yerine kibar, nazik ve entelektüel birini arar. oglak kadini esini destekler, onun yükselmesi için tüm gücünü kullanir.

onda esrarli bir hava vardir. bu da erkeklere çekici gözükmesini saglar. mantigiyla hareket eden bu kadin için dostluk çok önemlidir. gezmeyi ve eglenceyi çok seven oglak kadini gürültülü yerler yerine kibar ve ilginç yerleri tercih eder. hayata büyük ilgi duyar, meraklidir. espri konusunda da pek anlayisli degildir.

oglak kadini hayalci olmadigi için mantigina güvenir. daima sade ve zevkli seyleri seçer. kendisine yakisani giyer. oglak kadininin vücudu oldukça güzeldir ve sagliklidir. uyusmasa da esinin yakinlari, dostlari ile arkadaslik etmeye çalisir.

bu kadin üstün bir es arayisindadir. arzu ettigine kavusursa çok iyi bir es ve ev kadini olur. kendisini sevdirir, ama baski altinda tuttugu hisleri yüzünden sevmesi zordur, buna ragmen birisine baglanirsa o kisiden kolay kolay kopmaz. bu kadin çok çok önemli nedenler olmazsa esinden bosanmaz
yaşlandıkça çılgınlaşırlar
iyi dost ve iyi sevgili olmaya yatkın, ama özgürlüklerine düşkün kadınlardır. ilişkilerinde ipleri bırakmayı sevmezler. orta karar mantıklı olmakla beraber, özellikle yükselen burçları su grubundansa inanılmaz duygusal olabilirler...
inatçı ve sevgi dolu olurlar... üst düzey (neredeyse boğa kadınınki kadar) annelik içgüdüleri yüzünden sevgililerini bazen çocuklarıymış gibi sevip sırtlarına havlu koymaya kalkan modelleri bile mevcuttur...
çok sık yaşadıkları ve uzun sürede karar verebildikleri kararsızlıkları durumunda yanlış karar vermekte üstlerine yoktur...
onlar için en iyisi çok fazla düşünmeden ve kafalarını çok karıştırmadan karar vermeleridir

Kendi fikirlerine çok önem veren Oğlaklar, çok yetenekli ve başarılı insanlardır. Sıcak, sevgi dolu ve ihtiyatlıdırlar. Duygularını kontrol altında tutmaya çalışır, sevgisinin karşılığı olduğuna inanırsa da dünyanın en iyi sevgilisi olurlar . Hayatları boyunca her konuda zirveye çıkmak için uğraşır ve mutlaka başarırlar. Sevgi dolu bir kalp taşırlar. Duygulannı bir süre kontrol altında tutmaya çalışırlar. Bu nedenle romantizmin oluşması zaman alır. Partnerine her geçen gün daha da aşık olurlar, bu arada ona olan güvenleri artar. İlişkinin her bakımdan tadını çıkartırlar. Beğendikleri kişiye arkadaşlık teklifi etmeden önce, kafalannda özel bir konuşma tasarlarlar. Eğer duygularında ciddilerse, iyi bir etki bırakmak için romantik bir yemek yiyebileceğiniz lüks bir restorana davet ederler. Partnerini hemen yatağa atmaktansa ilişkinin gelişmesini tercih ederler. Bazı Oğlaklar oldukça muhafazakardırlar. Rahatlamak için güzel sözler duymaya ihtiyaçları vardır. Güvene dayalı bir ilişkileri olduğuna inanırlarsa da ihtiraslı ve dünya iyisi bir sevgili olurlar. Çok tutumludurlar; fazla para harcamayı savurganlık olarak görürler. Eğer sosyal hayatı olan ve para harcamayı seven biriyseniz bu tutumları sizi zorlayabilir. İlişkide istikrar ve mahremiyete önem verirler. Olan bitenlerin başkaları tarafından bilinmesinden hiç hoşlanmazlar.

bir oğlak olarak katılıyorum yazılanlara sadece makyaja alerjisi olduğu bana uymamış:)))

uzun zamandir bu kadar övgu almamistim, cok gururlandim oglak olduguma yaw

tam beni anlatmissiniz. bu kadarda olamaz :1yes2: nekadar huy özellik filan yaziyorsa hepsi bende cidden var.

evet beni tarif etmiş de oğlak burcunun bi özelliği de var hatayı çok zor affederler.hatanızı affettirmek için bir dosya dolusu mazeret getirmelisiniz.

bende çok nadir makyaj yaparım özel günlerde o zaman bile cildimin kaşıntısından duramam. herşeyiyle tam bir oğlak kadınıyım

ellerinize sağlık yaa
gerçekten özelliklerin çoğu uyuyoo oğlak bayanlarının ama
bikaç oğlak erkek tanıyorum amaKötü Kazentıpkı birer şeytanlar yani bayanlara oğlak burcu yarıyo erkeklere diil sanırımsırnaşık şey

bütün özellikleri bendede var yaşasın oğlak kadınları :dance::teytey:

Oğlak Burcu Kadını
Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker.Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.

Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. Oysa hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. Daima kendinden emin olan oğlak burcu kadını kolay kolay çevresindekilere güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda öyle tutumludurlarki, bu cimrilik boyutuna varacak derecededir.

Bilgiye çok önem verirler. Nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için canla başla çalışırlar. İş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler.

Oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir.Böylece olaylar karşısında daha çabuk karar geliştirebilmektedir.

Oğlak burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ister. Özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle seçmeye çalışır. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlak burcu kadını sevdiği kişiyle sosyal bir beraberliği olsun ister.Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.

bende fazlasıyla taşıyorum özellikleri bazen burç yorumlarımı okurken hayret ediyorum ve beni tanıyan biri yazmış diye dalga geçiyorum etrafımdakilerle bu kadar uyuyo yani herşey :)

X