Ortak ev belası

Tüm suç eşinizde.
Kusura bakmayın kv ve kp rinize.
Eşler böyle pasif, aileci, aileye laf söyleyemeyen insanlar olduktan sonra adamın totosundan donunu da alırlar.

Birde yalancı eşiniz ve ailesi.
Eksik söylemek doğru söylemek değil, yalan söylemektir.
Uyanıklara bakın evlendikten sonra ortak ev diyorlar.
Yerinizde olsam evden bı sure gider burunları sürtsün diye beklerim.

Siz benim ne yaşadığımı bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz. Ben yiyip içip yatmadım bende birikimimi yuva kurarken ortaya koydum artı olarak düğün takımı ve bileziklerimi eşimin bekarlık borçlarını ödemesi için verdim.

Ayrıca mantık evliliği yaptım ev benim için önemli bir kriterdi ama onlar borcu yok evi var dedi düğüne bir kaç gün kala eve haciz kağıdı geldi 2.5 senedir borç ödüyoruz dişimden tırnağımdan arttırıyorum gerekirse üzerime kıyafet almıyorum ve aynı zamanda psikolojisi bozuk sinir hastası bir insanı idare ediyorum.
Ailesi benimle evlendiği gündem beri sadece iki gün geldiler daha kardeşleri evimi bile bilmezler çünkü başıma atıp kaçtılar ama mesele para olunca haklı oluyorlar öyle mi?
Kusura bakmayın bende salak değilim kendimi kullandıramam. Bana yapmadığı şeyleri ailesine yapıyorsa orada duracak.
Ayrıca kardeşinin ortaklığı olmadığı halde karışıyor bana böyle bişey dese hadi oradan sana ne oluyor asıl derim.
Bu durumda olsam sonu nereye varirsa varsin susmam..zaten kotusun yine kotu olacaksin bari hakkini yedirme de.Evlat ayrimi yapildigi icin hakkinizi savunun diyorum.

Evlenmeden önce aile desteğiyle alınmış bir ev. Size söz hakkı düşmüyor ne yazık ki . Eşiniz hakkını talep etmeli , siz söylediğinizde kötü duruma düşersiniz.

Sizin gibi düşünüyorum, fakat konu sahibi mantık evliliği yapmış, psikolojisi bozuk sinir hastası biriyle beraber yaşamayı bile göze almış. Konu sahibinin eşini ailesi başına atıp kaçmış ayrıca.

Eşinin sorunları varmış fakat sanırım parası için "mantık evliliği" kapsamında ilerliyor, başına atılıp kaçılan bir eş için de konu sahibinin belli bir para alması normal tabi, iş sonuçta bu da.

O yorumunu gordum sonradan, ev icin evlenmiş kavga etmesi de doğal tabi ki ne diyeyim. :)
Ben hakkım var diye idda etmiyorum yada mesele hak meselesi de değil. Ama kardeşininde hakkınyok hukuki olarak. Onlarda duracağı yeri bilecek. Onların alakası olmayan yere dilini uzatmaları benim yaşayacağım ev hakkındaysa bende uzatırım herkes haddini bilecek bende o zaman susarım.
Herkes benim hakkım olmadığını söylüyor evet ama kardeşlerininde şuan hakkı yok hiç bir anlamda bana yüklenirken bu kısmı atlıyorsunuz.

Kayınvalideme başka meseleler üzerinden yeterince doluyum ağzımı açarsam oturduğu yerden kalkamaz. Artık bıçak kemiğe dayandı bir değil üç değil beş değil o yüzden zaten bişey dese de ben de eteğimdeki taşları döksem diyorum.

Evin yarisi annelerinin yani o evde miras haklari var kardeşlerin, senin o da yok. 😕
Bu işleri eşin halletse daha iyi olurdu zaten eşin birsey yapmadigi surece kendini de yirtsan birsey yapamazsin.

Herkes karışma evlenmeden önce alınanda hakkın yok demiş ama diğer babalarının evinde oturanların Hakkı mı var peki? Nakit olarak evim yarısını siz almışsınız, diğer kardeşler herhangi bir yardım veya çalışmada bulunmadan o evde oturuyorsa, ortak olan evi kayınpederiniz size hibe etmeli. Eğer öyle değilse diğerleri de babalarına kira ödesin, öyle şey mi olur. Konu sahibini mantıksız bulmadım çünkü eşi hiç bir yorum yapmamış bu konuda ve sözünü geçiremiyor. Haliyle konu sahibi çileden çıkmış

O yorumunu gordum sonradan, ev icin evlenmiş kavga etmesi de doğal tabi ki ne diyeyim. :)

Evin yarisi annelerinin yani o evde miras haklari var kardeşlerin, senin o da yok. 😕
Bu işleri eşin halletse daha iyi olurdu zaten eşin birsey yapmadigi surece kendini de yirtsan birsey yapamazsin.
Pardon ben evi için evlendim mi dedim?
Siz anlamak istediğiniz gibi yorumlayıp yazıyorsunuz. Neyse size daha fazla yazmayacağım anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım.

Ayrıca diğer mesele annesi daha ölmediği sürece miras hakları filan yok. Kaldı ki öldü diyelim evin %66sı eşimin üzerine oluyor ki bu bizim için daha iyi bişey. Birde söylemeden edemeyeceğim eşim ölürse bende o %66 kısma mirascıyım.

Çok merak ediyorum yoksa siz o görümce konuları açılan görümcelerden misiniz?

Evden daha büyük sorunlarınız var. Üzüldüm bu duruma.
Yani sinir hastası biriyle sevmeden aynı yatağı paylaşmak ev sahibi derdinden daha büyük bir dert değil mi sizce de?
Bir ömür böyle mi geçireceksiniz?
Sizi kandırmışlar. Evi var borcu yok demişler yalanı çıkmış. Sinir hastası diyorsunuz.
Ne bileyim bu kadar sorunda benim gözüm ev görmezdi.
Kocaman bir ömürden vazgeçiyorsunuz gibi geldi.
Mantık evliliği yapmış olmam eşimi hiç sevmediğim anlamına gelmiyor. Sevmediğim bir insanla aynı yatağa yatacak kadar da dünyacı bir insan değilim.
Sorunlarım yeterince büyük evet. Beklemedeyim çözmek için. Okulum bitmek üzere sınava hazırlanıyorum. Şimdilik sessizdeyim. Ama o ev meselesi olmayan huzurumu hepten kaçırınca tahammül edemiyorum. Zaten hayatıma verdikleri kadar zarar verdiler ailemden de karşılık göremiyorum arada kaldım bari evin içinde rahat olayım bari o hakkımızı da gasp etmesinler istiyorum.

Eğer buna eşiniz bu kadar olaydan sonra evet derse yuh! derim. Evlenmeden önce alınan şeylerde evet sizin söz hakkınız yok, eğer kredi ödemeye devam etmiyorsanız ama sizin anlattığınız durum farklı. En mantıklısı evi kiraya vermeden gidip oturmanız ve bir daha lafı edilirse bunları dile getirmeniz. Eşinizin evi kiraya vermeden önce sorması bir yana, ailesinin evlenmeden önce kira sizin evlendikten sonra bizim demesi bir tuhaf değil mi? Evlenmeden önce borçlar için onların alması, evlendikten sonra da kiranın paylaşılması veya sizin olması gerekmez miydi? Ailesi, annesi manipülatif demek ki...
Öyle bir manipülatif ki telefonu evi satalım diye açtı eşim kapatırken yok anne ne ev satması diyip kapattı. Ben şok...

Tüm suç eşinizde.
Kusura bakmayın kv ve kp rinize.
Eşler böyle pasif, aileci, aileye laf söyleyemeyen insanlar olduktan sonra adamın totosundan donunu da alırlar.

Birde yalancı eşiniz ve ailesi.
Eksik söylemek doğru söylemek değil, yalan söylemektir.
Uyanıklara bakın evlendikten sonra ortak ev diyorlar.
Yerinizde olsam evden bı sure gider burunları sürtsün diye beklerim.
Meseleleri zaten gitmem. O yüzden vermiyorlar evi. Şuan herhangi bişey alsak tapuya ortak olacağım için yapıyorlar. Biz evlenirken de zaten benim bu evliliği sürdüreceğime inanmadıkları için önem bile vermediler. Herkes malını tanıyor tabi. Ama yaman çıktım 2.5 sene oldu öyle veya böyle gitmedim. Gitsem arkamdan oh diyecekler biz bu oğlanı yine yolarız kafasındalar

Meseleleri zaten gitmem. O yüzden vermiyorlar evi. Şuan herhangi bişey alsak tapuya ortak olacağım için yapıyorlar. Biz evlenirken de zaten benim bu evliliği sürdüreceğime inanmadıkları için önem bile vermediler. Herkes malını tanıyor tabi. Ama yaman çıktım 2.5 sene oldu öyle veya böyle gitmedim. Gitsem arkamdan oh diyecekler biz bu oğlanı yine yolarız kafasındalar
Hım anladım.
Valla ne diyeyim ki durum bu o zaman.
Ama inan boşa kürek çekiyorsun bence eninde sonunda bu duruma isyan edeceksin.
Eşin bence evlilik yürütecek adam değil.
Ne güzel valla ailelerine gelen ağam giden paşam gibi davran ama evdeki kadına hiç birsey yok.
Ev kalmasın diye ailesi ile birlik bence.

Pardon ben evi için evlendim mi dedim?
Siz anlamak istediğiniz gibi yorumlayıp yazıyorsunuz. Neyse size daha fazla yazmayacağım anlamakta güçlük çekiyorsunuz sanırım.

Ayrıca diğer mesele annesi daha ölmediği sürece miras hakları filan yok. Kaldı ki öldü diyelim evin %66sı eşimin üzerine oluyor ki bu bizim için daha iyi bişey. Birde söylemeden edemeyeceğim eşim ölürse bende o %66 kısma mirascıyım.

Çok merak ediyorum yoksa siz o görümce konuları açılan görümcelerden misiniz?

Evlilik icindeyken bile hakkinizin bulunmadigi eve nasil mirasci oluyorsunuz? Ev evlenmeden once alinmiş boyle birsey mi var bilemiyorum.
Simdi baktim evet mirasciymişsin hadi yine iyisin kavgaya devam evi kurtar. 😂

Benim hiç kardeşim yok dolayisiyla gorumce degilim. :) Ama gorumcelerim var 😁
Mantik evliligi yaptim ev sart demek ne demek oluyor? Ev olmasa evlenmezdim demek oluyor, ev icin evlenilmiş bir nevi evet.

Son düzenleme:
Mantik evliligi yaptim ev sart demek ne demek oluyor? Ev olmasa evlenmezdim demek oluyor, ev icin evlenilmiş bir nevi evet.

Bu şart kısmını nerde yazmış? ben göremedim. Öyleyse durum degisir ama bana sadece zamaninda tanisirken laf arasinda verilen bilgi gibi geldi.

Mantık evliliği diyince neden sadece maddiyat anlaşılıyor onu da anlamadim. Benim bildiğim çiftin birilerinin aracılığıyla karakterlerinin, mesleklerinin, yaşlarının falan uyumlu görülmesi sonucunda tanıştırılmalarıyla yapılan evliliktir. Çok ağır konusmuyor musunuz?

Suleymanin Hurremi Suleymanin Hurremi ben de evlenmeden önce daha farklı koşullar üzerinde konusmustuk ve evlendikten sonra bazilari onceden farkli anlatilmis bazilari da esimin elinde olmayan nedenlerle farkli olan kosullarla karsilastim. "Aşk" evliliği olmasa tepkim farklı olabilirdi ve buyuk ihtimalle katlanmak istemezdim bu nedenle anlıyorum demek istediğinizi.

Eşinizle hep sakin konusmak zorundasiniz, kavga gurultuyle iletisiminizi koparmayin ve hakkinizi savunun, baska sorunlar da yasadiginiz icin eş ailesiye dogrudan asla siz muhatap olmayin. Bence gidin o eve oturun ve birikim yapin.

İzalei şuu davası açıp ortaklığı sonlandırın.ev mahkemece ucuz satılır zaten hisselerin yarısı eşinde diğer yarısını da ödersiniz. Duygusala bağlamaya hiç gerek yok bu iş başka türlü çözülmez

Bu şart kısmını nerde yazmış? ben göremedim. Öyleyse durum degisir ama bana sadece zamaninda tanisirken laf arasinda verilen bilgi gibi geldi.

Mantık evliliği diyince neden sadece maddiyat anlaşılıyor onu da anlamadim. Benim bildiğim çiftin birilerinin aracılığıyla karakterlerinin, mesleklerinin, yaşlarının falan uyumlu görülmesi sonucunda tanıştırılmalarıyla yapılan evliliktir. Çok ağır konusmuyor musunuz?

Suleymanin Hurremi Suleymanin Hurremi ben de evlenmeden önce daha farklı koşullar üzerinde konusmustuk ve evlendikten sonra bazilari onceden farkli anlatilmis bazilari da esimin elinde olmayan nedenlerle farkli olan kosullarla karsilastim. "Aşk" evliliği olmasa tepkim farklı olabilirdi ve buyuk ihtimalle katlanmak istemezdim bu nedenle anlıyorum demek istediğinizi.

Eşinizle hep sakin konusmak zorundasiniz, kavga gurultuyle iletisiminizi koparmayin ve hakkinizi savunun, baska sorunlar da yasadiginiz icin eş ailesiye dogrudan asla siz muhatap olmayin. Bence gidin o eve oturun ve birikim yapin.

"Ayrıca mantık evliliği yaptım ev benim için önemli bir kriterdi ama onlar borcu yok evi var dedi"

Bunu yazdi konu sahibi.
Muhabbet arasinda oylesine lafi geçmiş bisey degil.

Sinir hastasi psikolojisi bozuk insanla ugrasiyorum, ailesi evime gelmiyor basima attilar gittiler diye eşinden bahsediyor saniyorum????
Kusura bakmayin ama esinden bu sekilde bahsetmek mantik evliligi için bile fazla, madem eşiyle ugrasmak zor, basina attilar ee ask yok mantik evliligi neden sürer?

7. Sayfada konu sahibinin yazdiklarini altin yapmiş bir üye tamamini ordan okuyun.

Evlilik icindeyken bile hakkinizin bulunmadigi eve nasil mirasci oluyorsunuz? Ev evlenmeden once alinmiş boyle birsey mi var bilemiyorum.
Simdi baktim evet mirasciymişsin hadi yine iyisin kavgaya devam evi kurtar. 😂

Benim hiç kardeşim yok dolayisiyla gorumce degilim. :) Ama gorumcelerim var 😁
İnsanların sıkıntıları ile gülecek kadar boşsunuz.

Ev şartı koydum demedim önemli bir kriterdi dedim ama illa evi olacak da evlenicem demedim. Alenen uyduruyorsunuz ya pes.

Öf nerenizle anlarsanız anlayın ya gerçekten vakit kaybısınız. Sanki size açıklama zorunluluğum varmış gibi. İster aşk ister mantık bu kısmı zaten sizi bağlamaz.

Ev için EVLENDİRİLMEDİM mantık evliliği yaptım kimse beni evlendirmedi. Alay etmek kenara dursun birde olmayan şeyleri varmış gibi anlatıyorsunuz daha ne diyeyim allah akıl fikir versin.

İnsanların onunla aynı fikirde olması zorunluluğu varmış gibi davranıyor. Bunlar da modern görünümlü cahil. Mantık veya aşk hesap mı vericem yaptığım evlilik konusunda. Birde kalkmış alay ediyor te allahım.

Kriterim var dedim ama evi olacak diye şart koymadım herkesin evleneceği kişide aradığı kriterler oluyor bu gayet normal. Ve bana evi olduğu söylendi sonra yarısının onun olmadığını öğrendim bu benim için can sıkıcı bir durum haliyle.
Her konu açtığımda böyle bi kaç eleman var gelsem de egomu tatmin etsem diye pusuda yatıyor. Sıkıldım vallahi...

"Ayrıca mantık evliliği yaptım ev benim için önemli bir kriterdi ama onlar borcu yok evi var dedi"

Bunu yazdi konu sahibi.
Muhabbet arasinda oylesine lafi geçmiş bisey degil.

Sinir hastasi psikolojisi bozuk insanla ugrasiyorum, ailesi evime gelmiyor basima attilar gittiler diye eşinden bahsediyor saniyorum????
Kusura bakmayin ama esinden bu sekilde bahsetmek mantik evliligi için bile fazla, madem eşiyle ugrasmak zor, basina attilar ee ask yok mantik evliligi neden sürer?

7. Sayfada konu sahibinin yazdiklarini altin yapmiş bir üye tamamini ordan okuyun.
Evet eşim sinir hastası bunu bi çok konumdada belirttim hatta beni burada tanıyanlar da var eşimden ayrılmam gerektiğini şiddetle söyleyen.
Ama gidemiyorum bir yere çünkü ailemle aram iyi değil. Bekliyorum bazı şeyler için ki 6. Sayfada sanıım yazmıştım okulu tamamlamaya çalıştığımı sınava hazırlandığımı. Siz anlamak istediğinizi cımbızlayıp insanları da yanıltmayın.
Burada ki birçok kadın eşinden daha da beter bahsederken sorun yok ben mi kötüyüm. Ayrıca bu durumdan size ne?

Hayatınız pamuk gibi klavye başından ahkam kesmek kolay nasıl olsa değil mi?

Evet eşim sinir hastası bunu bi çok konumdada belirttim hatta beni burada tanıyanlar da var eşimden ayrılmam gerektiğini şiddetle söyleyen.
Ama gidemiyorum bir yere çünkü ailemle aram iyi değil. Bekliyorum bazı şeyler için ki 6. Sayfada sanıım yazmıştım okulu tamamlamaya çalıştığımı sınava hazırlandığımı. Siz anlamak istediğinizi cımbızlayıp insanları da yanıltmayın.
Burada ki birçok kadın eşinden daha da beter bahsederken sorun yok ben mi kötüyüm. Ayrıca bu durumdan size ne?

Hayatınız pamuk gibi klavye başından ahkam kesmek kolay nasıl olsa değil mi?

Kendinizi garantiye alıp ayrılmak istemeniz normal.
Yapabiliyorsanız bunu yapın mutlaka ama.
Yani kendinize güzel bir gelecek kurabilirsiniz

X