Gebeliğe Hazırlık Olmuyor arkadaşlar olmuyor

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Hayirlisibegulum

Guru
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2011
174
125
Iki yil olacak bir turlu gebelik olusmadi. Hic mi buluşturamadik su yumurtayla spermi aklim almiyor artik. Bu süreçte yaptiklarimizi soyleyeyim siz bana bir akil verin daha ne yapmaliyim. Bu arada 30 yasindayim, bir sene korunduktan sonra denemeye basladik.

Ilk normal bir muayene oldum ultrasonda bir sorun görülmedi. Smear testi yapıldı enfeksiyon vs yoktu temiz cikti. Daha sonra hormon testleri yapildi orada da her sey normalmiş. Yumurtlama takibi yapildi ultrasonda gayet normal boyutlara ulasiyor ve çatlıyor. Aynı zamanda ben ovulasyon testleriyle de takipteyim uzun zamandır. Esim spermogram verdi doktor dört dörtlük dedi. Sonra anestezili hsg cektirdim tüpler açık ve rahim sekli normal dendi.

Hsgnin uzerine 3. reglimi oldum bugün. Yogun duygular icerisindeyim artık icimi buraya dokmek istedim.

Kür filan hic denemedim hormonlarimi bozmaktan korktum her şey normal denildigi icin. Birkac ay folik asit kullandim sonra biraktim. D vitamini kullanmaya devam ediyorum. Bu ay inanın kafama takmadim hic düşünmedim hep baska seylerle uğraştim ama yok düşünmeyince oluyor efsanesi benim icin gecersiz oldu artik.

Iliskiyi her turlu denedik yani tersi düzü her şekilde. Ayaklarimi havalara diktim dakikalarca yataktan çıkmadim. Tam tersini yaptığım da oldu. Yumurtlama donemi her gun denediğimiz de oldu gün asiri da. Vs. Vs.

Surekli biri ariyor ruyamda seni gordum hamileydin, yok dogurdun bilmem ne. Bunaldim beni bunaltmayin diye bagirmak istiyorum artik

Önerilerinize ve dualariniza talibim..

Merhabalar öncelikle. Okurken kendimi hissettim bizimde 14 ay oldu. Eşimde bir problem yok. Bende 3 cm çikolata kisti, hafif yumurta tembelliğim varmış. Adetime 2 gün kaldı ödüm kopuyor olmayacak yine diye. Biz bu ayda olmazsa aşılamaya gidecektik o yüzden normalde bu ay olmazsa kafama takmam diyordum ki eşim ani bir şekilde göreve gitti aşılama da hayal oldu size aşılama önermediler mi

Bende sizin gibiydim. 2. Yil da gebe kaldim.hiç korunmamistik. Pco ve yumurta tembelligi vardi. O surecler zordur bilirim. 3 kez klomen denedim ve ilk çocuğuma klomen tedavisiyle hamile kaldim

Merhaba. Hsgden sonra bikac ay deneyin olmazsa gelin dedi doktor gitsem asilama onerir belki bilemiyorum daha önce önermediler. Umarim en yakin zamanda alirsiniz guzel haberi. Esinizin gitmesinde de vardir bi hayir üzülmeyin..

Bende sizin gibiydim. 2. Yil da gebe kaldim.hiç korunmamistik. Pco ve yumurta tembelligi vardi. O surecler zordur bilirim. 3 kez klomen denedim ve ilk çocuğuma klomen tedavisiyle hamile kaldim
Sukurler olsun sizin adiniza sevindim. Yumurtlama vs bir sıkıntı görünmüyor yani bir problemle karsilassak onun üzerine gidicez biz de ama yok diyorlar bir şeyi mi atliyoruz anlayamadık gitti..

Merhaba. Hsgden sonra bikac ay deneyin olmazsa gelin dedi doktor gitsem asilama onerir belki bilemiyorum daha önce önermediler. Umarim en yakin zamanda alirsiniz guzel haberi. Esinizin gitmesinde de vardir bi hayir üzülmeyin..
Arka arkaya oldu görev işi ondan çok canımız sıkıldı aslında bir de tam aşılamaya hazırlanırken.. Benim hsg haziran ayında çekildi. Kendi doktorum da çekilememiştim cihaz bozuktu başka yerde çekildim bir sorun yok dendi. Kendi doktoruma gösterdim o da bir tüpünden ilaç yavaş geçmiş dedi herşeyim tersine gitti yani. Ne güzel sizde hiçbir sorun yok. Böyle olanlarda aşılama başaralı olabiliyor doktorunuzla konuştunuz mu

Ovulasyon denemelisin bence kuzum ben ovulasyonu denedigim ay hamile kaldım şuan ikizlerim var rabbim sana da nasip etsin

Ovulasyon testi almalısın birde bunu dene hergun aynı saatte düzenli

Demek ki vakti zamanı degil boyle aksilikler cikiyor hayirlisi diyelim hayirli zamanda olsun inşallah. Aşılamayi konusmadik artık bi ara içimden gelirse gideceğim tekrar görüşmeye :/

Ovulasyon testi almalısın birde bunu dene hergun aynı saatte düzenli
Denedim canım 4 kere ilaç tedavisi oldum zaten. Bir tanesi bayrama denk gelince doktorum al kullan demişti o zaman kullandım ve hsg çekildikten sonra kullandım ama olmadı maalesef çatlamayı görüyorum tutmuyor. Bu ayda ilaç tedavisi gördüğüm için iğne de oldum bekliyorum 2 gün var bakalım

Demek ki vakti zamanı degil boyle aksilikler cikiyor hayirlisi diyelim hayirli zamanda olsun inşallah. Aşılamayi konusmadik artık bi ara içimden gelirse gideceğim tekrar görüşmeye :/
Canım git mutlaka denemeyi aslaa bırakma. Ben eşim gelsin koşa koşa gidicem zaten bir de öyle içimde kalınca. Bakarsın ilk aşılamayla güzel haber alırsın

Bende 26 yaşındayım geçen sene haziranda düzensiz de olsa denemeye başladık ama ara ara aylarca ara verdiğimiz de oluyordu, yumurtlamaya denk gelmediği zamanlar da.. O yüzden o ayları hiç saymıyorum. Düzenli olarak marttan beri deniyoruz bu 7 ayımız bende hgs hariç alttan smear hormon testi yaptırdım. Hiçbir problem yok eşim test yaptırmadı henüz bir yılı bekliyorum ama onda da problem olduğunu sanmıyorum. Nasıl 6 aydır denk gelmiyor anlamadım. Yumurta var sperm var bu kadar zor mu? Bazen hiç olmayacak gibi geliyor. Tatile gittik kaç defa şehir değişikliği yaşadık kafamdan çıkardım anı yaşadık öyle de olmadı. Çevremdekiler de ilkte hamile kalmış öyle anlatıyorlar sorun bizde diye düşünmeye başladım. Her ay ayrı umut, her ay ayrı hüsran... Gerçekten çok yorucu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…