Ölmek İstiyorum

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Sağ olun. Sorun stres altında çalışmak veya rahat çalışmak değil inanın. Ben göz servisinde de staj yaptım mesela. Arada gidip hastalara göz damlası damlatıyordun, ameliyata giden gelen hastaları ayarlıyordun bu kadar. Yine oturduğum yerden ağlıyordum sürekli. Mesele hayalini kurduğum bir konumda değilim. Hastaneden, hastadan, formadan bile nefret ediyorum. Şu an avukat olsaydım mesela gece gündüz çalışmaya bile razı olurdum. Bir yıl daha hazırlanmama müsaade etmediler, kanser gibi illa geliyor yaz diye diye psikolojik baskı kurup yazdırdılar. Şu an ne annemle ne babamla konuşmuyorum. Ailemden nefret ediyorum. Hiç olmasalardı keşke. Benim staj yaptığım yerdeki hemşire de hukuk okuyor ama o sorumlu olduğu için zaten nöbetlerini falan istediği gibi ayarlıyor. Sizin de verdiğiniz örnekler bana moral oldu. İnşallah yapabilirim kendimde güç bulup ben de. Yoksa bu gidişatın sonu kendimi kesmeye doğru gidiyor maalesef.
Ben de senin gibi aileme kızdım herkes farklıdır tabi ama şöyle bir şey var ki geriye dönüp baktığımda şu anki imkanlarıma iyi ki böyle olmuş dediğim çok anım oldu. Gönlüne göre olur inşallah.

Her meslek zor. Hemşirelik stressli doğru ama şöyle de bir gerçek var ikinci üniversite okumak için en uygun meslek. Tam hakim olmasam da 24 saat çalışıp zaman yaratabilirsin. Hep akşam da çalışabilirsin. Başka meslekte daha zor. 2. Üni okuyup başka mesleği seçeceğim diyorsun ama başka meslek de çok tatmin etmeyebilir. Hukuk mesela o da gül bahçesi değil. Hayatta intihar düşündürecek daha büyük zorluklar, çaresizlikler var en azından ataması olan bir bölümde okuyorsun bence şükret.​
Her mesleğin muhakkak ki bir zorluğu vardır elbette. Ancak sıkıntı zorlanmaktan ziyade ben bu alandan nefret ediyorum. Tıp kazansam yine mutlu olmazdım. Hastadan, hastaneden, formadan gerçekten tiksiniyorum. Hayallerim bambaşkaydı içine ettiler. Evet, ikinci üniversite okuyan oluyor. Lakin kazanacak psikolojim ve gücüm var mı, bundan emin değilim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Son sınıftasın zaten diplomanı al ilgin ne yöndeyse ordan devam et en azından diploman elinde olur aileninde isteği olmuş olur sen kendii istediğin şeyi yaparken bişy derlersede sizin istediğinizi yaptım sıra kendi istediğimde der susturursun inan insanın karşısına çok istedikten sonra fırsat çıkıyo seninde bi fırsat çıkar karşına umutlu ol kendini bırakma
İnşallah dediğiniz gibi olur. Umut ne demekti hatırlamıyorum bile. Psikolog desteği alıyordum zaten yakında ilaç desteğine de başlayacağım. Kazansam ne derler umrumda olmayacak ama kazanma kısmı sıkıntılı. Vakit yok, gücüm yok. Zaman buldukça zorluyorum kendimi ama hazırlık öğrencileri gece gündüz çalışırken, ne kadar yapabilirim bilmiyorum. Teşekkür ederim yorum için.

Herkesin hakkı varsa seninde hakkın vardır. Arkadaşım hemşire konservatuar okuyor.Ben de öyle düşünüyordum ama ailem istemedi hemen atandım düşünmeye fırsatım bile olmadan Demek istediğim şu rahat yerlerdede olmayabilirsin daha zor şartlarda çalışabilirsin başladığın zaman ki öyle olacak o zaman kendini daha kötü hissedersin. Bunlara kendini hazırlamaya çalış bi yandan kpss ve tekrar sınava hazırlan sen pes edersen kimse senin istediklerini sana vermiyor. Bu süreçte destek alman lazım ama seni pozitif yönlendiricek insanlardan. Anlıyorum seni. insan istemediği bir şeyi asla yapmamalı sonuç ne olursa olsun sen bunları göze alabiliyor musun ilerde pişman olacak mısın. Olmayacaksan şartları zorla kesinlikle sonra insanlar senin hayallerini gerçekleştirirler sen sadece bakarsın.
Teşekkür ederim tekrardan. Hazırlık öğrencileri deli gibi ders çalışırken ben ne kadar yapabilirim, hiç bilmiyorum. Mezun olunca da iş bulup çalışmam gerekecek çünkü. Hem iş hem sınava hazırlık nasıl olacak bilmiyorum. Ama denemeye çalışacağım. Ben psikolog desteği alıyordum zaten, yakında ilaç desteğine de başlayacağım.

Teşekkür ederim tekrardan. Hazırlık öğrencileri deli gibi ders çalışırken ben ne kadar yapabilirim, hiç bilmiyorum. Mezun olunca da iş bulup çalışmam gerekecek çünkü. Hem iş hem sınava hazırlık nasıl olacak bilmiyorum. Ama denemeye çalışacağım. Ben psikolog desteği alıyordum zaten, yakında ilaç desteğine de başlayacağım.
Hiç öyle düşünme hiç belli olmaz çok çalişan yapamayabilir belki.boş vaktin kalmayacak düşünmeye işte ileride dönüp baktiğinda denemedim demeyeceksin pişman olmayacaksın böyle kaybetmiş hissetmen inanki normal şimdi rica ederim ☺️

Hiç öyle düşünme hiç belli olmaz çok çalişan yapamayabilir belki.boş vaktin kalmayacak düşünmeye işte ileride dönüp baktiğinda denemedim demeyeceksin pişman olmayacaksın böyle kaybetmiş hissetmen inanki normal şimdi rica ederim ☺️
Son bir şey sorabilir miyim? :) Siz mesleğe daha hakimsiniz tabi. Çalışırken bir yandan evine çocuklarına bakan hemşireler var. Yani buradan her zaman 7/24 çalışmadıklarını çıkartıyorum. Ben de çalıştığım takdirde eşit ağırlık çalışmaya da vaktim kalır mı?

Son bir şey sorabilir miyim? :) Siz mesleğe daha hakimsiniz tabi. Çalışırken bir yandan evine çocuklarına bakan hemşireler var. Yani buradan her zaman 7/24 çalışmadıklarını çıkartıyorum. Ben de çalıştığım takdirde eşit ağırlık çalışmaya da vaktim kalır mı?
Estağfirullah Tabi ki olur nöbetlerde bile çok vaktin olur duruma göre iki üç gün istirahat olacak eve geldiğinde boş olacaksın bi arkadaşımda çocuğu var hem nöbet dershaneye gitti yani böyle örnekler çok var 😊

Estağfirullah Tabi ki olur nöbetlerde bile çok vaktin olur duruma göre iki üç gün istirahat olacak eve geldiğinde boş olacaksın bi arkadaşımda çocuğu var hem nöbet dershaneye gitti yani böyle örnekler çok var 😊
Anlıyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim.

Sen hayatı kendi kendine zindan ediyorsun bence. Sevmiyorsan Okulu bitirip diplomanı alıp başka bir mesleğe yönelirsin. İçinde dertlerini sıkıntılarını büyütüp dramatize edersen işin içinden çıkamaz hale gelirsin yaşam kaliten düşer. Ailen e tamam he he diyip bildiğini de okuyabilirsin? Bence senin psikolojin bozuk bir uzmandan yardım alsan daha iyi olur yoksa senin ki çok büyük bir dert değil.

Sen hayatı kendi kendine zindan ediyorsun bence. Sevmiyorsan Okulu bitirip diplomanı alıp başka bir mesleğe yönelirsin. İçinde dertlerini sıkıntılarını büyütüp dramatize edersen işin içinden çıkamaz hale gelirsin yaşam kaliten düşer. Ailen e tamam he he diyip bildiğini de okuyabilirsin? Bence senin psikolojin bozuk bir uzmandan yardım alsan daha iyi olur yoksa senin ki çok büyük bir dert değil.
Başka bir mesleğe yönelmem için başka bir bölüm okumam gerekiyor. O bölüme çalışırken nasıl hazırlanacağım, hadi bir ihtimal kazandım diyelim hem çalışıp hem nasıl okuyacağım, bunları düşündükçe bunalıyorum maalesef ki. Ve bu alandan gerçekten nefret ediyorum. O arada da yaşım ilerliyor. Psikolog desteği alıyorum zaten. Yakında ilaç desteğine de başlayacağım.

İnşallah dediğiniz gibi olur. Umut ne demekti hatırlamıyorum bile. Psikolog desteği alıyordum zaten yakında ilaç desteğine de başlayacağım. Kazansam ne derler umrumda olmayacak ama kazanma kısmı sıkıntılı. Vakit yok, gücüm yok. Zaman buldukça zorluyorum kendimi ama hazırlık öğrencileri gece gündüz çalışırken, ne kadar yapabilirim bilmiyorum. Teşekkür ederim yorum için.
Rica ederim canım sen elinden geleni yap gerisi gelir eminim

X