Organizasyon işim için dahiyane fikirler

_Makaron_

5 kedi annesi :)
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2011
3.247
6.287
36
Arkadaşlar merhaba,

Ara ara sizlere fikir sorarım ve hiç bir zaman es geçmediniz bunun için teşekkür ederek başlayayım sıkıntıma.

Benim asıl mesleğim Mali Müşavirlik fakat geçen sene yaz başı bir hobimi kardeşimle beraber ticarete dökmeye karar verdim. Bulunduğum kentte gerçekten böyle bir ihtiyaç da vardı ve başladım.
Fotoğrafçılık ve Organizasyon...

Gel gelelim acemilikten yetersiz maliyet ve piyasa hesaplamalarımdan ötürü değil kar etmek devamlı zarar ettim.
Zaten müşterilere de doğum günü gibi organizasyonlar yüksek fiyatlı geldiğinden bu tarz organizasyonlardan vazgeçmeye karar verdim.

Sadece fotoğrafçılık ve kına organizasyon işine yönleneyim bu sene dedim ama geçen yaz bizim işin tuttuğunu gören bir çok kişi bu alana girdi. Her yer organizasyoncu kaynamaya başladı. Milletin girişimcilik ruhunu şaha kaldırdım :KK70:

Rekabetten dolayı da bu sene sezon açılmasına rağmen daha hiç iş bağlayamadım ve elimdeki parayı da bu işe döktüm. Şimdi vazgeçmek istemiyorum, hayatımda hiç vazgeçmedim yediremem kendime. İş bağlayıp, daha güzel eşyalar alıp müşteri çekmem gerekir kazanacağım paralarla.

Sizden işime nasıl değişik renkler katabilirim, nasıl farklı olabilirim, facebook ve instagram sayfama nasıl takipçi toplayabilirim, nasıl iş bağlayıp, nasıl reklam yapabilirim konularında fikir istiyorum.

Değerli fikirleriniz için şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Fiyat kırın

Kampanya yapın bir süre diye tarih verin nisan sonuna kadar gelene vs vs gibi

İki kişi gelene indirim arkadaşını getirene indirim vs vs

Bir de organizasyona daha önce olmayan bir şeyler ekleyin

Taht yoksa taht baht yoksa baht

Ne eklenip aman aaaa dedirtirseniz o dikkat çeker millet altta kalmamak için kuyruk olur

Fiyat kırın

Kampanya yapın bir süre diye tarih verin nisan sonuna kasar gelene vs vs gibi

İki kişi gelene indirim arkadaşını getirene indirim vs vs

Bir de organizasyona daha önce olmayan bir şeyler ekleyin

Taht yoksa taht baht yoksa baht

Ne eklenip aman aaaa dedirtirseniz o dikkat çeker millet altta kalmamak için kuyruk olur

İşte aradığım kan :KK70: Bu 2 kişi gelene indirim olayı süpermiş. Çok beğendim. Teşekkür ederimmm

Özenmeyi seven bir millet olduğumuz için şöyle kentin söz sahibi ailelerinden bir kaç iş başlarsanız gerisi gelir diye düşünüyorum

Daha yeni doğum günü atlatmış biri olarak bu tür organizasyon konularında fiyatın çok önemli olduğunu vurgulamak isterim. Dilimizde "ne kadar para o kadar" köfte olsada gönlümüzde uygun fiyatlı olsun kaliteli olsun anlayışı var. Bence bu yönden birşeyler yapın derim. Tabiki zarar etmeyin ama ilk aşamada en azından karınızı biraz düşük tutup çevre edinin.

Özenmeyi seven bir millet olduğumuz için şöyle kentin söz sahibi ailelerinden bir kaç iş başlarsanız gerisi gelir diye düşünüyorum

Aslında aklıma geldi ama kim kimdir bekar evladı var mıdır? Bunlar nasıl araştırılır ben de bilemiyorum :=)

Daha yeni doğum günü atlatmış biri olarak bu tür organizasyon konularında fiyatın çok önemli olduğunu vurgulamak isterim. Dilimizde "ne kadar para o kadar" köfte olsada gönlümüzde uygun fiyatlı olsun kaliteli olsun anlayışı var. Bence bu yönden birşeyler yapın derim. Tabiki zarar etmeyin ama ilk aşamada en azından karınızı biraz düşük tutup çevre edinin.

Ben aslında epey iş aldım ama çok zarar ettim reklam olsun diye. Piyasanın böyle olduğunu hiç bilmiyordum. Mesela pastacılar fahiş fiyat istiyor, baskıcılara en az 300 TL bırakıyorum. Helyum gazı bile geçen yazdan şimdiye nasıl zamlanmış. Çok çok pahalı maliyetler. Üzerine kar da ekleyince ki deli yoruluyorum, stres, beden yorgunluğu vs delirtmeye başladı artık. Tüm bunlar da müşteriye yüksek fiyatla yansıyor. Sorması ayıp özel değilse, kaç kişilik nasıl bir şey yaptırdınız bi de kaç törkiş lira :)

Ben aslında epey iş aldım ama çok zarar ettim reklam olsun diye. Piyasanın böyle olduğunu hiç bilmiyordum. Mesela pastacılar fahiş fiyat istiyor, baskıcılara en az 300 TL bırakıyorum. Helyum gazı bile geçen yazdan şimdiye nasıl zamlanmış. Çok çok pahalı maliyetler. Üzerine kar da ekleyince ki deli yoruluyorum, stres, beden yorgunluğu vs delirtmeye başladı artık. Tüm bunlar da müşteriye yüksek fiyatla yansıyor. Sorması ayıp özel değilse, kaç kişilik nasıl bir şey yaptırdınız bi de kaç törkiş lira :)

matbaa kısmı çok yüksek değil mi?
neler var içerisinde

matbaa kısmı çok yüksek değil mi?
neler var içerisinde
Fotoğraf çekilmek için çerçeve tasarımı, 120x130 vinil ya da folyo baskı, konuşma balonları kişiye özel tasarım, peçetelikler, su şişelikleri, karton çanta etiketleri, tabaklar için vs çok fazla etiket basımı, hediyeliklere karton etiket vs vs. Çalışmalar da ücrete dahil olduğu için gerçekten çok :KK43:

Şöyle söyleyeyim, dediğiniz gibi piyasa almış başını gitmiş. Ben böyle olduğunu görünce tamamen kendi el emeğime döndüm. Birçok şeyi kendim yaptım. Kurabiye ve doğum günü pastasını arkadaşıma yaptırdım. Yinede bana 30 kişilik evde olan bir parti 650 liraya geldi. A dan Z ye herşeyiyle. Ama şu da var mesela pasta için şunu gördüm benim beğendiğim pastaya instangramda filan verilen fiyat 650-750 arasıydı. Sonra öğrendim ki kalıbı filan her malzemesiyle bu pasta 140 liraya mal oluyor. Gerisi emek adı altında alınan para. El insaf. :KK43:

Fotoğraf çekilmek için çerçeve tasarımı, 120x130 vinil ya da folyo baskı, konuşma balonları kişiye özel tasarım, peçetelikler, su şişelikleri, karton çanta etiketleri, tabaklar için vs çok fazla etiket basımı, hediyeliklere karton etiket vs vs. Çalışmalar da ücrete dahil olduğu için gerçekten çok :KK43:
Tüm bunlar içinde biriyle anlaşabilirsiniz. O zaman daha uygun olur fiyatlar bence. Çünkü bu etiket şu bu işini yapanlar matbaalarla anlaşıyor zaten. Hem böylece başkalarınada ekmek kapısı çıkmış olur :)

Tüm bunlar içinde biriyle anlaşabilirsiniz. O zaman daha uygun olur fiyatlar bence. Çünkü bu etiket şu bu işini yapanlar matbaalarla anlaşıyor zaten. Hem böylece başkalarınada ekmek kapısı çıkmış olur :)

Baskı merkezi ile anlaşmalıyım. Yaşadığım şehirde en ucuz burası. Bunlar gerçekten pahalı işler mi bize mi geçiriyorlar burada anlamadım :)

Şöyle söyleyeyim, dediğiniz gibi piyasa almış başını gitmiş. Ben böyle olduğunu görünce tamamen kendi el emeğime döndüm. Birçok şeyi kendim yaptım. Kurabiye ve doğum günü pastasını arkadaşıma yaptırdım. Yinede bana 30 kişilik evde olan bir parti 650 liraya geldi. A dan Z ye herşeyiyle. Ama şu da var mesela pasta için şunu gördüm benim beğendiğim pastaya instangramda filan verilen fiyat 650-750 arasıydı. Sonra öğrendim ki kalıbı filan her malzemesiyle bu pasta 140 liraya mal oluyor. Gerisi emek adı altında alınan para. El insaf. :KK43:

El sanatınız varsa kendiniz yapabilirsiniz tabii ki de ama şekerhamurlu pastalar gerçekten çok pahalı. Ben benim pastacıya 2 katlı ufak beze fiyatı sordum 250 tl den başlar dedi ki beze malzemesi az bir sunumluk.

X