Organizasyon işi kurmak istiyorum

justicewarrier

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
302
52
Merhaba arkadaşlar, bu 3. Konum. Size evliliğime dair birçok detaydan bahsettim. Yeri geldi eleştirdiniz, bazılarınız da beni anladı derken sonuç olarak kendi işime adım atmaya karar verdim. Çeşitli iş başvuruları yapmaya başladım ancak 20 yıllık çocukluk arkadaşımla geçen gün görüştüğümüzde kendi işimizi mi kursak diye düşünmeye başladık. İyi kötü bir birikimim var ailemde destekçim olur biliyorum. Organizasyon sektörü hep ilgimi çeken ve yoğun temposu ile kendime güç katabilecegimi düşündüğüm bir sektör. Böylece ben ön ayak olursam eşim de kendi sektöründe ilerleme cesareti gösterir belki.(hatırlayanlar vardır işi yok şu an ve kpss diye tutturup asla ders çalışmıyor) Benim bir an önce bu işe bir yerden başlamam lazım. Hem kendim hem evliliğim için. Deneyen, bu işi yapanınız var mı? Nasıl bir süreç ve neler yaparak başlanmalı?

Merhaba
Eski konularınızı bilmiyorum ya da okuduysam bile nickinizi hatırlayamıyorumdur. O yüzden eşinizle olan durumdan ziyade sadece organizasyon ile ilgili küçük bir yorum yapacağım.
Bir ara kosgeb kendi işini kurmak isteyen genç ve/veya kadın girişimcileri destekliyordu. Kuaförüm 25 yaşında bu şekilde kendi yerini açmıştı. İlk olarak bu seçenek geldi aklıma.
Kendi başınıza yapmak istiyorsanız da, sosyal medyadan bu işi iyi yapan firmaları analiz edip son zaman trendlerine hakim olmanız gerekiyor. Aşağı yukarı alacağınız ürün ve dekorları listeledikten sonra fiyat araştırması yapmalısınız. Buraya kadar eğlenceli bence. Ama şirket kurma işlemlerine maalesef hakim değilim bu konuda mutlaka profesyonel destek almalı veya aynı süreçten geçen kişilerden detaylı fikir edinmelisiniz. Kendi başınıza cesaret edemezseniz belki bir kafe veya düğün salonu ile anlaşabilirsiniz. Ben nikah törenim için tuttuğum salona ödeme yaparken, "eğer salon içi ek organizasyon isterseniz sizi X hanıma yönlendirelim" demişlerdi. Görüştüğüm kişi elinde 2-3 farklı temaya uygun dekor ve süslemeleri olan bir bayandı ve bu salonla anlaşmalı olduğu için 1000tl karşılığı isteyen kişiler için salonu süslüyordu. Çok az bir yatırım ve az riskle bu işi yapıyor gibi geldi bana çünkü çeşitlilik yoktu ve bir kere alıp hep kullandığı ürünlerdi. Belki sizlere de bir fikir olur diye aklıma gelenleri yazmak istedim :)

X