Ortopedi Olumun Kolu krld......

nalanna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2009
162
2
49
dün 6 yaşındaki oğlumun kolu bilekten kırıldı. senağlamasenağlamasenağlama daha önce başına gelmiş anneler, özellikle yaramaz oğlan anneleri, bana önerebilecek faydalı bilgileriniz var mı? hani kemik suyu çorba yada başka şeyler kaynamasına yardım edecek, küçük olduğu için çabuk kaynayacak ama 10 gün alçıda kalacak. başka bir zarara uğramadan şu 10 günü hayırlısıyla bir atlatsam, çok hareketli bir çocuk nasıl zaptedebileceğimi bilemiyorum... :Saruboceq::Saruboceq:
bana fikir verin...

Son düzenleme:
benim kızımın başına geldi,kızımda 7 yaşında....
okulda öyle dümdüz yerden düşüp dirsekten kolunu kırdı....o kadar üzülmüştüm ki,
galiba sizinkinin kırığı çok ciddi değil,alçıda kalacağı süre kısa olunca ,akla bu geliyor...
kızımın alçısı tam bir buçuk ay kaldı...
allaha şükür şimdi bişeyi yok...iyi beslensin...o koluna çok dikkat etsin...tekrarlanan kırıklar çok zor çünkü...
geçmiş olsun....

Ah canım,çok geçmiş olsun...
yaklaşık,1 ay önce benim 12 yaşındaki kızımın da kolu bilekten
kırıld ve tüm kolu alçıya aldılar...sizin yapacağınız,
yatarken rahat etmesi için,alçılı kolunun altını yastıkla desteklemeniz,
gündüzleri kolunu askıya almanız (çünkü çok ağır) ve en önemlisi de,
ara ara parmaklarını oynatmasıdır...korkmayın lütfen,daha genç oldukları için çabucak kaynıyor...
doktor bize,15 gün dirseğin üstündeki alçıyı keseriz dedi,diğer 15 gün sonrada kalanı keseriz dedi,
ilk 15 gün sonunda alçının yarısını çıkartmaya gittiğimizde,
doktor film istedi ve hepsi çıkabilir dedi...
kemik suyuna çorba iyi gelir derler,ben de yaptım,
inşallah sıkıntısız bir şrkilde atlatırsınız bu zamanı...
çok çok geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum...
sevgiler...

benim kızımın başına geldi,kızımda 7 yaşında....
okulda öyle dümdüz yerden düşüp dirsekten kolunu kırdı....o kadar üzülmüştüm ki,
galiba sizinkinin kırığı çok ciddi değil,alçıda kalacağı süre kısa olunca ,akla bu geliyor...
kızımın alçısı tam bir buçuk ay kaldı...
allaha şükür şimdi bişeyi yok...iyi beslensin...o koluna çok dikkat etsin...tekrarlanan kırıklar çok zor çünkü...
geçmiş olsun....

çok teşekkür ederim canım... allah bir daha göstermesin kızına, ama işte çocuklar böyle böyle büyüyorlar, dinleyerek öğrenmek yerine yaşayarak öğrenmeyi tercih ediyorlar, bilek olunca herhalde kemikler biraz ince, onun için kaynaması kolay olacak galiba 10 gün sonra film çektirip ona göre karar verecek doktor, filmde kemik 2 parça görülüyor,

Ah canım,çok geçmiş olsun...
yaklaşık,1 ay önce benim 12 yaşındaki kızımın da kolu bilekten
kırıld ve tüm kolu alçıya aldılar...sizin yapacağınız,
yatarken rahat etmesi için,alçılı kolunun altını yastıkla desteklemeniz,
gündüzleri kolunu askıya almanız (çünkü çok ağır) ve en önemlisi de,
ara ara parmaklarını oynatmasıdır...korkmayın lütfen,daha genç oldukları için çabucak kaynıyor...
doktor bize,15 gün dirseğin üstündeki alçıyı keseriz dedi,diğer 15 gün sonrada kalanı keseriz dedi,
ilk 15 gün sonunda alçının yarısını çıkartmaya gittiğimizde,
doktor film istedi ve hepsi çıkabilir dedi...
kemik suyuna çorba iyi gelir derler,ben de yaptım,
inşallah sıkıntısız bir şrkilde atlatırsınız bu zamanı...
çok çok geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum...
sevgiler...
çok teşekkür ederim songül ..... inşallah bizimkide 10 günün sonunda iyileşir, bende elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama en önemlisi onu biraz sakinleştirmek, çünkü farkında değil hala koşuşturmaya devam ediyor...

çpk geçmiş olsun yiğeniminde kolu kırılmıştı üstelik 2 kere ve aynı yerden
bol bol kemik suyunu çorba yaptı annesi yoğurt süt içirdi daha küçük oldularından
çabuk kaynıyor allahtan tekrar geçmiş olsun

oyy canım yhaaa korkma çok geçmiş olsun önemli olan burda oğlunu zaptedebilmen kemik suyuna çorba süt ürünleri peynir yoğurt çok iyi gelecektir.

canım annem yaaa beni doktordan getirirler saatine kalmadan merdivenlerin korkuluklarından kaymaya çalışırken diğer kolumuda kırardım delikafadulden

canım annem perişan olurdu tabii anlayamazdım :mymeka: öenmli olan çocuğunu sakin tutabilmen bide geçmesine yakın kaşınmayada başlayacaktır. O çok zor işte böyle bir durumda sizin içinde sakıncası yoksa büyük örgü şişinin tersini öneririm a.s.

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar oğlumun kolu 21 gün alçıda kaldıktan sonra açıldı çok iyi şimdilik hepinize tekrar teşekkür ederim...

arkadaşım acele bana yazasan çok sevinirim. oğlumun kolu kırıldı ve iki buçuk ay olmak üzere . hala açmaya çalışıyoz az kalıd fizik tedaviye gidiyoruz ama açamadık. sizin ne kadar sürede açıldı neler yaptınız?

Mrb sizin oğlunuz dirsektenmi kırdı kolunu Ameliyat oldum. Ne kadar sürede tam açıldı kolu. Benim kızımın dirseği kırıldı. Yeni çıktı alçıdan. Lütfen detaylı bilgi verir misiniz teşekkür ederim şimdiden

X