Organizasyon Firması kurmak

aysenur3446

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Mart 2021
6
1
36
Arkadaşlar
İlgilenen para kazanmak isteyen ev hanımlarına önerim ‘ evde Nişan Organizasyonu işi yapmanızdır . Konuyu açma gereği duymamın sebebi ise çoğu ev hanımının maddi yönden zorluk çekmesidir.
Ben 3 aydır bu işi yapıyorum ve gerçekten maaşla kazanamayacağım parayı kazanıyorum ,
Nişan Masası kirala Yada Nişan Organizasyonu başlığı adı altında googledan araştırma yapabilirsiniz
Ve sizlere toptan ürün satan bir şirketin bileğilerini paylaşabilirim
Kadınlarımız ayakta durabilmeli durmalı
Herkese sevgiler

Mühendisim özel sektörde çalışıyorum ama hiç mutlu değilim hep kendi işimi kurmak patron olmak istemişimdir. Amacım ek gelir değil tamamen bu alana yönelmek nişan Doğum günü organizasyonu yapmak olsa iyi paralar kazanabilir miyim istifa etsem

Dogum organizasyonu’nu baz alarak işe girerseniz emin olun para kazanamazsınız benim ilk başladığım dogum günüydü çok az sayıda iş geliyor fakat Nişan organizasyonu her hafta kesintisiz olarak 3 veya 6 arasında yapıyoruz , ilk önce 2 konsept aldım sonra iş aldıkça gelen parayı yeni konseptlere yatırdım ,
Eger paranız var ise önceden kenarda emin olun çok iyi bir pazar bu ,
Nişan işi ap ayrı bir sektör
Benim malzeme aldığım firma .. diye bir firma , tavsiye ederim kesinlikle hazır konsept satıyorlar , kapı kapı dolaşıp ürün aramanıza gerek yok
Bu firma çok iyi üstelik Google’da her yerdeler

NİŞAN

Son düzenleyen: Moderatör:
Dogum organizasyonu’nu baz alarak işe girerseniz emin olun para kazanamazsınız benim ilk başladığım dogum günüydü çok az sayıda iş geliyor fakat Nişan organizasyonu her hafta kesintisiz olarak 3 veya 6 arasında yapıyoruz , ilk önce 2 konsept aldım sonra iş aldıkça gelen parayı yeni konseptlere yatırdım ,
Eger paranız var ise önceden kenarda emin olun çok iyi bir pazar bu ,
Nişan işi ap ayrı bir sektör
Benim malzeme aldığım firma ... diye bir firma , tavsiye ederim kesinlikle hazır konsept satıyorlar , kapı kapı dolaşıp ürün aramanıza gerek yok
Bu firma çok iyi üstelik Google’da her yerdeler

Son düzenleyen: Moderatör:
Mühendisim özel sektörde çalışıyorum ama hiç mutlu değilim hep kendi işimi kurmak patron olmak istemişimdir. Amacım ek gelir değil tamamen bu alana yönelmek nişan Doğum günü organizasyonu yapmak olsa iyi paralar kazanabilir miyim istifa etsem
Ben de mühendisim. Biz eşimle birlikte mesleklerimizi bırakıp düğün organizasyonu işine girdik. 6 yıl oluyor. Nişan doğum günü gibi küçük organizasyonlar yapmıyoruz.
Açıkçası organizasyon işi hiç de dışarıdan göründüğü gibi değil. Hele de mühendislikten sonra bambaşka bir uzmanlık gerekiyor o da insan ilişkileri. Eğer arkadaşın bahsettiği gibi hazır konseptler ve sabit fiyatlı paketler yapacaksanız nispeten daha kolay.

Ama bunun net hizmet sektörü olduğunu unutmayın. İnsanlar sizinle mesailerinden sonra ileşime geçmek isteyecekler. Görüşmeler çoğunlukla cumartesi olacak. Uygulamalar ( düğün, nişan , doğumgünü fark etmez) hep cumartesi ve pazar olacak. Ne zaman herkes tatil yapıyor olursa siz o zaman en çok çalışıyor olacaksınız.

Eğer evliyseniz ve eşiniz de standart mesai saatlerinde çalışacaksa iş yapma ve tatil yapma zamanlarınız çakışacak. Bir süre idare edilebilir ama yıllarca böyle yaşamak zor.

İyi para kazanılıyor -du. Hem firma sayısının artması hem şirket kurmadan yapılan bir iş olarak çok yapıldığı için ( denetim yok, gider yok vergi yok oluyor) özellikle bahsedilen nişan paketi gibi uygulamaları inanılmaz ucuzlattı. 250-300 tl ye masa ve tak kuranlar var. Bu insanlar bu fiyatla nerden para kazanıyor anlayamıyorum. Ama özellikle İstanbul, İzmir gibi yerlerde rekabet çok arttı fiyatlar dengesizleşti. Rekabetin nispeten azolduğu farklı şehirlerde fark yaratan bir şeyler yaparsanız şansınız daha yüksek. Bir diğer konu da covid tabii ki. Geçen sene zarar ettik, bu sene de para kazanabiliriz gibi durmuyor şu anki durumda. 2022 yi görmeden firma açmak, mesleği bırakmak bence çok yersiz bir girişim olur.

Eğer bizim gibi işi büyütürseniz de stresi çok fazla çalışma süresi çok fazla olan bir iş( her haftasonu full çalışıyorduk, görüşmeler hep akşam oluyordu, pandemi öncesinde yazın asla hiç tatil yapmıyorduk. Banyo yapmaya zaman bulsak seviniyoruz öyle diyeyim.) Ama iyi de paralar kazandık, hakkını yemeyeyim şimdi.

Çok merak ediyorsanız, tavsiyem, tüm firmalar neredeyse günlük eleman çalıştırır. 3-5 beğendiğiniz firmayı belirleyin. Alanda çalışmak için günlük eleman olarak gidin. Masa örtüsü serersiniz, supla yerleştirirsiniz, hosteslik yaparsınız vs. ama iş neymiş yerinde görürsünüz. Bu arada mühendis olarak bunları yapmayı kendinize yakıştıramıyorsanız tamamen uzak durun derim çünkü organizasyon sırasında çözüm bulmak esastır. Bir sorun varsa elini taşın altına koyup en hızlı şekilde çözmeniz gerekir. Yani baksanız geçen seneye kadar 7 kişilik firmanın sahibiydim, büyük düğünler yapıyorduk- bütçeleri 100.000 üzeri düğünler oluyor neredeyse hep-. Ama gelin damadın mekanla doğru dürüst anlaşamadığı durumda getirdikleri dev gibi pastayı mutfakta kesip 100 kişiye servis ettim. Gece çimlerden izmaritleri de topladım. Suplaların üzerinde yenmiş pastaları sildim. Şezlong kaldırdım. Çiçek aranje ettim. O sırada ne gerekiyorsa onu yaptım diyeyim.

Bende yeni evlenip işimi bırakıp bu işe yöneldim. Fakat dışardan davulun sesi hoş gelir dedikleri bu olsa gerek. Asla göründüğü değil iş pandemi döneminde düşünmeden işe giriştik 2 ay oldu sadece 1 siparişim oldu. 10 bin herşeyi hallederim dedim 26.300 harcadım ama hala eksiklerim var. Söz nişan organizasyonu olarak işe giriştim. hakkımızda hayırlısı. işe girmeyi düşünenler 10 kere düşünsünler. Şuan binlerce insan bu işe yöneldi.

Arkadaşlar
İlgilenen para kazanmak isteyen ev hanımlarına önerim ‘ evde Nişan Organizasyonu işi yapmanızdır . Konuyu açma gereği duymamın sebebi ise çoğu ev hanımının maddi yönden zorluk çekmesidir.
Ben 3 aydır bu işi yapıyorum ve gerçekten maaşla kazanamayacağım parayı kazanıyorum ,
Nişan Masası kirala Yada Nişan Organizasyonu başlığı adı altında googledan araştırma yapabilirsiniz
Ve sizlere toptan ürün satan bir şirketin bileğilerini paylaşabilirim
Kadınlarımız ayakta durabilmeli durmalı
Herkese sevgiler
Bende bu işi yapmak istiyorum uzun zamandir düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz Lütfen

X