Ömrümü kendime harcamak hedefim

2024 yılının sabahından günaydınlar. Yeni yılın pazartesine denk gelmesiyle hep yapmak istediğim ama yarım bıraktığım 50 Days Project 'e tekrar başlayacağım.
Kurallar :
50 gün boyunca her sabah 8den önce uyanmak. Genelde sabah erken kalkarım zaten böylece günü daha verimli geçirebiliyorum.
50 gün boyunca kaçamaksız bir diyet. Bu son zamanlarda en çok ihtiyacım olan madde oldu. Yeni yıl, misafirler, bazı özel kutlamalar derken benim beslenme düzenim inanılmaz bozuldu.
50 gün boyunca her gün 1 saat spor.
50 gün boyunca her gün dizi / film / belgesel izlemek
50 gün boyunca kendime ait bir bakım rutini oluşturmak.
50 gün boyunca her gün kitap okumak.
Bu maddeleri aslında hemen hemen gün yapıyorum ama düzenim bozulmuştu son zamanlarda yeniden eski rutinime dönmek için çok iyi olacağını düşünüyorum. Ve her gün yaptıklarımı burada rapor şeklinde yazacağım.

Gün 1 (1 Ocak 2024)
  • Dengeli ve sağlıklı beslenmeye elimden geldiği kadar dikkat ettim.
  • Epeydir görüşmediğim arkadaşlarımla görüştüm
-Bugün ağır spor yapmadım çünkü 2 Ocakta spor seansım vardı. Yürüyüşle geçirdim günü
- Kitap okudum, Virginia Woolf okuduğum için sayfa hedefinde ziyade içeriği sindirmek bana önemli geliyor ama bitirir bitirmez su gibi sayda çevireceğim bi kitap istedi canım stoğumu yaptım.
-Gilmore Girls izlemeye başlamıştım diziye devam ettim enerjisi beni tam anlamıyla bana hitap ediyor.
- Yeni bakım ürünleri sipariş ettiğim için onlar gelene kadar cildimi dinlendirmek adına sadece nemlendirici kullandım dün. Saç maskesi olarak haftada bir kuru saça uygulanan maskeleri kullanıyorum aşırı memnunum bu ürünlerden. Her banyodan sonra biotin içerek dökülme karşıtı tonik ve normal saç toniği kullanıyorum. Saçlarımın nem dengesini kuaför bakımına kadar koruyor. Vücudum için at kılı fırça ile fırçalama yapıyorum ölü deriyi mükemmel kaldırıyor.

Gün 2 (2 Ocak 2024)
  • Diyet beslenmeye tabii ki devam edildi. Sağlıklı beslediğim günlerde kendimi çok daha hafif hissediyorum.
  • Hem spora gidip hemde epeyce yürüyüş yaptım. Spor sonrası gelen rahatlığı çok seviyorum 🙏
  • bol bol kitap okumaya çalışsam da hala bitiremediğim incecik bir kitabım var.
  • Akşam Gilmore Girls izlemeye devam ettim 1.sezonun sonlarındayım ve çok sardı beni.
*Maskeler ve bakımlar yapıldı tüm akşamı mükemmel huzurlu geçirdim 🤍🙏

En son çarşamba günü bildirim yapmışım ve bugün cumartesi o arada ne oldu derseniz aşırı fazla yoldan çıkmadım ama misafirler, gezmeler derken istediğim rutine devam edemedim 50 günlük challenge da en ufak bir hedef şaşmasında baştan başlıyorsunuz. Bu yüzden bugün 50 günlük hedeflerime baştan başlıyorum.

Galiba surekli aktif olmak gerekiyordu bildirimleri kacirmamak icin 🤦

Pazartesi yeni bir hafta diye kendime gelmem lazim.

Bu sefer ciddi (😂) tamamen saglikli beslenmeye gecmem lazim. Surekli hastalanma sebebim bence bu.

Meyve pek aramam,onu dahil etmeliyim. Gunde 1 tane yesem kar.

Bugun gunum guzel gecti hasta olsamda.

Bol bol kitap okudum.
Biraz disari ciktim acik hava iyi geldi.

Kirmizi portakal yedim meyve olarak 🤭
Makro hesabi yapmadim ama tahminen ,ki genelde tuttururum ,karb baya dusuk, protein yuksek bir gun gecirdim.

Yarin icin hedeflerim bir tik yukseltiyorum

🌸Ketojenige yakin beslenmek
🌸Kitap okumak
🌸 5-10 dk olsada spor yapmak

Arrietty_ Arrietty_ peki senin bildirimlerini benim yeni görmem 🤣 siteye girmeyi unutuyorum bu aralar, diyet nasıl gidiyor bende başlayacağım tekrar 2 kg aldım galiba...

Merhaba
Bende konuya dahil olmak istedim😀
Çünkü benimde hedeflediğim şeyler var.
Burada yazılı bir şekilde görünce daha bir kolay yapılabilir izlenimi/düşüncesi oluşur belki.

Hedeflerim:
• İki senedir ehliyetim var , çok sık kullanmadığım için oluşan bir kaygı var, eşim yanımdayken sürüyorum genelde, tek başıma da çok kullandım ama daha çok üstüne gitmem lazım görünen o ki. İnisiyatif alıp ben süreyim kafasına girmek istiyorum.
Özellikle otobanda kalabalıkken sürmeyi, ve de daha çok kendi başıma sürmeyi hedefliyorum.
• Yüzmeyi öğrenmek istiyorum. Tatile gidince denizde havuzda rahat bir şekilde yüzmek istiyorum.
• Spor salonuna gidip basenlerimi iyice sıkılaştırmak istiyorum.
• Listemde duran kitapları düzenli okumak istiyorum.
• Hamilelik sonrası saç dökülmesine karşı Prp uygulaması yaptırmak istiyorum.

Aklıma geldikçe ekleme de yaparım :)

X