Organizasyon işim için dahiyane fikirler

kurabiye,muffin gibi şeyleri kendiniz yapıp süslerseniz baya uygun olur.El beceriniz varsa pastayı bile yapıp süslersiniz.
Şeker hamurunu satın almak yerine tariflerden yaparsınız.(leylaileyameksaati) bu sitede şeker hamuru tarifi ve diğerleri mevcut.
Baskı için çalıştığınız yerden daha uyguna yapan varmı bir bakın derim.Ve asıl mesele pazarlığınız nasıl güçlü mü?
Sonuçta pahalıya maledip ucuza veremezsiniz.En azından zarar etmeyin.

Yakın arkadaşım Ankara'da bu işle uğraşıyor. Güzel de kazanıyor. İnstagramda cg organizasyon yazıp bakabilirsin ordan fikirler alabilirsin. Kullanmıyırsan mutlaka pinterest kullan. İnstagramda takipçi attırtırmak için çekiliş yap.
Birde sadece tüm organizasyonu yapma. Hediyelikleri de ayrı ayrı satabilirsin

evet bende oğlumun ilk doğum gününde şeker
hamurlu bir pasta yaptırmıştım..
3 yıl önce 350 lira gibi bir ücret ödemiştim..
Sonra baktım şeker hamurlu pastayı yemekte eziyet zaten
sırf görüntü...
2. ve 3. doğum günlerinde normal kremadan bembeyaz
sade pastalar yaptırdım.
Üzerine sadece obje eklediler.
Atıyorum, kaptan çocuk, kuş, penguen gibi..
Sıradan pasta maliyetiyle konseptine uygun pasta oluyor :)

El sanatınız varsa kendiniz yapabilirsiniz tabii ki de ama şekerhamurlu pastalar gerçekten çok pahalı. Ben benim pastacıya 2 katlı ufak beze fiyatı sordum 250 tl den başlar dedi ki beze malzemesi az bir sunumluk.
İşte çok fazla emek koyuyorlar. Ben en iyi şeker hamurunu(yenmesi daha lezzetli olan) en iyi malzemeyi aldığımda 140 liraydı masrafı. size söylenende gerisi emek parası ki malzeme kalitesi nedir onuda bilemiyorum. Bu yüzden uygun fiyatlı biriyle görüşün derim. Mesela ben böyle bir pasta kurabiye filan yapsaydım bana sürekli iş getirecek kişiye vereceğim fiyat farklı olurdu. İzmire yakın olsaydınız önereceğim biri vardı ama kocaelidesiniz sanırım

Baskı merkezi ile anlaşmalıyım. Yaşadığım şehirde en ucuz burası. Bunlar gerçekten pahalı işler mi bize mi geçiriyorlar burada anlamadım :)
Benim kastım bu değildi. Baskı merkezi size faiş fiyat verdiyse bakın araştırın baskı merkeziyle anlaşıp bu işi yapan ve fiyatı uygun gelen başka biriyle anlaşın. Ben 60 tane sticker istemiştim baskı merkezi 75 lira dedi, ben instangramdan 20 liraya anlaşıp aldım.

Bir arkadaşım açmıştı fotoğraf stüdyosu batıyordu nerdeyse sonra bi okulda yıl sonu etkinliği için fotoğraf çekimi yaptı. Fotoğraflar çok beğenilince okulla anlaşma yaptı ve yıl sonu etkinliği işte balo bilmem ne herseye o gitmeye başladı Facebook ve instagramdan başka okullardan da teklif almaya başladı sonra bir kuaförle anlaştı düğün salonuyla va gerisi geldi kampanya yapıyorlardı düğün salonu kuaför ve fotoğraf çekimi su kadar vs... Şuan yoğunluktan basını kaldıramıyor dükkanı popülerleşti tabi fotoğrafları da çok kaliteli bu iş biraz şans be çevre işi

İşte konseptse konsept yapın

Herkes şeker hamurlu pasta yapıyor ise siz farklı yapın

Mesela üstü gerçek Gül yaprağı ile süslü olsun beyaz kremalı pastanın

Ayyyyy ne romantik diye kırılır kızlar

Herkes bilinen marka koyu renkli asitli içecek veriyor

Siz Osmanlı konsepti karahindiba şurubu verin

Şerbet verin

Kimse orada yediği içtiği ile doymaya değil anlatmaya geliyor zaten

Gelin kızımıza da seninki farklı olacak hep aynı ayyy çok banal diye anlatın

Kimse kınada içtiği her markette satılan asitli içeceği konuşmaz ama ilk defa duyduğu eskiden haremde içilen içeceği konuşur

Bundan sonra fikirlerime telif isterim ya da bedava kına mı istesem acaba

bir kaftancı ile anlaşıp showroomuzda kaftan ya satın yada kiralayın. siz kaftancıdan komisyon alırsınız
ayrıca kına eglencesini sevmem ve yapmam, yapanında kınasına gitmem
mecburen gittigim veya sosyal medyadan gördügüm kadarı ile ( algıda secilcilk yapıyorum nedir, her kına reklamı da bana düşer) kınada artık herkes aynı actionları yapıyor. taht, tülller altın varaklı tepsiler mumlar herşey altın altın altın.. bence bu kadar altın renk cok cirkin.
eger sizinde altın varak renkleriniz cok yooogun ise lütfen azaltın. konseptinizi bitceyi sarsmayacak şekilde az ufak değişiklikler yenilikler katın.
kına da sizin ayarladıgınız kına da eglenceyi saglayacak kızlar yanıza alın. dans kurslarından bu kızlrı bulabilirsiniz yada halk oyunları gruplarından ( belediyelerin halk egitim merk. gidip yardım isteyebilirsin)
hatta kına gecesine erkek girmesin kırnayı hamamda yap. hem yıkansınlar hemde eglensinler

Son düzenleme:
hamam konsepti bence iyi. o kadar kaftan mum taht vs.. gerek kalmaz. göbek taşına bir iki yer minderi gibi atarsınız. herkes kurnalarun başında göbek taşı kenarında oturur. müzik -ki halk egitimde veya konservatuardan ud calan bir kız ile anlaşıp oda girsin hamama hem calsın azda söylesin. zaten biri başlarsa digerleri de şarkıya katılır. yeşilcam eski şarkıları calsın bir kanerda.
osmanlı şerbeti de dunyanın en kolay şerbetidir. bir tür losa şerbeti gibi. hazır tozu bile cıktı artık. suya at karıştır kaynat.
hediye olarak şerbet bardagı veya peştamel-lif-kese verebilirsiniz. tülden minik bir bohca yapıp kına hediyesi olur. kaldı ki kına hediyesini de bana sacma geliyor hem sizi eglendirmek için para harcıyorum üzerine hediye veriyıorum..
sonrada herkes evine dönsün hamamcıda kazanır. sende kazanırsın.

Kurabiye ve muffin işine el attım, onları pastacının sanatı kadar güzel yapamasam da müşteriye daha ucuza yansıdığı için çok fazla şekil şemal takılmıyorlar :) Şu beze ve makaronu öğrenmem lazım

Çok teşekkür ederim size. Hediyelikleri teker teker satmak hiç aklıma gelmemişti. Çok dahiyane bir fikir oldu bu da, çok teşekkür ederim tekrar tekrar

Ben aslında bu doğum günü işlerine girmek istemiyorum artık, kına bekarlığa veda olaylarına dalmak istiyorum :)

İnce düşünceleriniz ve ilginiz için çok çok teşekkür ederim, keşke yakın olsaydık

Ayyy o neydi gızzz Ama uzaktan yönlendirme nasıl yapıyorsunuz, ben başında durmadıkça hep hatalı yapılıyor tasarımlar Bir de yaptırdığınız şahsı bana özelden yeşillendirir misiniz :)

öncelikle işinizi satmayı bilmelisiniz. ne çok ucuz olun ne de çok pahalı. kaliteli iş yapın. tavsiye etsinler sizi. fiyat için pazarlık yapmaya çalışana kalite sattığınızı hissettirin. ucuz etin yahnisi diyerekten çok ucuza kaçmamaya çalışırım ben mesela. arkadaş çevresi var tabi birde.

Ben aslında bu doğum günü işlerine girmek istemiyorum artık, kına bekarlığa veda olaylarına dalmak istiyorum :)

Evet mantıklı
Ama yinede iş gelirse geri çevirme :)
Komple organizasyon olarak düşünme.
Sadece afiş, pano yada etiket satısı da yapabilirsin.
Ki çoğu insan artık doğumgünlerini kendi halletmeye çalışıyor.
Yapılamayan şeyler sadece satın alınıyor gibi..
Sadece foto çerçevesi atıyorum 75tl. gibi..

Düğün, kına gibi şeyler içinde fotoğraf hizmeti dışında
davetlilere verilecek hediyelik satısını yapabilirsin.

Foto için anlaşmaya gelen insanlar ilgisini çekip, bunları da oracıkta
helletmek isteyebilir :)

Örnek koyuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…