olmayan bebeğime mektup

Nasil aglattin beni ! Rabbim hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin insallah. Allahim tez zamanda bize de kismet etsin cok ama cok iyi anliyorum seni

babanla seni ilk aylarımızda bekledik hep ...1 ay oldu yok ,2 ay oldu yok,3 ay ,4 ay,5 ay derken bir sorunmu var diye düşündük .evet artık doktora gitmenin zamanı geldi diyerek 7.ayda doktora gittim ..muayne oldum gerekli tahlileri verdim sonuçlar çıkınca doktorun yanına gittim... doktor amcan bir sorun yok ,acele etme 1 seneye kadar olmaması normal diyip eve gönderdi...ama ben daha fazla beklemek istemiyordumki madem bir sorun yok neden gelmiyorsun bebeğim??

1 senemizi doldurduk hala yoksun tekrar doktora gittim ..yine aynı tahliller yine aynı sözler "herhangi bir sorun yok"ama doktor amcan bu sefer babandan da tahlil istedi,baban istemeyrekte olsa oda gereken tahlileri verdi ..sonuçlar bir iki saat içinde çıkar dediler bizde bu sırada eve gitmek istemedik babanla biraz dolaştık ..
sonuçları almak için tekrar hastanye gittik ...elimize verdikleri tahlillerden anlamasakta babanla şöyle bir göz gezdirdikk sayılar yazıyoo ama normalmi değilmi çözemiyoruz ..

sonuçları alıp doktor amcana göstermek içinn tekrar yola koyulduk ... o gün hastane koridorunda yakalamıştık doktor amcanı :KK1:
sonuçları eline verdik ayak üstü şöyle bir baktı , yüz ifadesinden kötü bişeyler olduğunu sezmiştim :26:
sayı düşük ameliyat olman şart , bu sonuçlara göre normal yoldan olması imakansız dedi :KK53:.evliliğmizin ilk şokunu yaşadık babanla eve nasıl geldiğimizi hatırlamıyorum bile ikimizde hem şaşkın hemde üzgünüz..evimize geldik, ozamanlar dedenlerde kalıyorduk:KK19:beni ve babanı üzgün görünce sordular hemen, baban bişey diyemedi ,ben kendimi tutamayıp ağlayarak anlattım ...
ama anlayan yok !!merak etmeyin doktorlar ne biliyo canım, yaşınız genç acele etmeyin:63:

baban ameliyat olmaya karar verdi ..böylelikle sana kavuşabilme maceramız başlamış oldu...

hastaneye yatışımız yapıldı... ....ikimizde heycanlıyız ama en fazla baban çünkü ameliyata girecek olan o :KK1:
o gece hastanede yattıktan sonra ertesi günü evimize döndük ..bu sırada baban 3 ay ilaç kullanıp tekrardan tahlil vermesi gerekiyormuş, ameliyattan sonra düzelme oldumu diye ..

bu 3 ay bekleme süresinde amcanda evlendi :123:

3 ayımız doldu baban ile benim yine heyecanlı bekleyişimiz başladı.. tahliller yapıldı ..
bir kaç saat sonra sonuçları aldık ..bu sefer biraz daha bilinçliyizz :))
ama oda ne sayılar eskisinden daha düşük :KK53:babanın suratı asıldı hemen . ..inşallah biz yanılıyoruzdur diye içimden dualar ediyorum ..sonucu alıp tekrar doktor amcamıza gittki ..yavaş yavaş zarftan çıkarıyo ,ben dua etmeye devam ediyorum baban ise hala üzgün durumda..
babanla pür dikkat doktorun ağzından çıkacak sözlere odaklanmıştık ...daha bişey diyemeden o yüz ifadesiyle karşılaştım yine:KK43:(( .evet eskisinden daha düşük çıkmış sonuçlar..bir şok daha yaşadık babanla :96:ama neden hani ameliyattan sonra düzelme olacaktı :63: yine 3 ay ilaç kullanacakmış baban ...boynumuz bükük evimize döndük:KK43:(

yengen bir sabah elindeki test çubuğu, yüzünde mutlu bir tebesümle yanıma geldi nasıl mutlu olmasınki bebeği olacaktı:KK5: testi bana gösterdii evet iki çizgi net bir şekilde görünüyordu ..bana hamile haberinin müjdesini verdi ama bana müjde değil kara haber gibi geldi :KK43: belli ettirmedim yengene ,içim ağlasada yüzüm acı acı güldü o günü hiç unutmuyacağım bebeğim ,senin yokluğunu bir kere daha acı bir şekilde hisettim o gün:KK50:

bir bahane uydurup babaanene başım ağrıyo diyip evimize çıktım çünkü daha fazla içime akkıtığım gözyaşları tutamazdım :KK59:
evimize çıkıp saatlerce ağladım bebeğim:KK43: ,isyan ettim ogün ..neden Rabbim neden banada vermiyorsun Allahım? neden bana çok görüyorsun bu mutluluğu ??

baban eve geldiğinde beni o halde gördüğünde üzüldü , benimle beraber ağladı babanda:KK14:
bugünlerimiz geçecek bizimde bebeğimiz olacak diye avuttu beni bebeğim :KK59:ben neden inanmıyorum buna?
sahi gelecekmisin bebeğim ??

her ay bir umutla seni bekliyorum...duyduğum bütün kürleri içiyorum ,içiriyorum babana ..çevreden duyduğum kocakarı teyzelere gidiyorumm bir umutla
ama olmuyor olmuyor inat edip gelmiyorsun bebeğimm :KK57:

babanla artık bir yerden başlamak gerek dedik ve sana kavuşabilme maceramıza tekrardan başladık

doktor amcana gittik yine ..aşılama tedavisi uygulayacakmış ilk defa duyuyorum nasıl bir tedaviki bu :44:.hemen anlatmaya başladı tedavi aşamasını ...çok heyecanlanmıştım babanda öyle :)) tamam hemen başlıyalım doktor bey:81:

ilaçlar ,tahliller, tekrarlayan muayneler derken aşılama günümüz gelmiş:))
o gün kalbim pır pır atıyordu çünkü sana bir adım daha yaklaştığımı sanmıştım :KK43:neyse aşılamamız oldu babanla evimize döndük ikimizde o kadar heyecanlıyızki birbirmize bakıp bakıp gülüyorduk sadece:KK73:
12 gün bekledikten sonra kan verecekmişim ..sonuç pozitifse benimlesin negatifse terk edip gitmişsin demekti:KK43:
günler geçmek bilmiyor:88:

offf ama oda nee hastalanıyorumm:KK59:
12 gün dolmadan senin beni terk ettiğini öğrendikk:KK43:( çok ağladım bebeğim :85:

ertesi günü doktora gittik neden böyle oldu diye ...bize moral bozmak yok zaten aşılamda şansın düşük olduğunu söyledi ..
desene bebeğim sana kavuşmamız şansa kalmış :))
2. aşılama için doktor bizi ikna etti...
bu seferde olmazsa tüpbebek!! tüpbebekte hamile kalma şansım daha yüksekmiş:KK24:
ama tüp bebekten önce 2.aşılama için tekrardan tedaviye başlamamız gerekiyordu ..
yine ilaçlar ....yine tahliller ...
2.aşılama günümüzde geldi çattı:KK31:ama ben nedense ilki gibi heyecanlı değilim.yine gelmiyeceğin içime doğmuştu sanki,bu yüzden de o tatlı heyecanım yoktu :97:
ve hisettiğim gibi oldu gelmek istememiştin yine 12 gün dolmadan hastalanmıştım :KK43:(

sanırım artık tüpbebek tedavisine başlamamız lazım :KK34:

yengenin her geçen gün karnı büyüyor:KK49: ben her gördüğümdee iç çekip dua ediyordum .Rabbim bu duyguyu banada yaşat diye yalvarıyordum güzel Allahımıza :85:

deliler gibi tüpbebek merkezleri araştıryoruz babanla .şu merkez daha iyi bu merkez daha iyi derken sonunda gideceğimiz merkezi seçtik..evet burası olmalı ..kaç anne baba kavuşmuş bebeğinee bu merkezde ..bizim neden olmasınn? :87:

babanla yine heyecanladık çünkü tüpbebek tedavisinde sana kavuşma şansımız daha yüksekmiş:81:sabahın ilk ışığında babanla yollara düştükk .arabamız olmadığından otobüsle gidiyorduk her seferinde,,sonra şehir içi minübüsü derken 2 buçuk saati buluyordu doktor teyzene varmamız..evet ya artık bir doktor teyzemizde var :KK1:
yine tahliller... yine muayneler...ama ben hiç sıkılmıyorumm bebeğimm çünkü sana kavuşma şansımız bu sefer daha yüksek :81:
doktor teyzen pek memnun kadı benden :))herşey gayet ngüzel görünüyo yaşınızda genç %80 şans veriyorum size dedi :KK52: babanla birbirmize bakıp gülüştük ,bu sefer bebeğimiz gelecek! der gibi baktık birbirmize :KK76:
doktor teyzen bana ilaçlar, iğneler yazdı:26:hemde göbekten vuracakmışım o iğneleri:KK53:..biraz tırslansamda :KK53:cesaretimi topladım :KK15:hemşire ablan nasıl yapıldığını anllatıı :94:aaa oda nee iğnenin ucu kıl gibi bişeyy bu benim canımı acıtmazki dedimm :86:hemşire güldü:KK9:
gerçektende hiç acımadıı korktuğuma değmedi bile :))
her gün bir iğne vuruyordum göbektenn .evet hemde tek başıma :KK15:

muayne için gün aşırı yollara düşüyorduk babanla :97:hiç sıkılmadan hiç üşenmedenn ..bu zorlu yolların sonunda geleceksin ya bebeğim nasıl sıkılalımm annecimm:KK69:
son bir muayne sonunda doktor teyzemizz herşey istediğimiz gibi .artık yumurtalarını toplama zamanın geldi dedi :94:
yumurta toplama işlemi için son bir iğne daha yapacaktımm bu sefer göbekten değill ama popodan :KK1:
bize söyledikleri saate hastaneye gittik beni odaya alıp pembe bir elbise giydirler :87:haydaaaa o da ne arka kısmı açık :KK52:ilk etapta bana sökülmüş elbise verdiklerini sandım :KK1:ama değilmiş modası öyleymiş:86:
ameliyat için hazırdım artık, baban öperek uğurladı beni..ben yinee heyecanlıyım :))ameliyathaneye ilk defa giriyorum çok soğuk bir yermiş :18:ellerim ayaklarım bağlandı:) o şekilde doktor teyzeni bekledim ..çok geçmedenn geldi Allah'tan ..evet hazırmıyızzzz dedii :94:hazırımm dedim, dememle uyumam bir olduu zaten :KK1:

gözlerimi açtığımda babanı gördüm narkozun etkisi ile saçma sapan şeyler anlatmışım babana :89:

biraz sonra doktor teyzemiz geldi 28 yumurta topladıklarını döllenmeye bırakıp içlerinden birinci kalite olan 3 embriyo transferi yapacaklarını söyledi bize... çok sevinmiştimm 3 tane ile şansımız dahada yüksekti bebeğim:KK62:..

geri kalan embriyolarıda donduracaz dediler :26: bilmem eksi kaç derecede donduracaklarmış :KK50:

neyse biraz toparlandıktan sonra evimize döndük ..bizi arayıp durumdan haberdar edeceklermiş :102:

ertesi günü aradılar 18 tane döllenen yumurtanız var dedilerr :86:18i duyunca heyecanımız bir kat daha arttı :KK52:

3. günü arayıp transefer için çağırdılar bizi ..idrarın sıkışık gelmen lazım dedi hemşire.:96:..elimiz ayağımız birbirine dolaştı ..babn hemen dedeni arayıp haber verdi ..bu sefer ototmobille gidecez doktor teyzene:))...deden bizi götürecekti :81:
hastaneye gidene kadar bildiğim bütün duaları okudum içimden ama heyecanım bir türlü yatışmıyo:18:
hastaneye vardık..hemşire karşıladı bizi , idrar sıkışıkmı dedi evet dedimm:KK17:..nasıl olmam 1 saat içinde 3 litre su içmiştimm :KK61:
yine o pembeli elbiseden giydirdiler annene :KK9:
evet artık hazırdımm galiba :KK75:babanlaa birbirimize sarılıp ayrıldık
ameliyathaneye doğru yürüdüm hemşire ablanla ,her tarafım zangır zangır titriyo :18:korkudan değil ama heyecandan :KK52:
doktor teyzemizde hemen geldi arkamızdan ama sanırım ben hazır değilim heyecandan olsa gerekk ağlıyorumm tutamıyorum kendimi :KK14:
neyse doktor teyzemiz beni sakinleştirdikten sonra biraz kendime gelip tamam hazırım dedimm :KK69:
transefr işlemi bittikten sonra senin ve kardeşlerinin resimini verdilerr bana :KK69:Allahımm o yuvarlak hücreleri bile görmekk beni nasıl heyecanlandırdı ,nasıl mutlu etti bebeğim :97:resimlere bakıp bakıp ameliyathaneden çıkarıp odaya aldılar, baban benden daha heyecanlı her halinden belli oluyorduu :nazar:

2 saat hiç teprenmeden yatakta öylece bekledim :21:babanla oracıkta senin hayalini kurmaya başlamıştık bile :))
2 saat sonra gidebileceğimizi söylediler ..baban ve dedemizle beraber eve döndük

yine 12 gün bekleme süresii :KK31:offf bana yıl gibi geliyordu bu 12 gün :95:

neyseki o gün'de geldi çattı sabaha kadar uyumamıştım heyecandan :KK31:sabah uyanır uyanmaz tahlil vermek için hastaneye gittim sonuç öğleden sonra çıkacaktı ..12 günden daha fazla geldi o sonucu beklemek:95: ..
sonucu baban almaya gitti ben yerimde duramıyorum..babanda aramıyoo :KK43: dayanamayıp aradım babanı sonucu aldınmı diye sordumm ama ses yok :26:canım bişey söyle aldınmı sonucu?sonuç ne? ..baban sadece OLMADI diyebildi :KK14:
yine hayal kırıklığı,yine ağlama krizlerim .yine bir yıkım :KK43:neden bebeğim neden gelmek istemiyorsun??
sabaha kadar babanla birbirmize sarılıp ağladık ....sonuç negatif olmamalıydıı bizi böyle üzmemeliydin bebeğim :KK14:

doktor teyzemize gittik sonucu gösterdik ,inanamadıı herşey mükemmeldi diğer hastalarına göre benim hamile kalma şansım daha yüksekmiş .ama olmadı bebeğim sen gelmek istememiştin
bize dondurulmuş embriyolarımız hattırlattı doktor teyzemiz ..bu tedavi daha kolay iğne yok .narkoz yok ..
böylelikle dondurulmuş embriyo tedavisinede hemen başlamış olduk :97:
gerçektende doktorun dediği gibi bu tedavi daha kolay geçti ..
annen yine hazır, herşey gayet yolunda gidiyo ..transfer için sadece embriyoları çözme işlemi kaldı...doktordan haber bekliyoruzz ..
o gün aradılar babanı ,maalesef çözülen bütün embriyolarınız fire verdiler .bir şok daha nasıl olur, hepsimi?? :KK53:
böylelikle bir yıkım daha yaşamış olduk ..inancım ,umutlarım tükeniyo artık her seferinde hayal kırıklığı zor be bebeğim güçlü olan annen gücünü inancını ,sabrını kendine olan güvenini kaybediyo yavaş yavaş:KK50:

yengenin doğumu yaklaşmıştı ..bir akşam sancılanıp apar topar hastaneye götürdüler .bir kaç saat sonra amcan haber verdi bize ,oğlum oldu dedi...babanla beraber hastaneye gittik ..yengenin kucağında dünyalar tatlısı nur topu gibi bir oğlan :nazar:önce yengeni tebrik edip öptükten sonra hemen bebeği alıp kucakladımm .sevip kokladım .kendimi tutamayıp ağlamışım :85:ve sonra halan'dan duyduğuma göre yengen benim kıskançlığımdan ağladığımı söylemişş :KK50:senin yokluğunu o an hisedip ağladığımı bilemedi, anlıyamazdı da zaten ...bebek özlemi çekmediki hiç anlasın beni:KK47:

3.tedavimiz içinde daha fazla beklemek istemedik
yine sana kavuşabilme maceramız devam etti :KK3:
yine aynı ilaçlar aynı iğneler,aynı tahliller derkenn transefer günümüz gelmiş...bu arada bebeğim yorulmuşum sankii eski heyecanım yok .gücüm takatim kalmadımı ne :KK50:

tekrar 3 embriyo transferi yapıldı .doktor teyzemiz yine aynı şeyleri söylüyor ..şansınız yüksekk tutunma olmaması için bir sorun yok Allahın izni ile bu sefer 3üz tututacaz dedi :KK61:peki ben neden inanamıyorum senin geleceğine bebeğim:KK50: sankii bu dünya'ya hiç gelmiyecekmişsin gibi hisediyorumm :KK5: anne yüreğii hiseder işte bebeğimm :KK5:..

ve hiseetiğim gibi sonuçlandı bu son teavimizdende elimiz boş döndük bebeğimm :85:
yine gelmek istemedin ..neden bebeğim neden gelmek istemiyorsunn haa nedennn ?

sensizz koskoca 8 sene geçti hala bir umutla bekliyo olacammm seni

seni çok sevenn annenn :KK69:

mektubumun 2. ve mutlu son hikayesi :)

negatif tedaviler, yıkılan umutlar ,hayal kırıkları, ardından psikolojik sorunlar ,maddi_ manevi yıkım bu sebeplrden dolayı tedaviye uzun bir süre ara vermemize neden olmuştu bir yandan hemen başlamak istiyorum bir yandan da korkularım var yine olmazsa diye ama boş durmuyorum bu sefer daha iyi bir merkez bulmalıyım içimin rahat edeceği bir merkez beni anlıyabilecek bir doktor !

kk sitesi hayatıma çok şey kattı diyebilirim ,nerdeyse aklıma takılan bütün sorularımı burdan cevabını alıyordum...dostlarım oldu .sağlam,!beni seven sayan..benim gibi hasretle özlemle binbir umutla bekleyen

2 arkadaşım ,dostum ! (,sevdanehri,sevdamcee) onlarda benim gibi özlemle hasretle bin bir umutla bekliyorlar ...isteğimiz ,beklentimiz, hayallerimiz hep aynı yine kk sayesinde merkezimizi de bulduk.. bu sitede tanıştığımız dostlarımızdan birinin vesilesiyle ..o da bu merkez sayesinde hayallerine kavuştu çok şeker bir kızı var hatta şuan doğal yoldan hamile neyse ..
2 arkadaşımla araştırdık hemen .kk da okuyoruz başlık açmışlar ,nerdeyse hiç olumsuz bişey yok.. merkez ve doktorlar hakında herkes olumlu şeyler yazmış ,çok memnunlar çoğu da hayallerine kavuşmuş kafamıza yattı bide bi ayrıcalığı var şehir dışından gelenlere ücretsiz konuk evi açıyorlar ohhh mis gibi

ben ve bahsetiğim 2 arkadaşım düşündük taşındık eşleri ikna ettik ve bu merkeze gitmeye karar verdik .evet beraber gidecektik ama adetlerimiz aynı döneme den k gelecekmiydi sat larımız arasında günler var nasıl olacaktı neyse. 3 ay vardı önümüzde bell,mi olur denk gelir belki çok isiyorduk beraber başlamayı ..derkenn 3 ay içinde birimizin erken birmizin geç geldi adetleri böylelikle denk geldi böyle bişey olamaz şaşkınız, bir okadarda mutlu ..beraber başlıycaz çünkü ..bu zorlu yolda destek olacaz birbirimize ..odalarımızı ayırttık üçümğznde yan yanyana duruyor odaları herşey güzel ama benim nagatif düşüncelerim devam edyor olmuycak düşüncesi sarmış beynimi kafam allak bullak halbuki olumsuz bişey yok tedavi güzel ilerliyor arakadaşlarımında öyle ..geziyoruz tozuyoruz alışveriş yapıyoruz, beraber yemekler pişiriyoruz , oyunlar oynuyoruz okey masası kurmuşuz dörtlümüzde var halaylar çekiyoruz kısacası gırgır şamata ..yavaş yavaş düzeliyorum sanki olumlu düşünmeye başlıyorum o ortam rahatlattı beni bir kaç gün içinde ..

evet artık tedavinin sonlarına geliyoruz..üçümüzünde tedavisi güzel geçiyor transferimiz oldu eve geldik artık bekleme süreci ahh o bekleme süreci yıllar geliyor sanki ..sevdamcee akadaşımın 4 şubatta test günü benim 5 şubatta diğer arkadaşımında 8 şubattı galiba
sabahın köründe uykudan uyandırdı beni sevdamceenurcaaaaannnnnnnnn ben hamileyimmmmmm diye bağırıyor eşim bile sesi ilee uyandıı .nasıl mutlu nasıl çığlık çığlığa bağırıyor duymalısınız .çok mutlu olduk tabii heyecan sardı bizide yarına dayanamıyoruz eşim hadi diyor bizde yapalım halbuki günü gelmeden karşıydı böyle bişeye ben hemen hazırım hadi diyorum gidelim ayaklarım zangır zangır ÇOK KORKUYORUM...kanı verdim sonuç 1 saat içinde çıkacak bahçeye çıktım bir o yana bir bu yana volta atıyorum sesli dualar eşliğinde ..eşim başka kızkardeşim başka bir yerde o heyecan hiç bişeye benzemiyor 1 saat bekliyemedim çıktım hemen eşim gelmedi çıkmamıştır daha diye yada heyecanlandı gelmiyim ben sen git dedi kız kardeşimle çıktık , laboratuvara gittim sonucum çıktımı dedim ,çıkmış
çıkmış amaa dedi hemşiree amaa demesi beni bitirdi tamam dedim olmadı yinee
sonuç zayıf pozitif dedii ee ne demek oluyor dedim .valla ne var diyebilirm ne de yok doktora gösterin dedi kızkardeşime eniştene söyle çıksın yukarı dedim ben doktorun odasına koştum bi elimde sonucum diğer elim kalbimde. küt küt atıyor çünkü ..
doktor yok odasında.. arıyorum .. bi baktım merdivenlerden iniyor karısı ile beraber ..karısına uzattım sonucu ağlayarak.. hımmm tebrikler hamilesiniz dedii ben inanmadım doğru söyleyin demişim bide kendi doktoruma uzattım o da baksın diye aynı şeyi söyledi gözün aydın hamilesinnn..eşimle birbimize sarılıp hüngür hüngür ağladık sadece ordaki hastalr bize bakıyor kimiside eşlik etmiş bize :)
amannnn Allahımm bunca yıl bu anı beklemiştim ,hatta hayal olmuştu anne olamıycam hiç bir zaman, hamile kalamıycam ..şimdi bittimi gerçekten? hamilemiyim? özlemim hayellerim gerçekleştimi? o kötü günler geçtimi ?ben annemi olacam? karnımda canımdan kanımdan bir can mı taşıyorum ?
o şoku atlatmak uzun sürdü ...eve gelirken daha yolda aramaya başladık aileleri, eşi dostu öyleki yolumuzu şaşırdık nereye gidiyoruz biz kendimize gelelim artık yoksa evin yolunu bulamıycaz .

evett sırada diğer arkadaşımız var onun için heyecanlanmaya başlıyoruz artık dayanamıyor oda ertesi günü yapıyor testii evetttt o daa hamileeeeee
böylelikle biz erdik mradımıza okuyanlar çıksın kerevetineeee 44:

çok şükür Rabbim bize yaşatııı bu duyguyu..Allah isteyen herkese nasip etsinn
çok zor ve meşakkatli bir sınav Allah bu yolda çaba sarfeden herkese sabır ve güç versin .her zman dua ediyorum Allahım kimsenin kucağını boş bırakma isteyen herkese hayırlı evlatlar ver diye
Allah büyük kadarde varsa er yada geç nasip ediyor sabırlı olmak lazım
Suan ıykı okudum bu mektup u çünkü bende okadar umutsuzum kı sankı olmucak hıc gbı gelıo ınsallah bende yasarım bu duyguyu allah sağlıkla büyütmesini nasıp etsın 🤲🤲🌹

X