ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

bence orıflame avon amway hıc ugrasmayın gelın LR a uye olun yuzde 40 kazanın uyelık ucretı de yok kargo ucretı de yok tamamen bıtkısel aleo veralı urunlerı var . egzama sedef mantar nasır aft herseye ıyı gelen kremlkerı ıceceklerı var

bu da nedir şimdi? LR sayfasına da birisi gelip LR'ı boşverin amway'e gelin yazsa ne derdiniz acaba?

Kızlar Oriflame kataloğu adresinize gelmiyor mu sizin? Yeni üyeyim ve beni üye yapan kişiye sordum,ilk üye olduğumdada elime bi katalog verdi o kadar.Siteden bakıyorum,yeni üyelere katalogla birlikte broşürdü iş tanımıydı bilmem neler de gönderiliyor yazıyordu.
Şimdi yeni katalog çıkmış,girip bakmasam haberim yok,adrese göndermiyorlar diyor kadın bana...

bildiğim kadarıyla sadece ilk katalog sponsorunuz tarafından ücretsiz gönderiliyor. sonrakileri siz ücretli alıyorsunuz ya da alışveriş yaptığınızda sepetinize tekli olarak ücretsiz ekleniyor sonraki ayın kataloğu. ben alışveriş yapmadıysam netten bakıyorum her ayın başında.

bu da nedir şimdi? LR sayfasına da birisi gelip LR'ı boşverin amway'e gelin yazsa ne derdiniz acaba?
ben burda bılgı amaclı bısyeler paylasılıyor sandım amacım o yonde olsaydı lr sayfasına yazardım kı yazmadımn bakabılırısnız ..gıdıp sıkayaet etmenıze hıc gerek yoktu

temsilci olurken bir daha düşünün yıllar sonra sizi biri arayıp borcunuzdan dolayı icraya verildiğinizi söyleyebilir
iyi olan ürünleri dışında kötü olanları da var. bence verdiğin parayla daha kaliteli şeyler alınabilir.

Ben de rujlara bakarken içeriğinde paraben olduğunu farkettim.Tabii başlar başlamaz soğuttu beni.Kendim kullanmam,kullanmak isteyen olursa Nasıl içim el verir satmaya bilemiyorum...

Ben de rujlara bakarken içeriğinde paraben olduğunu farkettim.Tabii başlar başlamaz soğuttu beni.Kendim kullanmam,kullanmak isteyen olursa Nasıl içim el verir satmaya bilemiyorum...
bilip bilmeden yorum yapmak ne kadar basit dimi. ambalajlı tüm ürünlerde koruyucu madde yaşamımızın kaçınılmazı önemli olan oranlar. paraben sağlıksız denildi sırf bi duyumla önyargı bi çok firma satış taktiği koruyucu madde isim değişik kullanıyor özellik yine aynı. oriflame sveç üretimi dünya kalitesi bi firma.. emin olun kimyasal standartlarıda çok yüksek bi ülke. paraben dediğiniz koruyucu madde. bi rujda koruyucu madde olmadığında bir ayda çöp olur varmı bir ayda çöp olan ruj

Bilip bilmeden yorum yapmak,parabenin varlığını bilmekten mi geliyor acaba? En azından içeriği hakkında birşeyler biliyorum ve bunu dile getiriyorum.Körü körüne kullanmıyorum birşeyleri.Merak ediyorum ve beni tatmin edecek bir cevap bekledim.Böyle hiç birşey bilmiyormuşum gibi yorum yazmanıza gerek yoktu!
Aynı soruyu danışman toplantısında da sordum,çokta araştırmadığını ama koruyucu madde olarak herşeyde bulunabildiğini söyledi.Bildiğim birşey zaten,çok tatmin etmedi.Yine de kötülemek amaçlı yazılmış veya sorulmuş birşey değildi!

Neyse,bugün ilk siparişlerim geldi.Fakat siparişimde sürpriz paketi2 vardı,siparişim haricinde hiç birşey çıkmadı.Sağolsunlar ilk siparişimde de olumsuzlukla karşılaştım hemen.

Bu da bilip bilmeden yorum yaptığımdan oldu herhalde!

bak güzelim üst mesajımdada da yazdım yine belirticem. bi ürünün içeriğinde paraben benzeri karuyucu madde kaçınılmaz aksi takdirde raf ömrü olmaz. önemli olan kullanılan oranın denetimden geçmiş sağlılığa zararlı oranların çok altıda olup olmaması .ve oriflame doğrudan satış derneği üyesi.. bu dernekte üye kalmak o kadar basit değil bir yığın prosüdürü yerine getiriyor ki hala mevcut üyesi. katoloğun ilk yaprağını açtığında bu konudaki detayları görebilirsin. bunları araştırmadan bi sosyal paylaşım sitesinde soğudum kullanmam bu cümleler tabiyki karalama.. ilk siparişini üst sponsorunla birlikte verseydin böyle bir sıkıntı yaşamazdın yaşadığında bile faturayı maille şirkete attığında ürünü veya ücretini 2 gün içinde hemen alırsın. yine bi konunun üstünde bilmeden yazıyorsun. bence üsteki direktöründen bi fırsat sunum ve işe başalangıç eğitimi talep et

Vallahi sizin şu çok bilmiş yorumunuz yeter soğutmaya ancak!

Kullanmadığım bir ürün hakkında yorum yapamam elbette.Ve eğer kullanmadıysam,karalamaya da çalışmam! Bilen biliyordur ve kullanıyordur,ve nazik bir dille bana der ki,"eftelya,bak o öyle değil,böyle.İçindeki madde şu sebepten,zararı dokunmayacak miktarda vs..."
Yeni üye birini çekeceğiniz yerde itham ve üslubunuzla daha fazla itiyorsunuz!"
Hiç bir art niyetim olmamasına ragmen bu kadar savunmaya geçmeniz şaşırttı doğrusu.Sanırım Türkiye sorumlusu sizsiniz...

Sponsorumla da görüştüm.O faksla olmuyor artık,depoya göndermeniz lazım faturayı dedi.Eşimle faks gönderttim ben yine de.2 gün sonra da aradım,sponsorum böyle demişti,göndermelimiyim diye.Hayır işleme alınmış dedi.Salı günü gönderdim,bugün cumartesi...
Yani o kadar da geri zekalı değilmişim!

kendi uslubuna birebir uyumlu hareket ediyorum canım. 12- ve 15 i arası şirket çalışan eğitimleri nedeniyle her türlü işlem durdurulmuş halde. danışman sayfandan iade tarihçesi bölümünden rahatlıkla eksiği takip edebiliyosun. faturanın resmini çekip mail göndermek en hızlı ve en kolay yöntem. faksda olur. depoya gönderilmez zaten genel merkez levent adresine gönderilir ki gerek yok..türkiye sorumlusu değilim tabiyki ama şirketime sonuna kadar güvenen bi danışmanım

Sizin şahsınıza yönelik bir tutumla yazmadım fakat siz bir anda hayatımda yapmadığım bir durumla itham ettiniz beni! Nasıl karşılık vermeliydim acaba?

İyi ki "Oriflame" hakkında müthiş bilgilere sahipsiniz ve bu yeteneğinizle benim gibi bilgisi eksikleri nasıl aydınlatacağınızı biliyorsunuz.Bende bu eksiklikle nasıl yaşamışım,nasıl yaşıyormuşum,tüh...Annenizin karnında öğrenmiş olmalı ve bu yüzden ezebilme lüksüne sahip olmalısınız.

Yine de yardımcı olmaya! çalıştığınız için teşekkürler...

Eftalya hanım ben sizinle oriflame yetkililerinden öğrendiğim küçük bir bilgiyi paylaşmak isterim. Parabenin zararlı olduğunu biliyoruz evet ancak kullandığımız ilaçların içinde de paraben olduğunu tıpta da kullanıldığını biliyorsunuzdur. Oriflame ürünlerinin içindeki bulunan paraben de tıpta kullanılan paraben. Zararlı olan kimyasal paraben değil. O nedenle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum

Teşekkürler Derin hanım,bende böyle düşünmek ve bunu duymak istiyordum...

Kızlar avonmu iyi oriflamemmi sizce temsilcinin ama hiç hefiye vermiyor gibi avon.ama ruhlarına bayılıyorum mat ruh süper parfümler de guzel ama kalıcı değil sanırım şampuan iyi kremler de fena değil oriflame gecsemmi diye dysunuyorum

Oriflame bitkisel olduğu için ben oriflame tercih ediyorum, sonuçta hayvanlar üzerinde değil insanlar üzerinde deneniyo herşey.

Selam kızlar bende bir oriflame danışmanıyım ve ürünlerinden kendim ve çevrem çok memnunuz denemenizde fayda var.

Oriflame’in Parabenler ile ilgili Açıklaması
Ürünlerin güvenliği, Oriflame için birinci önceliğe sahiptir. Bu bağlamda Oriflame olarak
tüketicilerimize sürekli olarak güvenli ve etkili ürünler sunmak için çalışmaktayız.
Parabenler, koruyucu olarak kullanılan maddelerdir ve kozmetiklerin de içinde yer aldığı
pek çok tüketici ürününde bulunmaktadır.
Koruyucu maddeler, ürünlerin bozulmasını önlemek için gerekli olan maddelerdir.
Kozmetik ürünlerin kalitesinin korunmasında ve bu kozmetik ürünlerini günlük
yaşamlarında kullanan tüketicilerin güvenliğinin sağlanmasında önemli rol oynarlar.
Tüm kozmetik ürünlerin ve bu ürünlerde kullanılan bileşenlerin güvenliği katı Avrupa
kanunlarına tabidir. Bununla birlikte kozmetik bileşenler ve onların güvenlikleri Avrupa
Komisyonu ve AB üyesi devletlerde, Komisyon’un bağımsız bilimsel uzman komitesi
(Tüketici Güvenliği için Bilimsel Komite, TGBK) tarafından sürekli inceleme ve denetime
tabidir.
Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi tüm mevcut bilgi ve veriler doğrultusunda parabenler
ile ilgili olarak Mart 2011’de nihai görüşünü yayımlamıştır.
Bu nihai görüşe göre, bilimsel komite özellikle propil ve bütil parabenler olmak üzere iki
paraben çeşidini inceleme altına almıştır. İncelemeye alınan bu iki paraben türü, belli
seviyelerde kullanılması halinde kozmetik ürünlerde kullanım açısından güvenli
bulunmuştur.
Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi’nin görüş açıkladığı bu yeni raporunda, bir önceki
raporda yer alan diğer iki paraben türünün, metil ve etilparaben, kozmetik ürünlerde
kullanılan oranlarının tüketici sağlığı açısından güvenli olduğu tekrar yinelenmiştir.
Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi tarafından yapılan bu açıklamalar, Avrupa
Komisyonu’na tavsiyede bulunma yetkisine sahip bağımsız, uzman bir bilimsel komitenin
tamamı ile bilimsel veriler üzerinde yaptığı tarafsız değerlendirmelere dayanmaktadır.
Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi bazı parabenler için güvenli sayılabilecek bir oran
belirleyememiştir (isopropil, isobutil, fenil, benzil, pentil parabenler). Fakat bu parabenler
kozmetik endüstrisi açısından ticari bir öneme sahip olmadığı gibi Oriflame tarafından yıllar
önce adı geçen bu parabenlerin Oriflame ürünlerinde kullanılmaması konusunda önemli bir
karar alınmıştır.
Bütil paraben ile ilgili olarak olumsuz tüketici imajı ve Oriflame olarak en güvenilir içerikleri
kullanmak konusundaki şirket politikamızdan ötürü, bu koruyucuyu maddeyi (Bütil
paraben) uzun bir süredir ürünlerimizde kullanmamaktayız.
Colipa (Avrupa Birliğinde faaliyet gösteren kozmetik şirketlerinin çıkarlarını temsil eden
Avrupa Kozmetik Tuvalet ve Parfüm Derneği), Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi’nin
nihai görüşlerini desteklemektedir ve Oriflame olarak propilparaben ile ilgili gelişmeleri
büyük bir dikkat ile takip ediyor olduğumuzu bildirmek isteriz.
Yıllar içerisinde paraben kullanımı konusundaki yanlış bilgilendirme ve temelsiz önyargı
oluşturan spekülasyonlar, bilimsel araştırmalar ile parabenlerin tüketici sağlığını korumak
yönünde, son derece hayati önem taşıyan koruyucu maddeler olduğunu ortaya
koymaktadır.
Tüketicilerinin ve dolayısıyla ürünlerinin güvenliği konusunu birincil öncelik olarak
belirleyen Oriflame, bu yöndeki tutumunun bilimsel anlamda desteklendiğini görmekten ve
bu gerçekleri sizler ile paylaşmaktan büyük memnuniyet duymaktadır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…