Önce Hüplet, Sonra Güplet!

şeker mercimekli köfte ve tantuni nin durumu nedir
çok masum görünüyorlarda bana:))

şeker mercimekli köfte ve tantuni nin durumu nedir
çok masum görünüyorlarda bana:))

Hem masum..
hem de değil akrepcim..

Şöyle ki;

3 adet mercimekli köftenin kalorisi 154 kcal. Bu da bir tanesinin aşağı yukarı 1 dilim çavdar ekmeği ile aynı olduğunu gösteriyor.. Değer mi değmez mi diye düşünmek lazım..

Tantuni ise neticede kebap çeşidi.. ve kebapların kalorilerini yükselten en önemli faktör kullanılan etin içerdiği yağ ve yanında yenilen pide/lavaş/ekmek..

Tantunide bildiğim kadarıyla dana eti kullanıldığından nispeten yenilebilir.. Ancak yanında ne kadar lavaş hüplettiğin önemli.. :roflol:

Bu arada bir porsiyon tantuni de 322 kcal miş.. Fena sayılmaz hani.. kaydirigubbakcemile

püskütcüm bende kahvaltıda 3 dilim sucuk yiyorum:KK43:(( zararlı olduğunu tahmin ediyorum ama ne yapayım diyetten önce bu yediğimin 3 mislini akşam yemeğinde yerdim şimdi haftada 3 gün ve 3 dilimi geçmiyor ancak bu kadar azaltabildim ne kadar güpletmem lazım ??

Hem masum..
hem de değil akrepcim..

Şöyle ki;

3 adet mercimekli köftenin kalorisi 154 kcal. Bu da bir tanesinin aşağı yukarı 1 dilim çavdar ekmeği ile aynı olduğunu gösteriyor.. Değer mi değmez mi diye düşünmek lazım..

Tantuni ise neticede kebap çeşidi.. ve kebapların kalorilerini yükselten en önemli faktör kullanılan etin içerdiği yağ ve yanında yenilen pide/lavaş/ekmek..

Tantunide bildiğim kadarıyla dana eti kullanıldığından nispeten yenilebilir.. Ancak yanında ne kadar lavaş hüplettiğin önemli.. :roflol:

Bu arada bir porsiyon tantuni de 322 kcal miş.. Fena sayılmaz hani.. kaydirigubbakcemile

teşekkür ederim şeker...
tantuniyi kendim yaptım ve dana eti kullanmıyorum ben..
bol salata yedim

tantuni değilde mercimekli köfte yediğim günün sabahı fazla çıktım demekki ben köfteleri çifter çifter atmışım ağzıma :eek: bulgur işini pek severimdecokacimcoook

püskütcüm bende kahvaltıda 3 dilim sucuk yiyorum:KK43:(( zararlı olduğunu tahmin ediyorum ama ne yapayım diyetten önce bu yediğimin 3 mislini akşam yemeğinde yerdim şimdi haftada 3 gün ve 3 dilimi geçmiyor ancak bu kadar azaltabildim ne kadar güpletmem lazım ??

3 dilim sucuk için değil de mesela sucuklu yumurta için bir mesaj hazırlayayım en kısa zamanda.. Altına düşeceğim notlardan da payına düşeni çıkarırsın artık gabonicim.. yerimseniben

hehehehe allahtan sucuklu yumurtayı sevmiyorum yaaa...
ama kırkyılda bir ekmek arası ızgara sucuk hiçte kötü olmaz tabi..gerçi onuda yapmıyorum ya...

üfff yaa kendimi özürlü gibi hissetim şimdi zaten iki gündür sanırım bu duygudan başım ağrıyor..
dikkat edersin veremezsin dikkat etmezsin hemen alırsın ne bu yaaa...
bir omzumdaki ses bırak gitsin sal kendini diyor..diğer omzumdaki sesde pantolonlarımın üstünden sarkan karnımı hatırlatıyor..
sonuç:başağrısı:KK43:(

Bu iş hep böyle ne yazık ki akrepcim..
Keşke zamanında akıllı olsaydık da bedenimizin nereye kadar genişleyeceğini anlamaya kalkışmasaydık.. Vücut o kodu aldı ya bi'kere.. artık bizi hep oraya çekmek istiyor.. Çünkü hala kıtlıkta sanıyor kendisini.. Alıştığına geri döndürmeye çalışıyor..

Benim de artık haftamın 3 günü tok geçiyorsa, 3 günü aç geçiyor.. Hafta sonu yemeğe çıktım diyelim.. Pazar-Pzt-Salı hemen kırmızı alarma geçmek zorunda kalıyorum.. Çünkü bırakırsam, ciddiye almazsam o birden alının 1.5-2 kilo yerleşir..

Kaderimiz bu artık.. Başta bilecektik ağzımızı tutmayı... :roflol: :roflol:

Birinin bu gerçeği suratıma tokat gibi çarpması gerekiyordu ve sonunda oldu.. :nazar:
Spor yapmaya gidiyorum bi kaç gün yokum
:a015:

SUCUKLU YUMURTA HÜPLETMEK İSTİYORUM...

ALDIĞIM KALORİYİ GÜPLETMEK İÇİN 122 DAKİKA
YANİ YAKLAŞIK İKİ SAAT YÜRÜMEM GEREKİYOR.

Açıklama :
Bir kişilik sucuklu yumurta kalorisi hesabı :
100 gr sucuk 360 kcal (ki bu da yaklaşık olarak 1 kangal sucuğun üçte birine denk geliyor)
1 yumurta 80 kcal
Toplam : 440 kcal

Sucuğu kendi yağıyla pişirdiğimizi varsayarak, yağ kalorisi eklemedim.
Ancak dikkat edin lütfen; yanında yenilecek olan ekmeğin kalorisi hesapta yok. Çavdar/kepek ekmeği olmak kaydıyla, 1 dilim için 60 kcal eklersiniz artık.. yerimseniben

20 dakika yürüyerek -orta hızda- harcadığınız kalori ise yaklaşık 72 kalori.

Son düzenleyen: Moderatör:
pastane galetalarından hüpletsek nekadar spor yapmalıyız püskütüm:1closedeyes:
en masum bu oldu da ben is yerinde en çok tükettiğim kepekli galetada sorayım dedim sanayerimseniben

pastane galetalarından hüpletsek nekadar spor yapmalıyız püskütüm:1closedeyes:
en masum bu oldu da ben is yerinde en çok tükettiğim kepekli galetada sorayım dedim sanayerimseniben

Kalorisine baktım dequacım..

1 adet kepekli galeta ........ 35 kcal (yani 1/2 dilim çavdar/kepek ekmeği)

Kaç tane tükettiğimiz önemli.. 3 tana yersek al sana durup dururken 100 kcal.. Bu da nereden baksan yarım saat yürümeyi gerektirir.. Sen gel vazgeç galeta sevdasından, yoğurdun içine doğra salatalık.. bol nane ek üzerine, rahat rahat lüple gitsin.. Hem de gaz yapar.. Ohh miiisss kaydirigubbakcemile2

saol püskütcüm ben daha fazla bekliyordum sucuklu yumurtayı:))) akşam yedim ekmeksiz sonrada 35 dk step yaptım t &s in üstünde calori saatide var 35 dk da 300 calori gösteriyor 20 dk da yürüdüm kafi sanırım ne dersin?

Kaç tane tükettiğimiz önemli.. 3 tana yersek al sana durup dururken 100 kcal.. Bu da nereden baksan yarım saat yürümeyi gerektirir.. Sen gel vazgeç galeta sevdasından, yoğurdun içine doğra salatalık.. bol nane ek üzerine, rahat rahat lüple gitsin.. Hem de gaz yapar.. Ohh miiisss kaydirigubbakcemile2

hadiiiiiiiiiiii oldumu şimdii
ben her acıktığımda elimin altında bulunan galetaları hüpletiyordum kepekli ya en en en masumdular çünküü..
iyisimi eski usulüm..o çok çıtır yani 54 kilo olduğum dönemlerdeki baş yiyeceğim yoğurt üstü salatalık yada salatalık üstü yoğurt...
hattta daha iyisi diyet gruplarından çıkıp diyet modundan sıyrılıp son 7 yıl öncesi beslenme düzenime dönmek ve mutlu mutlu dolaşmak..
en azından bu kadar yanlış anlaşılmaları da dolmamış olurum ceplerime..

hatta püsküütüm ceplerime doldurduğum o kadar çok şeyin kalorisini sorucam ama
olmuyor çünkü bu şeylerin kalosrisini hesaplamaya rakamların gücü yetmiyor şeker..

saol püskütcüm ben daha fazla bekliyordum sucuklu yumurtayı:))) akşam yedim ekmeksiz sonrada 35 dk step yaptım t &s in üstünde calori saatide var 35 dk da 300 calori gösteriyor 20 dk da yürüdüm kafi sanırım ne dersin?
Ortalama 380 kcal harcamışsın görebildiğim kadarıyla.. Ama sen zaten 3 dilim sucuk yiyordun.. O çoktan güplemiştir.. :lepi:
hadiiiiiiiiiiii oldumu şimdii
ben her acıktığımda elimin altında bulunan galetaları hüpletiyordum kepekli ya en en en masumdular çünküü..
iyisimi eski usulüm..o çok çıtır yani 54 kilo olduğum dönemlerdeki baş yiyeceğim yoğurt üstü salatalık yada salatalık üstü yoğurt...
hattta daha iyisi diyet gruplarından çıkıp diyet modundan sıyrılıp son 7 yıl öncesi beslenme düzenime dönmek ve mutlu mutlu dolaşmak..
en azından bu kadar yanlış anlaşılmaları da dolmamış olurum ceplerime..

hatta püsküütüm ceplerime doldurduğum o kadar çok şeyin kalorisini sorucam ama
olmuyor çünkü bu şeylerin kalosrisini hesaplamaya rakamların gücü yetmiyor şeker..
Senin bu duygulanmaların var ya.. Allak bullak ediyor bünyeni.. İstersen salatalık ye, pide yemiş gibi oluyorsun.. Strese, üzülmeye dikkat akrepcim..

püskütcüm demek 1 adeti 35 kcal ozamn 1 adet kepekli galeta 1 adet ayran yaklaşık 80-85 ckal olur ara öğünde makul bi seçenek gibi gözume geldi ben sayıya dikkat edip yemeye devam edeyim bariii yerimseniben
iş yerinde pek öyle salatalık yoğuırtla uğraşcak pek zaman olmadığı için en masumu bu sanki 1 adet poça yı yiyip de gümletmek için debelenmekten iyidir sankiii CADIARZU

Evet dequacım.. Ayran-kraker ikilisi ara öğün için güzel bir seçenek bana göre de.. Krakerin sayısı önemli, senin de dediğin gibi..
Aman poğaçadan bahsetmeyelim bile.. Akıllara zarar bir hüpletme... :roflol:

Ortalama 380 kcal harcamışsın görebildiğim kadarıyla.. Ama sen zaten 3 dilim sucuk yiyordun.. O çoktan güplemiştir.. :lepi:

Senin bu duygulanmaların var ya.. Allak bullak ediyor bünyeni.. İstersen salatalık ye, pide yemiş gibi oluyorsun.. Strese, üzülmeye dikkat akrepcim..

haklısın hemde çok haklısın şeker.....Şeniz
sanırım benim tek problemim de bu.
bazen okyanuşları aşarken bazen de bir damla suda boğuluyorum..ve bu da içimdeki çocuğu susturamadığım zamanlar oluyor..bu kadar kırgınlıklara ufacık yüreği dayanmıyor sanırım..
ama bu uyarın dikkate alınmaya değer şeker..az öne yediğim bir salatalığın pide ye dönüşmesini istemem çünkü..(tesadüfün böylesi:1ninca:)

selam kzıalrrrrr benide aranıza alırmısınız
bende 2 aya yakındır diyetteyim .7 kilo vermeyi başardım
bıyum 160 67 kiloyla başladım şu anda 60 kiloyum hedefim 54
ama nerdeyse 10 gündür 60 dan aşağı inemedimm

yavaşladı kilo vermem
yediklerimde sabah 1 dilim kepek ekmeği domates salatalık az biraz peynir
arada yeşilcayımı içiyorum öğlen sebze yemeğim varsa yiyorum yoksa
bisküviy yiyorum akşam mutlaka çorba sebze yemeği ve salata yiyorum yemekten sonra 2 saate yakın yürüyüş.
evdede sürekli kendime iş çıkarıyorumm kaydirigubbakcemile2

SİMİT VE KAŞAR PEYNİRİ HÜPLETMEK İSTİYORUM...

ALDIĞIM KALORİYİ GÜPLETMEK İÇİN 118 DAKİKA YANİ YAKLAŞIK

İKİ SAAT YÜRÜMEM GEREKİYOR.

Açıklama :
1 tane simit yaklaşık olarak 300 kcal.
1 kibrit kutusu büyüklüğünde kaşar peyniri (30 gr) yaklaşık olarak 125 kcal.
Bu kadar az kaşar tükettiğimizi farzetsek bile bu hüpletmeyle toplam 425 kcal alıyoruz.

20 dakika yürüyerek -orta hızda- harcadığınız kalori ise yaklaşık 72 kalori.

Son düzenleyen: Moderatör:
X