Otel stajında ayrımcılığa uğruyorum?

blanck

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2022
90
26
Üniversite aşçılık öğrencisiyim, çok iyi bir otelde staja başladım. Ama ayrımcılığa uğradığımı hissediyorum, soğuk, sıcak bölümü ve alakart mutfaklara stajyer verileceği halde beni kahvaltı bölümünde staja verdiler ve benden sonra gelen iki stajyere fikirleri sorularak soguk ve alakart bölümlerine gönderdiler. Ben stajımda kahvaltı bölümünden bir şey öğrenemem. Bir şeyler doğramak onceden hazırlanmis seyleri pisirmek dışında hiç bir şey yapmıyoruz. Ofise bunu dile getirdim ama kaale alınmıyorum. Ben bu durumda ne yapmalıyım moralim motivasyonum çok düştü.

Neden ayrımcılık yapsınlar ki ? Üstlerinize söyleyin uygun bir dille buradan öğreneceğimi öğrendim başka alanlara da geçebilir miyim tarzında
Yeni stajyerler gelmeden söyledim beni kahvalti bolumune aldıkları zaman diğer bölümler dolu zaten diyip almamislardi ama söyledikleriyle celistiler

Üniversite aşçılık öğrencisiyim, çok iyi bir otelde staja başladım. Ama ayrımcılığa uğradığımı hissediyorum, soğuk, sıcak bölümü ve alakart mutfaklara stajyer verileceği halde beni kahvaltı bölümünde staja verdiler ve benden sonra gelen iki stajyere fikirleri sorularak soguk ve alakart bölümlerine gönderdiler. Ben stajımda kahvaltı bölümünden bir şey öğrenemem. Bir şeyler doğramak onceden hazırlanmis seyleri pisirmek dışında hiç bir şey yapmıyoruz. Ofise bunu dile getirdim ama kaale alınmıyorum. Ben bu durumda ne yapmalıyım moralim motivasyonum çok düştü.
Otelcilikte staj görmek çok zor fakülte okuyan kardeşime ilk stajında sadece tuvalet temizletmişlerdi sen yine iyisin. Şikayet et diyenler olur edebilirsin ama ne sonuç alırsın hiç stajdan gönderirler. Puanın düşük gelir. İkili ilişkilerini düzeltmeye çalış

Hangi sehirdesiniz Ankarada mi kaldınız Antalya da mı?
Ayrimcilik olduğunu sanmıyorum çünkü mecbur birileri o doğrama işini yapacak
Yaptıkça hızlandiginiz icinde değiştirmek istemeyecekler
İkili ilişkilerini iyi tutup zamanla tekrar konuşabilirsin
Otel büyük ve kalabalık mı?
Patron otelleri genelde yoğun sezonda stajyer üzerinden yürür oda etkili olabilir

Otelcilikte staj görmek çok zor fakülte okuyan kardeşime ilk stajında sadece tuvalet temizletmişlerdi sen yine iyisin. Şikayet et diyenler olur edebilirsin ama ne sonuç alırsın hiç stajdan gönderirler. Puanın düşük gelir. İkili ilişkilerini düzeltmeye çalış
Muhtemelen diğerleri birilerinin tanıdığıdır

İkili ilişkilerimde bir sorun yok herkese iyi davranıyorum güler yuzluyum kimseye bjr aksiligim olmuyorki

En son staj için Ankara mı , Antalya mı karar vermeye çalışıyordunuz. Hangi ili seçtiniz ?

Diğer 2 stajyerle bilgi açısından aynı seviyede misiniz ? Onlara tercihlerinin sorulmasında farklı etkenler olabilir mi ?

Hangi sehirdesiniz Ankarada mi kaldınız Antalya da mı?
Ayrimcilik olduğunu sanmıyorum çünkü mecbur birileri o doğrama işini yapacak
Yaptıkça hızlandiginiz icinde değiştirmek istemeyeceksin
Antalyadayim, sorun sadece doğramak değil diğer bölümlerde çeşitli farklı şeyler ortaya çıkıyor ve çok şey öğrenme şansım oluyor ama kahvaltıda tek yaptığımız sebze doğramak

En son staj için Ankara mı , Antalya mı karar vermeye çalışıyordunuz. Hangi ili seçtiniz ?

Diğer 2 stajyerle bilgi açısından aynı seviyede misiniz ? Onlara tercihlerinin sorulmasında farklı etkenler olabilir mi ?
Antalyadayim ve evet onlarla aynı seviyedeyim

İlk üniversitem turizmdi.. Ne kadar iyi bir otel de olsa staj için ücret ödemiyorlarsa size boş bir staj, bir şey öğreneyim demeyin stajda öğrenemiyorsunuz..Evet ayrımcılık yaparlar siz uyanık olacaksınız ve seçimi siz yapacaksınız onlara bırakmayın.. Ben 5 yıldızlı bir otelde kredi departmanı da yapmıştım stajımı.. Günümün dolmasına 1 hafta kala şefime imzalattım staj defterimi ve ayrıldım..

Antalyadayim, sorun sadece doğramak değil diğer bölümlerde çeşitli farklı şeyler ortaya çıkıyor ve çok şey öğrenme şansım oluyor ama kahvaltıda tek yaptığımız sebze doğramak

Tamam bu normal ben ilk konudada yazmıştım
Normal derken her stajyerin başına gelebilecek birsey yoğunluk ve onların sizden maksimum faydalanması için olur
Öğretmek dertleri değil, seni personel gibi düşünüyorlar muhtemelen

Merhaba,bende 4 yıldızlı bir otelde çalışıyorum benim görev alanımda kahvaltı salonu,bizde de bir stajyer var,kendisi müdüre otelin yiyecek-içecek departmanındaki tüm bölümleri deneyimlemek istediğini söyledi onlarda kabul etti,haftada 2 gün bizimle kahvaltı salonunda çalışıyor,2 gün mutfakta,2 gün de cafe-bar’da..Sizde böyle bir şey önerebilirsiniz belki.

Canım aynı yollardan geçtim o yüzden seni çok iyi anlıyorum ama o işler öyle olmuyor kahvaltı diyip geçme yinede. Sadece sebze doğruyoruz dediğin şey bile ileride o kadar işine yarayacak ki. Bir aşçının bıçağının hızlı olmasız,düzgün doğrama yapması çok önemli çünkü. Kahvaltı çokta kötü bir başlangıç sayılmaz. Emin ol sıcaktaki stajerlerde geçip kazanın başına yemek vurmuyordur. Getir götür,patates soy,soğan soy bu şekildedir. Konuş kısım şefiyle şova geçmek istediğini söyle. Geç tavanın başına omlet yap,havaya omlet atmayı öğren,pratiğin olsun. Ne bileyim geç göz yumurta başına tek elinle yumurta kırmayı öğren. Ayrımcılık yaptıklarınıda sanmıyorum. Otel ortamında böyle saçma olaylar çok olur. Zamanla sende alışırsın. Muhtemelen o an kahvaltıda açık vardı ve seni oraya kaydırdılar. Bence tamamen sana denk geldiği için ordasın. Turizm böyledir. Önemli olan işin yürümesidir. Senin bir şey öğrenmen ya da mutlu olup olmaman şeflerin için neredeyse hiç bir zaman önemli olmayacak. O yüzden bunlara şimdiden alış ve kendi fırsatını kendin yarat. Ya da illa meslek öğrenicem angarya iş yapmak istemiyorum diyosan da stajdan sonra restorana geçmeni öneririm.

Merhaba,bende 4 yıldızlı bir otelde çalışıyorum benim görev alanımda kahvaltı salonu,bizde de bir stajyer var,kendisi müdüre otelin yiyecek-içecek departmanındaki tüm bölümleri deneyimlemek istediğini söyledi onlarda kabul etti,haftada 2 gün bizimle kahvaltı salonunda çalışıyor,2 gün mutfakta,2 gün de cafe-bar’da..Sizde böyle bir şey önerebilirsiniz belki.
Olması gereken işte bu Hoppa

Turizm stajları malesef öyle oluyor. Belki 1-2 ay sonra değişiklik yaparlar konuşuldumu hiç öyle bir şey

Malesef tüm turizm öğrencilerinin staj derdi oluyor. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diceksin tek çare :/

X