Ömrümün Kalan Yarısını Kronik Ögrenci Olarak Gecirmek İstemiyorum

Donusunboylemiolacakti

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2016
4.513
4.202
Sanki bendeki omurluk dert hatta bu dert beni yedi bitirdi arkadaslar

Kizlar ailevi nedenlerden dolayi ilkokuldan sonra okutuadim ama okumayi hep cok istedim oyle hayatimda pek harclik vs olayi olmadigi icinde o zamanlar acikogretim kayitlari vs de cok pahalli oldugu icin aciktanda firsatim olmamisti sonra maddi imkanim oldu ucretlerde daha makul olunca bir firdatini bulup aciktan okumaya basladim ama bu arada yas 20 ye yaklasmisti ilk aralar kimseye soylemedim iste hevesimi kacirirlar yada babam duyar mani olur falan diye

Yasitlarimin universiteye baslamis olduklari yillarda ben orta okula basladim oyle aciktan diyede bosvermedim kitap basina oturdum zar zorda olsa calistim ettim orta okulu sinava girerek 2 yilda falan sonradanda sinava girerek liseyide 2.5 yilda normalde en erken 8 donemle biterken ben 1 iki ders yuzunden 9 donemle bitirdim ama gercekten tabir yerindeyse canimi disime takarak herbir dinava her ogrencinin sbs ye ygs ye hszirlandigi gibi hazirlandim lise bitmeye yakin zar zor (buralarsanda ayri hikaye cikarda bu kismii atlayalim )dershaneye yazildim bir kac zamanda hem liseyi bitirmeye hem ygs ye hazirlanmaya basladim zaten evdeki calisma imkanlarini sıkıntılarini vs hic saymak bile istemiyorum sonra lys vs sinavlara gir cik 5 yil gecti ama inanin o bes yil boyunca hayat sanki sadece sinavlardqn ibaret gibi sonrasinda kazandigim bolumu babam begenmedi (daha dogrusu bahane etti yollamadi)

Bu sefer gizli sakli tekrar bi daha ygs ye evde hazirlandim neredeysr kaynaksiz imkansiz sonraki yil puanim idare ediyordu ama onceki yil kazanip gitmesigim icin puanim kirildi iyi bi tercih yapamadim

Neyse acikogretimi tercih ettim yine evde kitapla hocasiz oldugu kadar seklinde calismaya basladim gecen yil derslerim biraz daha iyiydi ama simdi gercekten anlatamayacagim kadar buyuk bi yorgunluk var artik kitabi elime alsam dahi okuyamiyorum sanki dilim dolaniyor okudugumu hatirlamiyorum gecen donemde bir kac dersten kaldim artik pes ettim oyle yoruldum ki halim kalmadi bırakmak istiyorum ama kucuk bi cevrede yasiyorum herkes devamli soruyo sanki cok onemli bi okulda okumusum gobi naptin nettin nedeceksin kpss ye girecekmisin falan haaa bu arada birkac ay oncesine kadar bolumumden hic atama yapilmamasina ragmen kpss yi dusunuyordum simdi gelin gorun ki sinav lafini duyunca bile sanki basima agrilar giriyor kalbim sıkısıyor

Inanin basit cumlelerle anlatmaya calistigim surec maddi manevi psikolojimide bedenimidecanlatamayacagi kadar yordu ben dershaneye ilk gittigim zaman hocalari taniyan arkadasim vardi nasil evvel basarirmi falan diye sorduklarinda hocalar valla duruma bakilirsa (aradan fazla yil gecmesini,iste aciktan okuyusumu dershanesiz olmasini ve gec deshaneye baslamami kastederek) baraji gecmesi bile imkansiz gibi gorunuyor doyorlardi

Ben ona ragmen bile sinavda cok aman aman olmasada sinava orgun okuyup sinava yillarca dershanelerde hazirlananlardan daha iyi puan aldim
Dershanede kendimle yasit hocalardan ders aldim kendinden kac kusak kucuklerle ayni sinifta ders gordum bu durumu kucumseyenler falan oldu bunlar psikolojimi cok yordu anlatamayacagim bi o kadar sıkıntı

Ve aradan 8 yil gecti ve ben 8 yildir haldir haldir o sinav bitiyo bi digerine basliyorum artik bu bolumdende is cikmayacak biliyorum artik okuluda bırakmak istiyorum ama kardesim bu konuda cok maddi destek verdi simdi onun emeklerini hicr sayarmisim gibi geliyo bi yandanda ne yaptin napacan bosuna mi yilarca ugrastin diyen insanlarin soyleyeceklerini kaldirabilirmiyim yada birakirsam birgun pisman olurmuyum diye dudunuyorum

Sindi her kaldigim derste bile daha fazla para yatirmak zorunda kalacagi icin kardeaimin yuzune bakamiyorum devam edersemde degisen birsey olmayacak gibi sanki artik mezun olamam gibi geliyor napacagimi sasirdim

Bikiyorum kevzu cok karisik cok uzun sadece icimi dokmek istedim

Bence bu kadar mucadele etmissin birakirsa omur boyu kendini affedemeyeceksin ve emeklerin bosa gitmis o yasadiklarin bosa gitmis sayilacak. Iyi kotu en kisa yoldan bir sekilde bitir mezun ol ise girmeye calis belliki seni o evde fazla durdurmayacaklar seni ne oldugu belli olmayan biriyle evlendirmeden kendini kurtar derim

Tam emeklerinin sonuna gelmişsin, pes etme bence. Ben uniden mezun olali uc sene oldu, halen ders calisiyorum, o sinavdan o sinava giriyorum. Yani uniyi bitirsen de bitirmesen de durum cok vahim, he uniyi bitirirsen yine bi adim onde oluyorsun.
Bolumun ne, ne kadar var mezun olmana. Acik ogretimden is sagligi ve guvenligi bolumunu dusunursen kayit olabiliyorsun erzurum ataturk uniye, ikinci uni olarak. Bu sektor cok gelisti bikac yildir. Ben de uzmanim ama kpss gectikten sonra caliscam insallah.

Tam emeklerinin sonuna gelmişsin, pes etme bence. Ben uniden mezun olali uc sene oldu, halen ders calisiyorum, o sinavdan o sinava giriyorum. Yani uniyi bitirsen de bitirmesen de durum cok vahim, he uniyi bitirirsen yine bi adim onde oluyorsun.
Bolumun ne, ne kadar var mezun olmana. Acik ogretimden is sagligi ve guvenligi bolumunu dusunursen kayit olabiliyorsun erzurum ataturk uniye, ikinci uni olarak. Bu sektor cok gelisti bikac yildir. Ben de uzmanim ama kpss gectikten sonra caliscam insallah.

Inanin artik calisamoyorum calissam dahi kafamdakiler sanki buhar olup ucuyor bi dk once okudugum satirlari hatielamiyorum

Eger maddi olarak kendi imkanim olsa zaten parasi benden cikiyor diye dert etmez gittigi yere kadar okudurdum ama oyle bir sansimda yok

Dediginiz bolumu duymustumda avikogretimde var oldugunu bilmiyordum acikcasi bu saatten sonrada tekrardan baslama fikri bile nefesimi zorluyo sanki kalbim sıkısiyo

Birde ben ortaokul ve liseyi aciktan okudugum icin matematigim ingilizcem sıfır zaten buvderslerdende kaldim vereyimiyorum oda ayri bivdert

Yinede fikrinizi paylastiginiz zaman ayirdiginiz icin Allah razi olsuj

Bi de ogrencilik gercekten bitmiyor, ne zaman biter diye sorma... Herkes sinavlarla bogusuyor. Bak ogretmen atamalarinda bile stajyerlik mevzusu basladi. Tam kazandim oh atandim diyorsun, yine mulakatlar yine sinavlar...
Senin artik hayatinin bi parcasi olsun sinavlar.
Kimsenin lafina da bakma. Ben de artik utaniyorum ders calisiyorum filan demekten insanlara. Ama bu ulkede canini disine takip calismazsan hic bisey olmuyor.
Uzme kendini, sadece mezun olmaya odaklan.

Biraksan ne yapacaksin.daha iyi bir alternatigin varsa birak.
Yok canim biraksam daha iyi bi alternatif yokta iste basinda bilmiyordum aciogretimde mevcut butun bolumlerin neredryse birinin bile atamasi yok ve cogu kamu calisanlarinin kıdemlerini yukseltmek icin acilan bolumlermis zamaninda bilmiyordum iste

Asagi tukursan sakal yukari tukursen bıyık hesabi

çok bıkmışsın.bilmiyorum açıkta dondurma oluyormu az ara versen belki toparlarsın sonra.bende bırakma derim.gerçekten çok emek vermişsin helal olsun.

Inanin artik calisamoyorum calissam dahi kafamdakiler sanki buhar olup ucuyor bi dk once okudugum satirlari hatielamiyorum

Eger maddi olarak kendi imkanim olsa zaten parasi benden cikiyor diye dert etmez gittigi yere kadar okudurdum ama oyle bir sansimda yok

Dediginiz bolumu duymustumda avikogretimde var oldugunu bilmiyordum acikcasi bu saatten sonrada tekrardan baslama fikri bile nefesimi zorluyo sanki kalbim sıkısiyo

Birde ben ortaokul ve liseyi aciktan okudugum icin matematigim ingilizcem sıfır zaten buvderslerdende kaldim vereyimiyorum oda ayri bivdert

Yinede fikrinizi paylastiginiz zaman ayirdiginiz icin Allah razi olsuj
Canim benim, hepimizden razi olsun... Ben de senin gibiyim, basima simdi bi de formasyon cikti. Bolumumu okurken almamistim, hep onume cikiyor, simdi taa nerelere gidip onun egitimini gorcem subata kadar. Bi de evliyim ben dusun. Bunlari sana anlatiyorum cunku pes etme, hep her seyin bi yolu vardir. Anliyorum seni matematik ve ingilizce cogu kisi icin sorun...internetten video seyret bu derslerle ilgili. Benim de tarihim berbatti, hep videolarla gelistirdim. İnsallah kpssden guzel bi sonuc cikartacagima inaniyorum. Sen de once kendine inan, cogu gitmis azi kalmis zaten...

Gurur duydum senle, müthişsin, yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin sakın pes etme, bitir okulunu.
Allah razi olsun yani bolumden yana hic imkanim olmasa bile en azindan yarin ne olacagi bwlli olmaz diye bitirmek isterdim ama iste imkanlar sıkıntıli her donem okul harcini sagolsun kardesim veriyor ve ben her kaldigim ders icin sanki kardesimin yuzune bakmaya biraz daha utaniyorum

En cokta bu yuzden bırakmayi dusunuyorum yoksa gittigi yere kadar denerdim

Bi de ogrencilik gercekten bitmiyor, ne zaman biter diye sorma... Herkes sinavlarla bogusuyor. Bak ogretmen atamalarinda bile stajyerlik mevzusu basladi. Tam kazandim oh atandim diyorsun, yine mulakatlar yine sinavlar...
Senin artik hayatinin bi parcasi olsun sinavlar.
Kimsenin lafina da bakma. Ben de artik utaniyorum ders calisiyorum filan demekten insanlara. Ama bu ulkede canini disine takip calismazsan hic bisey olmuyor.
Uzme kendini, sadece mezun olmaya odaklan.

Haklisiniz bende cevreye falan bakiyorumda insanlar kac yaslarina gelmelerine coluk cocuga ragmen hala sinav okul pesinde bazen zaten beni en cokta bırakmaya cekinmeme neden olan mevzu gunumuz sartlari

çok bıkmışsın.bilmiyorum açıkta dondurma oluyormu az ara versen belki toparlarsın sonra.bende bırakma derim.gerçekten çok emek vermişsin helal olsun.
Sagolun cok tesekkur ederim belki dediginizi dusunebilirim ileride maddi olarak rahatlarsam ve dinlenmis olursam belki tekrardan deneyebilirim

Canim benim, hepimizden razi olsun... Ben de senin gibiyim, basima simdi bi de formasyon cikti. Bolumumu okurken almamistim, hep onume cikiyor, simdi taa nerelere gidip onun egitimini gorcem subata kadar. Bi de evliyim ben dusun. Bunlari sana anlatiyorum cunku pes etme, hep her seyin bi yolu vardir. Anliyorum seni matematik ve ingilizce cogu kisi icin sorun...internetten video seyret bu derslerle ilgili. Benim de tarihim berbatti, hep videolarla gelistirdim. İnsallah kpssden guzel bi sonuc cikartacagima inaniyorum. Sen de once kendine inan, cogu gitmis azi kalmis zaten...

Allah sizinde yardimciniz oksun insallah hayirlisiyla tez zamanda atanirsinizda artik sınav ders stresinden kurtulursunuz

Inanin atanamayan birini duydugumda en cokta tekrar sinav ders cenderesi icinde kalacak diye uzulup aciyirum

Biri atandidaxmi sanki ben atanmisim gibi mutlu oluyorum

sakın birakma bu kadar emek vermişsin bitir,
benim durumumu bilsen... 34 yaşındayım, 2004 de lisans (çift anadal) 2008 de yüksek lisans bitirdim, 2009 da örgün üniversiteye başladım devam edemedim, bu yıl bir de çocukla hem uzaktan eğitim 2. üniversite okuyorum hem formasyon alıyorum. seneye de kpss ye hazırlanacağım 35 yaşında :KK70:

sakın birakma bu kadar emek vermişsin bitir,
benim durumumu bilsen... 34 yaşındayım, 2004 de lisans (çift anadal) 2008 de yüksek lisans bitirdim, 2009 da örgün üniversiteye başladım devam edemedim, bu yıl bir de çocukla hem uzaktan eğitim 2. üniversite okuyorum hem formasyon alıyorum. seneye de kpss ye hazırlanacağım 35 yaşında :KK70:

Masallah ya valla hayran kaldim bende jep sizin gibileri gorunce o enerjiyi o hevesi nerden buluyorlar diye dusunuyorum

Onceleri bende cok hevesliydim ama zaman gectikce birseyler olmayacagini fark etmek birde torpil gerceginecsahit olmak tum hevesimi kırdıbhu yorgunlugun ustune tuz biber ekti

kesinlikle devam et. dondurursan daha çok soğuyabilirsin. Bir arkadaş demiş videoları izle diye bence de çok iyi fikir. Şimdi kimse kolay iş bulamıyor, iş şartlarını bitirince düşünürsün. Bir şey sorucam okul iki yılık mı 4 yıllık mı? iki yıllıksa zaten bir senesi geçmiş, 4 yıllıksa bırakıp senin ilgini çeken ataması olan başka bir bölümden devam edebilirsin. Kardeşin tabi ki sana yardım edecek. Üstelik eğitim başka bir şeye benzemez senede 600 tl için bu kadar emeğini çiğneme

X