Online eğitim vaadiyle dolandırıldım

Canım çok haklısın. Konuda da belirttiğim gibi onlar gelmeden anlaştık ama eşim ve oğlum nasıl hipnoz olduysa artık. Kredi kartımı istediğinde sen napiyorsun dedim yanıma çağırıp.Eğitim için ayda 250 TL çok mu dedi . Oğlum da istemem de istemem diyordu isterim tabi dedi. Benim çırpınışlarım hükümsüz kaldı

Bankayla konuşun derim tekrar para çekemesinler. Geçmiş olsun bu arada bazen herkese oluyor böyle.

Arkadaşlar merhaba.
13 yaşında bir oğlum var. Gectigimiz Mayıs ayında evimize MEB onaylı uzaktan eğitim verdiklerini söyleyen iki kişi geldi. Tabi öncesinde araya araya bıktırdılar mecburen kabul ettik. Ama sözde eşim ve oğlumla anlaştık kesinlikle kabul etmeyeceğiz diye. Geldiler anlattılar hiçbir belge imzalamadan ve elimize bir evrak vermeden kartimdan 2500 TL cektiler ve gittiler. Benim tüm karşı cikmalarima rağmen eşim kabul etti. İlk zamanlar sık sık aradılar ilgilendiler haziranda dondurup eylulde tekrar aktif hale getirdik. Ama gel gör ki bizi arayan soran yok. Eğitim veriliyor ama cok verimsiz. Buradaki ofislerini kapatmislar.Bugün aradım iptal etmek için ilk 14 gün iptal edilebilirdi dediler. Basbayağı dolandirildim işte. Aslında ilk günden beri içim içimi kemiriyor ama oldu işte.
Bir yol gösterin bana. elimde bir belge yok. Imzaladigim bir sözleşme yok. Sadece kredi kartı ekstresi ile ne yapabilirim bir yol gösterin nereye gideyim ne yapayım.
Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler
Uzaktan egitimi meb ucretsiz eba uzrinden veriyor benxe gereksiz olmis gidio dersaneye yazdirsaydiniz onunla beraber eba yi da kullansaydi keske boslugunuza geldi demek ki. Bence gidip tuketici mahkemesine basvurup bilgi alin. Gecenlerde bizi de kiz kardesim icin aradilar israr ediyolar eba bazli uzaktan egitim.icin biz eve de kabul etmedik gorusmedik de bir daha ama israrlar gunlerce aradilar annemi sonra vazgectiler.

İnsanın bazen basireti bağlanıyor.
Ben de univeristede yeni bir yerden burs bulmuştum. Okula tezgah kuran kitapçı 'gunde bir tl ya, günde bir tlyi insan neye vermez? Bak yanına gitar da hediye ediyoruz' demişti.
Ben de dedim ki kendi kendime: 'hakikaten de günde bir tlyi neye vermiyoruz ki? Sonuçta bu bursu bana kitap alayım okuyayım diye verdiler, sevgilime hediye alacağıma günde bir liraya kitap alayım,ne güzel kitap da veriyorlarmis'
Aldım ki almaz olaydım. Kitap değil ağaç katliamı. Saçma sapan,okunasi olmayan bir seriydi. 9 sene öncenin parasıyla 450 lira odemistim, hala içim acir

Uzaktan egitimi meb ucretsiz eba uzrinden veriyor benxe gereksiz olmis gidio dersaneye yazdirsaydiniz onunla beraber eba yi da kullansaydi keske boslugunuza geldi demek ki. Bence gidip tuketici mahkemesine basvurup bilgi alin. Gecenlerde bizi de kiz kardesim icin aradilar israr ediyolar eba bazli uzaktan egitim.icin biz eve de kabul etmedik gorusmedik de bir daha ama israrlar gunlerce aradilar annemi sonra vazgectiler.

Aman diyeyim dikkatli olun. Evet bi anlık gaflet iste

İnsanın bazen basireti bağlanıyor.
Ben de univeristede yeni bir yerden burs bulmuştum. Okula tezgah kuran kitapçı 'gunde bir tl ya, günde bir tlyi insan neye vermez? Bak yanına gitar da hediye ediyoruz' demişti.
Ben de dedim ki kendi kendime: 'hakikaten de günde bir tlyi neye vermiyoruz ki? Sonuçta bu bursu bana kitap alayım okuyayım diye verdiler, sevgilime hediye alacağıma günde bir liraya kitap alayım,ne güzel kitap da veriyorlarmis'
Aldım ki almaz olaydım. Kitap değil ağaç katliamı. Saçma sapan,okunasi olmayan bir seriydi. 9 sene öncenin parasıyla 450 lira odemistim, hala içim acir

Size de geçmiş olsun.
İşte eşimde öyle dedi ayda 250 TL ne ki dedi nasıl kandı hala aklım almıyor

Hepimiz bilgilenelim diye yazıyorum arkadaşlar şimdi banka ile de görüştüm. Firmanın iptal etmesi gerekiyormuş tutarın tamamı limitimden düştüğü için banka iptal edemiyor. Aylık olarak 250 cekilseymis banka kartımı iptal ederek bu durumdan kurtulabilirmisim. Son Durum bu, gelişme olursa haber veririm .

Neymıs bu uzaktan egıtım
Morpa alıyoruz yıllık 80 lıra.
Arada çocuğunuza ozel ders aldırırsınız 3000 lırayı nasıl odedınız bır cırpıda

İnsan hiçbir imzalı belge, sözleşme almadan 3000 lirayı tak diye nasıl öder yav? Basiretiniz mi bağlandı? Bir de dolandırıcılar devrinde yaşıyoruz, her gün ayrı haber duyuyoruz filan... Geçmiş olsun. En azından muhatap kişi ve kurum belliyse, bir dava açılabilir, bir avukatla görüşseniz, dolandırılan tek kişi muhtemelen siz değilsinizdir, onlar bulunsa, belki şahitliklerle birlikte suçları sabitlenir. Aklıma böyle bir fikir geldi ama avukat da değilim tabi, ne kadarı olur olmaz bilemiyorum. Umarım yanlarına kar kalmaz.

Neymıs bu uzaktan egıtım
Morpa alıyoruz yıllık 80 lıra.
Arada çocuğunuza ozel ders aldırırsınız 3000 lırayı nasıl odedınız bır cırpıda

Internetten canlı yayında ders anlatıyorlar
Çocuklar derse katılım sağlayabiliyor soru sorabiliyor . Ayrıca rehber öğretmen atanıyor Eğitim koçu gibi düşünün...
İnandık işte

İnsan hiçbir imzalı belge, sözleşme almadan 3000 lirayı tak diye nasıl öder yav? Basiretiniz mi bağlandı? Bir de dolandırıcılar devrinde yaşıyoruz, her gün ayrı haber duyuyoruz filan... Geçmiş olsun. En azından muhatap kişi ve kurum belliyse, bir dava açılabilir, bir avukatla görüşseniz, dolandırılan tek kişi muhtemelen siz değilsinizdir, onlar bulunsa, belki şahitliklerle birlikte suçları sabitlenir. Aklıma böyle bir fikir geldi ama avukat da değilim tabi, ne kadarı olur olmaz bilemiyorum. Umarım yanlarına kar kalmaz.

Ödedik işte. Sizlerde aldanmayın diye yazdım.

Internetten canlı yayında ders anlatıyorlar
Çocuklar derse katılım sağlayabiliyor soru sorabiliyor . Ayrıca rehber öğretmen atanıyor Eğitim koçu gibi düşünün...
İnandık işte
Ilk defa böyle bısı duyuyorum ılkogretım ıcın bu tarz uygulamalar hakketten varmıymıs yanı

Olan olmuş sıkmayın canınızı. İnsan kendisine çok kızıyo biliyorum ama iki günlük dünya boşverin para için can sıkmaya değmez. Eğer hizmet hiç vermeselerdi banka belki bir şeyler yapabilirdi. Artık giden gitti hiç düşünmemeye çalışın huzurunuzu bozmayın

Arkadaşlar merhaba.
13 yaşında bir oğlum var. Gectigimiz Mayıs ayında evimize MEB onaylı uzaktan eğitim verdiklerini söyleyen iki kişi geldi. Tabi öncesinde araya araya bıktırdılar mecburen kabul ettik. Ama sözde eşim ve oğlumla anlaştık kesinlikle kabul etmeyeceğiz diye. Geldiler anlattılar hiçbir belge imzalamadan ve elimize bir evrak vermeden kartimdan 3000 TL cektiler ve gittiler. Benim tüm karşı cikmalarima rağmen eşim kabul etti. İlk zamanlar sık sık aradılar ilgilendiler haziranda dondurup eylulde tekrar aktif hale getirdik. Ama gel gör ki bizi arayan soran yok. Eğitim veriliyor ama cok verimsiz. Buradaki ofislerini kapatmislar.Bugün aradım iptal etmek için ilk 14 gün iptal edilebilirdi dediler. Basbayağı dolandirildim işte. Aslında ilk günden beri içim içimi kemiriyor ama oldu işte.
Bir yol gösterin bana. elimde bir belge yok. Imzaladigim bir sözleşme yok. Sadece kredi kartı ekstresi ile ne yapabilirim bir yol gösterin nereye gideyim ne yapayım.
Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

Geçmiş olsun bi gibi yüklü harcamalarda demo ders istemekte fayda var.

Olan olmuş sıkmayın canınızı. İnsan kendisine çok kızıyo biliyorum ama iki günlük dünya boşverin para için can sıkmaya değmez. Eğer hizmet hiç vermeselerdi banka belki bir şeyler yapabilirdi. Artık giden gitti hiç düşünmemeye çalışın huzurunuzu bozmayın

Çok teşekkür ederim terapi gibi geldi yazdiklariniz. Sevgiler

Bu devirde belge olmadan kredi kartından 3000 tl çektirmek iyi cesaret doğrusu. İhtarname çekin paranızı geri isteyin saydığınız sebeplerden dolayı eğer ihtarnamenize cevap vermezlerse tüketici mahkemesine başvurursunuz.Tüketici mahkemelerindeki başvurularda harç da almıyorlar.Ama yinede araştırın iyice.

Bence direkt olarak hipnoz etmisler sizi.haberlerde de cikiyor ya , hizsiz geliyor sunu getir falan kendi elleriyle veriyorlar.
Gecmis olsun olanla , olene care yok.

X