ön dişlerimi yaptırıyorum

Sizin dişleriniz de bir sorun var miydi peki sağlam miydi. Yani mecburiyetten mi yaptirdiniz yoksa estetik amaçlı mı.bir de yaşınız sorabilir miyim sakıncası yoksa.su an yaptırdığınız için mutlu musunuz.
Benim dişlerimde çarpıklık falan yoktu. Sigara çay ve kahve fazla tukettiğimden ve bilinçsizce internetten satın alıp kullandıgım diş beyazlatma ürünleri hep dişlerimi çizmişti. Dişlerimin renginden dolayı dolayı yaptırdım yaşım 40.dişlerimden memnunum renginden şeklinden.

Diş hazır olduğunda geçici bir yapıştırıcı ile (bazen dolguda da yapıyorlar) yapıştırıyorlar ki diş ağzında rahat mı değil mi bi denemek için. Rahat değilse kalıcı bir yapıştırıcı ile yapıştırılan bir dişi çıkarmak daha zor çünkü. 1 hafta 10 gün deneyip gittiğinde bi sıkıntı yoksa kalıcı ve daha sağlam bir yapıştırıcı ile yapıştırılıyor.

Ne kadar çok yapıştırıcı dedim :))
Kendi yapışmıştır zaten artık belki de 😃

Ben ön dişlerimi yeni yaptırdım. Benim de dişlerim hep sorunluydu maalesef. Bahsettiğiniz lamine dişi yaptıran arkadaşlarım oldu ama özellikle ısırarak yemek zorunda kalacağınız yiyeceklerde tık diye çıkabiliyor direkt, kullanışlı ve uzun ömürlü değil.
Porselen diş ön dişlere tavsiye edilmiyor çünkü zamanla porselenin altındaki siyah metal görünüyor. Benim yan taraflarımda vardı bunu da bizzat tecrübe ettim.
Zirkonu da istediğiniz renk yaptırabiliyorsunuz hem de gayet kullanışlı. Benim de ön iki dişimde zirkonyum vardı, sonra ön kısmı komple küçültüp bembeyaz zirkonlar taktırdım şu an gayet memnunum.
Ama tabii kendi dişlerinizi korumanızı şiddetle tavsiye ediyor doktorlar, o yüzden sağlıklı dişe zirkon yapmak istemiyorlar.
Yalnızca ön iki dişiniz ise kendi dişlerinizin rengi ile uyumlu zirkon yaptırabilirsiniz sağlık ve kullanım açısından kendi dişinizden çok bi farkı olmuyor. Fiyat performans olarak baktığınızda açık ara ile zirkonyum diş
Porselen diş ön dişlere tavsiye edilmiyor çünkü zamanla porselenin altındaki siyah metal görünüyor.
Demişsiniz fakat zamanla öyle bir durum olması söz konusu değil, ilk yapıldığı gün nasılsa yıllar sonrada aynı gözükür. Tabi ki ön bölgeye zirkon daha çok yakışır.

Bir arkadaşım bana şöyle demişti. “Ben daha dişlerini kaplama yaptırıpta ağzı kokmayan görmedim” bu beni çok korkuttu öyleki kaç senedir yamuk yumuk dişlerle geziyorum. Bu kaplamalarda kaynaklı gerçekten koku oluyor mu arkadaşlar. Saçma bir soruysa cahilliğime verin gerçekten bilmiyorum.
Eğer kaplama dişlerin altında gıda birikimi olursa evet onlar koku yapar fakat diğer türlü koku olmaz.

X