Online eğitim

Aylakkadin

Bahar, bir insanla gelebilir insana 🕊
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
7.259
17.455
Arkadaşlar merhaba wi-fi nin olmadığı bir yerde çocukları online eeğitim için telefonla bağlayabilir miyiz? Ya da farklı bir fikriniz var mi

Telefon operatörleri aylık 8 GB Eba hediye internet desteği sağlıyor.

Telefona Eba aplikasyonunu indirerek telefondan giriş yapabilirsiniz.

Bende öğretmen olarak canlı derslerimi telefona indirdiğim aplikasyon üzerinden yürüttüm
Bizim okul zoom üzerinden yapıyor

Telefonun internetini bağlayabilirsiniz ama bayaa cigabaytlarca internet lazım size. Yeter mi bilmem.
Onun dışında usbden bağlanan internetler var turkcell in falan var hatta. Taşınabilir modem olarak geçiyor. Ondan edinebilirsiniz

Arkadaşlar merhaba wi-fi nin olmadığı bir yerde çocukları online eeğitim için telefonla bağlayabilir miyiz? Ya da farklı bir fikriniz var mi
Telefonla nereye baglayacginizi anlamdim ama mobil veriyi paylaşımaacarsaniz telefonunuz wi fi görevi gorur her turlu elektronik aleti baglarsiniz. Ancak kendi internetinizden kullanmis olursunuz. Önümüzdeki donem okullar icin soruyorsaniz bakanlık uzaktan egitim icin farkli seçenekler sunacak sanirim bunu icinde zoom gibi canli ders uygulamari da olacak tahminim bunun icinde ücretsiz internet verilir diye düşünüyorum .

Eğer alt yapı olmadığı için internet yoksa yeni nesil taşınabilir kablosuz internet alabilirsiniz. Telefondan bağlarsanız yetmeyebilir

Google meet e telefondan bağlanabiliyoruz, zoomda bağlanabiliyor ama ekran paylaşmada sıkıntı yaşayabilirsiniz sanki. Öğrenci olarak bağlanmak daha kolay ders veren olarak bağlanmak biraz daha sıkıntılı sanki

Bilgisayarı telefonumdaki internete bağlasam zoom için yeterli olur yani

EBA destek noktası diye bir alan geliyor merak etmeyin okullar interneti ve bilgisayarı olmayan 1 den 12. sınıfa kadar olan öğrencilere uzaktan eğitim için internet erişimi sağlayacak

EBA destek noktası diye bir alan geliyor merak etmeyin okullar interneti ve bilgisayarı olmayan 1 den 12. sınıfa kadar olan öğrencilere uzaktan eğitim için internet erişimi sağlayacak
Bu dediginiz nasil olacak acaba.Benim oğlum da 1. Sınıfa başlayacak ınş bu sene.tablet yada laptop almayı ve eve internet aboneligi başlatmayı düşünüyordum .

Bu dediginiz nasil olacak acaba.Benim oğlum da 1. Sınıfa başlayacak ınş bu sene.tablet yada laptop almayı ve eve internet aboneligi başlatmayı düşünüyordum .
Sanırım okulda yapılacak olan bu hizmeti belirli sayıdaki öğrenciler belirli saatler arasında okuldan alacak
Ama birinci sınıf öğrencileri için farklı sistem düşünülüyor, sınıfı ikiye bölerek bir grup sabah bir grup öğleden sonra olacak şekilde yüz yüze eğitim planlanıyor

X