Bahçe Bakımı ve Çiçekler orkideye öldürmeden bakabilenlerrr ?

aslii9911

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2018
226
144
hanımlar gerçekten orkideye öldürmeden bakabilen var mı? Nasıl bakmak lazım püf noktaları neler bilen yardımcı olabilir mi ya :KK43:

Camın tülün arkasından bol güneş ışığı alacak.. ölmek üzere olan orkideleri hastanenin en güneş alan ama buzlu cam arkasında kalacak şekilde koyuyoruz resmen çıldırıyorlar:nazar:

Mümkünse tül perde arkasından güneş görecek şekilde sıcak bir yere koyun, saksısı şeffaf ışık geçirecek şekilde olmalı, kökleri kuruyup grileşmeden sulamayın, yazın çok sıcak günlerde yaprağına su fıslatın. Öyle ekstra bakım isteyen bir çiçek değil aslında halledersiniz

Dört tane orkidem var guzel baktigimi soylerler.
Oncelikle orkide dogrudan gunes isigi almayacak perdenin arkasindan gunes gorecek ve ortam cok sicak olmayacak. İkincisi de cok su vermemeliyiz. Ben ayda bazen bir bucuk ayda bir su veriyorum.

Merhaba, yerini değiştirmemek gerekirmiş sık sık,
Sulaninca suyu süzulmeli, toprak değil ağaç kabuğu olmalı saksıda, saksı şeffaf olmalı,
Afrika menekşesi yetişen her evde orkide yetişir derler,menekşe yazın kuruyor olmuyor evimde ama orkidelerim sağlam kalıyor.

yemek buharı iyi geliyor çiçeklere dediler bana da, test ettim orkidelerimde ve gerçekten doğruymuş. maşallah hiç çiçeksiz kalmadılar yaz kış:KK22: mutfak camının önünden ayırmıyorum artık..

direk güneş almıyor ama çiçek açarken kuruyor buna bir çözüm var mı

Öyle değişik bir bakımı yok aslında , bir kaç püf noktası var kök genişledikçe saksı ve toprak (ağaç kabuğu vs..) o değiştirilmeli , köklere dokunun kuru ve griyse topragida kurumaya yüz tutmuşsa sudan geçirip fazla suyu suzdurun yıkama yöntemi ile sulanır sıcak ve soğuk ortamları sevmez orta halli direk ışık almayan ama gün icinde hafif ruzgar almalı unutulan bir şey ama çok önemlidir rüzgarla titreyen yapraklar dallar. Ve döküldükten sonra üçüncü bogumdan sonra yeni tomurcuklar için budama yapın.

Kızlar merhaba ilk kez bir çiçekbakıyorum bende orkide çiçeğimin toprağı üzerinde çakıl taşları var onları almalı mıyım yoksa su dökünce bi sorun olmaz mı

X